• Zegarki marki Perrelet
 • Zegarki marki Tissot
 • Zegarki marki Vostok Europe
 • Zegarki marki Seiko
 • Zegarki marki Aviator Swiss Made
 • Zegarki marki Certina
 • Zegarki marki Oris
 • Zegarki marki Mudita
 • Zegarki marki Aerowatch
 • Zegarki marki Błonie
 • Zegarki marki Orient
 • Zegarki marki Ball
 • Zegarki marki Luminox
 • Zegarki marki Omega
 • Zegarki marki Grand Seiko
 • Zegarki marki Bulova
 • Zegarki marki Frederique Constant
 • Zegarki marki Prim
 • Zegarki marki Atlantic
 • Zegarki marki G-SHOCK
 • Zegarki marki Citizen
 • Zegarki marki Davosa
 • Zegarki marki Montblanc
 • Zegarki marki Junghans
 • Zegarki marki Rado
 • Zegarki marki Victorinox
 • Zegarki marki Epos
 • Zegarki marki Roamer
 • Zegarki marki Orient Star
 • Zegarki marki Michel Herbelin
 • Zegarki marki Alpina

Zieleń nadal modna. Nowa Doxa SUB 200T Sea Emerald Green


Słońce, plaża, drinki z palemką i woda. W ten sposób duża część ludzi wyobraża sobie wakacje. Bez względu na to, czy mowa o rodzimej linii brzegowej, czy egzotycznych kierunkach. Część z tych osób będzie chciała zabrać ze sobą zegarek o który nie będzie musiała się martwić podczas użytkowania go, a więc wodoszczelny. A, że jesteśmy na wakacjach, to i na tarczy może pojawić się bardziej odważny kolor.

Czemu więc nie wziąć by ze sobą Doxy?

Zwłaszcza, że tegoroczna nowość została odchudzona?

Charakterystyczne zegarki nurkowe

Wszyscy managerowie i dyrektorzy marketingu Doxy mają zapewne nadzieję, że pytania postawione w poprzednim akapicie zaczną się głębić w głowach miłośników zegarków o mniejszych nadgarstkach, która z potencjalnej stanie się klientem rzeczywistym i pogna do sklepu stacjonarnego lub zamówi przez Internet nowy zegarek tej szwajcarskiej marki.

Doxa SUB 200T Sea Emerald Green

Doxa SUB 200T Sea Emerald Green

Doxa SUB 200T Sea Emerald Green

Bo czemu ludzie mieliby tego nie robić? Doxa jest znaną firmą produkującą charakterystyczne zegarki nurkowe, często w odważnych kolorach, a model SUB 300 na stałe zapisał się w zegarkowych annałach historii. Polecam zapoznać się z historią tej marki szeroko opisaną w naszym portalu tu: Doxa - historia marki od 1889 roku.

Jednak ponieważ SUB 300 to – mówiąc kolokwialnie - „kawał” zegarka (42.5 mm średnicy koperty, 13.4 mm grubości) wywodzącego się wprost z archiwalnego modelu z 1966 roku, nie nadaje się on na każdą rękę. I to właśnie dla tych ludzi powstał model o oznaczeniu 200T.

Najważniejsza różnica – wymiary koperty
 
Pierwszą i najważniejszą różnicą są właśnie wymiary koperty zegarków z serii 200T - wielkość prezentowanego zegarka została pomniejszona do 39 mm średnicy bez koronki i 10.7 mm grubości, co powinno znacząco zwiększyć jego uniwersalność i komfort użytkowania.

Doxa SUB 200T Sea Emerald Green

Doxa SUB 200T Sea Emerald Green

Doxa SUB 200T Sea Emerald Green

Drugą różnicą jest dostępność kolorów. Oprócz znanych już nam pomarańczowego (Professional), czarnego (Sharkhunter), granatowego (Caribbean), żółtego (Divingstar), turkusowego (Aquamarine), srebrnego (Searambler) i białego (Whitepearl) pokazano teraz, w 2024 roku, wersję zieloną o wdzięcznej nazwie Sea Emerald Green.

Według materiałów prasowych producenta „nowy odcień rozszerza zakres skojarzeń, przywołując kolor mórz, jezior i lagun, wód i fal we wszystkich regionach świata”.

Bez względu jednak na marketingową gimnastykę słowną, możemy domyślać się powodu jego wprowadzenia - zieleń na tarczach jest nadal modna. W parze z zieloną tarczą pojawiają się wskazówki oraz indeksy w złotym kolorze. Sposób zdobienia cyferblatu jest natomiast w pewnym zakresie zależny od preferencji kolorystycznych kupującego.

Doxa SUB 200T Sea Emerald Green

Doxa SUB 200T Sea Emerald Green

W przypadku pięciu wymienionych opcji (pomarańczowej, czarnej, granatowej, żółtej i turkusowej) – dostępne będą egzemplarze zarówno ze szlifem słonecznym, jak i z matowym wykończeniem tarczy. Biały oferowany jest tylko w matowej wersji, a srebrny oraz zielony – wyłącznie ze szlifem słonecznym.

Utylitarny charakter zegarka

Charakterystyczna, beczkowata koperta wykonana została ze stali nierdzewnej, oraz ma pierścień z ułatwiającymi chwyt „drążeniami” (w zależności od koloru malowany, lub nie) o podwójnej podziałce.

Wskazówki pokryte masą świecącą podkreślają utylitarny charakter zegarka (znaczne pogrubienie wskazówki minutowej pomocnej przy nurkowaniu). Warto także zwrócić uwagę na kwadracik umiejscowiony na wskazówce sekundowej.

Okienko daty zostało umiejscowione na godzinie 3., przy ząbkowanej koronce z wizerunkiem rekina na czole. Napis z nazwą firmy został umieszczony lekko z boku zamiast na środku tarczy. Od góry chroni ją szkło szafirowe odporne na zarysowania. W zegarku do nurkowania ważnym aspektem jest wodoszczelność; w tym przypadku wynosi ona 200 metrów, co powinno wystarczyć do bezstresowego użytkowania zegarka w większości warunków.  

Doxa SUB 200T Sea Emerald Green

Doxa SUB 200T Sea Emerald Green

Za wprawienie w ruch wskazówek odpowiedzialny jest mechanizm z automatycznym naciągiem sprężyny, oferujący rezerwę chodu na poziomie 38 godzin. Doxa nie podała oficjalnej nazwy mechanizmu, ani jego oznaczenia, ale jest to pewnie konstrukcja jednej ze szwajcarskich firm produkujących mechanizmy, jak Eta czy Sellita.

Zegarek dostępny będzie w zestawie z gumowym paskiem pasującym kolorystycznie do cyferblatu, bądź stalową bransoletką o strukturze ziaren ryżu. Ich szerokość to 18 milimetrów.

Doxa SUB 200T Sea Emerald Green – dostępność i cena

Jak więc można zauważyć, zmieniło się całkiem sporo, ale nie na tyle, by zatracić ducha oryginalnej Doxy, służącej jako surowe narzędzie pomocne przy wyprawach w głębiny.

Czy to źle? Absolutnie nie!

Zachowany został duch większego brata, przy jednoczesnym zaadoptowaniu go do współczesnych standardów. Zegarki nurkowe Doxy zawsze cechowały się technicznym i lekko surowym designem, a mniejszy i bardziej kompaktowy rozmiar obudowy, wraz z mnogością wariantów kolorystycznych (czasem bardzo odważnych) sprawiają, że dużo osób może zdecydować się na zakup tego udanego divera.

Doxa SUB 200T Sea Emerald Green

Doxa SUB 200T Sea Emerald Green

Doxa SUB 200T Sea Emerald Green

Cena Doxa SUB 200T Sea Emerald Green to 7 200 złotych w wersji z paskiem, bądź 7 400 złotych za wersje na bransolecie. A więc za relatywnie niewielką kwotę można więc wejść w posiadanie ciekawego, niebanalnego szwajcarskiego zegarka mechanicznego typu diver, marki o długiej i bogatej historii, dostosowanego do współczesnych wymagań.

Zegarki dostępne są już w sklepach.


Tagi:

Certina - Premium

REKLAMA

Magazyn ZIP - Wszystkie wydania

MAGAZYN Zegarki i Pasja - Wszystkie wydania

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

Epos 420

REKLAMA

Frederique Constant 420

REKLAMA

Sector 420

REKLAMA

Greenlogic 420

REKLAMA

Atlantic 420

REKLAMA

SEIKO 420

REKLAMA

Bulova 420

REKLAMA

Janeba Oris 420

REKLAMA

Rado True Square x Kunihiko Morinag...
Rado True Square x Kunihiko Morinag...
19.04.2024
Arnold & Son Longitude Titanium. Ma...
Arnold & Son Longitude Titanium. Ma...
23.04.2024

Podstrony producentów

Zegarki marki Aerowatch
Zegarki marki Alpina
Zegarki marki Atlantic
Zegarki marki Aviator Swiss Made
Zegarki marki Ball
Zegarki marki Bulova
Zegarki marki Błonie
Zegarki marki Certina
Zegarki marki Citizen
Zegarki marki Davosa
Zegarki marki Epos
Zegarki marki Frederique Constant
Zegarki marki G-SHOCK
Zegarki marki Grand Seiko
Zegarki marki Junghans
Zegarki marki Luminox
Zegarki marki Maurice Lacroix
Zegarki marki Michel Herbelin
Zegarki marki Montblanc
Zegarki marki Mudita
Zegarki marki Omega
Zegarki marki Orient
Zegarki marki Orient Star
Zegarki marki Oris
Zegarki marki Perrelet
Zegarki marki Polpora
Zegarki marki Prim
Zegarki marki Rado
Zegarki marki Roamer
Zegarki marki Seiko
Zegarki marki Tissot
Zegarki marki Victorinox
Zegarki marki Vostok Europe
Zegarki marki Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco