• Zegarki marki Aviator Swiss Made
 • Zegarki marki Błonie
 • Zegarki marki Omega
 • Zegarki marki Citizen
 • Zegarki marki Davosa
 • Zegarki marki Michel Herbelin
 • Zegarki marki Orient
 • Zegarki marki Ball
 • Zegarki marki Perrelet
 • Zegarki marki Orient Star
 • Zegarki marki G-SHOCK
 • Zegarki marki Eberhard
 • Zegarki marki Certina
 • Zegarki marki Roamer
 • Zegarki marki Montblanc
 • Zegarki marki Prim
 • Zegarki marki Luminox
 • Zegarki marki Epos
 • Zegarki marki Mudita
 • Zegarki marki Rado
 • Zegarki marki Tissot
 • Zegarki marki Junghans
 • Zegarki marki Atlantic
 • Zegarki marki Vostok Europe
 • Zegarki marki Oris
 • Zegarki marki Seiko
 • Zegarki marki Victorinox
 • Zegarki marki Frederique Constant
 • Zegarki marki Grand Seiko
 • Zegarki marki Aerowatch
 • Zegarki marki Fiyta
 • Zegarki marki Alpina
 • Zegarki marki Bulova

Prezentujemy: Rado True Square Skeleton. “Kształt rzeczy prostych” (zdjęcia live)


Kolekcja zegarków Rado True Square, jak sama nazwa wskazuje, charakteryzuje się kwadratowym kształtem koperty. Szwajcarski producent zaprezentował ją pod hasłem “Kształt rzeczy prostych”. W skład linii True Square wchodzi kilka wariantów czasomierzy. W pierwszej kolejności wprowadzono modele klasyczne oraz wersje z rozwiązaniem typu open heart, czyli tzw. “otwarte serce”, umożliwiające obserwację pracy oscylatora przez wycięte w tarczy okienko. Na “deser” zaplanowano premierę wyjątkowej wersji tego modelu - Rado True Square Skeleton, czyli z tarczą poddaną procesowi szkieletowania.

Wielu fanów zegarków pokochało ten materiał

Szkieletowanie to zabieg polegający na usunięciu nadmiaru materiału z tarczy oraz mechanizmu, z mostków czy też płyty głównej, w celu ukazania możliwie największego fragmentu serca zegarka. Pozwala to dostrzec elementy, które w standardowych modelach skryte są głęboko wewnątrz koperty czasomierza. Poza walorami estetycznymi, właściwie wykonane szkieletowanie zegarka jest również dowodem wysokiego kunsztu.

Rado to producent zegarków, który do perfekcji opanował tworzenie czasomierzy z wykorzystaniem ceramiki. Można śmiało powiedzieć, że jest to jedna z wizytówek tej szwajcarskiej marki, która jako pierwsza wykorzystała ten materiał w zegarmistrzostwie.

Rado True Square Skeleton

Rado True Square Skeleton

Ceramika high-tech, którą użyto do stworzenia modeli True Square Skeleton, charakteryzuje się wysoką twardością, zapobiegającą powstawaniu na jej powierzchni zarysowań, oraz niższą wagą w stosunku do stali szlachetnej.

Materiał ten zachowuje również swoją kolorystykę, nie przejmując barwy np. z odzieży. Jest to szczególnie istotne w przypadku białych zegarków wykonanych z białej ceramiki.

Zegarki ceramiczne z reguły przykuwają uwagę swoim charakterystycznym wyglądem kopert i bransolet, który to wygląd jest właściwie nieosiągalny w przypadku użycia innych materiałów do wykonania tych elementów. Miękkie, lekko wyoblone krawędzie, nieskazitelna struktura i wyrafinowany, ekskluzywny blask - to cechy, za które wielu fanów zegarmistrzostwa bardzo ceni ten materiał.

Szkieletowany mechanizm zegarka

Model True Square ma mechanizm kaliber R808 z naciągiem automatycznym.

Oferuje on 80-godzinną rezerwę chodu, a praca newralgicznych elementów łożyskowana jest za pośrednictwem 25 syntetycznych rubinów. Dla zapewnienia odporności mechanizmu na działanie pól magnetycznych, mogących m.in. doprowadzić do namagnesowania sprężyny włosowej i jej sklejenia, co niosłoby za sobą konsekwencje rozstrojenia całego układu, do produkcji wspomnianego elementu wykorzystano materiał o nazwie Nivachron™. Jego dodatkowymi atutami są również mniejsza wrażliwość na wahania temperatur oraz wstrząsy.

Rado True Square Skeleton

Rado True Square Skeleton

Dla zapewnienia wysokiej precyzji chodu szkieletowany mechanizm kaliber R808 poddawany jest wnikliwym testom, przewyższającym tego typu standardowe badania. Jest on sprawdzany nie w 3, a w 5 pozycjach, co pozwala wyłapać ewentualne odstępstwa od normy i dokonać koniecznych korekt. Dzięki temu marka Rado jest w stanie zagwarantować bardzo wysoką dokładność działania zegarków z serii True Square Skeleton,

Poza aspektami stricte technicznymi, mechanizm kaliber R808 zastosowany w opisywanych, szkieletowanych zegarkach charakteryzuje się także pięknymi walorami estetycznymi.

Patrząc na zegarki od frontu, na pierwszym planie zauważyć można dwa mostki będące wsparciem dla koła balansowego oraz bębna sprężyny naciągowej. Dzielą one cały układ na trzy sekcje, co podkreśla geometryczną harmonię całego czasomierza.

Kształt rzeczy prostych

Elementy te zostały zespolone z kwadratową ramką, na której znajdują się ręcznie nakładane indeksy godzinowe i podziałka minutowa. Poniżej znalazły się płyty mechanizmu, które przyozdobiono precyzyjnie naniesionymi pasami genewskimi. Na uwagę zasługuje zastosowanie w ich przypadku dwóch form - kwadratowej i okrągłej. Jest to kolejny przykład geometrycznej finezji projektantów Rado, nawiązujący do “kształtu rzeczy prostych”.

Rado True Square Skeleton

Rado True Square Skeleton

Rado True Square Skeleton

Patrząc głębiej, ujrzeć można poszczególne części składowe werku, pracujące ze sobą w idealnej harmonii.

W zależności od wersji tego modelu, kolorystyka niektórych elementów różni się od siebie. Każdy mechanizm, niezależnie od koloru, został przemyślany i dopracowany w najmniejszym szczególe. To doskonały przykład kunsztu szkieletowania mechanizmów, który w tym przypadku płynnie łączy się z niebanalnym kształtem koperty.

Mechanizm można zaobserwować również od strony wciskanego tytanowego dekla. W jego kwadratowy kształt o zaoblonych narożnikach wpisano okrągły, przeszklony szafirem otwór.

Koperta True Square Skeleton ma szerokość 38 mm oraz długość 44,2 mm. Jej grubość to niecałe 10 mm. Wymiary te sprawiają, że zegarki klasyfikowane są jako modele unisex - będą leżały bardzo dobrze zarówno na damskim, jak i męskim nadgarstku.

Rado True Square Skeleton

Rado True Square Skeleton

Ceramiczna bransoleta została zaopatrzona w komfortowe, dwustronne zapięcie motylkowe zwalniane przy użyciu przycisku. Wodoszczelność zegarków wynosi 5 atmosfer. Pozwala to na pełne zanurzenie ich pod wodą i pływanie na powierzchni, ale bez możliwości nurkowania.

Rado True Square Skeleton – dostępność i cena

Kolekcja Rado True Square Skeleton składa się łącznie z trzech wersji tego modelu. Różnią się one między sobą kolorystyką ceramiki oraz elementów mechanizmu i cyferblatu.

Rado True Square Skeleton

Rado True Square Skeleton

Rado True Square Skeleton

Do wyboru jest zegarek z czarną ceramiką oraz złotymi indeksami i wskazówkami (nr ref. R27124162), biała ceramika, również w połączeniu ze złotymi ramionami i znacznikami godzin i dodatkowo złotym mostkiem koła środkowego (nr ref. R27126012), oraz wariant z kopertą i bransoletą w kolorze antracytowym, które zestawiono z akcentami w kolorze srebrnym (nr ref. R27125152.)

Wszystkie opisane zegarki Rado True Square Skeleton, niezależnie od wersji kolorystycznej, dostępne są w Polsce w tej samej cenie, wynoszącej 14 700 złotych.

Wszelkie nowości, recenzje zegarków oraz informacje dotyczące Rado znajdują się na portalu na indywidualnej podstronie marki tu: zegarki Rado.

Paweł Zgiep


Tagi:

Certina - Premium

REKLAMA

Zegarek dla nastolatka i… stulatka

Zegarek dla nastolatka i… stulatka

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

Epos 420

REKLAMA

SEIKO 420

REKLAMA

Atlantic 420

REKLAMA

Bulova 420

REKLAMA

Frederique Constant 420

REKLAMA

Sector 420

REKLAMA

Greenlogic 420

REKLAMA

Janeba Oris 420

REKLAMA

Kross Studio KS 05 z centralnym lew...
Kross Studio KS 05 z centralnym lew...
18.07.2023
Orient Star Avant-garde Skeleton. N...
Orient Star Avant-garde Skeleton. N...
21.07.2023

Podstrony producentów

Zegarki marki Aerowatch
Zegarki marki Alpina
Zegarki marki Atlantic
Zegarki marki Aviator Swiss Made
Zegarki marki Ball
Zegarki marki Bulova
Zegarki marki Błonie
Zegarki marki Certina
Zegarki marki Citizen
Zegarki marki Davosa
Zegarki marki Eberhard
Zegarki marki Epos
Zegarki marki Fiyta
Zegarki marki Frederique Constant
Zegarki marki G-SHOCK
Zegarki marki Grand Seiko
Zegarki marki Junghans
Zegarki marki Luminox
Zegarki marki Maurice Lacroix
Zegarki marki Michel Herbelin
Zegarki marki Montblanc
Zegarki marki Mudita
Zegarki marki Omega
Zegarki marki Orient
Zegarki marki Orient Star
Zegarki marki Oris
Zegarki marki Perrelet
Zegarki marki Polpora
Zegarki marki Prim
Zegarki marki Rado
Zegarki marki Roamer
Zegarki marki Seiko
Zegarki marki Tissot
Zegarki marki Victorinox
Zegarki marki Vostok Europe
Zegarki marki Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco