• Zegarki marki Błonie
 • Zegarki marki Omega
 • Zegarki marki Michel Herbelin
 • Zegarki marki Aviator Swiss Made
 • Zegarki marki Grand Seiko
 • Zegarki marki Tissot
 • Zegarki marki Vostok Europe
 • Zegarki marki Alpina
 • Zegarki marki G-SHOCK
 • Zegarki marki Bulova
 • Zegarki marki Aerowatch
 • Zegarki marki Rado
 • Zegarki marki Citizen
 • Zegarki marki Atlantic
 • Zegarki marki Oris
 • Zegarki marki Ball
 • Zegarki marki Mudita
 • Zegarki marki Montblanc
 • Zegarki marki Orient Star
 • Zegarki marki Junghans
 • Zegarki marki Victorinox
 • Zegarki marki Roamer
 • Zegarki marki Perrelet
 • Zegarki marki Prim
 • Zegarki marki Epos
 • Zegarki marki Orient
 • Zegarki marki Davosa
 • Zegarki marki Seiko
 • Zegarki marki Luminox
 • Zegarki marki Certina
 • Zegarki marki Frederique Constant

Certina DS+ Black Edition. Seria DS+ poszerza się o czarny wariant


Innowacyjny model, a w zasadzie kolekcja Certina DS+ zainaugurowała nową koncepcję zegarków, oferując wiele stylów w jednym modelu. Korzystając z opcji, jakie w tej serii proponuje szwajcarska marka Certina, możemy komponować bardzo różniące się od siebie zegarki na bazie korpusu z tarczą i zupełnie różnych kopert. A z racji systemu DS, a więc podwyższonej wytrzymałości i wodoszczelności, mogą to być zegarki o cechach miejskich czy life stylowych, aż po typowego divera.

Można powiedzieć, że wraz z wprowadzeniem nowego modelu zegarka, a w zasadzie wraz z pomysłem na Certinę DS+, marka świętuje premierę nowej koncepcji zegarka.

Elementy, które sami wybieramy

To coś na zasadzie wiele w jednym.

Kupujemy zegarek, do którego dostępny jest nie tylko zestaw pasków - jak to bywa obecnie już w wielu przypadkach, ale również dostępna jest cała gama kształtów koperty, aby umożliwić użytkownikowi dostosowanie go do indywidualnych preferencji. Czasem w całkowicie odmiennym stylu.

Certina DS+ Black Edition

W każdym z zestawów jaki wybierzemy są dostępne dwie wersje zewnętrznej koperty, czy też może trafniejszym określeniem będzie słowo - obudowy, bo służy ona do osłony korpusu, w którym mieści się mechanizm zegarka. To nic innego, jak zegarek modułowy. Składający się z elementów, które sami wybieramy. Te dostępne obecnie zestawy zebrano w określonych przez markę, wydzielonych stylach.

Do wyboru jest styl sportowy lub vintage, morski albo miejski. Opisywaliśmy je dokładnie w 2022 roku przy okazji premiery tego modelu: personalizuj swój styl. Nowy zegarek modułowy Certina DS+.
 
Cały innowacyjny system opiera się na pomysłowej, trzyczęściowej konstrukcji, która pozwala bez użycia jakichkolwiek narzędzi - i to w zaledwie kilku prostych krokach - zupełnie zmienić wygląd zegarka tak, aby dopasować go do aktualnego stroju, przygotować na specjalną okazję, albo po prostu dlatego, że ma się na to ochotę. Zmieniamy tak naprawdę całą kopertę i/lub pasek bądź bransoletę.

W efekcie otrzymujemy za każdym razem niemal całkiem inny zegarek. Równocześnie takie cechy, jakich spodziewamy się po Certinie, czyli niezawodność, wytrzymałość i precyzja działania mechanizmu Powermatic 80 ze sprężyną włosową Nivachron™ pozostają niezmienne.

Koncepcja DS+ rozrasta się

A zatem pozostaje to wszystko, czego oczekujemy od szwajcarskiego zegarka pochodzącego od firmy z wieloletnią historią, tradycjami i osiągnięciami. Mamy zegarek jako korpus, kopertę zegarka i pasek lub bransoletę. Każda z trzech części jest samodzielnym elementem, który można dowolnie łączyć z dwoma pozostałymi, stale mając poczucie, że tworzona całość jest odpowiednio solidna.

Jak to się sprawdza w praktyce mieliśmy okazję sprawdzić osobiście, a wrażeniami podzieliliśmy się w recenzji tego zegarka tu: recenzja Certina DS+.

Certina DS+

Certina DS+

Do tej pory mieliśmy do dyspozycji okrągły zegarek, bazę, występujący z tarczami w trzech kolorach. Niebieska, srebrzysta i czarna. Korpus to dobrze wykonany „krążek”, który ma specjalne wyżłobienie, w którym dociskany jest przez trzpień regulowany dodatkową koronką na godzinie 11. w wybranej kopercie, poza stylem morskim z zegarkiem typu diver, gdzie ta koronka jest na godzinie 8. Ważne jest także to, że standardowa koronka będąca elementem korpusu jest dokręcana, a proces dokręcania jednocześnie z drugiej strony koperty mocuje i spaja poszczególne elementy w całość.

Poczucie solidności i pewność całek konstrukcji odczuwamy już po samym nałożeniu koperty. Zabieg umieszczania zegarka w wybranej kopercie odbywa się z mocno wyczuwalnym oporem, na wcisk. Nakładka osadza się na korpusie jakby przeciskając się przez zieloną uszczelkę, która już sama w sobie mocuje dwa elementy ze sobą pewnie i stabilnie. Innowacyjna uszczelka wykonana została z materiału pochodzenia roślinnego. Według producenta zapewnia doskonałe uszczelnienie.

Ogólnie rzecz biorąc pomysłowa, trzyczęściowa konstrukcja pozwala posiadaczom zestawu Certina DS+ łączyć asortyment stylowych pasków i bransolet z różnymi kopertami zegarków o rozmaitych kształtach.

Teraz, jak zapewne można było się spodziewać, koncepcja DS+ rozrasta się.

Trzy czarne koperty

Trzy nowe koperty w czarnym kolorze istotnie zwiększają liczbę dostępnych opcji personalizacji modelu DS+, z których każda może być noszona z nową bransoletą wykonaną ze stali szlachetnej z 3-rzędami ogniw, lub z wytrzymałym nowym paskiem wykonanym z tkaniny ekologicznej tide ocean material®.

Certina DS+ Black Edition

Certina DS+ Black Edition

I... wszystkie są czarne.

Wszystkie trzy czarne koperty ze stali szlachetnej pokryte są wytrzymałą, dość „głęboko” czarną powłoką PVD. Każdą z kopert można oczywiście – tak jak dotychczas - łatwo połączyć z matową, czarną bransoletą lub z całkowicie czarnym paskiem NATO.

3 nowe koperty x 2 paski = 6 nowych stylów!

Każdy nowy  element jest samodzielny i można go dowolnie łączyć z dwoma pozostałymi, a także z tymi z poprzedniej serii. Nowa edycja Certina DS+ Black Edition jest również dostępna w formie zestawu zawierającego korpus z czarną tarczą, trzy czarne koperty i dwa czarne paski. Wszystkie elementy można również zakupić pojedynczo online.

Black Edition

Model Certina DS+ Black Edition ma wskazówki godzinową, minutową i sekundową w kolorze białym, kontrastującym z głęboką czernią tarczy. Podczas gdy każda z trzech różnych kopert jest wyposażona w czarny pierścień lunety z białymi oznaczeniami i cyframi arabskimi w przypadku modelu nurkowego, lub z czterema albo sześcioma śrubami ze stali szlachetnej, umieszczonymi w regularnych odstępach, w modelu miejskim lub vintage.

Certina DS+ Black Edition

Certina DS+ Black Edition

Certina DS+ Black Edition

Podobnie jak korpusy z pierwszej serii, tak i w tym wariancie z nowymi opcjami sercem zegarka jest niezawodny mechanizm z automatycznym naciągiem Eta Powermatic 80. Ten zaawansowany szwajcarski mechanizm słynie z 80-godzinnej rezerwy chodu, co daje nam sporo ponad 3 dni pracy, oraz zastosowano w nim sprężynę włosową Nivachron, która chroni mechanizm przed działaniem pól magnetycznych i zapewnia większą precyzję w długim okresie czasu.

Dzięki bardzo wytrzymałej konstrukcji z zakręcanym deklem i zakręcaną koronką zegarek jest wodoszczelny do 20 barów (200 m), co - poza stylowymi, codziennymi zegarkami - pozwala proponować także opcję diver, o pełnych możliwościach użytkowych. Nowy, całkowicie czarny zestaw jest oferowany w eleganckim pudełku, które solidnie zabezpiecza wszystkie elementy.

Certina DS+ Black Edition – dostępność i cena

Zgodnie z celami zrównoważonego rozwoju firmy, co marka Certina mocno podkreśla, opakowanie jest wykonane w całości z materiałów nadających się do recyklingu.

Różne opcje personalizacji modelu Certina DS+ można przeglądać i łatwo skonfigurować online. Alternatywnie można również obejrzeć skomponowany zestaw, korzystając z usługi 'Sprawdź i zarezerwuj' u wybranego sprzedawcy detalicznego Certina.

Certina DS+ Black Edition

Certina DS+ Black Edition

Podsumowując, bardzo udana, moim zdaniem, koncepcja Certina DS+ zapewne przyjęła się na rynku, stąd do jej dalszego rozwoju był tylko krok, który właśnie wykonano.

Teraz jest jeszcze więcej opcji do łączenia. Można zacząć przygodę z personalizowaną Certiną DS+ od tej najnowszej wersji Black Edition, jak i rozbudować już posiadana kolekcję opartą na pierwszej wersji. Każdy wariant to ciekawy codzienny zegarek mechaniczny w różnym stylu. Ale zawsze mający zalety nowoczesnego mechanizmu i wytrzymałości zapewnianej unikalnym, autorskim systemem DS.

Cena Certina DS+ Black Edition to 6 240 złotych. Ten zestaw jest już dostępny w Polsce.

Szukasz informacji o nowościach marki Certina i recenzji zegarków? Sprawdź nasze pozostałe publikacje - zegarki Certina.


Tagi:

Certina - Premium

REKLAMA

Zegarek dla nastolatka i… stulatka

Zegarek dla nastolatka i… stulatka

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

Bulova 420

REKLAMA

Epos 420

REKLAMA

Sector 420

REKLAMA

Frederique Constant 420

REKLAMA

SEIKO 420

REKLAMA

Greenlogic 420

REKLAMA

Atlantic 420

REKLAMA

Janeba Oris 420

REKLAMA

GPHG 2023 - prezentujemy wybrane, n...
GPHG 2023 - prezentujemy wybrane, n...
01.12.2023
Smok Wawelski powraca… na nadgarstk...
Smok Wawelski powraca… na nadgarstk...
06.12.2023

Podstrony producentów

Zegarki marki Aerowatch
Zegarki marki Alpina
Zegarki marki Atlantic
Zegarki marki Aviator Swiss Made
Zegarki marki Ball
Zegarki marki Bulova
Zegarki marki Błonie
Zegarki marki Certina
Zegarki marki Citizen
Zegarki marki Davosa
Zegarki marki Epos
Zegarki marki Frederique Constant
Zegarki marki G-SHOCK
Zegarki marki Grand Seiko
Zegarki marki Junghans
Zegarki marki Luminox
Zegarki marki Maurice Lacroix
Zegarki marki Michel Herbelin
Zegarki marki Montblanc
Zegarki marki Mudita
Zegarki marki Omega
Zegarki marki Orient
Zegarki marki Orient Star
Zegarki marki Oris
Zegarki marki Perrelet
Zegarki marki Polpora
Zegarki marki Prim
Zegarki marki Rado
Zegarki marki Roamer
Zegarki marki Seiko
Zegarki marki Tissot
Zegarki marki Victorinox
Zegarki marki Vostok Europe
Zegarki marki Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco