• Zegarki marki Tissot
 • Zegarki marki Eberhard
 • Zegarki marki Mudita
 • Zegarki marki Aerowatch
 • Zegarki marki Omega
 • Zegarki marki Certina
 • Zegarki marki Victorinox
 • Zegarki marki Vostok Europe
 • Zegarki marki Michel Herbelin
 • Zegarki marki Seiko
 • Zegarki marki Atlantic
 • Zegarki marki Alpina
 • Zegarki marki G-SHOCK
 • Zegarki marki Aviator Swiss Made
 • Zegarki marki Epos
 • Zegarki marki Citizen
 • Zegarki marki Perrelet
 • Zegarki marki Bulova
 • Zegarki marki Ball
 • Zegarki marki Junghans
 • Zegarki marki Prim
 • Zegarki marki Davosa
 • Zegarki marki Orient
 • Zegarki marki Orient Star
 • Zegarki marki Oris
 • Zegarki marki Grand Seiko
 • Zegarki marki Montblanc
 • Zegarki marki Błonie
 • Zegarki marki Frederique Constant
 • Zegarki marki Roamer
 • Zegarki marki Fiyta
 • Zegarki marki Rado
 • Zegarki marki Luminox

Davosa Ternos Professional Mountain Lake. Sportowy zegarek, nie tylko do nurkowania


Nurkowanie z akwalungiem wielu osobom kojarzy się jedynie ze sportem rekreacyjnym, wykonywanym w pięknych okolicznościach podwodnej przyrody, najczęściej gdzieś w tropikach. Dla bardziej wtajemniczonych jest to połączenie wymagającego treningu wraz z odpowiednim przygotowaniem psychofizycznym, oraz niezawodnego sprzętu do tego przeznaczonego. Z kolei dla pasjonatów zegarmistrzostwa jest to równoznaczne z elementem dopełniającym wyposażenie nurka, jakim jest używany przez niego zegarek, często określany właśnie jako diver. W portalu “Zegarki i Pasja” regularnie prezentujemy tego typu zegarki, więc możecie pogłębić swoją wiedzę w tym zakresie, do czego zachęcamy.

Ostatnia z zegarkowych nowości, nosząca pełną nazwę Ternos Professional Mountain Lake, przedstawionych przez szwajcarską markę Davosa, przeznaczona jest właśnie dla osób związanych ze światem sportów podwodnych, jakim jest nurkowanie pod lodem. Na wstępie należy zaznaczyć, że jedynie naprawdę solidnie wykonane zegarki mechaniczne, wyposażone w niezawodne mechanizmy i oferujące ponadprzeciętne parametry techniczne, mogą być używane w tak ekstremalnym sporcie i trudnych warunkach.

Davosa, która ma duży bagaż doświadczeń w zakresie projektowania diverów (wystarczy wymienić jej ciekawy model Apnea Diver Automatic), w 2023 roku pokusiła się o uzupełnienie swojej - i tak już rozbudowanej - oferty zegarków do nurkowania właśnie o ten wspomniany, nowy model, z bardzo wysoką klasą wodoszczelności.

Zegarek nie tylko do nurkowania

Wygląd Ternos Professional Mountain Lake ma oddawać atmosferę jaka panuje głęboko pod wodą, pod grubą warstwą lodu, budząc dwie skrajne emocje. Mianowicie są nimi: zachwyt oraz spory dreszcz emocji, wynikające z licznych zagrożeń. Każdy nurek pokłada zaufanie w przyrządach odmierzających czas już od momentu zejścia do wydrążonej przerębli.

Davosa Ternos Professional Mountain Lake

Davosa Ternos Professional Mountain Lake

Davosa Ternos Professional Mountain Lake

Co tyczy się wyżej wymienionego designu, bez trudu przywodzi on na myśl podobieństwo do jednego z najważniejszych zegarków, który zrewolucjonizował i w dużym stopniu podyktował idealny wzór na wygląd czasomierza do użytku w głębinach. Mowa tu oczywiście o marce Rolex, ze swoim flagowym modelem o nazwie Submariner.

A czy inspiracja firmy Davosa tym kultowym “starszym bratem” niesie ze sobą takiego samego ducha odkrywcy, przekraczającego kolejne bariery?

Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć.

Nowa wersja kolorystyczna

Nurkowanie, a już szczególnie pod lodem, dostarcza magicznych, niezapomnianych przeżyć, gdzie odcienie barw zmieniają się w sposób bardzo wyrazisty.

Dlatego Davosa ze swoją tegoroczną nowością odnosi się do widoków prosto spod grubej tafli lodu, wprowadzając na rynek nową odsłonę popularnego divera, tym razem z tarczą w kolorze głębokiej zieleni. Samo postrzeganie barwy cyferblatu również nie jest jednoznaczne, bowiem jego powierzchnia zmienia się od wspomnianej wcześniej głębokiej zieleni aż do czerni.

Davosa Ternos Professional Mountain Lake

Davosa Ternos Professional Mountain Lake

Jak na divera przystało, koperta zegarka o średnicy 42 mm i grubości wynoszącej 15.5 mm wykonana jest z wysokiej jakościowo stali 316L, spełniającej wysokie wymagania podczas jej eksploatacji. Ze względu na brak niklu, materiał ten cechuje się ponadprzeciętną trwałością, a przy tym tego typu stal jest antyalergiczna.

Szczotkowaną kopertę od góry wieńczy szkło szafirowe, od wewnątrz pokrytym powłoką antyrefleksyjną. Na uwagę zasługuje wykorzystanie ceramiki, która posłużyła za materiał z którego wytworzona jest luneta. Wymagany normą ISO 6425 jednokierunkowo obrotowy pierścień umożliwia kontrolowanie czasu spędzonego pod wodą. Dzięki doskonałej klasie wodoszczelności koperty na poziomie aż 500 metrów, zegarek umożliwia dużo większe możliwości eksploracji głębin.

Indeksy godzinowe, podobnie jak punkt na pierścieniu oraz dobrze znane wskazówki typu “Mercedes”, pokryte są masą świecącą SuperLumiNova BGW09, zapewniając dobrą czytelność wskazań w ciemności. Za kontrolę pracy zegarka odpowiada wskazówka sekundnika typu “lizak”, z punktem wypełnionym tą samą masą świecącą co wskazówki.

Zastosowanie zaworu helowego

W portalu “Zegarki i Pasja”, chociażby w ramach słownika pojęć zegarmistrzowskich, znajduje się solidna porcja wiedzy wyjaśniająca dokładnie sposób działania i konieczność zastosowania zaworu helowego w czasomierzach schodzących pod wodę na nadgarstkach nurków głębinowych.

Davosa Ternos Professional Mountain Lake

Davosa Ternos Professional Mountain Lake

Davosa Ternos Professional Mountain Lake

W przypadku zegarka Davosa Ternos Professional Mountain Lake, producent zdecydował się umieścić go w pobliżu godz. 9. Automatyczna regulacja ciśnienia cząstek helu znajdującego się wewnątrz koperty pozwala na bezpieczne wynurzenie się na powierzchnię, bez ryzyka uszkodzenia zegarka i jego mechanizmu.

Skoro mowa o mechanicznym sercu zegarka - za precyzyjny pomiar czasu odpowiedzialny jest szwajcarski mechanizm z automatycznym naciągiem sprężyny, noszący nazwę “DAV 3021”. Jest to niezawodny, dokładny mechanizm bazujący na doskonale znanym i cenionym werku Sellita SW 200-1, oferujący dodatkowo wskazanie aktualnej daty. Łożyskowany na 28 kamieniach werk z funkcją stop sekundy pracuje z częstotliwością 28 800 wahnięć balansu na godzinę, natomiast jego rezerwa chodu wynosi 38 godzin.

Ten solidny zegarek do nurkowania dostępny jest na dobrze spasowanej stalowej bransolecie z zapięciem motylkowym. Jego dość uniwersalny charakter połączony ze sportowym stylem i klasycznym wzornictwem sprawiają, że będzie pasował do wielu sytuacji.

Davosa Ternos Professional Mountain Lake – dostępność i cena

Silne emocje towarzyszące nurkom schodzącym pod wodę pod powierzchnię lodu związane są m.in. z tym, że nie mogą oni wynurzyć się w dowolnym miejscu, co powoduje, że nie jest to sport dla każdego. Natomiast sytuacja w przypadku noszenia zegarków do nurkowania jest całkowicie odwrotna – są to modele zdecydowanie dla każdego.

Z resztą popularność diverów trwa nieprzerwanie od wielu lat.

Davosa Ternos Professional Mountain Lake

Davosa Ternos Professional Mountain Lake

Tak jak wspomniałem na wstępie, posiadanie zegarka którego wygląd jest inspirowany Rolexem Submariner jest niczym innym, jak doskonałym przykładem na ciekawą alternatywę dla tego kultowego zegarka, do którego wyglądu odwołuje się przecież wielu producentów.

Davosa Ternos Professional Mountain Lake jest dobrze wykonanym, posiadającym doskonałe parametry techniczne zegarkiem dla osób prowadzących aktywny tryb życia, ponadto ceniących szwajcarskie zegarmistrzostwo i… ducha legendarnego Rolex’a Submariner’a.

Cena modelu Davosa Ternos Professional Mountain Lake (nr. ref: 161.559.75 ) oscyluje w kwocie 5 000 złotych.

Zegarek ten jest już dostępny w Polsce.

Wszelkie nowości, recenzje zegarków oraz informacje dotyczące Davosy znajdują się na portalu na indywidualnej podstronie marki tu – zegarki Davosa.


Tagi:

Certina - Premium

REKLAMA

Zegarek dla nastolatka i… stulatka

Zegarek dla nastolatka i… stulatka

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

Atlantic 420

REKLAMA

Bulova 420

REKLAMA

SEIKO 420

REKLAMA

Sector 420

REKLAMA

Epos 420

REKLAMA

Janeba Oris 420

REKLAMA

Frederique Constant 420

REKLAMA

Greenlogic 420

REKLAMA

Cedric Bellon CB01 GMT. Przykład zr...
Cedric Bellon CB01 GMT. Przykład zr...
07.08.2023
Mido Multifort TV Big Date. Popular...
Mido Multifort TV Big Date. Popular...
11.08.2023

Podstrony producentów

Zegarki marki Aerowatch
Zegarki marki Alpina
Zegarki marki Atlantic
Zegarki marki Aviator Swiss Made
Zegarki marki Ball
Zegarki marki Bulova
Zegarki marki Błonie
Zegarki marki Certina
Zegarki marki Citizen
Zegarki marki Davosa
Zegarki marki Eberhard
Zegarki marki Epos
Zegarki marki Fiyta
Zegarki marki Frederique Constant
Zegarki marki G-SHOCK
Zegarki marki Grand Seiko
Zegarki marki Junghans
Zegarki marki Luminox
Zegarki marki Maurice Lacroix
Zegarki marki Michel Herbelin
Zegarki marki Montblanc
Zegarki marki Mudita
Zegarki marki Omega
Zegarki marki Orient
Zegarki marki Orient Star
Zegarki marki Oris
Zegarki marki Perrelet
Zegarki marki Polpora
Zegarki marki Prim
Zegarki marki Rado
Zegarki marki Roamer
Zegarki marki Seiko
Zegarki marki Tissot
Zegarki marki Victorinox
Zegarki marki Vostok Europe
Zegarki marki Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco