• Zegarki marki Seiko
 • Zegarki marki Orient Star
 • Zegarki marki Epos
 • Zegarki marki Oris
 • Zegarki marki Prim
 • Zegarki marki Ball
 • Zegarki marki Roamer
 • Zegarki marki Victorinox
 • Zegarki marki Mudita
 • Zegarki marki Błonie
 • Zegarki marki Perrelet
 • Zegarki marki Vostok Europe
 • Zegarki marki Citizen
 • Zegarki marki Omega
 • Zegarki marki Aviator Swiss Made
 • Zegarki marki Junghans
 • Zegarki marki Orient
 • Zegarki marki Montblanc
 • Zegarki marki Aerowatch
 • Zegarki marki Tissot
 • Zegarki marki Rado
 • Zegarki marki Certina
 • Zegarki marki Frederique Constant
 • Zegarki marki Davosa
 • Zegarki marki Alpina
 • Zegarki marki Bulova
 • Zegarki marki Grand Seiko
 • Zegarki marki Michel Herbelin
 • Zegarki marki Luminox
 • Zegarki marki G-SHOCK
 • Zegarki marki Atlantic

Herbelin Cap Camarat w damskiej wersji. „A Pop of Pink”


Firma działająca pod nazwą Herbelin to niezależny wytwórca zegarków. Choć jej siedziba leży w Jurze, gdzie na terenie Szwajcarii swoje zegarki produkuje wielu znanych wytwórców, to Herbelin jest producentem francuskim. To firma rodzinna, niezależna, co dziś nie jest takie oczywiste i często spotykane.

Firma została założona 19 września 1969 roku pod marką Michel Herbelin SA. Po trzech latach, w 1972 roku, dołączył do firmy Jean-Claude Herbelin, syn Michela. Pierre-Michel Herbelin także syn, dołączył do firmy w latach 80. XX wieku, kiedy opracowane zostały modele linii Newport. W 1976 roku przy Rue de la 1ére Armée 9 w Charquemont zbudowano nową fabrykę, która została rozbudowana w 1990 roku. Dziś Pierre-Michel Herbelin jest szefem firmy, Maxime Herbelin jest kierownikiem marketingu, a Mathieu Herbelin jest kierownikiem projektu. Michel Herbelin zmarł 20 grudnia 2012 roku.

Od kilku lat marka ta ma w Polsce swoje oficjalne przedstawicielstwo i dystrybucję z racji zaangażowania firmy Morwa, dzięki czemu możemy na dogodnych warunkach kupić zegarki tej francuskiej firmy.

Piękny widok na plażę Pompellonne

Prezentowaliśmy już odpowiedź tego producenta na trwającą modę na sportowe zegarki oparte na bardzo atrakcyjnej stylistyce z lat 70. XX wieku, zapoczątkowanej przez Geralda Gente. Herbelin Cap Camarat Automatic, wpisuje się doskonale w tę stylistykę.

Nazwa tego modelu pochodzi od przylądka, z którego rozpościera się podobno piękny widok na plażę Pompellonne, położoną niedaleko Saint Tropez. Uaktualniona wersja modelu Cap Camarat, pierwotnie pokazana w 2018 roku przez francuskie studio zegarmistrzowskie Michela Herbelina, jest zegarkiem niewątpliwie ciekawym, którego dodatkowym atutem w oczach wielu potencjalnych użytkowników zapewne będzie swego rodzaju niszowość marki w Polsce.

Wielu z nas chciałoby znaleźć dla siebie zegarek wysokiej jakości, marki z tradycjami, w rozsądnej cenie, a jeszcze dodatkowo na tyle nietuzinkowy, by cieszyć się aurą wyjątkowości. Marka Herbelin - w moim odczuciu - zapewnia to wszystko. A teraz mamy nową odsłonę tej linii. Jest to propozycja dla kobiet, promowana hasłem „A Pop of Pink”.

Herbelin Cap Camarat Rose Gold

Damska wersja Cap Camarat powraca na rynek, mocno zwracając uwagę.

Kolor różowego złota

Zegarek jest wykonany ze stali szlachetnej, ale ma przyciągający wzrok kolor różowego złota, który osiągnięto dzięki zastosowaniu powłoki PVD.

Biorąc pod uwagę wymagania, jakie można stawiać codziennemu, sportowemu zegarkowi dla kobiet, można powiedzieć, że nowy Michel Herbelin Cap Camarat ma wszystko to, co jest niezbędne. Styl neo-vintage nawiązujący do wspomnianej stylistyki lat 70. ubiegłego wieku jest atrakcyjny i bardzo uniwersalny, przez co nie dziwi jego powrót i to, że dziś święci triumfy.

Średnica koperty to 33 mm. Grubość na poziomie jedynie 7,1 mm. Zapewnia to odpowiednie dopasowanie do damskiego nadgarstka, ale i dobrą czytelność. Kształt „toneau”, oparty na okręgu ze zintegrowanymi uszami, jest podkreślony pionowym szczotkowaniem. Za odbiór zegarka jako jednak okrągły odpowiada średniej szerokości luneta. Jej polerowana powierzchnia jest przyozdobiona 6 śrubkami.

Herbelin Cap Camarat Rose Gold

Herbelin Cap Camarat Rose Gold

Sama koperta ma polerowane fazki na krawędziach. Boki koperty są dość wąskie a powierzchnie na nich są również szczotkowane.  

Bardzo efektownie wygląda

Bransoleta, zgodnie ze stylem, w jakim powstał ten zegarek, jest w pełni zintegrowana z kopertą, czyli otrzymujemy całość, która wydaje się jednym elementem.

Ta integracja jest też na poziomie wykończenia powierzchni, ponieważ boki koperty są szczotkowane tak samo, jak boczne krawędzie bransolety, co - gdy patrzymy z profilu na całość - bardzo efektownie wygląda, jak i podkreśla smukłą sylwetkę zegarka.

Od góry bransoleta jest skonstruowana w ten sposób, że wydaje się być zbudowaną na bazie elementów prostokątnych. I tam również mamy detale, które są polerowane oraz te, które są szczotkowane. Bransoleta delikatnie zwęża się ku zapięciu od dość sporej szerokości przy mocowaniu, która wynika z tego, że zlicowano ją z zewnętrznymi krawędziami zintegrowanych uszu. Kolejny element koperty to delikatne wypustki, które chronią koronkę.

Herbelin Cap Camarat Rose Gold

Herbelin Cap Camarat Rose Gold

One również zostały wykończone przez szczotkowanie na boku i polerowanie na górze. Obejmują około połowy wysokości koronki i doskonale chronią ją przed ewentualnymi uszkodzeniami.

Dekiel zegarka jest dość płaski, co wpływa bardzo dobrze na grubość zegarka oraz na komfort użytkowania go. Jest przykręcony 6 śrubkami i wykonany w sposób minimalistyczny, to znaczy na krawędzi wygrawerowano podstawowe informacje o tym modelu, a centralnie widoczna jest tylko nazwa marki oraz numer referencyjny.

Koperta i bransoleta zostały opisane, możemy więc przejść do tarczy.

Tarcza z masy perłowej

Tarcza Herbelin Cap Camarat  Dame Pink pisywana jest ona jako biała, ale tak naprawdę ma kolor, zależnie od tego jak pada światło, czasami lekko fioletowy czasami delikatnie różowy i czasem biały. To efekt materiału z jakiego ja wykonano, czyli masy perłowej.

Na powierzchni są prowadzone matowe linie, które są ułożone poziomo, natomiast cała tarcza opalizuje bardzo efektownie, bo to jedna z właściwości masy perłowej.  

Herbelin Cap Camarat Rose Gold

Inskrypcja na niej, czyli nakładane, podłużne indeksy, a także dopasowane do tego proste wskazówki godzinowa i minutowa oraz delikatny sekundnik są w kolorze różowego złota.

Indeksy i wskazówki mają naniesione wąskie paski masy luminescencyjnej, która wpływa na możliwość odczytu czasu także w ciemności. Całość wygląda bardzo nowocześnie, pasuje do sportowego stylu zegarka. Pod godziną 12. czarnymi, wyrazistymi literami nadrukowano nazwę marki, a po przeciwnej stronie, tuż nad indeksem godziny 6., widoczne jest malutkie okienko datownika, które pokazuje nam dni miesiąca. Ta jasna tarcza doskonale pasuje do charakteru zegarka, tworząc z kopertą spójną całość.

Mamy dzięki temu sportowy zegarek w lubianym stylu retro, ale wykończony i wykonany w taki sposób, że odczuwamy również jego współczesne pochodzenie, również nowoczesny charakter. Piękną, delikatną tarczę wykonaną z masy perłowej chroni szafirowe szkło.

Herbelin Cap Camarat Rose Gold

Dla komfortu obsługi, dla poczucia "bezobsługowości", zegarek został wyposażony w kwarcowy szwajcarski mechanizm Ronda, który nie wymaga zbyt wielu czynności, zbyt dużego zaabsorbowania ze strony korzystającej z niego właścicielki. Bateria powinna zapewnić około 54 miesięcy autonomii, czyli ok 4,5 roku. Dla spokoju i poczucia bezpieczeństwa zegarek ma dość wysoki poziom wodoszczelności ustalony na poziomie do 100 m.

Herbelin Cap Camarat Rose Gold – dostępność i cena

Za ten, moim zdaniem obiektywnie atrakcyjny, damski, sportowy zegarek, który został wyprodukowany we Francji musimy zapłacić około 3 300 złotych.

Szukasz informacji o nowościach marki Herbelin i recenzji zegarków? Sprawdź nasze pozostałe publikacje - zegarki Herbelin.


Tagi:

Certina - Premium

REKLAMA

Magazyn ZIP - Wszystkie wydania

MAGAZYN Zegarki i Pasja - Wszystkie wydania

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

Atlantic 420

REKLAMA

Epos 420

REKLAMA

Bulova 420

REKLAMA

Frederique Constant 420

REKLAMA

Sector 420

REKLAMA

Janeba Oris 420

REKLAMA

Greenlogic 420

REKLAMA

SEIKO 420

REKLAMA

Seiko Astron GPS Solar Dual-Time Ch...
Seiko Astron GPS Solar Dual-Time Ch...
26.04.2024
Alpina Seastrong Diver Extreme Auto...
Alpina Seastrong Diver Extreme Auto...
01.05.2024

Podstrony producentów

Zegarki marki Aerowatch
Zegarki marki Alpina
Zegarki marki Atlantic
Zegarki marki Aviator Swiss Made
Zegarki marki Ball
Zegarki marki Bulova
Zegarki marki Błonie
Zegarki marki Certina
Zegarki marki Citizen
Zegarki marki Davosa
Zegarki marki Epos
Zegarki marki Frederique Constant
Zegarki marki G-SHOCK
Zegarki marki Grand Seiko
Zegarki marki Junghans
Zegarki marki Luminox
Zegarki marki Maurice Lacroix
Zegarki marki Michel Herbelin
Zegarki marki Montblanc
Zegarki marki Mudita
Zegarki marki Omega
Zegarki marki Orient
Zegarki marki Orient Star
Zegarki marki Oris
Zegarki marki Perrelet
Zegarki marki Polpora
Zegarki marki Prim
Zegarki marki Rado
Zegarki marki Roamer
Zegarki marki Seiko
Zegarki marki Tissot
Zegarki marki Victorinox
Zegarki marki Vostok Europe
Zegarki marki Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco