• Zegarki marki Grand Seiko
 • Zegarki marki Aviator Swiss Made
 • Zegarki marki Orient Star
 • Zegarki marki Roamer
 • Zegarki marki Vostok Europe
 • Zegarki marki Luminox
 • Zegarki marki Oris
 • Zegarki marki Błonie
 • Zegarki marki Junghans
 • Zegarki marki Davosa
 • Zegarki marki Certina
 • Zegarki marki Omega
 • Zegarki marki Michel Herbelin
 • Zegarki marki Atlantic
 • Zegarki marki Orient
 • Zegarki marki Tissot
 • Zegarki marki Epos
 • Zegarki marki Bulova
 • Zegarki marki G-SHOCK
 • Zegarki marki Ball
 • Zegarki marki Alpina
 • Zegarki marki Frederique Constant
 • Zegarki marki Rado
 • Zegarki marki Perrelet
 • Zegarki marki Seiko
 • Zegarki marki Citizen
 • Zegarki marki Prim
 • Zegarki marki Aerowatch
 • Zegarki marki Mudita
 • Zegarki marki Victorinox
 • Zegarki marki Montblanc

Ambasadorzy marki Vostok Europe w Polsce i na świecie


Świat zegarmistrzostwa to oczywiście zegarki, mikromechanika, innowacje, funkcje, komplikacje. To wszystko uwielbiamy. Ale ten świat to przecież też ludzie. To zegarmistrzowie, inżynierowie, wizjonerzy. Wreszcie świat zegarmistrzostwa to, ja w każdej innej branży, także marketing i promocja, a ta część branży w naturalny sposób sięga do współpracy ze znanymi osobami, których wizerunek współgra z charakterystyką konkretnych zegarków czy całej oferty marki. To osoby związane z nią w różny sposób. Często tak zwani ambasadorzy marki.

Dziś wzięliśmy na „tapetę” ambasadorów marki wyrazistej jak mało która. Litewski Vostok Europe budzi zazwyczaj jednoznaczne skojarzenia. Solidne, duże, sportowe zegarki dla aktywnych ludzi. Zegarki niejednokrotnie bezkompromisowe pod wieloma względami. Dobrze wykonane, często o ponadprzeciętnych możliwościach w zakresie wytrzymałości. Duże.

Poznajmy bliżej ambasadorów marki Vostok Europe w Polsce i na świecie.

Zaczniemy od naszego, polskiego ambasadora tej firmy.

Marcin Tybura

Marcin Tybura - polski zawodnik Mixed Martial Arts (MMA) i aktualny zawodnik federacji UFC, który debiutował w 2011 roku. Kolejne lata treningów i zdobywanie laurów na krajowych turniejach zaowocowało nominacją do jednej z najtrudniejszych i najbardziej wymagających organizacji na wschodzie – M1 Global.

Ambasadorzy marki Vostok Europe w Polsce i na świecie

W 2013 roku zdobył złoto w turnieju M-1 Grand Prix, a w latach 2014-2015 był mistrzem wagi ciężkiej M-1 Global. Jego kolejną obronę mistrza M-1 zauważył Dan White, właściciel największej organizacji MMA na świecie – UFC (Ultimate Fight Championship).

Marcin jest związany z tą organizacją od 2015 roku. Jego walki kilkakrotnie były uważane za wydarzenie wieczoru. Marcin na swoim koncie ma pokonanie byłego mistrza wagi ciężkiej Andreja Arlouskiego. Ponadto wygrał z takimi gwiazdami jak Ben Rothwell, Stefan Struve czy Greag Hardy.

Warto zobaczyć krótkie wideo prezentujące Marcina:
 


Marka Vostok Europe przygotowała specjalny zegarek poświęcony polskiemu wojownikowi.

W powstawaniu modelu brał udział sam bohater, zaś sam czas powstawania modelu wraz z prototypem zajął 3 miesiące. Zegarek został wypuszczony na rynek w limitowanej liczbie 267 sztuk, nawiązując do Gali UFC267 w której brał udział Marcin.

Ambasadorzy marki Vostok Europe w Polsce i na świecie

W zestawie z zegarkiem otrzymujemy certyfikat autentyczności i czapkę z logotypem Vostok Europe z oznaczeniem TYBUR. Na deklu zegarka znajdziemy wygrawerowany podpis Marcina na tle niedźwiedzia oraz numer limitacji. Na łamach naszego portalu prezentowaliśmy czasomierz poświęcony Marcinowi, można poznać go tu: Vostok Europe „TYBUR”.

Kolejny Ambasador pochodzi z Litwy, kraju w którym siedzibę ma także Vostok Europe.

To wielki człowiek. Dosłownie.

Žydrūnas Savickas

Žydrūnas Savickas - litewski zawodowy siłacz i jeden z najbardziej utytułowanych strongmanów wszech czasów. Jest jedynym z niewielu, który wygrał wszystkie najważniejsze zawody strongmanów, w szczególności Worlds Strongest Man w 2009, 2010, 2012 i 2014 roku, Fortissimus w 2009 roku, Strongman Champions League 2008 i 2012, World Log Lift Championship w latach 2008, 2009, 2011, 2012 i 2013, a także 3 razy otrzymał miano Najsilniejszego Człowieka Europy w latach 2010, 2012 i 2013.

Ambasadorzy marki Vostok Europe w Polsce i na świecie

Ambasadorzy marki Vostok Europe w Polsce i na świecie

Savickas jest często określany pseudonimem „Big Z” i właśnie takie oznaczenie posiadają zegarki marki Vostok Europe, które są dedykowane żywej legendzie tego sportu.

Modele Vostok Europe Big Z oczywiście także były opisywane na stronach portalu Zegarki i Pasja, a wizerunek tego ambasadora marki doskonale pasuje do potężnych, wytrzymałych zegarków.

Benediktas Vanagas

Następny litewski sportowiec współpracujący z Vostok Europe to najbardziej utytułowany Litewski kierowca rajdowy - Benediktas Vanagas, który brał udział w wielu imprezach  organizowanych na całym świecie. Jest członkiem zespołu Toyota Gazoo Racing Team z którym zajął 11 miejsce na Rajdzie Dakar w 2019 roku. Tutaj nie tylko sam zawodnik to człowiek o właściwym dla firmy wizerunku. Sport jakim są rajdy samochodowe to także popis wytrzymałości maszyn, tyle, że nieco większych niż zegarek.

Ambasadorzy marki Vostok Europe w Polsce i na świecie

Ambasadorzy marki Vostok Europe w Polsce i na świecie

Benediktas brał udział w takich imprezach jak: Silk Way Rally, Rajdy WRC, Aurum 1006 km powered by Hankook, FIA Baltic Rally i wiele innych. W tak ekstremalnych warunkach zawsze towarzyszył mu na nadgarstku zegarek Vostok Europe i najczęściej była to edycja dedykowana specjalnie dla niego. My również opisywaliśmy zegarki poświęcone Benediktasowi.

Warto wspomnieć, że wiele lat pilotem Benediktasa był nasz rodak Sebastian Rozwadowski.

Więcej o tym duecie pisaliśmy tu: Co, poza geopolityką, łączy Litewską Pogoń i Polskiego Orła?

Jurgis Kairys  

Jurgis Kairys to z kolei litewski pilot akrobacyjny i inżynier lotnictwa.

Jeden z najbardziej utytułowanych i rozpoznawalnych pilotów akrobacyjnych na świecie. Jest autorem kilku manewrów lotniczych oraz sam skonstruował swój własny samolot do akrobacji „Juka”.

Ambasadorzy marki Vostok Europe w Polsce i na świecie

Medalista mistrzostw świata i Europy w których udział brał w latach 1987-2011. Były zawodnik elitarnych zawodów Red Bull Air Race World Championship których zawody rozgrywane są w krajach na całym świecie.

Oczywiście ma także w kolekcji Vostok Europe zegarek poświęcony sobie.

João Rainho

João Rainho to były portugalski marynarz, który w 2005 roku rozpoczął karierę nurka saturacyjnego. Zwykle pracuje na głębokości około stu metrów, co zalicza go do dość wąskiego grona osób na świecie, które to robią.

To kilkaset osób na całej planecie.

Ambasadorzy marki Vostok Europe w Polsce i na świecie

Nurkowanie saturowane to jedna z najniebezpieczniejszych profesji na świecie.

Ta technika nurkowania umożliwia nurkom pracę na dużych głębokościach przez długi czas i zmniejsza ryzyko wystąpienia choroby dekompresyjnej. Nurkowie przebywają w komorach saturacyjnych z atmosferą bogatą w hel i wdychają mieszankę gazów o nazwie Heliox, która składa się z niewielkiego procentu tlenu i dużego procentowego helu, zastępującego azot naturalnie obecny w powietrzu. Gaz helowy może stwarzać problemy dla narzędzi – szczególnie dla zegarków, ponieważ najmniejsze cząsteczki helu łatwo przenikają przez wszystkie uszczelki wewnątrz koperty zegarka. Kiedy nurkowie wracają na powierzchnię, hel szybko ucieka z powodu zmiany ciśnienia i może uszkodzić zegarek.

João Rainho przetestował zegarki Vostok Europe w rzeczywistych warunkach głębokiego nurkowania, w bogatej w hel atmosferze komory saturacyjnej, oraz podczas krótkiej dekompresji w drodze powrotnej na powierzchnię – była to niepowtarzalna okazja do przetestowania wodoodpornej konstrukcji i zaworów uwalniania helu zegarków Vostok Europe.

Test zdany pomyślnie.

Dr Giorgos Sakkas

Dr Giorgos Sakkas jest Grekiem. Jest też profesorem nauk o zdrowiu na Uniwersytecie Plymouth Marjon w Wielkiej Brytanii. Karierę naukową rozpoczął na Uniwersytecie Ateńskim w Grecji. Kontynuował studia magisterskie w Wielkiej Brytanii, a następnie przez kilka lat pracował jako badacz kliniczny na Uniwersytecie Kalifornijskim w San Francisco w USA.

Ambasadorzy marki Vostok Europe w Polsce i na świecie

Wrócił do Europy w 2005 roku i pracował na Uniwersytecie w Tesalii. W 2016 roku przeniósł się do Wielkiej Brytanii. Przetłumaczył i zredagował na język grecki książkę Umberto Pelizzari „Podręcznik swobodnego nurkowania”, a od 2008 roku jest instruktorem International  Apnea Academy. Dr Sakkas opublikował ponad 100 artykułów naukowych z zakresu fizjologii i patofizjologii człowieka, w tym jedyne dostępne opracowania dotyczące pojęcia „wodności człowieka”. To wynik jego wcześniejszych sportowych zainteresowań, które były na tyle zaawansowane, że dotarł jako wyczynowy pływak do pozycji członka kadry narodowej w pływaniu. Od 2005 roku startuje we wszystkich dyscyplinach nurkowania swobodnego oraz trenuje wielu sportowców pomagając im wykorzystać potencjał. Był kapitanem greckiej reprezentacji narodowej podczas dwóch mistrzostw świata i osiągnął rekordy narodowe  dyscyplinach DNF i CNF.

A to wszystko oczywiście z zegarkami Vostok Europe na nadgarstku.

...

Zegarki są bardzo ważne, to przecież nasza pasja, a zarazem przedmioty i urządzenia, które są nie tylko praktyczne, ale potrafią fascynować i zaskakiwać. Ale przecież równie istotni są ludzie – ci, którzy zegarki tworzą, promują, oraz korzystają z nich każdego dnia.

Wszelkie nowości, recenzje zegarków oraz informacje dotyczące marki Vostok Europe znajdują się na portalu na indywidualnej podstronie marki tu: zegarki Vostok Europe.

Adrian Szewczyk


Tagi:

Tissot - Premium

REKLAMA

Magazyn ZIP - Wszystkie wydania

MAGAZYN Zegarki i Pasja - Wszystkie wydania

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

Greenlogic 420

REKLAMA

Bulova 420

REKLAMA

SEIKO 420

REKLAMA

Janeba Oris 420

REKLAMA

Sector 420

REKLAMA

Atlantic 420

REKLAMA

Epos 420

REKLAMA

Frederique Constant 420

REKLAMA

Zegarki w wirtualnej formie. Freder...
Zegarki w wirtualnej formie. Freder...
10.07.2022
Zegarek godny mistrza. Audemars Pig...
Zegarek godny mistrza. Audemars Pig...
02.08.2022

Podstrony producentów

Zegarki marki Aerowatch
Zegarki marki Alpina
Zegarki marki Atlantic
Zegarki marki Aviator Swiss Made
Zegarki marki Ball
Zegarki marki Bulova
Zegarki marki Błonie
Zegarki marki Certina
Zegarki marki Citizen
Zegarki marki Davosa
Zegarki marki Epos
Zegarki marki Frederique Constant
Zegarki marki G-SHOCK
Zegarki marki Grand Seiko
Zegarki marki Junghans
Zegarki marki Luminox
Zegarki marki Maurice Lacroix
Zegarki marki Michel Herbelin
Zegarki marki Montblanc
Zegarki marki Mudita
Zegarki marki Omega
Zegarki marki Orient
Zegarki marki Orient Star
Zegarki marki Oris
Zegarki marki Perrelet
Zegarki marki Polpora
Zegarki marki Prim
Zegarki marki Rado
Zegarki marki Roamer
Zegarki marki Seiko
Zegarki marki Tissot
Zegarki marki Victorinox
Zegarki marki Vostok Europe
Zegarki marki Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco