• Zegarki marki Roamer
 • Zegarki marki Vostok Europe
 • Zegarki marki Inventic
 • Zegarki marki Rado
 • Zegarki marki Grand Seiko
 • Zegarki marki G-SHOCK
 • Zegarki marki Alpina
 • Zegarki marki Prim
 • Zegarki marki Perrelet
 • Zegarki marki Luminox
 • Zegarki marki Aviator Swiss Made
 • Zegarki marki Tissot
 • Zegarki marki Oris
 • Zegarki marki Junghans
 • Zegarki marki Bulova
 • Zegarki marki Davosa
 • Zegarki marki Montblanc
 • Zegarki marki Epos
 • Zegarki marki Ball
 • Zegarki marki Aerowatch
 • Zegarki marki Frederique Constant
 • Zegarki marki Seiko
 • Zegarki marki Orient
 • Zegarki marki Citizen
 • Zegarki marki Orient Star
 • Zegarki marki Atlantic
 • Zegarki marki Michel Herbelin
 • Zegarki marki Błonie
 • Zegarki marki Certina
 • Zegarki marki Omega

Urok stylu retro. Nowy zegarek Ralph Lauren The Polo Vintage 67


Zegarki naręczne, które na tarczach mają logo znanych firm działających głównie w zakresie produkcji odzieży, lub w branży modowej, są nadal często niedoceniane. W środowisku pasjonatów zegarków są one pogardliwie nazywane „majtkowcami”. Niestety, wiele z nich to właśnie zegarki, które faktycznie w miłośniku zegarmistrzostwa nie mogą wzbudzić zbyt wielu pozytywnych emocji. Ale są wyjątki. 

Na pewno jednym z nich jest nowy, naręczny zegarek mechaniczny, jaki prezentujemy w niniejszym artykule. Zegarek ten nazywa się The Polo Vintage 67, a wykonała go marka Ralph Lauren.

Oferowanie eleganckich, luksusowych akcesoriów

Wprowadzony w 2008 roku dział Zegarki i Biżuteria Ralph Lauren (Ralph Lauren Watch & Jewelery Co) łączy w sobie modny design z najwyższej jakości mechanizmami szwajcarskiej produkcji. 

Urok stylu retro. Nowy zegarek Ralph Lauren The Polo Vintage 67
Wykorzystywane są najbardziej kultowe inspiracje Ralpha Laurena - od jeździeckiej elegancji zegarków Stirrup, po kolekcje Safari i Automotive (zegarki z tej ostatniej serii opisywaliśmy tu: Ralph Lauren – 5 nowych modeli z kolekcji „Automotive”). Każda wykonana linia czasomierzy jest dystrybuowana przez wybrane butiki marki Ralph Lauren, oraz najlepszych niezależnych sprzedawców zegarków i biżuterii na całym świecie. Biżuteria Ralph Lauren obejmuje sygnowane kolekcje Ralph Lauren Equestrian, Art Deco i Chunky Chain, wykonane ręcznie z najlepszych materiałów i technik. 

Oferowanie eleganckich, czasem luksusowych akcesoriów, to w wielu firmach modowych naturalna kolej rzeczy, ale marka Ralph Lauren należy do tych, które nie poszły na skróty. 

Przedstawiamy zegarek Polo Vintage 67, który właśnie dziś ma swoją premierę.

Hołd dla pasji Ralpha Laurena

Ten nowy czasomierz mechaniczny to swego rodzaju hołd dla pasji Ralpha Laurena do zegarków z początku lat 20. i 30. XX wieku. Hołd w pełni oddający estetykę tamtych czasów, urok stylu retro, powiązany z zastosowaniem nowoczesnych materiałów oraz współczesną, wysoką jakością wykonania. 

Urok stylu retro. Nowy zegarek Ralph Lauren The Polo Vintage 67

Urok stylu retro. Nowy zegarek Ralph Lauren The Polo Vintage 67

Urok stylu retro. Nowy zegarek Ralph Lauren The Polo Vintage 67

Model Polo Vintage 67 odzwierciedla pragnienie tego amerykańskiego projektanta, aby tworzyć piękne zegarki o dobrze zdefiniowanym charakterze i trwałym, ponadczasowym stylu. Stylu, w którym zadbano nawet o taki detal, by koperta wyglądała jak gdyby miała już kilkadziesiąt lat. To oczywiście celowy zabieg postarzania. Wprawdzie kopertę wykonano wedle dzisiejszych norm obowiązujących w branży, oczekiwanych od szwajcarskich zegarków wysokiej klasy, ale uzyskanie wyrafinowanej patyny na postarzanej stali nierdzewnej niewątpliwie dodaje uroku. Świadczy też o zaangażowaniu producenta w realizację swojego pomysłu na wizerunek tego czasomierza, na nadanie mu wyglądu umożliwiającego powrót do tych lat w zegarmistrzostwie, do których inspiracja się odnosi.  

Duch zegarków z lat 20. i 30. XX wieku

Koperta modelu Ralph Lauren The Polo Vintage 67 ma 40 mm średnicy i jedynie 9,1 mm grubości. 

Charakterystyczne kontury obudowy oddają ducha zegarków pochodzących z lat 20. i 30. ubiegłego wieku. Ten wizerunek potęguje świetnie dobrana koronka o kształcie przeciętej na pól cebulki, z zaokrągloną powierzchnią czołową. 

Na widoczną od frontu część koperty nałożona jest luneta o nieco mniejszej średnicy. Jest ona umiarkowanie szeroka, okala opalizującą tarczę w kolorze srebrnym. 

Urok stylu retro. Nowy zegarek Ralph Lauren The Polo Vintage 67

Urok stylu retro. Nowy zegarek Ralph Lauren The Polo Vintage 67

Za pozytywny odbiór wizualny tarczy odpowiadają nadrukowane czarnym lakierem cyfry arabskie o retro czcionce. Cyfry duże i wyraziste. Warstwa lakieru jest uformowana tak, że cyfry są wypukłe i pięknie lśnią, gdy pada na nie światło. Otacza je nadrukowany pierścień będący skalą minutową, utworzoną na wzór torowiska. 

Na godzinie 6. widoczna jest dodatkowa tarcza - to mały sekundnik. Jego styl także jest dopasowany do wizerunku całego zegarka. Ma on oznaczenia cyfrowe bliżej krawędzi i nadrukowany okrąg z pełną skalą sekundową bliżej środka. Tarcza ta jest lekko zagłębiona, pokryta giloszowaniem w koncentrycznie ułożone okręgi. Mała wskazówka jest delikatna. 

Ramiona centralnych wskazówek są natomiast wyraziste i w kolorze głęboko czarnym. Minutowa w kształcie miecza, oraz godzinowa bardzo wąska, zakończona grotem w kształcie liścia. To bardzo klasyczny zestaw, także doskonale wpisujący się w stylistykę retro. Vintage look ma także podkreślić zastosowan szkło szafirowe chroniące tarczę, które jest mocno wypukłe. Szkło ma nałożoną powłokę antyrefleksyjną, ale by kolorowa poświata nie psuła wizualnie retro wyglądu, użyto powłoki bezbarwnej. Pod godziną 12. na tarczy jest nadrukowane logo Polo. 

Urok stylu retro. Nowy zegarek Ralph Lauren The Polo Vintage 67

Dużymi, nawet bardzo dużymi literami. 

I to jest jedyny element w nowości marki Ralph Laurent, który w moim odczuciu nie pasuje do stylistyki retro, którą nadano temu zegarkowi w udany sposób. Napis Ralph Lauren, widoczny poniżej, jest nadrukowany drobną czcionką. I on sam, lub też inne inskrypcja, ale utrzymane właśnie w tej tonacji, byłyby w moim odczuciu lepszym rozwiązaniem, niż widoczne wieeelkie logo POLO.

Ralph Lauren The Polo Vintage 67 – dostępność i cena

Za pracę zegarka Ralph Lauren The Polo Vintage 67 odpowiada mechanizm La Joux-Perret kaliber 7380. To werk łożyskowany na 21 kamieniach, pracujący z częstotliwością 21 600 wahnięć balansu na godzinę. Naciąg jest ręczny, a przez przeszklony dekiel możemy podziwiać zastosowany mechanizm. Wykończono go za pomocą pasów genewskich, a jego niżej położone elementy są zdobione perłowaniem. Rezerwa chodu zegarka to aż 90 godzin. 

Urok stylu retro. Nowy zegarek Ralph Lauren The Polo Vintage 67

Całości wizerunku zegarka dopełnia wymienny, brązowy pasek w stylu vintage. Dostępne są także skórzane paski z podkładką, które jeszcze mocniej uwydatniają charakter retro tego czasomierza. 

Cena Ralph Lauren The Polo Vintage 67 to 2 460 Euro, czyli około 12 300 złotych.

Adrian Szewczyk


Tagi:

Certina - Premium

REKLAMA

Magazyn ZIP - Wszystkie wydania

MAGAZYN Zegarki i Pasja - Wszystkie wydania

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

Atlantic 420

REKLAMA

Sector 420

REKLAMA

Janeba Oris 420

REKLAMA

Greenlogic 420

REKLAMA

Montblanc 420

REKLAMA

Frederique Constant 420

REKLAMA

Epos 420

REKLAMA

Czas “PATRIOTY”. Specjalna edycja z...
Czas “PATRIOTY”. Specjalna edycja z...
24.10.2022
Nowy wygląd 44GS, innowacje w środk...
Nowy wygląd 44GS, innowacje w środk...
30.10.2022

Podstrony producentów

Zegarki marki Aerowatch
Zegarki marki Alpina
Zegarki marki Atlantic
Zegarki marki Aviator Swiss Made
Zegarki marki Ball
Zegarki marki Bulova
Zegarki marki Błonie
Zegarki marki Certina
Zegarki marki Citizen
Zegarki marki Davosa
Zegarki marki Epos
Zegarki marki Frederique Constant
Zegarki marki G-SHOCK
Zegarki marki Grand Seiko
Zegarki marki Inventic
Zegarki marki Junghans
Zegarki marki Luminox
Zegarki marki Maurice Lacroix
Zegarki marki Michel Herbelin
Zegarki marki Montblanc
Zegarki marki Omega
Zegarki marki Orient
Zegarki marki Orient Star
Zegarki marki Oris
Zegarki marki Perrelet
Zegarki marki Polpora
Zegarki marki Prim
Zegarki marki Rado
Zegarki marki Roamer
Zegarki marki Seiko
Zegarki marki Tissot
Zegarki marki Vostok Europe
Zegarki marki Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco