• Zegarki marki Tissot
 • Zegarki marki Oris
 • Zegarki marki Grand Seiko
 • Zegarki marki Rado
 • Zegarki marki Davosa
 • Zegarki marki Orient Star
 • Zegarki marki Aviator Swiss Made
 • Zegarki marki Orient
 • Zegarki marki Atlantic
 • Zegarki marki Seiko
 • Zegarki marki Michel Herbelin
 • Zegarki marki Luminox
 • Zegarki marki Montblanc
 • Zegarki marki Vostok Europe
 • Zegarki marki Frederique Constant
 • Zegarki marki Citizen
 • Zegarki marki Perrelet
 • Zegarki marki Alpina
 • Zegarki marki Roamer
 • Zegarki marki Epos
 • Zegarki marki Omega
 • Zegarki marki Aerowatch
 • Zegarki marki Prim
 • Zegarki marki G-SHOCK
 • Zegarki marki Błonie
 • Zegarki marki Ball
 • Zegarki marki Bulova
 • Zegarki marki Certina
 • Zegarki marki Junghans

Orient Star M34 Semi Skeleton. Blask gwiazd i dynamiczne kolory zorzy polarnej


Marka Orient Star nie próżnuje. Japoński producent zegarków mechanicznych bardzo konsekwentnie stawia na klasykę. Chodzi o klasyczne zegarki w aspekcie ich stylu i wyglądu, ale producent ma też na względzie klasyczne rozwiązania techniczne. Mimo tego, marce udaje się regularnie prezentować nowe zegarki różnego rodzaju, za każdym razem wyjątkowe.

Te nowości, które prezentujemy dziś, są nawet bardzo wyjątkowe.

To trzy nowe modele, oczywiście o ponadczasowym, tradycyjnym wzornictwie. Kolekcja M. Marka Orient Star wprowadziła nową kolekcję wzornictwa, M, która dołączy do obecnej gamy Classic, Contemporary i Sports. Kolekcje zegarków M czerpią inspiracje z mitologii greckiej, a także z mgławic i gromad gwiazd. Najnowsza seria jest nie tylko dla entuzjastów naręcznych zegarków mechanicznych, ale także dla tych, którzy szukają zegarków wyższej jakości.

Wieczny przepływ czasu

Kolekcja M45, nazwana na cześć Plejad, skomponowana jest z wzorów wyrażających wieczny przepływ czasu i składa się z uniwersalnych, ikonicznych modeli marki Orient Star. Kolekcja M34, inspirowana gromadą gwiazd Perseusza, znaną z jej rocznego roju meteorów Perseid, to kolekcja zegarków o ostrym, mocnym, nowatorskim wzornictwie, wyprzedzającym swoje czasy, składająca się z modeli nadających się do noszenia przy różnych okazjach.

Tymczasem w kolekcji M42, nazwanej na cześć Oriona, który miał być synem Posejdona, starożytnego greckiego boga morza, główną rolę odgrywają wysokiej jakości nurkowe zegarki mechaniczne, z nowatorskimi i zaawansowanymi rozwiązaniami technicznymi i wspierane historią. Divery z tej kolekcji charakteryzują się funkcjonalnością i komfortem noszenia, dzięki czemu są odpowiednie dla osób lubiących aktywny styl życia.

Dziś zaprezentujemy trzy nowe zegarki z serii M34.

Orient Star M34 Semi Skeleton

Orient Star M34 Semi Skeleton

To modele z kolekcji Orient Star M34 F7 Semi Skeleton.

M34, znana również jako Messier 34 lub NGC 1039, to gromada otwarta gwiazd w konstelacji Perseusza. Zawiera około 60 gwiazd. Odkrył ją Giovanni Batista Hodierna jeszcze przed 1654 rokiem. Niezależnie od odkrycia Hodierny, 25 sierpnia 1764 roku gromada została skatalogowana przez Charlesa Messiera.

Dynamiczne kolory zorzy polarnej

Jednak nowe modele zegarków Orient Star emanują oryginalnością, a to dzięki subtelnie zabarwionym tarczom, które są inspirowane nie tylko blaskiem gwiazd, ale i oddają dynamiczne kolory zorzy polarnej, kurtyny kolorowego światła unoszącej się na nocnym niebie.

Japońskiej marce udało się uzyskać efekt pięknie opalizującej powierzchni tarczy, dzięki zastosowaniu masy perłowej. Tarcza z masy perłowej z zabarwieniem gradientowym dostępna jest w trzech kolorach: niebieskim, zielonym i grafitowym.

Każdy jest na swój sposób ciekawy.

Orient Star M34 Semi Skeleton

Orient Star M34 Semi Skeleton

Orient Star M34 Semi Skeleton

Wersja niebieska z odcieniami błękitu jest w naturalny sposób najbardziej wyrazista, rzucająca się w oczy. Wersja zielona wydaje się być bardziej stonowana i jednolita, ale nadal wyjątkowa i przyciągająca wzrok. Natomiast zegarek Orient Star M34 Semi Skeleton z tarczą w kolorze grafitowym jest jubileuszowy, a w związku z tym limitowany do 500 sztuk.

Okazję do prezentacji tej wersji stanowi 20-lecie modelu Semi Skeleton. Poza limitacją, zestaw jest wzbogacony dodatkowo o pasek wykonany z certyfikowanej skóry cielęcej (certyfikat Leather Working Group - Organizacja non-profit, która promuje najlepsze praktyki i pozytywne zmiany społeczne i środowiskowe w zakresie odpowiedzialnej produkcji skóry).

Poza różnymi kolorami tarcz wykonanych z masy perłowej, oraz limitacją modelu jubileuszowego, pozostałe cechy tych trzech zegarków są wspólne. I teraz nieco o nich.

Ostre, mocne wzornictwo

Stalowa koperta zegarka wyróżnia się ostrym, wyraźnym wzornictwem.

Takie odczucia dają obróbka powierzchniowa poprzez szczotkowania, jak również jej pozostałe powierzchnie, które mają lustrzane wykończenie uzyskane przez polerowanie Sallaz. Ta technika wykończenia pozwala na uzyskanie idealnie gładkich, nawet bardzo małych powierzchni, bez żadnych zniekształceń. Okrągły kształt koperty zestawiono z prostymi liniami na uszach, które mocno się zwężają, dając poczucie wyjątkowej smukłości.

Podkreśla je ułożenie wobec siebie różnie obrabianych powierzchni. Boki koperty i górne części uszu są szczotkowane, a relatywnie szerokie fazowanie - biegnące od ucha do ucha na każdym z boków - jest polerowane. Krawędzie są ostre i wyraziste.

Orient Star M34 Semi Skeleton

Orient Star M34 Semi Skeleton

Orient Star M34 Semi Skeleton

Dość płaska, duża, o prostym kształcie koronka na godzinie 3. doskonale komponuje się z całością wizerunku tego zegarka. Na jej czołowej części znajduje się lekko wystające logo marki.

Odwracając zegarek na drugą stronę zobaczymy stalowy dekiel, na którym wygrawerowane zostały najważniejsze informacje o tym modelu. Centralną część dekla stanowi przeszklenie szkłem szafirowym, które ukazuje mechanizm. I tu się na chwilę zatrzymamy.

To oczywiście manufakturowy mechanizm marki Orient Star, konstrukcja o oznaczeniu F7F44. Ma on automatyczny naciąg sprężyny napędowej z możliwością ręcznego dokręcania, oraz praktyczną funkcję stop sekundy. Rezerwa chodu jest na bardzo przyzwoitym poziomie, wynosi 50 godzin. Łożyskowanie odbywa się na 24 kamieniach.

Mechanizm ten zapewnia dużą precyzję, od +15 sekund do –5 sekund na dobę. Wygląda też całkiem dobrze. Krawędzie są fazowane i naniesiony jest szlif genewski na wahniku. Mostki niżej, pod nim, są perłowane.

Indywidualny charakter każdego egzemplarza

Od góry tę atrakcyjną kopertę wieńczy dość wąska, polerowana luneta.

Okala ona wypukłe szkło szafirowe z naniesioną powłoką super antyrefleksyjną (SAR) po obu stronach, co zapewnia wyraźny, można powiedzieć „czysty” widok mocnych linii elementów widocznych pod nim, i zmieniających się odcieni tarczy.

Przejdźmy więc do zegarkowej twarzy, a dokładnie do wspólnych cech każdej z nich.

Orient Star M34 Semi Skeleton

Orient Star M34 Semi Skeleton

Zastosowanie masy perłowej zapewnia indywidualnych charakter każdego egzemplarz zegarka, jak również ciekawe efekty wizualne, bo takie tarcze w świetle pięknie się mienią.

Każdy indeks jest nakładany i wielopłaszczyznowy. Podstawa ma kształt mocno wydłużonego trapezu. Indeks godziny 12. wyróżniono, stosując tam nakładaną cyfrę rzymską. W modelu limitowanym indeks jest w złotym kolorze. Znacznik na godzinie 4. jest skrócony, ponieważ nachodzi na niego ramka okalająca otwór, w którym doskonale  - z racji przeszklenia dekla - widać pracujący balans. Marka Orient Star, właśnie przez ten zabieg stylistyczny, określa ten zegarek jako Semi Skeletonem, ale w branży częściej spotykamy się z określeniem Open Heart.

Warto wspomnieć, że mostek balansu, który widzimy od strony tarczy, jest wypolerowany na wysoki połysk. Pomiędzy osią wskazówek a godziną 6. umieszczono tarczę małego sekundnika. W każdej wersji ma ona czarne tło i nakładaną, srebrzystą ramkę na której naniesiono skalę sekundową co 5.

Po przeciwnej stronie, między osią a godziną 12., widoczne jest wskazanie rezerwy chodu zegarka. To wskaźnik o kształcie wycinka koła, gdzie krawędź ze skalą jest w takim samym stylu, jak ramka sekundnika. Tu została naniesiona skala do 50, w postaci rowków i trzech oznaczeń liczbowych.

Orient Star M34 Semi Skeleton

Orient Star M34 Semi Skeleton

Po prawej stronie, przy indeksie godziny 3., widoczne jest nakładane logo marki i nadrukowana nazwa firmy, oraz informacja o sposobie naciągu sprężyny napędowej.

A więc na tarczy – mówiąc potocznie - „dzieje się” sporo, ale wskazówki dobrano tak, by odczyt wskazań był łatwy. Ich ramiona są odpowiednio szerokie i dobrze widoczne. Dodatkowo, mają one złocisty kolor, taki jak indeks godziny 12. w modelu limitowanym. Każda z nich jest precyzyjnie wykończona, oraz ma trójpłaszczyznową powierzchnię górną.

Orient Star M34 Semi Skeleton – dostępność i cena

Każdy z zegarków, w mojej ocenie, niezależnie od koloru prezentuje się świetnie.

Orient Star M34 Semi Skeleton to po prostu super codzienny zegarek. Wpisuje się w oczekiwani miłośników modeli z tak zwanymi „otwartymi sercami”, choć zapewne nie tylko. Koperta i tarcza z jej detalami są świetnie dopracowane.

Zegarki mają klasę wodoszczelności na poziomie do 100m, więc całkiem sporo.

Orient Star M34 Semi Skeleton

Orient Star M34 Semi Skeleton

W zestawie jest także solidna, stalowa bransoleta o pięciorzędowej konstrukcji. Ma ona trzy rzędy szczotkowanych ogniw, a rząd środkowy ma po obu stronach wąskie, polerowane elementy. Zapięcie to klasyczna, składana klamra zwalniana przyciskami ze szczotkowaną powierzchnią i wygrawerowanym logo i nazwą marki.

Muszę przyznać, iż moim faworytem jest zegarek z niebieska tarczą.

Zegarki są dostępne w Polsce. Ceny Orient Star M34 Semi Skeleton to 6 850 złotych za warianty niebieski i zielony, oraz 7 370 złotych za wersję grafitową, limitowaną, z dodatkowym paskiem.

Wszelkie nowości, recenzje zegarków oraz informacje dotyczące Orient Star znajdują się w portalu na indywidualnej podstronie marki tu: zegarki Orient Star.


Tagi:

Certina - Premium

REKLAMA

Magazyn ZIP - Wszystkie wydania

MAGAZYN Zegarki i Pasja - Wszystkie wydania

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

Atlantic 420

REKLAMA

Sector 420

REKLAMA

Greenlogic 420

REKLAMA

Janeba Oris 420

REKLAMA

Epos 420

REKLAMA

Frederique Constant 420

REKLAMA

Montblanc 420

REKLAMA

Luminox Original Navy SEAL 3000 EVO...
Luminox Original Navy SEAL 3000 EVO...
18.10.2023
Zegarki Gerald Charles, wybór Huber...
Zegarki Gerald Charles, wybór Huber...
23.10.2023

Podstrony producentów

Zegarki marki Aerowatch
Zegarki marki Alpina
Zegarki marki Atlantic
Zegarki marki Aviator Swiss Made
Zegarki marki Ball
Zegarki marki Bulova
Zegarki marki Błonie
Zegarki marki Certina
Zegarki marki Citizen
Zegarki marki Davosa
Zegarki marki Epos
Zegarki marki Frederique Constant
Zegarki marki G-SHOCK
Zegarki marki Grand Seiko
Zegarki marki Junghans
Zegarki marki Luminox
Zegarki marki Maurice Lacroix
Zegarki marki Michel Herbelin
Zegarki marki Montblanc
Zegarki marki Omega
Zegarki marki Orient
Zegarki marki Orient Star
Zegarki marki Oris
Zegarki marki Perrelet
Zegarki marki Polpora
Zegarki marki Prim
Zegarki marki Rado
Zegarki marki Roamer
Zegarki marki Seiko
Zegarki marki Tissot
Zegarki marki Vostok Europe
Zegarki marki Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco