Dwie konkurencyjne imprezy targowe w Warszawie

POWRÓT 18.09.2015 Wiadomości
Dwie konkurencyjne imprezy targowe w Warszawie

Na początku lutego tego roku na naszym portalu, opublikowaliśmy opracowanie o kalendarzu targów i spotkań zegarkowych w Polsce. Niestety z wyjątkiem święta Klubu Miłośników Zegarów i Zegarków, na tego typu imprezach zegarki występują zwykle tylko w… ich nazwach. Brak zaangażowania firm zegarkowych i zaniechanie uczestnictwa w targach wcale nie wynika z niskiego ich poziomu, ale z takiego, a nie innego ich profilu.
Kalendarium zegarkowych imprez


Przez ostatni lata pozycja wszystkich krajowych targów wyraźnie się stabilizowała w tendencji wzrostowej i wydawało się, że kolejnym krokiem targowych organizatorów będzie właśnie „zawalczenie o zegarkowców”.


„Gold Expo” - Złotniczo-Jubilerskie Polskie TargiPozostawiając na boku dywagacje, czy to możliwe i ewentualnie jakie powinny być zegarkowe wystawy, by zechcieli być na nich obecni dystrybutorzy czasomierzy, trzeba zauważyć, że w tym roku w Warszawie będziemy mieli do czynienia z dwiema konkurującymi ze sobą imprezami targowymi. Z tego powodu na pewno nie będzie szerszego w nich udziału zegarków.


Tradycyjnie, ale w innej lokalizacji odbędą się targi: „Złoto, Srebro, Czas” - po drugiej stronie Wisły, w Centrum MT Polska na ulicy Marsa 56 C.
Zupełnie nowe, ale w znanej branży - wypracowanej przez organizatorów (Złoto, Srebro, Czas i dziś podzielonych wystawców) lokalizacji - w pomieszczeniach EXPO XXI, przy ul. Prądzyńskiego 12/14 odbędą się targi: „Gold Expo” - Złotniczo-Jubilerskie Polskie Targi.Obydwie imprezy odbędą się w tym samym terminie od 1 do 3 października i każda z nich rozpoczyna się uroczyście o godzinie 11.00 pierwszego października.

„Złoto, Srebro, Czas”
Dlaczego tak się stało, Do czego to doprowadzi?


Stało się z powodu nieporozumienia – to jest jasne! I niestety trochę typowo polskie!


Do czego prowadzi?
Jest oczywistym, że tylko jedna z powyższych imprez ma szanse przetrwać w dłuższym okresie czasu. Już kiedyś w przeszłości do podobnej sytuacji doszło i wtedy ostały się targi „Złoto, Srebro, Czas”.
Jak będzie tym razem?Pozwólcie Państwo - drodzy czytelnicy naszego portalu, że próby odpowiedzi na to pytanie podejmę się dopiero po odbyciu się obydwu tych targowych imprez. Teraz byłoby to raczej „wróżeniem z fusów”, choć po zaproszeniach widać, że „wielcy” z jubilerskiej branży, którzy na targach występują regularnie raczej wybrali „Gold Expo”. Co ważne promując się podkreślają, że w ich przypadku branżowe firmy same, dla promocji branży organizują to spotkanie .Co ważne i co dotyczy zegarków, na dziś wiadomo tylko, że z udziału w targach wycofała się przykładowo firma Poljot-Euro, która dotychczas brała regularnie udział, tak w targach gdańskich (Amberif) jak i warszawskich.


Władysław MellerPolecamy także:

Martel Watch Co. – zapomniany twórca El Primero. Historia marki.
Martel Watch Co. – zapomniany twórca El Primero. Historia marki.
Martel - ta nazwa zazwyczaj nie mówi nic, nawet kolekcjonerom starych zegarków. Szkoda, ponieważ była to niezwykle zasłużona manufaktura, szczególnie w dziedzinie produkcji zegarków wyposażonych w funkcję stopera. Jak doszło do tego, że została niema
Video recenzja: Glycine Airman 44 (GL0056) – nowość 2017
Video recenzja: Glycine Airman 44 (GL0056) – nowość 2017
Zapraszamy do obejrzenia video recenzji modelu Airman 44 marki Glycine. Nasz redakcyjny kolega Adrian prezentował ten model niedawno w formie klasycznej recenzji. Wówczas we wstępie napisał tak: Całkiem niedawno prezentowaliśmy krótki przegląd nowośc
Zegarowo – zegarkowa Noc Muzeów 2017. Co, gdzie i kiedy będzie się działo?
Zegarowo – zegarkowa Noc Muzeów 2017. Co, gdzie i kiedy będzie się działo?
Tak, jak zapowiadaliśmy, chcemy naszych Czytelników poinformować o zegarowo-zegarkowych aktywnościach przygotowanych na Noc Muzeów 2017. Zaczynamy przedpremierowo – już w najbliższy czwartek o godzinie 18.59 w Mysłowicach. 18.05.2017 Noc Muzeów w Szy
Recenzja: RADO HyperChrome Captain Cook Automatic XL Titanium
Recenzja: RADO HyperChrome Captain Cook Automatic XL Titanium
Niedawno na łamach portalu Zegarki i Pasja prezentowaliśmy świetny, acz nietypowy dla marki Rado, zegarek z linii HyperChrome, model 1616. Nietypowy, bo ta szwajcarska firma zegarmistrzowska przyzwyczaiła nas do nieco innego wizerunku, który budowały
Przedstawiamy: IWC Portugieser Constant-Force Tourbillon i Perpetual Calendar Tourbillon Editions „150 years” (SIHH 2018, zdjęcia live)
Przedstawiamy: IWC Portugieser Constant-Force Tourbillon i Perpetual Calendar Tourbillon Editions „150 years” (SIHH 2018, zdjęcia live)
150-lecie firmy to nie lada okazja, a 150-lecie tak zacnej manufaktury, jak IWC Schaffhausen oznacza uczczenie tego wiekopomnego momentu zegarkami najwyższych lotów. IWC przygotowało więc na tegoroczną edycję SIHH 2018 nie jeden zegarek, a całą kolek

Tagi:

Magazyn ZIP NR 5

MAGAZYN ZIP NR 5 - wydanie rocznicowe!

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

REKLAMA

ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU

Seiko2

REKLAMA

Oris

REKLAMA

Partner Czasocholicy

PARTNER

Glycine

REKLAMA

Doxa

REKLAMA

Junghans

REKLAMA

Kalendarium ewolucji mechanizmów

Kalendarium ewolucji mechanizmów

Epos

REKLAMA

Aerowatch

REKLAMA

Instagram

Zegarki i pasja na Instagramie

Kolekcjonerzy Zegarków - ciekawa gr...
Kolekcjonerzy Zegarków - ciekawa gr...
16.09.2015
Zegarki i piłka nożna. Część 2 - co...
Zegarki i piłka nożna. Część 2 - co...
25.09.2015

Podstrony producentów

Brand - Aerowatch
Brand - Alpina
Brand - Atlantic
Brand - Audemars Piguet
Brand - Aviator Swiss Made
Brand - Balticus
Brand - Bulova
Brand - Carl F. Bucherer
Brand - Certina
Brand - Chopard
Brand - Citizen
Brand - Czapek Geneve
Brand - Davosa
Brand - Doxa
Brand - Emile Chouriet
Brand - Epos
Brand - Eterna
Brand - Frederique Constant
Brand - Glycine
Brand - Junghans
Brand - Longines
Brand - Maurice Lacroix
Brand - MeisterSinger
Brand - Montblanc
Brand - Movado
Brand - Omega
Brand - Orient
Brand - Oris
Brand - Polpora
Brand - Rado
Brand - Roamer
Brand - Schaumburg
Brand - Seiko
Brand - Steinhart
Brand - Tag Hauer
Brand - Tissot
Brand - Ulysse Nardin
Brand - Victorinox
Brand - Vostok Europe
Brand - Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco