• Zegarki marki Certina
 • Zegarki marki Ball
 • Zegarki marki Rado
 • Zegarki marki Vostok Europe
 • Zegarki marki Montblanc
 • Zegarki marki Bulova
 • Zegarki marki G-SHOCK
 • Zegarki marki Aviator Swiss Made
 • Zegarki marki Aerowatch
 • Zegarki marki Orient
 • Zegarki marki Epos
 • Zegarki marki Omega
 • Zegarki marki Tissot
 • Zegarki marki Alpina
 • Zegarki marki Orient Star
 • Zegarki marki Davosa
 • Zegarki marki Michel Herbelin
 • Zegarki marki Junghans
 • Zegarki marki Grand Seiko
 • Zegarki marki Błonie
 • Zegarki marki Mudita
 • Zegarki marki Perrelet
 • Zegarki marki Roamer
 • Zegarki marki Victorinox
 • Zegarki marki Prim
 • Zegarki marki Luminox
 • Zegarki marki Oris
 • Zegarki marki Frederique Constant
 • Zegarki marki Atlantic
 • Zegarki marki Citizen
 • Zegarki marki Seiko

Niezwykle wytrzymały i piękny. G-SHOCK MR-G Exclusive


Pierwszy zegarek G-SHOCK został wprowadzony na rynek w 1983 roku. Jego innowacyjna konstrukcja obudowy oraz bezkompromisowy styl wytyczyły nowe trendy w zegarmistrzostwie i dały początek kolekcji najbardziej wytrzymałych czasomierzy na świecie. Zegarek ten powstał w wyniku dwuletniego procesu projektowego, w trakcie którego powstało niemal 200 prototypów. Ojcem całego projektu był Kikuo Ibe, dla którego stworzenie niezniszczalnego zegarka stanowiło zarówno wyzwanie zawodowe, jak i osobiste. Mimo wielu niepowodzeń i negatywnych doświadczeń w trakcie pracy zespół nie poddawał się i podejmował nowe próby. Całemu projektowi przyświecało hasło Never give up („nigdy się nie poddawaj”), które również dzisiaj stanowi główną zasadę, którą kieruje się Kikuo Ibe. Ciężka praca i upór pozwoliły w końcu osiągnąć upragniony cel. Dzięki takiemu podejściu do procesu tworzenia powstał pierwszy G-SHOCK – model DW-5000C o charakterystycznym kwadratowym kształcie koperty, który fani określają mianem „kostki”.

„Kostka” w wydaniu ekskluzywnym

Kultowa „kostka” doczekała się wielu reedycji, szczególnie w przeciągu ostatnich lat. W tym roku zdecydowano się jednak na coś wyjątkowego. Po raz pierwszy podjęto decyzję o nadaniu jej najwyższego standardu jakościowego, który wypracowała marka G-SHOCK. Najnowszą wersję przypisano do linii wzorniczej MR-G znajdującej się na samym szczycie w hierarchii marki. Jest to hołd dla pierwszego zegarka G-SHOCK, od którego wszystko się zaczęło. 

Niezwykle wytrzymały i piękny. G-SHOCK MR-G Exclusive

Niezwykle wytrzymały i piękny. G-SHOCK MR-G Exclusive

Niezwykle wytrzymały i piękny. G-SHOCK MR-G Exclusive
Modele MRG oraz MTG należą do najbardziej prestiżowych kolekcji zegarków G-SHOCK Exclusive. Stanowią one obecnie szczyt technicznych i technologicznych możliwości japońskiego producenta. Ich elitarność przejawia się nie tylko w rozbudowanym wachlarzu funkcji dodatkowych, ale przede wszystkim w wysokim poziomie jakości wykonania, użytych materiałów oraz precyzji ich obróbki. 

Wszystkie modele G-SHOCK Exclusive łączy jeszcze jedno – miejsce ich powstania. Jest nim fabryka Casio Yamagata Premium Production Line. Składane są tam wyłącznie najbardziej prestiżowe produkty Casio, w tym crème de la crème marki G-SHOCK, czyli kolekcja MRG. Mieliśmy przyjemność odwiedzić tę fabrykę oraz poznać „od kuchni” jak powstają opisywane przez nas zegarki, relację znajdziecie tu: spotkanie z twórcą G-SHOCK i wizyta w fabryce CASIO Premium Production Line w Japonii. Pracę w tym miejscu wykonują wyłącznie najlepsi rzemieślnicy i fachowcy w swoich dziedzinach. Jest to zaszczyt, którego dostąpić mogą jedynie pracownicy z odpowiednio długim stażem i ponadprzeciętnymi umiejętnościami. Poza wykwalifikowaną kadrą, fabryka Yamagata ma również zaawansowany park maszynowy umożliwiający obróbkę materiałów z niewiarygodną precyzją, która dla tolerancji wymiarowej sięga tysięcznych części milimetra.

Niecodzienne – niemal kosmiczne – materiały

Najnowsza edycja ekskluzywnej „kostki" dostępna będzie w dwóch wersjach kolorystycznych – czarnej o referencji MRG-B5000B-1DR oraz srebrnej noszącej symbol MRG-B5000D-1DR. 

Niezwykle wytrzymały i piękny. G-SHOCK MR-G Exclusive

Niezwykle wytrzymały i piękny. G-SHOCK MR-G Exclusive

Niezwykle wytrzymały i piękny. G-SHOCK MR-G Exclusive

Ich koperty zostały wykonane z Tytanu-64, który jest powszechnie używany w przemyśle kosmicznym. Do produkcji pierścienia koperty wykorzystano Cobarion będący materiałem dwa razy wytrzymalszym od stali szlachetnej. Ogniwa bransolety stworzono z Tytanu-DAT55 o aż trzykrotnie wyższej wytrzymałości w stosunku do standardowego stopu tego metalu. Wszystkie powierzchnie zegarków pokryto dodatkową powłoką węglika tytanu, która nadała im ostatecznego, lustrzanego blasku i dodatkowo zabezpieczyła przed zarysowaniami.

Na cyfrowym wyświetlaczu nowego MRG-B5000 umieszczono charakterystyczną czerwoną ramkę oraz grafikę imitującą ceglany mur – nawiązanie do legendarnej wytrzymałości zegarków G-SHOCK. Jest to również jeden ze znaków rozpoznawczych pierwowzoru z 1983 roku. 

W nowej wersji „kostki” we wzór cegieł wkomponowano panel fotowoltaiczny zasilający miniaturowy akumulator. Nowe zegarki MRG-B5000 zostały wyposażone w mechanizm kwarcowy 3501 z wyświetlaczem cyfrowym. Poza standardowymi funkcjami, takimi jak: kalendarz, stoper, alarm czy podświetlenie, ma on również najbardziej zaawansowane narzędzia i rozwiązania wykorzystywane w zegarkach marki G-SHOCK. 

Niezwykle wytrzymały i piękny. G-SHOCK MR-G Exclusive

Niezwykle wytrzymały i piękny. G-SHOCK MR-G Exclusive

Zegarek ten to także możliwość odbioru sygnału z radiowego wzorca czasu i dokonywania automatycznych korekt wskazań do tych podanych przez zegar atomowy. Ma również moduł Bluetooth pozwalający na sparowanie go ze smartfonem i sterowanie wybranymi funkcjami z poziomu tego ostatniego. Dzięki technologii Tough Solar całą niezbędną do działania energię zegarek przetwarza ze światła za pośrednictwem wspomnianego wcześniej panelu fotowoltaicznego.

Aktualnie model MRG-B5000 jest jedynym w całej kolekcji G-SHOCK Exclusive, który posiada w pełni cyfrowy format wyświetlania wszystkich wskazań.

Zobaczmy jeszcze jak prezentuje się na żywo na krótkim wideo:
 


G-SHOCK Exclusive MRG-B2000

Drugą nowością w szeregach kolekcji G-SHOCK Exclusive jest zegarek MRG-B2000 oferowany w trzech niezwykle ciekawych wersjach kolorystycznych. Zarówno koperty, jak i bransolety tych modeli wykonano z ultralekkiego i jednocześnie ekstremalnie wytrzymałego tytanu. Dodatkowo, dla zabezpieczenia ich powierzchni przed zarysowaniem, pokryto je powłoką DLC (Diamond-Like Carbon) w kolorze czarnym.

Niezwykle wytrzymały i piękny. G-SHOCK MR-G Exclusive

Niezwykle wytrzymały i piękny. G-SHOCK MR-G Exclusive

Modele z linii MRG-B2000 zostały zaopatrzone w mechanizm kwarcowy z analogowymi wskazaniami oznaczony jako kaliber 5625. Podobnie jak wcześniej omówiona „kostka”, mają one szereg zaawansowanych funkcji dodatkowych. Dzięki systemowi Smart Access, czyli cyfrowej koronce, obsługa zegarka przez użytkownika jest bardzo intuicyjna i bezproblemowa. W przypadku rozsynchronizowania wskazówek (na przykład w efekcie uderzenia lub silnych wibracji) mechanizm zegarka sam wykryje odchylenie i dokona niezbędnej korekty wskazań.  

Zegarek w kolorze czarnym – oznaczony jako MRG-B2000B-1A1DR – to wersja bardzo stonowana z uwagi na jego kolorystykę. Dominująca i wszechobecna czerń została przełamana tylko jasnymi wskazówkami zapewniającymi doskonałą czytelność oraz subtelnymi akcentami w kolorze niebieskim. 

Niezwykle wytrzymały i piękny. G-SHOCK MR-G Exclusive

Niezwykle wytrzymały i piękny. G-SHOCK MR-G Exclusive

MGR-B2000B-1A4DR, noszący przydomek „Akazonae”, nawiązuje swą czerwono-złotą kolorystyką do zbroi legendarnych japońskich wojowników biorących udział w walkach z czasów Walczących Królestw. Czerwień obudowy może być także symbolem mocy i siły, co doskonale wpisuje się w DNA marki. Kolorystyczny motyw „Akazonae” po raz pierwszy wykorzystano w innym modelu G-SHOCK Exclusive – MRG-G1000B-1A4DR.

MRG-B2000D-1ADR odbiega kolorystycznie od dwóch wcześniej opisanych wersji. Czarna powłoka DLC została nałożona wyłącznie na pierścień koperty, natomiast bransoletę i pozostałą część koperty pozostawiono w naturalnym kolorze tytanu.  

Obie przedstawione nowości z serii MRG to zaawansowane technicznie czasomierze, które unaoczniają, jak długą drogę przeszła marka G-SHOCK w ciągu 39 lat swojego istnienia. 

 Niezwykle wytrzymały i piękny. G-SHOCK MR-G Exclusive

Obecnie kolekcja G-SHOCK Exclusive jest dostępna wyłącznie w wyselekcjonowanych salonach sprzedaży. Każdy z nich oznakowano specjalną naklejką „G-SHOCK PRO PARTNER” potwierdzającą, że dany punkt ma w swej ofercie tę wyjątkową linię. Listę wszystkich salonów partnerskich znaleźć można na stronie internetowej Grupy Zibi S.A. będącej autoryzowanym importerem marki G-SHOCK w Polsce.   

Artykuł ukazał się w drukowanym piśmie – magazyn Zegarki i Pasja NR 18

Wszelkie nowości, recenzje zegarków oraz informacje dotyczące marki G-SHOCK znajdują się w portalu na indywidualnej podstronie marki tu: zegarki G-SHOCK.

Paweł Zgiep


Tagi:

Tissot - Premium

REKLAMA

Zegarek dla nastolatka i… stulatka

Zegarek dla nastolatka i… stulatka

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

SEIKO 420

REKLAMA

Frederique Constant 420

REKLAMA

Sector 420

REKLAMA

Greenlogic 420

REKLAMA

Janeba Oris 420

REKLAMA

Atlantic 420

REKLAMA

Bulova 420

REKLAMA

Epos 420

REKLAMA

Zachwycające jak pory roku. Rado Tr...
Zachwycające jak pory roku. Rado Tr...
09.09.2022
Księżycowa powierzchnia na tarczy. ...
Księżycowa powierzchnia na tarczy. ...
14.09.2022

Podstrony producentów

Zegarki marki Aerowatch
Zegarki marki Alpina
Zegarki marki Atlantic
Zegarki marki Aviator Swiss Made
Zegarki marki Ball
Zegarki marki Bulova
Zegarki marki Błonie
Zegarki marki Certina
Zegarki marki Citizen
Zegarki marki Davosa
Zegarki marki Epos
Zegarki marki Frederique Constant
Zegarki marki G-SHOCK
Zegarki marki Grand Seiko
Zegarki marki Junghans
Zegarki marki Luminox
Zegarki marki Maurice Lacroix
Zegarki marki Michel Herbelin
Zegarki marki Montblanc
Zegarki marki Mudita
Zegarki marki Omega
Zegarki marki Orient
Zegarki marki Orient Star
Zegarki marki Oris
Zegarki marki Perrelet
Zegarki marki Polpora
Zegarki marki Prim
Zegarki marki Rado
Zegarki marki Roamer
Zegarki marki Seiko
Zegarki marki Tissot
Zegarki marki Victorinox
Zegarki marki Vostok Europe
Zegarki marki Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco