• Zegarki marki Mudita
 • Zegarki marki Luminox
 • Zegarki marki Aviator Swiss Made
 • Zegarki marki Junghans
 • Zegarki marki Aerowatch
 • Zegarki marki Vostok Europe
 • Zegarki marki Certina
 • Zegarki marki Michel Herbelin
 • Zegarki marki Błonie
 • Zegarki marki Citizen
 • Zegarki marki Bulova
 • Zegarki marki Davosa
 • Zegarki marki Frederique Constant
 • Zegarki marki Roamer
 • Zegarki marki Prim
 • Zegarki marki Montblanc
 • Zegarki marki Rado
 • Zegarki marki Grand Seiko
 • Zegarki marki Seiko
 • Zegarki marki Atlantic
 • Zegarki marki Omega
 • Zegarki marki G-SHOCK
 • Zegarki marki Orient Star
 • Zegarki marki Perrelet
 • Zegarki marki Ball
 • Zegarki marki Tissot
 • Zegarki marki Epos
 • Zegarki marki Orient
 • Zegarki marki Oris
 • Zegarki marki Alpina
 • Zegarki marki Victorinox

Zegarki z prywatnej kolekcji Michaela Schumachera na aukcji Christie’s!


Z okazji 30. rocznicy pierwszego zwycięstwa Michaela Schumachera w Mistrzostwach Kierowców Formuły 1 w 1994 roku, dom aukcyjny Christie’s prezentuje wybrane zegarki z prywatnej kolekcji jednego z kierowców odnoszących największe sukcesy w historii F1. Aukcja Rare Watches, która odbędzie się 13 maja 2024 roku, w Four Seasons Hotel des Bergues w Genewie, będzie miała sekcję poświęconą właśnie tym zegarkom, podkreślając kluczowe momenty w karierze Michaela Schumachera.

Rémi Guillemin, dyrektor ds. zegarków Christie's na Europę i USA, skomentował: „Christie's wyraża szczere podziękowania rodzinie Schumacher za zaufanie, jakim nas obdarzyła i chęć podzielenia się tymi arcydziełami zegarmistrzostwa z innymi zapalonymi kolekcjonerami na całym świecie. Z dumą prezentujemy te kultowe i wyjątkowe zegarki należące do jednej z najbardziej znanych legend Formuły 1. To wyjątkowy moment zarówno dla miłośników zegarków, jak i miłośników F1. Nie możemy się doczekać spotkania z pasjonatami podczas naszej międzynarodowej wystawy i aukcji 13 maja w Genewie.”

Przyjrzyjmy się zatem zegarkom, które będzie można zdobyć.

Audemars Piguet Royal Oak Chronograph

Szczególnie godny uwagi jest oferowany chronograf Audemars Piguet Royal Oak ponieważ został zamówiony jako prezent dla siedmiokrotnego mistrza świata Formuły 1, kierowcy wyścigowego Michaela Schumachera od Jeana Todta, jego wczesnego mentora w Ferrari, dla upamiętnienia 6 zwycięstw Schumachera w F1.

Zegarki z prywatnej kolekcji Michaela Schumachera na aukcji Christie’s!
CHRISTIE'S IMAGES LTD. 2024

Na wykonanej na zamówienie tarczy znajduje się słynny emblemat tańczącego konia Ferrari.

Subtarcza minutnika została ozdobiona cyfrą “1” otoczoną sześcioma gwiazdkami. Nawiązują one do 6 zwycięstw Micheala Schumachera w Mistrzostwach Świata między 1994 a 2003 rokiem. Na totalizator godzinowy została naniesiona grafika przedstawiająca czerwony kask Schumachera. Ta niezwykle osobista pamiątka ma również wygrawerowaną dedykację a deklu, w której znajduje się informacja o sześciu zwycięstwach w Mistrzostwach Świata F1.

Zegarki z prywatnej kolekcji Michaela Schumachera na aukcji Christie’s!
CHRISTIE'S IMAGES LTD. 2024

Ten chronograf Royal Oak z białego złota to najwyższe trofeum dla kolekcjonerów AP i fanów Formuły 1. Jest także jedyną w swoim rodzaju okazją do posiadania jednego z najbardziej charakterystycznych i spersonalizowanych chronografów Royal Oak o niezwykłym historycznym pochodzeniu.

F.P. Journe Vagabondage 1 Model

Kolejną bardzo osobistą pamiątką po M. Schymacherze jest unikalny egzemplarz zegarka F.P. Journe Vagabondage 1 Model, pochodzący z około 2004 roku. Został wyposażony w specjalnie wykonaną tarczę i z wygrawerowaną dedykację podarunkową na mechanizmie wykonanym z 18-karatowego złota.

Czerwona tarcza natychmiast przyciąga uwagę – na jej obwodzie znajdują się symbole przedstawiające 7 zwycięstw Michaela Schumachera w Mistrzostwach Świata F1 odniesionych do 2004 roku oraz kask wyścigowy Schumachera wraz z emblematem Ferrari.

Zegarki z prywatnej kolekcji Michaela Schumachera na aukcji Christie’s!
CHRISTIE'S IMAGES LTD. 2024


Zegarki z prywatnej kolekcji Michaela Schumachera na aukcji Christie’s!
CHRISTIE'S IMAGES LTD. 2024

Pochodzenie i historia zegarków „Vagabondage” jest fascynująca. Już w 1997 roku François-Paul Journe stworzył unikalny zegarek z automatycznym naciągiem na rękę o nazwie „Carpe Diem” typu jump – hours, dookoła widocznego koła balansu. Katalizatorem do produkcji seryjnej podobnego zegarka była prośba o dostarczenie unikalnego czasomierza, który miał zostać sprzedany na rzecz Fundacji ICM w 2003 roku.

Obecnie zegarek ten, ochrzczony jest mianem „Vagabondage”, a pierwsza komercyjna seria zegarków naręcznych była produkowana od 2006 roku.

Dostępny będzie także zestaw 5 zegarków tej firmy z innej kolekcji:

Zegarki z prywatnej kolekcji Michaela Schumachera na aukcji Christie’s!
CHRISTIE'S IMAGES LTD. 2024

Rolex Chronograph Daytona ref. 6262

Na aukcji dostępny będzie także Rolex Paul Newman Daytona ref. 6262, który reprezentuje syntezę dwóch wielkich ikony sportu – najbardziej rozpoznawalny i pożądany chronograf vintage firmy Rolex i jego właściciela, siedmiokrotnego mistrz świata Formuły 1 Michael Schumacher. Żaden inny model zegarka Rolex nie ma tak wielu odmian tarczy i referencji, jak ten ręcznie nakręcany Kosmograf Rolexa.

Zegarki z prywatnej kolekcji Michaela Schumachera na aukcji Christie’s!
CHRISTIE'S IMAGES LTD. 2024

Jeden z najrzadziej spotykanych zabytkowych zegarków Rolex Daytona, numer referencyjny 6262 był produkowany tylko przez bardzo krótki okres czasu, między 1970 a 1972 rokiem.

Szacowana cena: 200 000–400 000 CHF.

Michael Schumacher – wybitny kierowca i filantrop

Schumacher zadebiutował w Formule 1 w zespole Jordan podczas Grand Prix Belgii w 1991 r., a swoje pierwsze mistrzostwo kierowców zdobył w 1994 r., jeżdżąc dla Benettona. Po przejściu do zespołu Ferrari w 1996 roku Schumacher zdobył pięć tytułów z rzędu w latach 2000–2004, w tym bezprecedensowy szósty i siódmy tytuł, bijąc kilka rekordów.

Schumacher wycofał się ze sportu pod koniec 2006 roku, choć później na krótko powrócił do Mercedesa w latach 2010-2012.

Zegarki z prywatnej kolekcji Michaela Schumachera na aukcji Christie’s!

Być może mniej znane jest to, że Michael Schumacher we współpracy z kaskami Schuberth pomógł opracować pierwszy lekki kask polimerowy wzmocniony włóknem węglowym dla kierowców wyścigowych. W 2004 roku prototyp został poddany publicznym testom poprzez przejechanie go czołgiem; przetrwał nienaruszony.

Schumacher był specjalnym ambasadorem przy UNESCO i przekazywał darowizny dla tej organizacji. Inne działalności charytatywne obejmowały budowę szkoły dla biednych dzieci oraz poprawę sytuacji w Dakarze w Senegalu, wsparcie dla szpitala dla dzieci, które były ofiarami oblężenia Sarajewa, który specjalizuje się w opiece nad osobami po amputacjach, w Limie w Peru ufundował Pałac Ubogich, ośrodek pomocy bezdomnym dzieciom.

Schumacher przekazał także 10 milionów dolarów na pomoc po trzęsieniu ziemi na Oceanie Indyjskim w 2004 r., co przekroczyło kwotę wielu światowych korporacji, a nawet niektórych krajów.

W latach 2002–2006 przekazał kolejne miliony różnym organizacjom charytatywnym. Schumacher udzielił także wsparcia innym kampaniom, takim jak „Make Roads Safe”, mającym na celu uznanie wypadków śmiertelnych na drogach za główny problem zdrowotny na świecie.

Zegarki z prywatnej kolekcji Michaela Schumachera na aukcji Christie’s!

W 2017 roku jego rodzina założyła Fundację Keep Fighting, aby kontynuować działalność charytatywną, która zawsze była dla niego tak ważna.

W swojej karierze trwającej trzydzieści lat Michael Schumacher był bez wątpienia jednym z kierowców odnoszących największe sukcesy w historii Formuły 1. Został opisany jako „najbardziej kompletny kierowca Formuły 1 w historii”.

Więcej ciekawych informacji ze świata zegarków oraz wywiadów tu: zegarkowe ciekawostki.

Redakcja Zegarki i Pasja


Tagi:

Tissot - Premium

REKLAMA

Magazyn ZIP - Wszystkie wydania

MAGAZYN Zegarki i Pasja - Wszystkie wydania

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

Frederique Constant 420

REKLAMA

Janeba Oris 420

REKLAMA

Atlantic 420

REKLAMA

Greenlogic 420

REKLAMA

SEIKO 420

REKLAMA

Bulova 420

REKLAMA

Sector 420

REKLAMA

Epos 420

REKLAMA

Certina, padel i zegarkowe nowości ...
Certina, padel i zegarkowe nowości ...
20.04.2024

Podstrony producentów

Zegarki marki Aerowatch
Zegarki marki Alpina
Zegarki marki Atlantic
Zegarki marki Aviator Swiss Made
Zegarki marki Ball
Zegarki marki Bulova
Zegarki marki Błonie
Zegarki marki Certina
Zegarki marki Citizen
Zegarki marki Davosa
Zegarki marki Epos
Zegarki marki Frederique Constant
Zegarki marki G-SHOCK
Zegarki marki Grand Seiko
Zegarki marki Junghans
Zegarki marki Luminox
Zegarki marki Maurice Lacroix
Zegarki marki Michel Herbelin
Zegarki marki Montblanc
Zegarki marki Mudita
Zegarki marki Omega
Zegarki marki Orient
Zegarki marki Orient Star
Zegarki marki Oris
Zegarki marki Perrelet
Zegarki marki Polpora
Zegarki marki Prim
Zegarki marki Rado
Zegarki marki Roamer
Zegarki marki Seiko
Zegarki marki Tissot
Zegarki marki Victorinox
Zegarki marki Vostok Europe
Zegarki marki Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco