• Zegarki marki Mudita
 • Zegarki marki Seiko
 • Zegarki marki Rado
 • Zegarki marki Vostok Europe
 • Zegarki marki G-SHOCK
 • Zegarki marki Certina
 • Zegarki marki Alpina
 • Zegarki marki Orient
 • Zegarki marki Aerowatch
 • Zegarki marki Grand Seiko
 • Zegarki marki Orient Star
 • Zegarki marki Victorinox
 • Zegarki marki Michel Herbelin
 • Zegarki marki Oris
 • Zegarki marki Prim
 • Zegarki marki Davosa
 • Zegarki marki Błonie
 • Zegarki marki Citizen
 • Zegarki marki Omega
 • Zegarki marki Frederique Constant
 • Zegarki marki Atlantic
 • Zegarki marki Junghans
 • Zegarki marki Tissot
 • Zegarki marki Ball
 • Zegarki marki Epos
 • Zegarki marki Roamer
 • Zegarki marki Aviator Swiss Made
 • Zegarki marki Luminox
 • Zegarki marki Bulova
 • Zegarki marki Perrelet
 • Zegarki marki Montblanc

G-SHOCK League of Legends. Zegarki, które przenoszą w świat fantasy


Japońskie marka G-SHOCK nie zwalnia tempa, nawet na moment. Liczba nowych modeli w wielu wariantach czy też limitowane serie zegarków pojawiają się tak szybko, że trzeba “trzymać rękę na pulsie”, aby nie przegapić żadnej premiery.

Co do samych nowości, to oferowane są one na bardzo zróżnicowanym poziomie cenowym - od najbardziej topowych linii z serii MR-G czy MT-G do modeli na nieco bardziej przystępnym poziomie cenowym. Nie inaczej jest w przypadku dwóch nowych G-SHOCK’ów, pomimo tego, że wchodzą w skład zupełnie innych serii w gamie tego producenta, to jednak łączy je wspólny, wyrazisty styl. Dwie nowe odsłony tych popularnych zegarków zostały stworzone we współpracy z Riot Games i są propozycją skierowaną w głównej mierze do miłośników gry League of Legends.

Modelami tymi są: G-SHOCK GM-B2100 LL i GA-110LL.

G-SHOCK League of Legends. Zegarki, które przenoszą w świat fantasy

G-SHOCK League of Legends. Zegarki, które przenoszą w świat fantasy

Zanim jednak przejdziemy do zaprezentowania Wam tych ciekawych modeli, pokrótce trzeba odpowiedzieć na pytania, które przynajmniej u części z Was mogą się pojawić, jak np. co to jest za gra? I o co w niej chodzi?

Fenomen gry League of Legends

League of Legends jest grą wydaną przez markę Riot Games, zadebiutowała ona w październiku 2009 roku, a jej globalny sukces sprawił, że do tej pory jest oficjalnie oferowana w ponad 20 językach na świecie. Dziś to ikona gier sieciowych, uruchomiona w Stanach Zjednoczonych kilkanaście lat temu, przyciągała ponad 100 milionów aktywnych graczy miesięcznie do września 2016 roku. Podobnie jak inne gry z popularnego gatunku MOBA (Multiplayer Online Battle Arena) jest ona grą strategiczną polegającą na zniszczeniu przeciwnika, a dokładnej zniszczeniu przeciwnej drużyny. Do starcia stają dwa zespoły (drużyny) składające się z 5 bohaterów w każdej z nich.

Obecnie, ta gra stanowi arenę rywalizacji dla drużyn w międzynarodowych turniejach e-sportowych, gdzie gracze kontrolują postaci zwane "przywoływaczami" i rywalizują o zniszczenie bazy przeciwnika w formule 5 na 5. Jakość i dziedzictwo gry uczyniły ją znaczącym graczem na arenie e-sportowej, z profesjonalnymi ligami powstającymi na całym świecie. League of Legends jest jednak czynnikiem, który mocno wpływa też na subkulturę modową, która ceni referencje do gier w swoich stylizacjach.

League of Legends
Zdjęcie: widok w grze LoL, źródło: www.leagueoflegends.com/pl-pl

Sama gra łączy w sobie wiele elementów, takich jak chociażby myślenie strategiczne, trening szybkości z wciągającymi elementami znanymi z gier typu RPG (Role Playing Game). Ale największą zaletą gry League of Legends (LoL) jest tworząca się pomiędzy graczami pewna społeczność, niezależnie od ich wieku.

Miłośnicy LoL są obecni na cieszących się wielką popularnością konwentach, skierowanych dla graczy na których wcielają się w postacie ze świata gier nazywanych “Cosplay”.

Zaskakujące nowe G-Shocki

Wracając do tematu, jaki interesuje nas najbardziej, czyli do zegarków, niemal niezniszczalne G-SHOCK’i pozwalają przenieść cząstkę ze świata gry na nasz nadgarstek, przy zachowaniu ich wszystkich najważniejszych cech i  wytrzymałości.

Dwa nowe modele są zaprojektowane według dwóch znacznie różniących się od siebie stylów i zestawień kolorystycznych, jednak łączy je wspólny motyw gry.

Model GM-B2100 LL

G-SHOCK GMB- 2100 LL jest zegarkiem zbudowanym na bazie popularnego wśród zegarkomaniaków modelu GM-B2100 OCTAGON. Ma masywną obudowę o wymiarach 49,8 mm x 44,4 mm x 12,8 mm, a jego waga wynosi 165 gram.

G-SHOCK League of Legends. Zegarki, które przenoszą w świat fantasy

G-SHOCK League of Legends. Zegarki, które przenoszą w świat fantasy

G-SHOCK League of Legends. Zegarki, które przenoszą w świat fantasy

Tak jak pozostałe warianty z linii, także i w tym przypadku otrzymujemy zegarek o klasie wodoszczelności 200m, z zastosowanym szkłem mineralnym chroniącym tarczę. Ten model - jak w większości nowych zegarków „G” - ma również moduł solarny (Tough Solar) ładujący wbudowany akumulator. Oprócz wszystkich elementów typowych dla tej linii, jak m.in wstrząsoodporność i niezawodność, jest on także wyposażony w funkcję łączności ze smartfonem za pośrednictwem Bluetooth w dedykowanej aplikacji G-Shock Connected.

Sądzę, że w tym miejscu można zakończyć typowo techniczną prezentację, ponieważ “japoński twardziel” prezentuje wszystko, co w tej linii modelowej jest najistotniejsze dla użytkownika. Nie ważne jakich funkcji oczekujemy, czy jest to czas światowy, wieczny kalendarz czy rozbudowany stoper i wiele innych, on je wszystkie ma.

Połączenie świata magii i technologii

Model GM-B2100 LL wyróżnia się widocznymi detalami ściśle odwołującymi się do świata gry League of Legends. Aby uzyskać wyjątkowy kolor na lunecie została na nią nałożona złota powłoka jonowa, a następnie po niej kolejna warstwa powłoki w kolorze czarnym.

Warstwy te zostały usunięte, ale jedynie częściowo, taki zabieg ma na celu uzyskanie oryginalnej faktury imitującej mocno zużyty, postarzany wygląd. Warstwą tą pokryta została także bransoleta tego modelu, wykonana z wytrzymałej stali szlachetnej.

G-SHOCK League of Legends. Zegarki, które przenoszą w świat fantasy

G-SHOCK League of Legends. Zegarki, które przenoszą w świat fantasy
 
Warto także zwrócić uwagę na ciekawą barwę wyświetlacza LCD znajdującego się na tarczy zegarka, która niebieskim kolorem dopełnia jego spójnego wizerunku. Połączenie świata magii i technologii w tym modelu przeplata się dużą liczbą specyficznych detali i interesujących symboli. Związek z magiczną technologią “Hexatech” - znaną graczom z pewnością - zostanie przez nich doceniony w nowej odsłonie tego G-Shock’a.

Widniejący na bransolecie herb “Piltover”, czyli miasta o najbardziej rozwiniętej innowacyjności w wirtualnym świecie gry, ma własne odzwierciedlenie w zaawansowanej technologii wytwarzania wszystkich zegarków marki Casio widocznej szczególnie w zegarkach G-Shock. Od strony dekla widnieje logo League of Legends, które znalazło się również na zapięciu bransolety.

Specjalne pudełko i cena GM-B2100 LL

Aby miłośnicy LoL, którzy zdecydują się na zakup zegarka poczuli się jeszcze bardziej wyróżnieni, to G-SHOCK zaprojektował specjalne, okolicznościowe opakowanie w jakim jest dostarczany ten zegarek.

G-SHOCK League of Legends. Zegarki, które przenoszą w świat fantasy

Wszystko po to, aby jak najbardziej dokładnie oddać specyfikę i atmosferę gry League of Legends. Cena zegarka G-SHOCK GM-B2100LL-1A mieści się w przedziale od 4 500 do 5 200 złotych, w zależności od dostępności i sklepu.

G-SHOCK GA-110LL-1A “JINX”

Drugim, równie ciekawym zegarkiem wchodzącym w skład kolekcji odnoszącej się do League of Legends jest model GA-110LL-1A, odwołujący się do postaci JINX.

W grze bohaterka JINX jest wybuchową i porywczą postacią, siejącą zniszczenie. Właśnie jej poświęcony jest ten bardzo wyrazisty za sprawą zestawienia kolorów model zegarka.

Jinx nienawidzi nudy

Wspomniane wcześniej wyrazisty i mocno krzykliwy dobór barw nawiązuje do nieokiełznanego charakteru Jinx, wyposażonej w cały arsenał różnych broni.

League of Legends
Zdjęcie: Jinx, źródło: www.leagueoflegends.com/pl-pl/champions/jinx

Postać Jinx nienawidzi nudy, dlatego ten model również jest ciekawą propozycja dla osób nieustannie poszukujących przygód i nielubiących “stać w miejscu”.

Oczywiście tak samo jak w przypadku pierwszego opisanego zegarka z specjalnej serii, tak i w tym zaawansowana technologia i legendarna wytrzymałość G-SHOCK pozwalają na użytkowanie go w naprawdę ekstremalnych warunkach, niezależnie czy jest to nurkowanie, czy też pozostałe dyscypliny sportu, ponieważ zegarek ma klasę wodoszczelności 200m.

G-SHOCK League of Legends. Zegarki, które przenoszą w świat fantasy

G-SHOCK League of Legends. Zegarki, które przenoszą w świat fantasy

G-SHOCK League of Legends. Zegarki, które przenoszą w świat fantasy

Zegarek ma doskonały system antywstrząsowy, czyli to z czego słynie i za co jest doceniany na całym świecie i to już od 40 lat. O wyjątkowym 40-letnim jubileuszu tej marki przypadającym w tym roku możecie się zapoznać w artykule: G-SHOCK obchodzi 40-lecie powstania marki. Specjalne zegarki z tej okazji, do czego Was zachęcamy.

Wracając do wyglądu zewnętrznego, na pierwszy plan wysuwa się nietypowa wskazówka na subtarczy w pobliżu godz. 9 przedstawiająca rakietę, czyli specjalną broń używaną przez Jinx, o ciekawie brzmiącej nazwie “Megadeth Rocket”.

Sam model stanowiący bazę do wykonania tego okolicznościowego zegarka jest dobrze znany na rynku. Dostępny jest on w sprzedaży już od kilku lat, ciesząc się ciągle niesłabnącą popularnością. Na deklu, oprócz podstawowych informacji dotyczących parametrów technicznych, znalazło się miejsce na duże logo gry. Logo to odnajdziemy również na metalowej klamrze paska z typową dla tego producenta, podwójną sprzączką. Materiałem z jakiego wykonany jest szeroki pasek to mieszanka specjalnego tworzywa, oprócz swojej wytrzymałości jest bardzo lekkie i komfortowe podczas noszenia.

G-SHOCK League of Legends. Zegarki, które przenoszą w świat fantasy

G-SHOCK League of Legends. Zegarki, które przenoszą w świat fantasy

Specjalna puszka i cena GA-110LL-1A

Spora obudowa o wymiarach 55 mm x 51.2 mm średnicy ma grubość 16.9 mm, a wykonana jest z połączenia żywicy i karbonu, co sprawia że jest ona bardzo wytrzymała na działanie czynników zewnętrznych przy zachowaniu małej wagi wynoszącej 72 gramy.

Model G-SHOCK GA-110LL-1A, w przeciwieństwie do wcześniej opisanego zegarka GM-B2100 LL, nie jest wyposażony w panel solarny, więc jest zasilany baterią.

G-SHOCK League of Legends. Zegarki, które przenoszą w świat fantasy

Obydwa zegarki są sprzedawane w dedykowanych grze LoL opakowaniach.

Ten jest dostarczany w kolorowej, metalowej puszce, a jego cena wynosi 999 PLN.

Odwołując się do gry League of Legends

Obydwa zaprezentowane czasomierze przyciągają uwagę odważnym i niecodziennym stylem, cechując się przy tym wysoką jakością wykonania, co jest charakterystyczne dla marki G-SHOCK, oraz dużą liczbą funkcji dodatkowych łatwych w obsłudze. Odwołując się do gry League of Legends, z pewnością wielkie grono jej fanów zechce kupić zegarki z tej edycji.

Lecz co z osobami, które nie są graczami w tę grę? Oni również mogą nabyć te modele, ponieważ oprócz dedykowanego grze LoL designu, to są solidne G-SHOCKi oferujące zaawansowane rozwiązania, które na pewno nie zawiodą.

Szukasz informacji o nowościach marki G-SHOCK i recenzji zegarków? Sprawdź nasze pozostałe publikacje - zegarki G-SHOCK.


Tagi:

Certina - Premium

REKLAMA

Zegarek dla nastolatka i… stulatka

Zegarek dla nastolatka i… stulatka

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

Bulova 420

REKLAMA

Atlantic 420

REKLAMA

Greenlogic 420

REKLAMA

Epos 420

REKLAMA

Janeba Oris 420

REKLAMA

SEIKO 420

REKLAMA

Sector 420

REKLAMA

Frederique Constant 420

REKLAMA

Smok Wawelski powraca… na nadgarstk...
Smok Wawelski powraca… na nadgarstk...
06.12.2023
Yema Yachtingraf Tourbillon Mareogr...
Yema Yachtingraf Tourbillon Mareogr...
08.12.2023

Podstrony producentów

Zegarki marki Aerowatch
Zegarki marki Alpina
Zegarki marki Atlantic
Zegarki marki Aviator Swiss Made
Zegarki marki Ball
Zegarki marki Bulova
Zegarki marki Błonie
Zegarki marki Certina
Zegarki marki Citizen
Zegarki marki Davosa
Zegarki marki Epos
Zegarki marki Frederique Constant
Zegarki marki G-SHOCK
Zegarki marki Grand Seiko
Zegarki marki Junghans
Zegarki marki Luminox
Zegarki marki Maurice Lacroix
Zegarki marki Michel Herbelin
Zegarki marki Montblanc
Zegarki marki Mudita
Zegarki marki Omega
Zegarki marki Orient
Zegarki marki Orient Star
Zegarki marki Oris
Zegarki marki Perrelet
Zegarki marki Polpora
Zegarki marki Prim
Zegarki marki Rado
Zegarki marki Roamer
Zegarki marki Seiko
Zegarki marki Tissot
Zegarki marki Victorinox
Zegarki marki Vostok Europe
Zegarki marki Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco