• Zegarki marki Citizen
 • Zegarki marki Orient
 • Zegarki marki Oris
 • Zegarki marki Atlantic
 • Zegarki marki Aviator Swiss Made
 • Zegarki marki Luminox
 • Zegarki marki Roamer
 • Zegarki marki Tissot
 • Zegarki marki Alpina
 • Zegarki marki Bulova
 • Zegarki marki Davosa
 • Zegarki marki Michel Herbelin
 • Zegarki marki Grand Seiko
 • Zegarki marki Epos
 • Zegarki marki Rado
 • Zegarki marki G-SHOCK
 • Zegarki marki Orient Star
 • Zegarki marki Ball
 • Zegarki marki Aerowatch
 • Zegarki marki Montblanc
 • Zegarki marki Junghans
 • Zegarki marki Omega
 • Zegarki marki Seiko
 • Zegarki marki Prim
 • Zegarki marki Błonie
 • Zegarki marki Frederique Constant
 • Zegarki marki Certina
 • Zegarki marki Perrelet
 • Zegarki marki Vostok Europe

Ponadczasowa klasyka. Aerowatch Les Grandes Classiques Automatic


Szwajcarska marka Aerowatch ma w ofercie zegarki bardzo charakterystyczne, nietuzinkowe, jak chociażby modele szkieletowane, gdzie za przykład może posłużyć Aerowatch Les Grandes Classiques Anniversary Skeleton. Są jednakże w kolekcji także zegarki o klasycznym wyglądzie, które bazują na utartych kanonach. Nie powinno to dziwić, gdyż tego typu modele mają bardzo wielu fanów, są po prostu ponadczasowe. Trudno poza tym budować pozycję w przedziale cenowym, w którym funkcjonuje Aerowatch, wyłącznie w oparciu o wyjątkowe modele. Dlatego marka stara się umożliwić skorzystanie ze swojej oferty szerokiemu gronu klientów.

Dziś właśnie taki klasyczny zegarek zaprezentujemy. 

(Nie) typowy garniturowiec

Mowa o modelu Aerowatch Les Grandes Classiques Automatic o nr ref. 60996 AA01, który będzie pasował do wielu stylizacji i niemal na każda okazję. 

Stalowa koperta zegarka jest atrakcyjna wizualnie, to właśnie ona jest tym odzwierciedleniem utartego kanonu o którym wspominałem na wstępie. Jest okrągła i ma łagodnie wyprowadzone uszy, które zwężają sęku końcom. To wzór typowy, ale ponadczasowy, pasujący do zegarków eleganckich oraz casualowych, ale będący również dobrą bazą nawet dla zegarka o bardziej sportowym charakterze. 

Ponadczasowa klasyka. Aerowatch Les Grandes Classiques Automatic

W takim przypadku o zaklasyfikowaniu danego zegarka do którejś z wymienionych kategorii decydują detale. Naszego bohatera określiłbym jako casualowo-elegancki zegarek. 

Koperta ma 40 mm średnicy - to rozmiar dziś uniwersalny. Choć jeszcze 2-3 lata temu model ten określiłbym jako zegarek mały, ale moda się zmienia. Od jakiegoś czasu branża coraz wyraźniej wraca do wykonywania zegarków męskich o bardziej racjonalnych wymiarach. Odczytuję to jako dobry kierunek, a marka Aerowatch – jak widać - też nim podąża.

Grubość koperty to jedynie 10,8 mm. O eleganckim charakterze świadczy wykończenie koperty. Po pierwsze linie są łagodne, na bokach widać obłe, zaokrąglone powierzchnie, a cała powierzchnia - poza górną częścią uszu - jest polerowana na wysoki połysk. Uszy na powierzchni widocznej od góry są precyzyjne szczotkowane dając wyraziste i ostre odcięcia od miejsc polerowanych. Taki charakter wpisuje się w ogólny profil marki Aerowatch. Nieco nonszalancka elegancja. Nie taki typowy garniturowiec, ale ze smokingiem nie będzie raził. 

Koronka Aerowatch Les Grandes Classiques Automatic umieszczona na godzinie 3. ma kształt lekko spłaszczonego brylantu z nacięciami na bokach. Ona też wpisuje się w ogólną, klasyczną stylistykę zegarka. Wciskany dekiel to polerowany stalowy pierścień o zaokrąglonym kształcie, z wygrawerowanymi podstawowymi informacjami o modelu zegarku. 

Ponadczasowa klasyka. Aerowatch Les Grandes Classiques Automatic

Ponadczasowa klasyka. Aerowatch Les Grandes Classiques Automatic

Część centralna, którą ów pierścień okala, to przeszklenie przez które widać mechanizm.  W przypadku tego zegarka to mechanizm Eta 2824. Dobre, cenione mechaniczne zegarkowe serce, które ma pozytywne oceny od wielu lat, gdyż jest już bardzo długo na rynku. Ma 25 kamieni łożyskujących, pracuje z częstotliwością 28 800 wahnięć balansu na godzinę i oferuje 38 godzin rezerwy chodu. Werk ten charakteryzuje się niską awaryjnością, akceptowalnymi kosztami serwisu i dobrą precyzją pracy. Wahnik jest przyozdobiony pasami genewskimi. Wygrawerowane napisy w tym nazwa marki mają wypełnienie złocistym lakierem.

W kierunki prostej formy

Póki co, nowy Aerowatch jawi nam się jako zegarek o uniwersalnej urodzie, bez udziwnień, ale z miłymi dla oka detalami. Najbardziej jednak o jego odbiorze decyduje tutaj zegarkowa twarz. 

Tarcza. Jest ona spora, bo otacza ją wąska i polerowna luneta. Sama tarcza ma szaro-srebrzysty kolor, a uatrakcyjnia ją zdobienie w postaci wyraźnego szlifu słonecznego. Cyferblat jest zupełnie płaski i w całości pokryty wspomnianym szlifem. To zdradza drogę w kierunki prostej formy. Tak waśnie jest.

Ale… nie jest nudno!

Ponadczasowa klasyka. Aerowatch Les Grandes Classiques Automatic

Ponadczasowa klasyka. Aerowatch Les Grandes Classiques Automatic

Na krawędzi cyferblatu nadrukowano skalę minutową w postaci drobnych, czarnych kresek z oznaczeniami w postaci cyfr arabskich co 5. Zaraz za skalą, w kierunku środka tarczy, umieszczono indeksy godzinowe. I to one są jednym z tych elementów, które tworzą atrakcyjny klimat w aspekcie wyglądu prezentowanego zegarka. Bo na tej stonowanej tarczy nałożono indeksy godzinowe w postaci cyfr arabskich w intensywnym niebieskim kolorze. 

Prosta czcionka i łagodne kształty elementów tworzących te cyfry doskonale wyglądają na srebrzystym tle, same mieniąc się opalizująco niebieską barwą. Cyfrowy indeks na godzinie 6. zastąpiono malutkim, pionowo ułożonym czworobokiem zbliżonym kształtem do rombu, oczywiście w niebieskim kolorze. Stało się tak, bo tuż nad nim jest wycięte okienko datownika wskazującego dni miesiąca. Ma on czarną ramkę i fazowane krawędzie. Pod godziną 12. nadrukowano czarnym lakierem nazwę marki. 

Ponadczasowa klasyka. Aerowatch Les Grandes Classiques Automatic

Pomiędzy datownikiem a osią wskazówek drobną czcionką nadrukowano napis AUTOMATIC, czyli informacje o rodzaju naciągu sprężyny mechanizmu. Uzupełnieniem, a w zasadzie dopełnieniem, wizerunku zegarka są wskazówki w równie pięknym, niebieskim kolorze. 

Mają one kształt klasyczny, imitujący wydłużone liście. Ale są też ażurowane, przez co widzimy tylko niebieskie ramiona łączące się w szpic na końcach. Taka kompozycja naprawdę świetnie wygląda. Robi wrażenie nie mniejsze niż niejedna, bardziej wyszukana. Tutaj siła prostoty i mocno niebieskie detale dają nam naprawdę fajny, cieszący oko widok. 

Aerowatch Les Grandes Classiques Automatic – dostępność i cena

Zegarek Aerowatch Les Grandes Classiques Automatic możemy wybrać na niebieskim pasku imitującym skórę krokodyla zapinanym na składaną klamrę typu motylkowego. Jest też wersja na stalowej bransolecie o pięciorzędowej konstrukcji. 

Ponadczasowa klasyka. Aerowatch Les Grandes Classiques Automatic

Jeśli szukacie zegarka codziennego – to jest bardzo dobry kandydat. Nie jest w pełni uniwersalny, bo nie zastosowano tu luminescencji i wysokiej klasy wodoszczelności - ustalono ją na poziomie 50 m, ale zegarek odwdzięcza się ogromnym urokiem, piękną niebieską barwą indeksów i ciekawie zaprojektowanych wskazówek. Dopasujemy go do niemal każdej okazji. 

Cena Aerowatch Les Grandes Classiques Automatic 60996 AA01 to około 6 600 złotych.

Wszelkie nowości, recenzje zegarków oraz informacje dotyczące Aerowatch znajdują się zawsze na indywidualnej podstronie marki tu: zegarki Aerowatch.

Adrian Szewczyk


Tagi:

Tissot - Premium

REKLAMA

Magazyn ZIP - Wszystkie wydania

MAGAZYN Zegarki i Pasja - Wszystkie wydania

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

Frederique Constant 420

REKLAMA

Epos 420

REKLAMA

Sector 420

REKLAMA

Janeba Oris 420

REKLAMA

Greenlogic 420

REKLAMA

Atlantic 420

REKLAMA

Montblanc 420

REKLAMA

Szkieletowany diver w nowej wersji....
Szkieletowany diver w nowej wersji....
20.09.2022
Minimalistyczny i ultranowoczesny! ...
Minimalistyczny i ultranowoczesny! ...
22.09.2022

Podstrony producentów

Zegarki marki Aerowatch
Zegarki marki Alpina
Zegarki marki Atlantic
Zegarki marki Aviator Swiss Made
Zegarki marki Ball
Zegarki marki Bulova
Zegarki marki Błonie
Zegarki marki Certina
Zegarki marki Citizen
Zegarki marki Davosa
Zegarki marki Epos
Zegarki marki Frederique Constant
Zegarki marki G-SHOCK
Zegarki marki Grand Seiko
Zegarki marki Junghans
Zegarki marki Luminox
Zegarki marki Maurice Lacroix
Zegarki marki Michel Herbelin
Zegarki marki Montblanc
Zegarki marki Omega
Zegarki marki Orient
Zegarki marki Orient Star
Zegarki marki Oris
Zegarki marki Perrelet
Zegarki marki Polpora
Zegarki marki Prim
Zegarki marki Rado
Zegarki marki Roamer
Zegarki marki Seiko
Zegarki marki Tissot
Zegarki marki Vostok Europe
Zegarki marki Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco