Szwajcarski producent zegarków Roamer dość jasno komunikuje sposób w jaki pozycjonuje zegarki ze swojej oferty. Stwierdzenie, iż „ROAMER uosabia szwajcarską jakość i bezkonkurencyjny stosunek kosztów do korzyści” codzienność weryfikuje jako nie odbiegające od rzeczywistości. Ja - po wielu „spotkaniach” z zegarkami tej marki - z przyjemnością to potwierdzę, bo zegarki Roamer są naprawdę atrakcyjnie wyceniane, a jakość wykonania stoi na co najmniej ponadprzeciętnym poziomie w przedziale cenowym w jakim plasuje swoje produkty ta szwajcarska marka. Wpływa na to wiele czynników, w tym zapewne także innowacyjny system produkcji 4.0.
Szeroka oferta marki pozwoli zaś niemal każdemu znaleźć coś dla siebie. Firma dba o wysoką jakość, ale także o powtarzalność tej jakości jeśli chodzi o poziom wykończenia swoich zegarków, stosuje odpowiednie materiały, oraz dba o to, co przecież lubimy, czyli detale.
Zegarki bardzo wszechstronne
Linia Superior Moonphase w ofercie marki Roamer to zegarki bardzo wszechstronne. Ich styl to połączenie codziennej elegancji ze sportowymi cechami, co czyni modele należące do tej kolekcji bardzo uniwersalnymi. Wspomnianą wszechstronność w najnowszym wydaniu podnosi dodatkowo zaimplementowana funkcja dodatkowa wskazania faz Księżyca.
Model Roamer Superior Moonphase II w kilku nowych odsłonach można uznać w wielu aspektach za szczególnie predysponowany do wskazywania upływu czasu. Od upływających bardzo szybko sekund, poprzez minuty, godziny, dni tygodnia i dni miesiąca, oraz zmieniające się fazy Księżyca właśnie, czyli całe miesiące księżycowe. A to wszystko w odświeżonej kolekcji, w której łączy się tradycja z nowoczesnością. Poza wymienionymi wskazaniami także detale stanowią jeden z najważniejszych elementów budujących klimat tych czasomierzy.
Ale po kolei.
Roamer Superior Moonphase II jest zegarkiem dość dużym.
Średnica wykonanej ze stali koperty wynosi 43 mm, co w połączeniu z wąskim pierścieniem lunety, powiększającym optycznie zegarek za sprawą sporej powierzchni tarczy, daje nam w efekcie model przeznaczony dla szerokiego grona miłośników większych czasomierzy.
Spora doza elegancji
Superior Moonphase II to zegarki na tyle stylistycznie „wygładzone”, że zachowano w nich także sporą dozę elegancji. Styl oparty na klasycznej formie - okrągła koperta z poprowadzonymi skośnie uszami, o dwóch wyraźnie zaakcentowanych płaszczyznach.
Zewnętrzna, szczotkowana i ustawiona do niej lekko ukośnie do wewnątrz druga, polerowana na wysoki połysk. Przy standardowo okrągłej kopercie takie ustawienie uszu pozwala na stworzenie bazy dla zegarka o ponadczasowej stylistyce, sprawdzającego się w różnych sytuacjach, a przecież właśnie ten fakt podkreślam od początku opisując właśnie nowość z linii Superior Roamera.
Boki koperty są wykończone poprzez polerowanie powierzchni. Tak samo przygotowano lunetę, spód koperty, oraz wspomniane wewnętrzne powierzchnie górne na uszach. Tylko zewnętrzne górne części uszu są szczotkowane. I na tym elemencie właśnie doskonale widać wyraziste, ostre linie oddzielające różne sposoby obróbki, które - poza dobrym wyglądem - są swego rodzaju dowodem na wysoką jakość wykonania, o której też już wspominałem.
8 wersji zegarka
Roamer przygotował aż 8 wersji modelu Superior Moonphase II.
Do wyboru przygotowano zegarki z kopertami ze stali bez powłoki, jak również warianty z lunetą i detalami w kolorze różowego złota lub żółtego złota. Są też dostępne bardziej awangardowe opcje, takie jak zegarek z kopertą pokrytą powłoką IP w kolorze szarym, nazywanym „gun color”, czyli o barwie zbliżonej do tej w jakiej często jest broń palna, a także wersja z całą kopertą w kolorze żółtego złota, także osiągniętym dzięki powłoce IP.
Balansować kierunkiem wykorzystania zegarka w stronę elegancji czy też stylistyki bardziej sportowej możemy także poprzez wybór wersji na pasku lub bransolecie. Oczywiście, dzięki standardowemu rozstawowi uszu 22 mm, możemy dobierać paski niemal dowolnie. Dekiel jest pełny i płaski, co korzystnie wpłynie na komfort użytkowania. Przy okazji całkiem dobrze wygląda, dzięki zdobieniu w postaci drobnego ryflowania na wzór powierzchni wafla.
Tarcze dostępne są także w wielu wariantach. Wersje stalowe możemy wybrać w opcji z tarczą srebrzystą, ciemno niebeską, zieloną lub czarną. Model w kopercie w kolorze „gun metal” ma granatową tarczę, podobnie jak wersje dwukolorowe, stalowo złociste. Zegarek cały w kolorze żółtego złota ma czarny cyferblat. We wszystkich tych wymienionych wersjach za czytelne wskazanie czasu odpowiadają eleganckie wskazówki mające kształt w stylu dauphine. Mają one naniesione paski substancji świecącej. Są one na tyle wyraziste, że zapewniają dobrą czytelność. Tu wprawdzie nie elegancja gra pierwsze skrzypce, ale nie zapomniano o niej. Wskazówki na małych subtarczach są proste, oraz także pokryte masą świecącą. A te małe tarcze to wskaźniki datownika - ta po stronie godziny 9. wskazuje nam aktualny dzień tygodnia. Subtarcza na godzinie 3. pokazuje dni miesiąca. Trzecie wskazanie, czyli fazy Księżyca, otoczono ramką, by stylistycznie harmonizowała się z datownikami.
Dwie tarcze datowników i wskazanie faz są położone na obniżonej płaszczyźnie, która ma atrakcyjnie ukształtowaną powierzchnię. To dające wrażenie trójwymiarowości poprzecznie ułożone pasy. Tę część tarczy okala dość szeroki pierścień, na którego krawędzi nadrukowano skalę minutową na wzór torowiska, a zaraz za nią umieszczono nakładane, wyraziste, ale i eleganckie indeksy godzinowe prezentowanie w postaci cyfr rzymskich. Mają one - zależnie od wersji zegarka - kolor srebrzysty, złocisty lub grafitowy.
Do ustawiania czasu służy dobrze dobrana koronka umieszczona na godzinie 3. Dodatkowe wskazania ustawiamy za pomocą przycisków. Jeden znajduje się poniżej koronki na godzinie 4, a drugi po przeciwnej stronie, na godzinie 8:20. Logo marki Roamer w postaci nakładanego, polerowanego elementu w kolorze srebrzystym, złocistym lub grafitowym jest umieszczone na części obniżonej pod indeksem godziny 12.
Tarczę chroni płaskie szkło szafirowe z powłoką antyrefleksyjną.
Roamer Superior Moonphase II – dostępność i cena
Superior Moonphase II to linia modeli marki Roamer w której firma ta oferuje 8 wersji atrakcyjnego, sportowo-casualowego zegarka kwarcowego. Mimo stylu swobodnego udało się przemycić sporo elegancji. Prezentacja daty za pomocą dwóch tarcz i dodatkowo umieszczenie wskaźnika faz Księżyca nie zaburzyło zbytnio czytelności.
Zastosowany mechanizm kwarcowy szwajcarskiej produkcji to Ronda 706.1. Werk niemal bezobsługowy, trwały i raczej bezproblemowy. Łożyskowany jest na 5 kamieniach, a nowa, dobrej klasy bateria zapewni do 60 miesięcy sprawnego działania, czyli około 5 lat.
Zegarki są już dostępne w Polsce. Cena za Roamer Superior Moonphase II zależy od wersji – zaczyna się od 1 790 złotych za wersję z paskiem, przez kwotę 1 980 złotych za zegarek oferowany na stalowej bransolecie, do 2 190 za wersje dwukolorowe na bransoletach.
Wszelkie nowości, recenzje zegarków oraz informacje dotyczące marki Roamer znajdują się w portalu na indywidualnej podstronie marki tu: zegarki Roamer.
Adrian Szewczyk
13:00 13.01.2023Zegarki
Zegarki bardzo wszechstronne. Roamer Superior Moonphase II
Tagi:
zegarki szwajcarskiezegarki sportowezegarek na prezenteleganckie zegarkizegarki kwarcowezegarki męskie eleganckieczarny zegarekzegarek do garniturusrebrny zegarek
REKLAMA
FIYTA – historia marki i osiągnięcia
Zegarki „Made in China” nadal często wielu osobom kojarzą się zwykle z bytami oferowanymi masowo na znanym chińskim portalu zakupowym. Wpływ na takie postrzeganie produkt ...
Historia marki Glycine
Twórcą założonej w roku 1914 marki La Glycine – bo taką nazwą do roku 1928 posługiwała się doskonale dziś rozpoznawalna marka Glycine, był Eugène Meylan, który swoje zega ...
Japoński przemysł zegarkowy – czy to tylko marki: Casio, Citizen, Orient i Seiko?
Mówiąc o zegarkowej branży w Kraju Kwitnącej Wiśni wiele osób bez specjalnego zawahania wskaże najbardziej rozpoznawalne, wiodące japońskie marki zegarkowe. Wymieniając j ...
Roamer Competence Skeleton IV. Dla miłośników zegarków szkieletowanych
Szwajcarska marka Roamer zaprezentowała sześć zegarków w ramach nowej linii Competence Skeleton IV. To zegarki mechaniczne dla miłośników pełnego widoku na tak zwane zega ...
Emera EP 01-01 Cyborg Black Shadow Warrior. Świat Samurajów i II wieki zegarmistrzostwa
Emera to nowa, luksusowa szwajcarska marka zegarków, która ma ambicję by rozpocząć nową erę w haute horlogerie. Chcą na nowo zdefiniować parametry haute horlogerie i rzuc ...
Perrelet Turbine Skull Limited Edition. Dla miłośników niekonwencjonalnych zegarków
Perrelet, marka zegarmistrzowska z niemal 250-letnią tradycją, pokazała najnowszy model o nazwie „Turbine Skull”. Sama nazwa własna dużo już zdradza. Motyw czaszki, jest ...
Glashütte Original Senator Excellence Perpetual Calendar. Niemiecka doskonałość
Dwadzieścia kilometrów na południe od stolicy Saksonii, Drezna, na rzeką Müglitz, leży mała, malownicza miejscowość Glashütte. Spoglądając na miasteczko z góry widzimy – ...
Nivada Depthmaster Big Blue. Wodoszczelność 1000 metrów w kolorze niebieskim
Lato to czas, kiedy dużo pisze się o zegarkach do nurkowania. Nic dziwnego, myślę, że zdecydowana ich większość jeśli kiedykolwiek jest moczona bardziej niż podczas kąpie ...
Hanhart Chronographs – poznaj tę niemiecką markę i jej zegarki (AuroChronos 2025)
Nie jest tajemnicą, że wszyscy zegarkomaniacy z niecierpliwością oczekiwali powrotu festiwalu, który w poprzednich latach cieszył się w Polsce dużą popularnością. Międzyn ...
Perrelet Turbine Ice Blue Carbon i Titanium. Turbiny w “lodowatych” kolorach
Innowacja, konsekwencja w kreowaniu nowych modeli zegarków i precyzja - to zaledwie kilka określeń oddających wypracowaną przez lata renomę marki Perrelet. Oczywiście nal ...
Fiyta Spaceman. Uniwersalny, ultra cienki zegarek ze zintegrowaną bransoletą
Wspominaliśmy już wielokrotnie, że traktowanie w taki sam (niezbyt przychylny) sposób całej zegarkowej produkcji pochodzącej z Chin nie jest słuszne. Oczywiście dla wielu ...
Le Régulateur Louis Erard x Vianney Halter II. Wspólna kreacja zegarków typu régulateur
Zegarki typu régulateur, mimo prezentowania wskazań w nieco odmienny sposób niż ten, do którego zdążyliśmy się przyzwyczaić, hołdują klasycznemu zegarmistrzostwu, stając ...