• Zegarki marki Victorinox
 • Zegarki marki Certina
 • Zegarki marki Seiko
 • Zegarki marki Bulova
 • Zegarki marki Grand Seiko
 • Zegarki marki Junghans
 • Zegarki marki Błonie
 • Zegarki marki Epos
 • Zegarki marki Oris
 • Zegarki marki Michel Herbelin
 • Zegarki marki Aerowatch
 • Zegarki marki Roamer
 • Zegarki marki Citizen
 • Zegarki marki Orient
 • Zegarki marki Omega
 • Zegarki marki Aviator Swiss Made
 • Zegarki marki Montblanc
 • Zegarki marki Rado
 • Zegarki marki Frederique Constant
 • Zegarki marki Orient Star
 • Zegarki marki Prim
 • Zegarki marki Alpina
 • Zegarki marki Luminox
 • Zegarki marki Ball
 • Zegarki marki Vostok Europe
 • Zegarki marki G-SHOCK
 • Zegarki marki Davosa
 • Zegarki marki Tissot
 • Zegarki marki Perrelet
 • Zegarki marki Mudita
 • Zegarki marki Atlantic

Przyszłość luksusowych zegarków! H. Moser & Cie Endeavour Central Second Genesis


Firma H. Moser & Cie. została założona przez Heinricha Mosera w 1828 roku. Ciekawostką jest fakt, że miejscem powstania firmy była Rosja. A dokładnie - Sankt Petersburg. Jednak dojście do władzy komunistów po rewolucji październikowej spowodowało oczywiście wywłaszczenie. Marka przeniosła się więc do Szwajcarii, gdzie działała do  kolejnej „rewolucji”, tym razem bezkrwawej, ale skutkującej upadkiem wielu firm zegarmistrzowskich, czyli tak zwanej „rewolucji kwarcowej”. W 2002 roku dr Jürgen Lange założył Moser Schaffhausen AG wraz z prawnukiem Heinricha Mosera, Rogerem Nicholasem Balsigerem, a marka H. Moser & Cie. została formalnie odrodzona w 2005 roku. Od 2012 roku Moser Schaffhausen AG wchodzi w skład MELB Holding Group należącej do rodziny Meylan w Szwajcarii. 

Dziś manufaktura H. Moser & Cie ma siedzibę w Neuhausen am Rheinfall, i zatrudnia ponad 70 osób. Firma opracowała do tej pory 16 własnych mechanizmów, a produkuje około 2000 wysokiej klasy zegarków mechanicznych rocznie. Za pośrednictwem swojej siostrzanej firmy Precision Engineering AG (PEAG) H. Moser & Cie produkuje części, które są wykorzystywane zarówno do produkcji własnej, jak i do zaopatrywania firm partnerskich. 

Zegarek 01100111…

Od lat firma H. Moser & Cie często zaskakuje bardzo ciekawymi, bądź co najmniej nietypowymi projektami zegarków. Tu wspomnę choćby model, którego kopertę wykonano ze…. szwajcarskiego sera - H. Moser & Cie „Swiss Mad Watch”, ale także zielony i „żywy” zegarek, w 100% Szwajcarski - H. Moser & Cie. Nature Watch. Dziś prezentowany model zegarka także jest „co najmniej nietypowy”, a jego wygląd oparty jest na bardzo zaskakującym pomyśle. Ale od początku.

Zegarek 01100111 01100101 01101110 01100101 01110011 01101001 01110011… To oznaczenie w zapisie binarnym oznacza model Endeavour Central Second Genesis. 

Przyszłość luksusowych zegarków! H. Moser & Cie Endeavour Central Second Genesis

Przyszłość luksusowych zegarków! H. Moser & Cie Endeavour Central Second Genesis

Zegarek ten zaprezentowany został w Neuhausen nad Rheinfall w grudniu 2022 roku, a ma być dowodem na to, że mając na uwadze pionierskiego ducha założyciela dawnej firmy, historię i osiągnięcia, szwajcarska marka podąża również z duchem czasu, czyli współczesnością, nowoczesnością, aktualnymi trendami. 

Stosując podejście łączące wymiar fizyczny, cyfrowy i wirtualny, H. Moser & Cie. wprowadza najnowocześniejsze rozwiązania zorientowane na współczesnego, ale też bardzo wymagającego klienta. Dzięki holistycznemu ekosystemowi, w tym uwierzytelnianiu zegarków za pomocą technologii blockchain, zasobom cyfrowym i własnej dedykowanej przestrzeni w Metaverse, marka H. Moser & Cie. oferuje zupełnie nową definicję usługi i zakupu zegarka. Firma podjęła w tym celu współpracę z wybranymi partnerami, ekspertami w swoich dziedzinach, by być jednym z liderów eksploracji tego swoistego świata, którego znaczenie jest wprawdzie jeszcze niewielkie, ale stale rośnie. 

W 2020 roku H. Moser & Cie., jako jedna z pierwszych niezależnych marek zegarków, uruchomiła platformę e-commerce. Teraz firma rusza w bój, by zaistnieć w Web 3.0. 

Edouard Meylan, dyrektor generalny H. Moser & Cie., wyjaśnia: „Jesteśmy u zarania nowej ery technologicznej. Wydawało nam się, że kluczowe znaczenie ma ewolucja wraz z naszymi czasami i zajęcie jasnego stanowiska, odgrywanie aktywnej roli w określaniu zasad tego wciąż mało znanego świata, zachowując pokorę i zadając właściwe pytania. Przedsiębiorczość jest w naszym DNA i staramy się kultywować tę filozofię, podejmując ryzyko i odkrywając nowe, niezbadane terytoria”.

W tym duchu firma H. Moser & Cie. opracowała kompletny ekosystem, który oferuje uwierzytelnianie produktów za pomocą blockchain, w celu zwiększenia wielopoziomowego bezpieczeństwa i przejrzystości, a także wyłączne przywileje wynikające z własności zasobów cyfrowych dla klienta oraz przestrzeń w Metaverse, która ma zarówno prezentować produkty, jak i przynosić korzyści klientom firmy. 

Ten projekt jest wielowarstwowy i łączy wymiary fizyczne, cyfrowe i wirtualne. 

Przyszłość luksusowych zegarków! H. Moser & Cie Endeavour Central Second Genesis

Przyszłość luksusowych zegarków! H. Moser & Cie Endeavour Central Second Genesis

Opiera się na opracowaniu kompletnego ekosystemu zorganizowanego przez dedykowaną aplikację umożliwiającą uwierzytelnianie zegarka za pomocą technologii blockchain, dostarczanej przez Aura Blockchain Consortium. Dzięki Aura SaaS klienci mogą uzyskać dostęp do pełnej identyfikowalności i przejrzystości produktu przez cały jego cykl życia - od certyfikacji, gwarancji, ubezpieczenia i dalszej obsługi klienta. Uwierzytelnianie to zostanie ostatecznie wprowadzone dla wszystkich zegarków H. Moser & Cie. za pośrednictwem karty gwarancyjnej dołączonej do każdego zegarka. 

Niespekulacyjne zasoby cyfrowe zostały również utworzone w formie NFT, w tym cyfrowe dzieła sztuki, w szczególności krótkie filmy ,„kapsuły czasu” promujące produkt i stojących za nim zegarmistrzów, ostatecznie zapieczętowując na zawsze łańcuch bloków w momencie zakończenia produkcji każdego zegarka. 

Przyszłość luksusowych zegarków! H. Moser & Cie Endeavour Central Second Genesis

Oprócz tego firma H. Moser & Cie. opracowała wciągające doświadczenie Metaverse, zapraszające klientów do wejścia do nowego wszechświata Moser wspieranego przez połączenie tradycji i najnowszych technologii. Tam odwiedzający mogą poznać historię marki i tajniki produkcji zegarków, oraz poznać zespół Moser w nowym wymiarze. Przestrzeń wirtualna firmy jest zaprojektowana jako nowoczesny, minimalistyczny, szwajcarski domek, który zawiera zarówno klasyczne nawiązania do Szwajcarii, jak i specyficzne odniesienia do marki, takie jak Rhine Falls (Rheinfall), gdzie manufaktura ma swoją siedzibę.

A zegarek?

Wzór kodu QR

Zegarek H. Moser & Cie Endeavour Central Second Genesis jest dostępny w limitowanej edycji 50 sztuk. Jego wygląd został oparty na wzorze klasycznym, ale zawierającym mocne, wyraziste kody estetyczne kojarzące się ze światem wirtualnym. 

Przyszłość luksusowych zegarków! H. Moser & Cie Endeavour Central Second Genesis

Przyszłość luksusowych zegarków! H. Moser & Cie Endeavour Central Second Genesis

Przyszłość luksusowych zegarków! H. Moser & Cie Endeavour Central Second Genesis

Tu najbardziej rzuca się w oczy wzór kodu QR na wewnętrznej stronie szkła, płynnie przechodzący we wzór 3D na lunecie będący niejako kontynuacją kodu ze szkła. Tytanowa luneta o tym wyjątkowym kształcie, oczywiście w zarysie okrągła, ale z elementami wyglądającymi jak trójwymiarowe piksele, doskonale pasuje do piaskowanej koperty ze stali. 

H. Moser & Cie. Endeavour Center Seconds Genesis lub - jak kto woli - zegarek 01100111 01100101 01101110 01100101 01110011 01101001 01110011 w kodzie binarnym, jest produktem hybrydowym, łączącym wymiary fizyczny i wirtualny. 

Wspomniany wzór na szkiełku to rzeczywisty kod QR, indywidualny dla każdego zegarka. Umożliwia on uwierzytelnienie właściciela zegarka, oferując mu uprzywilejowany dostęp do całego dedykowanego ekosystemu cyfrowego i wirtualnego, w szczególności dając mu pierwszeństwo w zakupie niektórych przyszłych edycji limitowanych, członkostwo w społeczności Mosera, oraz ekskluzywne zaproszenia na wydarzenia związane z premierą marki i nie tylko. To wzmacnia interakcje z klientami. 

Warto zobaczyć krótkie wideo prezentujące zegarek:


Zarówno zegarek Genesis, jak i powiązane aktywa cyfrowe, korzystają z ubezpieczenia przez firmę Zurich. Ponadto marka H. Moser & Cie. niedawno zaczęła akceptować płatności bezpośrednie w kryptowalucie.

Wizja przyszłości luksusowych zegarków!

Partnerzy szwajcarskiego producenta zegarków w tym projekcie są bardzo ważni. Firma H. Moser & Cie. otoczyła się uznanymi, prestiżowymi instytucjami. 

Deloitte Consulting Szwajcaria zmobilizowała kluczowych liderów technologicznych i branżowych, aby umożliwić firmie H. Moser & Cie. zmianę wizji przyszłości luksusowych zegarków. Tymi partnerami są Aura Blockchain Consortium, lider rozwiązań technologicznych dla sektora dóbr luksusowych, Zurich Szwajcaria - towarzystwo ubezpieczające produkt fizyczny i aktywa cyfrowe, Crossmint - dający możliwość przechowywania tokenów w portfelu dostępnym po raz pierwszy za pośrednictwem dedykowanej aplikacji i Salesforce, dzięki czemu firma H. Moser & Cie. stała się jednym z pierwszych globalnych klientów we wszystkich branżach, którzy skorzystali z pakietu zarządzania Web 3.0. 

Każdy partner podzielił się swoim know-how, aby zapewnić sukces tego projektu, w zupełnie nowym połączeniu różnych branż i doświadczeń, tworząc sieć wsparcia wokół marki.

Przyszłość luksusowych zegarków! H. Moser & Cie Endeavour Central Second Genesis

Przyszłość luksusowych zegarków! H. Moser & Cie Endeavour Central Second Genesis

Przyszłość luksusowych zegarków! H. Moser & Cie Endeavour Central Second Genesis

Ten projekt oraz ten zegarek, to wszystko to kolejny już dowód na to, że marka H. Moser & Cie ma swoje własne, bardzo unikalne podejście do Haute Horlogerie.

Tarcza Vantablack®

I znów wracając do zegarka. Nr referencyjny modelu H. Moser & Cie Endeavour Central Second Genesis to 1200-1238. Koperta, jak wspomniałem, jest wykonana ze stali, a jej powierzchnia jest mikropiaskowana. Ma ona średnicę 40 mm i 11,3 mm grubości. 

Tradycyjny wzór oznacza okrągły kształt i łagodnie wyprowadzone, zwężające się uszy. Ramiona wskazówek także mają bardzo tradycyjny kształt, nawiązujący do wydłużonych liści, a tło dla nich stanowi tarcza o futurystycznej i bardzo nowoczesnej budowie. 

Tarcza Vantablack® o super czarnym kolorze. 

Przyszłość luksusowych zegarków! H. Moser & Cie Endeavour Central Second Genesis

Przyszłość luksusowych zegarków! H. Moser & Cie Endeavour Central Second Genesis

Przyszłość luksusowych zegarków! H. Moser & Cie Endeavour Central Second Genesis

Vantablack® to najciemniejszy materiał stworzony przez człowieka, jaki kiedykolwiek powstał. Tarcza Vantablack® składa się z milionów nanorurek węglowych, które wychwytują 99,965% fotonów świetlnych. Tarczę chroni wspomniane wcześniej szafirowe szkło z kodem QR. 

„Sercem” zegarka jest mechanizm HMC 200 łożyskowany na 27 kamieniach i pracujący z częstotliwością 21 600 wahnięć balansu na godzinę. Rotor z 18 katarowego złota zapewnia naciąg automatyczny sprężyny napędowej realizowany przy obrotach w obie strony. Zapas energii wystarcza do 3 dniowej pracy. Zegarek otrzymujemy na pasku ze skóry kudu.

Cena H. Moser & Cie Endeavour Central Second Genesis to 27 000 CHF, czyli około 127 000 złotych. 

Fanom tej szwajcarskiej marki, ale także wszystkim miłośnikom luksusowych zegarków polecamy także zapoznać się z modelem: H. Moser & Cie. Streamliner Tourbillon Vantablack.

Adrian Szewczyk


Tagi:

Tissot - Premium

REKLAMA

Magazyn ZIP - Wszystkie wydania

MAGAZYN Zegarki i Pasja - Wszystkie wydania

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

Frederique Constant 420

REKLAMA

Epos 420

REKLAMA

SEIKO 420

REKLAMA

Janeba Oris 420

REKLAMA

Atlantic 420

REKLAMA

Greenlogic 420

REKLAMA

Bulova 420

REKLAMA

Sector 420

REKLAMA

Ekstrawagancki i fascynujący. Roger...
Ekstrawagancki i fascynujący. Roger...
29.03.2023
Roamer Optimus Automatic. Klasyczna...
Roamer Optimus Automatic. Klasyczna...
31.03.2023

Podstrony producentów

Zegarki marki Aerowatch
Zegarki marki Alpina
Zegarki marki Atlantic
Zegarki marki Aviator Swiss Made
Zegarki marki Ball
Zegarki marki Bulova
Zegarki marki Błonie
Zegarki marki Certina
Zegarki marki Citizen
Zegarki marki Davosa
Zegarki marki Epos
Zegarki marki Frederique Constant
Zegarki marki G-SHOCK
Zegarki marki Grand Seiko
Zegarki marki Junghans
Zegarki marki Luminox
Zegarki marki Maurice Lacroix
Zegarki marki Michel Herbelin
Zegarki marki Montblanc
Zegarki marki Mudita
Zegarki marki Omega
Zegarki marki Orient
Zegarki marki Orient Star
Zegarki marki Oris
Zegarki marki Perrelet
Zegarki marki Polpora
Zegarki marki Prim
Zegarki marki Rado
Zegarki marki Roamer
Zegarki marki Seiko
Zegarki marki Tissot
Zegarki marki Victorinox
Zegarki marki Vostok Europe
Zegarki marki Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco