• Zegarki marki Luminox
 • Zegarki marki Bulova
 • Zegarki marki Junghans
 • Zegarki marki Atlantic
 • Zegarki marki Montblanc
 • Zegarki marki Oris
 • Zegarki marki Victorinox
 • Zegarki marki Omega
 • Zegarki marki Aerowatch
 • Zegarki marki Rado
 • Zegarki marki G-SHOCK
 • Zegarki marki Mudita
 • Zegarki marki Certina
 • Zegarki marki Prim
 • Zegarki marki Aviator Swiss Made
 • Zegarki marki Citizen
 • Zegarki marki Ball
 • Zegarki marki Grand Seiko
 • Zegarki marki Perrelet
 • Zegarki marki Epos
 • Zegarki marki Tissot
 • Zegarki marki Orient
 • Zegarki marki Alpina
 • Zegarki marki Roamer
 • Zegarki marki Błonie
 • Zegarki marki Frederique Constant
 • Zegarki marki Vostok Europe
 • Zegarki marki Davosa
 • Zegarki marki Seiko
 • Zegarki marki Orient Star
 • Zegarki marki Michel Herbelin

Omega Seamaster Aqua Terra Worldtimer – czas na świecie w wydaniu na 2023


Z okazji 15-lecia linii Aqua Tera powstała swego czasu limitowana seria 89 egzemplarzy zegarków z mechanizmem oferującym funkcję dodatkową worldtimer, w wersji z kopertą wykonaną z platyny oraz „uszlachetnionym” mechanizmem. Zegarek zaprezentowano w 2017 roku. Później do kolekcji dołączyła również wersja dużo szerzej dostępna cenowo. Zegarek z platyny wyceniony był bowiem na kwotę 180 000 złotych. To na pewno nie była oferta dla każdego.

Kolejna wersja to był już „standardowy” zegarek mechaniczny z kopertą wykonaną ze stali szlachetnej, oczywiście oferowany w zdecydowanie korzystniejszej cenie, a oferujący dokładnie te same możliwości, i mający bardzo zbliżoną stylistykę. Mieliśmy przyjemność w 2020 roku zapoznać się z tym modelem na żywo, aby następnie zaprezentować jego recenzję na łamach naszego portalu. Dostępna jest tu: Omega Seamaster Aqua Terra Worldtimer.

Omega Aqua Terra Worldtimer to zegarek - w dowolnym wydaniu - na pewno nie będący wizualnie spokojnym i stonowanym, a tym bardziej prostym modelem. Dla poszukujących w miarę purystycznego sportowego zegarka mechanicznego marka Omega ma oczywiście świetne propozycje w postaci innych zegarków z linii Aqua Terra, w których sportowa elegancja podana w subtelny sposób została uchwycona wzorcowo. Od niedawna także w modnych wersjach kolorystycznych, jak chociażby w kolekcji Omega Aqua Terra Shades.

A pamiętamy przecież - teraz w zegarkach „gramy w kolory”, a Omega robi to świetnie.

Dlatego także Aqua Terra Worldtimer w 2023 roku została odświeżona również za pomocą kolorów. To świetne sportowe zegarki, ale z wyraźnie widocznym pierwiastkiem elegancji.

Czas na całym świecie

Trzy zaprezentowane niedawno nowe wersje modelu Omega Seamaster Aqua Terra Worldtimer na 2023 rok, tak jak poprzednie, zmierzą czas na całym świecie dzięki wspomnianej w nazwie funkcji worldtimer.

W każdym miejscu, w jakim chcemy.  

Omega Seamaster Aqua Terra Worldtimer 2023

Omega Seamaster Aqua Terra Worldtimer 2023

Omega Seamaster Aqua Terra Worldtimer 2023

To zegarek stworzony z myślą o odmierzaniu czasu w każdej strefie czasowej naszej planety, czyli stworzony z myślą o osobach często podróżujących, czy to biznesowo czy turystycznie, a także dla każdego, kto potrzebuje znać aktualny czas w innych miejscach świata.  

W ostatnich kilku latach popularność modelu Seamaster Aqua Terra Worldtimer od Omegi stale rosła, a dziś to ulubiony wybór międzynarodowych podróżników i zapalonych kolekcjonerów w ramach oferty tego cenionego szwajcarskiego producenta. Nie dziwi więc fakt, że marka Omega decyduje się rozwijać tę kolekcję, i pojawiają się nowe wcielenia Worldtimera. Tym razem to aż trzy nowe warianty tego modelu.

Aż 3 nowe wersje Worldtimera, w tym także tytanowa

Pierwszy ma kopertę z tytanu i tarczę, która została wykonana w technologii ablacji laserowej. Pozostałe dwie nowe wersje Worldtimera mają koperty wykonane z klasycznego materiału, czyli ze stali szlachetnej.

Seamaster Aqua Terra Worldtimer w wersji z tytanu ma tarczę w odcieniach szarości, a szczotkowana luneta wykonana jest z ceramiki w czarnym kolorze.

Omega Seamaster Aqua Terra Worldtimer 2023

Omega Seamaster Aqua Terra Worldtimer 2023

Patrząc na ten wariant czasomierza nasz wzrok przyciąga od razu wizerunek Ziemi widziany z perspektywy ponad biegunem północnym. Tak jak w zegarku, który gościł u nas w redakcji w 2020 roku, tak i tu zarys kontynentów i ich powierzchnia są trójwymiarowe.  

Klasy i elegancji dodają złociste akcenty na tej „mapie świata”.

Czas w innych strefach pomagają odczytać oznaczenia w postaci nazw miast z poszczególnych stref. Ciekawostką jest umieszczenie tu miejscowości Bienne, gdzie znajduje się siedziba firmy Omega. Kontrastowym akcentem jest czerwona barwa napisu London.

Czarny obszar tworzony przez dwa pierścienie na których są nazwy miast otacza srebrzysty okrąg, otaczający z kolei opisywany obraz mapy świata. Nakładane indeksy o atrakcyjnym kształcie oraz smukłe wskazówki są w kolorze czarnym. Umieszczono na nich warstwę masy luminescencyjnej Super-LumiNova w białym kolorze, która po naświetleniu emituje błękitne światło.

Omega Seamaster Aqua Terra Worldtimer 2023

Omega Seamaster Aqua Terra Worldtimer 2023

Omega Seamaster Aqua Terra Worldtimer 2023

Tytanowy zegarek jest oferowany na gumowym pasku z tytanową wstawką przy mocowaniu. Koperta ma średnicę 43 mm i 14,1 mm grubości. Rozstaw uszu to 21 mm, a wysokość od ucha do ucha wynosi 50 mm.

Wodoszczelność ustalono na poziomie do 150 m.

Stal szlachetna w 2 odsłonach

Zegarki w wariancie wykonania ze stali szlachetnej są mniej stonowane.

Kolorystycznie to tak naprawdę jedna wersja. Dwie opcje uzyskujemy za sprawą użycia gumowego paska w zielonym kolorze z szarym przeszyciem lub stalowej bransolety z zapięciem motylkowym. W stalowych modelach ceramiczna luneta ma kolor zielony.

Ta barwa jest też motywem przewodnim na tarczy.

Omega Seamaster Aqua Terra Worldtimer 2023

Omega Seamaster Aqua Terra Worldtimer 2023

Pierścienie z nazwami miast są zielone. Otaczają one szeroki pierścień z charakterystycznymi dla linii Aqua Terra pionowymi wyżłobieniami. Ta część jest także w kolorze zielonym.

No i centralnie znów widoczna jest trójwymiarowa mapa świata w odcieniach zieleni mórz, beżu lądów i złocistymi górami. Tutaj indeksy i ramiona wskazówek są również złociste, a dokładnie złote, bo wykonane z 18-karatowego złota Moonshine, co doskonale komponuje się z zielenią tarczy i lunety wykonanej z odpornej na zarysowania ceramiki. Nadruki mają także kolor dopasowany do całości, czyli złocisty.

We wszystkich wersjach obszar mapy na tarczy jest otoczony pierścieniem ze skalą czasową w trybie 24-godzinnym, z podziałem na godziny dzienne i nocne. Na godzinie 6. znalazło się miejsce dla okienka datownika. Tak piękną – w mojej ocenie, a zarazem funkcjonalną tarczę chroni szkło szafirowe z obustronną powłoką antyrefleksyjną.

Omega Seamaster Aqua Terra Worldtimer 2023

Podobnie jest oczywiście w zegarku tytanowym.

Stalowe wersje mają oczywiście także takie same wymiary kopert, jak wariant tytanowy.

Jak zegarek wygląda na żywo?

Wystarczy zerknąć na krótkie wideo:
 


Omega Seamaster Aqua Terra Worldtimer 2023 – dostępność i cena

Mechanizm zastosowany w tych nowych wersjach Worldtimera to Omega kaliber Co-Axial Master Chronometer 8938 z automatycznym naciągiem, spełniający najwyższe standardy precyzji wymagane przez Szwajcarski Federalny Instytut Metrologii (METAS), ale do tego Omega nas już przyzwyczaiła.

Tak jak do atrakcyjnego wyglądu, jaki możemy podziwiać przez przeszklenie w deklu.

Dla przypomnienia, wodoszczelność każdej wersji zegarka to 150 metrów.

Omega Seamaster Aqua Terra Worldtimer 2023

Omega Seamaster Aqua Terra Worldtimer 2023

Omega Seamaster Aqua Terra Worldtimer 2023

Dla Prezydenta i Dyrektora Generalnego OMEGI, Raynalda Aeschlimanna, nowe zegarki z kolekcji Seamaster Aqua Terra Worldtimer są innowacyjne i inspirujące:

„W Omedze jesteśmy niezwykle dumni z naszego pionierskiego ducha, a te zegarki są jak rzucone wyzwanie. Rusz się! Zobacz kawałek Świata! Ich tarcze to prawdziwe dzieła sztuki, które wzbudzają zachwyt i zew przygody. Co więcej, za tymi niezwykłymi cyferblatami kryje się najwyższej klasy technologia. To piękne zegarki. Wygodne w noszeniu i w użytkowaniu. Prawdziwe kolekcjonerskie okazy.”

Cena stalowego zegarka Omega Seamaster Aqua Terra Worldtimer w wydaniu 2023 rok na pasku gumowym to 54 900 złotych, a na bransolecie 56 100 złotych.

Model ten w wersji z tytanu wyceniono na 63 700 złotych.

Wszelkie nowości, recenzje zegarków oraz informacje dotyczące marki Omega znajdują się w portalu na indywidualnej podstronie marki tu: zegarki Omega.

Adrian Szewczyk


Tagi:

Certina - Premium

REKLAMA

Magazyn ZIP - Wszystkie wydania

MAGAZYN Zegarki i Pasja - Wszystkie wydania

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

Atlantic 420

REKLAMA

Greenlogic 420

REKLAMA

Bulova 420

REKLAMA

Sector 420

REKLAMA

Frederique Constant 420

REKLAMA

Epos 420

REKLAMA

SEIKO 420

REKLAMA

Janeba Oris 420

REKLAMA

Prezentujemy: Rado Captain Cook Hig...
Prezentujemy: Rado Captain Cook Hig...
01.06.2023
Doxa SUB 300T Clive Cussler. Specja...
Doxa SUB 300T Clive Cussler. Specja...
06.06.2023

Podstrony producentów

Zegarki marki Aerowatch
Zegarki marki Alpina
Zegarki marki Atlantic
Zegarki marki Aviator Swiss Made
Zegarki marki Ball
Zegarki marki Bulova
Zegarki marki Błonie
Zegarki marki Certina
Zegarki marki Citizen
Zegarki marki Davosa
Zegarki marki Epos
Zegarki marki Frederique Constant
Zegarki marki G-SHOCK
Zegarki marki Grand Seiko
Zegarki marki Junghans
Zegarki marki Luminox
Zegarki marki Maurice Lacroix
Zegarki marki Michel Herbelin
Zegarki marki Montblanc
Zegarki marki Mudita
Zegarki marki Omega
Zegarki marki Orient
Zegarki marki Orient Star
Zegarki marki Oris
Zegarki marki Perrelet
Zegarki marki Polpora
Zegarki marki Prim
Zegarki marki Rado
Zegarki marki Roamer
Zegarki marki Seiko
Zegarki marki Tissot
Zegarki marki Victorinox
Zegarki marki Vostok Europe
Zegarki marki Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco