• Zegarki marki Victorinox
 • Zegarki marki G-SHOCK
 • Zegarki marki Perrelet
 • Zegarki marki Vostok Europe
 • Zegarki marki Davosa
 • Zegarki marki Grand Seiko
 • Zegarki marki Prim
 • Zegarki marki Bulova
 • Zegarki marki Mudita
 • Zegarki marki Alpina
 • Zegarki marki Junghans
 • Zegarki marki Orient Star
 • Zegarki marki Seiko
 • Zegarki marki Citizen
 • Zegarki marki Luminox
 • Zegarki marki Aviator Swiss Made
 • Zegarki marki Orient
 • Zegarki marki Tissot
 • Zegarki marki Rado
 • Zegarki marki Aerowatch
 • Zegarki marki Ball
 • Zegarki marki Michel Herbelin
 • Zegarki marki Montblanc
 • Zegarki marki Epos
 • Zegarki marki Oris
 • Zegarki marki Frederique Constant
 • Zegarki marki Roamer
 • Zegarki marki Omega
 • Zegarki marki Certina
 • Zegarki marki Błonie
 • Zegarki marki Atlantic

Nowe dodatkowe funkcje, nowe możliwości. G-SHOCK GA-B2100 CasiOak


W 2019 roku na rynek trafiła pierwsza edycja zegarków G-SHOCK GA-2100 z charakterystycznym, oktagonalnym kształtem koperty. Smukła konstrukcja i ciekawy design okazały się prawdziwym „strzałem w dziesiątkę”. Zegarki stały się niemal natychmiast bestsellerem, trafiając w gusta wielu fanów marki G-SHOCK, ale także zdobywając serca nowych użytkowników. Po trzech latach od tej premiery japoński producent postanowił udoskonalić ten model zegarka, rozbudowując go o nowe funkcje. Tak właśnie powstał najnowszy GA-B2100 wyposażony w dwie super technologie: Bluetooth oraz Tough Solar.

Lubiany wygląd, uniwersalne gabaryty

Nowa wersja “oktagonalnego” G-SHOCK’a wygląda niemal identycznie w stosunku do poprzedniej wersji. Jego wymiary, pomimo dodatkowej funkcjonalności, są niewiele większe i wynoszą 48,5 mm wysokości, 45,5 mm szerokości oraz 11,9 mm grubości.

G-SHOCK GA-B2100 CasiOak

G-SHOCK GA-B2100 CasiOak

Natomiast waga to zaledwie 52 gramy.

Przygotowany na 2022 rok G-SHOCK GA-B2100 jest grubszy od pierwowzoru o 0,1 mm i cięższy o 1 gram. Biorąc pod uwagę zastosowanie mechanizmu rozbudowanego o dodatkowe funkcje, jest to bardzo dobry wynik, który w szczególności ucieszy osoby ceniące ergonomię i nieco mniejsze gabaryty, które są rzadkością w przypadku kolekcji G-SHOCK.
 


Kopertę GA-B2100 oparto na Carbon Core Guard, wykorzystując włókno węglowe w celu wzmocnienia jej konstrukcji przy jednoczesnym obniżeniu wagi. Efektem tej operacji jest zwarta i wytrzymała obudowa zapewniająca typową dla całej marki G-SHOCK odporność na ekstremalne czynniki zewnętrzne, takie jak wstrząsy i uderzenia, których nie przetrwałby klasyczny czasomierz.

Poza tym nowy CasioOak posiada wysoką klasę wodoszczelności na poziomie 200 metrów, pozwalającą na korzystanie z niego podczas niemal każdego rodzaju aktywności związanej z wodą, wliczając w to nurkowanie z akwalungiem.

G-SHOCK GA-B2100 CasiOak

G-SHOCK GA-B2100 CasiOak

G-SHOCK GA-B2100 CasiOak

Nowe funkcje, nowe możliwości

Dodatkowe funkcje GA-B2100 otwierają przed jego użytkownikiem dodatkowe możliwości.

Moduł Bluetooth umożliwia sparowanie czasomierza ze smartfonem, dzięki dedykowanej, bezpłatnej aplikacji. Za jej pośrednictwem można dokonywać zmian w ustawieniach zegarka. Dzięki bardzo czytelnemu i intuicyjnemu interfejsowi edycja ustawień jest naprawdę łatwa.

Z pozycji smartfona możliwa jest zmiana ustawień daty i godziny, strefy czasowej, czy budzika. Poza tym, dzięki asystentowi wyszukiwania telefonu, można wyzwolić w nim alarm z pozycji zegarka, co pomoże odnaleźć go w chwili, gdy nie jesteśmy w stanie go zlokalizować. Sparowanie urządzeń powoduje również automatyczne ustawienie czasu w zegarku, który pobierany jest ze smartfona. Operacja ta odbywa się automatycznie, cztery razy na dobę.

G-SHOCK GA-B2100 CasiOak

G-SHOCK GA-B2100 CasiOak

G-SHOCK GA-B2100 CasiOak

Tough Solar, druga zaimplementowana w modelu G-SHOCK GA-B2100 CasiOak funkcja dodatkowa, to system zasilania wykorzystujący światło jako źródło energii.

Odbywa się to za pośrednictwem paneli fotowoltaicznych, które zlokalizowane są na tarczy zegarka. Dzięki temu nie ma konieczności wymiany baterii – to rozwiązanie ekologiczne i zarazem praktyczne. Ponadto, w przypadku niefachowej usługi serwisowej, wymiana baterii niesie za sobą pewne niebezpieczeństwo pogorszenia lub całkowitej utraty wodoszczelności. W modelach z Tough Solar nie ma tego ryzyka. Technologia ta jest również proekologiczna, bowiem przyczynia się do zmniejszenia ilości niebezpiecznych odpadów, do których należą wszelkiego rodzaju baterie. Tough Solar to technologia stosowana i udoskonalana przez japońskiego producenta od wielu lat. Efektem długotrwałych prac rozwojowych jest bardzo wysoka wydajność ogniw, mimo ich niewielkich rozmiarów, oraz ograniczenie zapotrzebowania zegarka na energię poprzez jej racjonalne gospodarowanie. Dzięki temu możliwa jest jego praca przez aż 7 miesięcy bez potrzeby doładowywania ogniw. W przypadku przejścia na tryb oszczędzania energii, okres ten wydłuża się nawet  do 18 miesięcy.

Zmiany w układzie tarczy

Nowa wersja G-SHOCK CasioOak została wyposażona w cyfrowo-analogowy mechanizm kwarcowy kaliber 5689. Dodatkowe opisane funkcje, w które zaopatrzono model GA-B2100, wymusiły zmiany w układzie cyferblatu.

G-SHOCK GA-B2100 CasiOak

G-SHOCK GA-B2100 CasiOak

Mimo, że na pierwszy rzut oka wygląda on niemal identycznie względem poprzednika, różnice są dosyć znaczne. Główna różnica dotyczy wskaźnika z lewej strony.

W poprzedniej wersji pełnił on funkcję datownika wskazującego jedynie dni tygodnia. Obecnie jego rola jest znacznie bardziej rozbudowana. Prezentuje on aktualny stan naładowania akumulatora, aktywację modułu Bluetooth oraz pozostałe tryby pracy zegarka.

Zmiany dotyczą także wyświetlacza cyfrowego o charakterystycznym kształcie równoległoboku. Jego matryca została obrócona o 180 stopni, przez co miejscami zamieniono zbudowany z mniejszych elementów datownik oraz 7-segmentowy sekundnik.

G-SHOCK GA-B2100 CasiOak

G-SHOCK GA-B2100 CasiOak

G-SHOCK GA-B2100 CasiOak

Układ analogowy zbudowany z szerokich wskazówek i solidnych indeksów pozostał niemal identyczny. Jego doskonała czytelność wskazań stanowi jeden z najmocniejszych punktów kolekcji CasiOak. Cyferblat jest chroniony szkłem mineralnym, a całość można podświetlić przy użyciu podwójnego systemu LED Super Illuminator.

G-SHOCK GA-B2100 CasiOak – dostępność i cena

Nowy G-SHOCK CasioOak GA-B2100 dostępny jest łącznie w pięciu wersjach kolorystycznych.

Do wyboru są zarówno warianty stonowane, jak opcja szaro-czarna (GA-B2100-1A), czarno-czarna (GA-B2100-1A1), czy niebieska (GA-B2100-2A) oraz bardziej odważne wariacje, które sprawdzą się świetnie w okresie wakacyjnym - zielona (GA-B21003A) oraz najbardziej “odjechana” - żółta (GA-B2100C-9A).

G-SHOCK GA-B2100 CasiOak

Zegarki z serii G-SHOCK GA-B2100 CasiOak są już dostępne w Polsce. Niemal wszystkie wersje tego modelu są w cenie 799 złotych. Wyjątek stanowi wariant w kolorze żółtym, który jest droższy o 50 złotych.

Wszelkie nowości, recenzje zegarków oraz informacje dotyczące marki G-SHOCK dostępne są na portalu na indywidualnej podstronie marki tu: zegarki G-SHOCK.

Paweł Zgiep


Tagi:

Certina - Premium

REKLAMA

Magazyn ZIP - Wszystkie wydania

MAGAZYN Zegarki i Pasja - Wszystkie wydania

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

Atlantic 420

REKLAMA

Frederique Constant 420

REKLAMA

Bulova 420

REKLAMA

SEIKO 420

REKLAMA

Janeba Oris 420

REKLAMA

Sector 420

REKLAMA

Epos 420

REKLAMA

Greenlogic 420

REKLAMA

Nowość 2022: Orient Star Diver 1964...
Nowość 2022: Orient Star Diver 1964...
15.07.2022
Ekspansja rodziny zegarków King Sei...
Ekspansja rodziny zegarków King Sei...
17.07.2022

Podstrony producentów

Zegarki marki Aerowatch
Zegarki marki Alpina
Zegarki marki Atlantic
Zegarki marki Aviator Swiss Made
Zegarki marki Ball
Zegarki marki Bulova
Zegarki marki Błonie
Zegarki marki Certina
Zegarki marki Citizen
Zegarki marki Davosa
Zegarki marki Epos
Zegarki marki Frederique Constant
Zegarki marki G-SHOCK
Zegarki marki Grand Seiko
Zegarki marki Junghans
Zegarki marki Luminox
Zegarki marki Maurice Lacroix
Zegarki marki Michel Herbelin
Zegarki marki Montblanc
Zegarki marki Mudita
Zegarki marki Omega
Zegarki marki Orient
Zegarki marki Orient Star
Zegarki marki Oris
Zegarki marki Perrelet
Zegarki marki Polpora
Zegarki marki Prim
Zegarki marki Rado
Zegarki marki Roamer
Zegarki marki Seiko
Zegarki marki Tissot
Zegarki marki Victorinox
Zegarki marki Vostok Europe
Zegarki marki Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco