• Zegarki marki Omega
 • Zegarki marki Alpina
 • Zegarki marki Błonie
 • Zegarki marki G-SHOCK
 • Zegarki marki Aerowatch
 • Zegarki marki Inventic
 • Zegarki marki Certina
 • Zegarki marki Orient
 • Zegarki marki Michel Herbelin
 • Zegarki marki Epos
 • Zegarki marki Bulova
 • Zegarki marki Prim
 • Zegarki marki Oris
 • Zegarki marki Aviator Swiss Made
 • Zegarki marki Vostok Europe
 • Zegarki marki Montblanc
 • Zegarki marki Atlantic
 • Zegarki marki Seiko
 • Zegarki marki Grand Seiko
 • Zegarki marki Davosa
 • Zegarki marki Junghans
 • Zegarki marki Tissot
 • Zegarki marki Frederique Constant
 • Zegarki marki Orient Star
 • Zegarki marki Perrelet
 • Zegarki marki Rado
 • Zegarki marki Luminox
 • Zegarki marki Roamer
 • Zegarki marki Citizen
 • Zegarki marki Ball

Prezentujemy: Vostok Europe „TYBUR” (zdjęcia live)


Vostok Europe to litewska marka zegarmistrzowska, która jest już od dość długiego czasu silnie wkomponowana w nasz rodzimy rynek zegarkowy. Zegarki tej firmy są bardzo charakterystyczne, można je rozpoznać na nadgarstku nawet z dość dużej odległości. Zazwyczaj są ponadprzeciętnej wielkości, w odważnej stylistyce, a równocześnie są wykonane na wysokim poziomie. Do ich produkcji wykorzystywane są materiały takie jak stal szlachetna, brąz czy tytan. W zegarkach tej marki stosowane jest także podświetlenie trytowe, oraz nowoczesne mechanizmy, zarówno kwarcowe jak i mechaniczne.

Firma ta bardzo często w ostatnich latach jako inspiracje do tworzenia kolejnych, nowych modeli sięgała do osiągnięć techniki sowieckiej, ale także tworzy zegarki poświęcone wyjątkowym, silnym osobowościom świata sportu, nie tylko z Litwy, gdzie firma ma siedzibę.

Opisywaliśmy już zegarek powiązany z litewskim kierowcą rajdowym Benediktasem Vanagasem, czy też ze strongmanem Žydrunasem Savickasem, model BIG-Z. Jest też w kolekcji model poświęcony trenerowi fitness Lazarovi Angelovi, a teraz dołączył do niej także zegarek będący dzisiejszym bohaterem, dedykowany zawodnikowi MMA - Marcinowi Tyburze.

Prezentujemy: Vostok Europe „TYBUR” (zdjęcia live)

Prezentujemy: Vostok Europe „TYBUR” (zdjęcia live)

Dla ludzi o silnej osobowości

Najnowszy model Vostok Europe „TYBUR”, którego premiera odbyła się 30 września 2021 roku, niesie przekaz, że zegarki Vostok Europe są doskonałym dodatkiem dla ludzi o dużej sile fizycznej, oraz o silnej osobowości.

Jak marka informuje w materiałach promocyjnych: „Kiedy nosisz Vostok Europe, to mówi to światu, że jesteś gotowy na wszystko. Zegarki Vostok Europe są stworzone do pokonywania ekstremalnych sytuacji. Niezależnie od tego, czy na nadgarstku najsilniejszego człowieka na świecie (BIG-Z Savickas ambasador Marki VE), czy jednego z najznakomitszych pilotów akrobacyjnych na świecie (Jurgis Kairys, Ambasador VE), tworzymy każdy element aby wytrzymał codzienne użytkowanie jak i rygory ekstremalnych doznań.

Od początku istnienia kładziemy nacisk na pełną kontrolę procesu produkcyjnego od projektu po montaż. Każdy zegarek Vostok Europe jest w 100% zaprojektowany i montowany na zamówienie w naszym zakładzie w Wilnie na Litwie. Obejmuje go 32 punktowy proces kontroli przed wysłaniem zegarka, aby upewnić się, że każdy egzemplarz jest gotowy do podjęcia ekstremalnych wyzwań, dla których są zbudowane.”

Prezentujemy: Vostok Europe „TYBUR” (zdjęcia live)

Prezentujemy: Vostok Europe „TYBUR” (zdjęcia live)

Rzeczywiście, muszę przyznać, że nie słyszałem dotychczas ani nie spotkałem się z jakimikolwiek „skargami” na wytrzymałość i odporność zegarków Vostok Europe. Sam miałem swego czasu model tego producenta inspirowany największym samolotem transportowym AN 225 Mriya i pozostały mi po nim pozytywne odczucia.

Vostok Europe „TYBUR” – seria limitowana z dodatkami

Prezentowany dziś, najnowszy zegarek marki Vostok Europe to solidny, sportowy czasomierzem o sporych wymiarach koperty, o cenionej, klasycznej budowie. Do każdego egzemplarza zegarka z tej limitowanej do 267 sztuk serii, każdy klient otrzyma również czapkę dedykowaną polskiemu zawodnikowi oraz certyfikat autentyczności.

Vostok Europe „TYBUR” jest modelem dedykowanym Marcinowi Tyburze. Sportowiec brał czynny udział w tworzeniu tego czasomierza, a czas powstawania modelu wraz z wykonaniem prototypu trwał trzy miesiące. Bazą do stworzenia był, moim zdaniem, jeden z najbardziej udanych stylistycznie zegarków tej marki, a w zasadzie chodzi o całą kolekcję, Rocket N-1.

Prezentujemy: Vostok Europe „TYBUR” (zdjęcia live)

Prezentujemy: Vostok Europe „TYBUR” (zdjęcia live)

Prezentujemy: Vostok Europe „TYBUR” (zdjęcia live)

Prezentujemy: Vostok Europe „TYBUR” (zdjęcia live)

W przypadku tego zegarka postawiono na wersję z kwarcowym „sercem” z dodatkową funkcją stopera. Koperta zegarka wykonana została ze stali szlachetnej, jej wodoszczelność wynosi aż do 200 metrów. Średnica koperty to 46 mm, a jej grubość to 17 mm.

Korpus jest okrągły i płynnie wypuszczono z niego masywne, ale zwężające się uszy.

To niewątpliwie duży zegarek. Kiedy jednak przymierzałem bliźniaczy model w jednym ze sklepów okazało się, że ogólne dopasowanie do nadgarstka nieco niweluje „suche parametry” w zakresie wielkości. Oczywiście jest to zegarek nadal duży, nadal przeznaczony raczej na solidniejsze nadgarstki, ale zakładając go nie ma poczucia, że jest „przerośnięty”.

Zastosowany mechanizm kwarcowy nie został wybrany przypadkowo, charakteryzuje się bowiem wysoką dokładnością oraz funkcją stopera, która przydaje się podczas ćwiczeń i odliczaniu czasu. Dodatkowo istotne znaczenie ma fakt, że mechanizm tego rodzaju jest bardziej wytrzymały na wstrząsy niż mechanizmy mechaniczne, lepiej znosi użytkowanie w trudnych warunkach, a więc w sportowym toolwatchu sprawdzi się doskonale.

Prezentujemy: Vostok Europe „TYBUR” (zdjęcia live)

Coś dla Fanów Marcina Tybury

Stalową kopertę z charakterystyczną, dwunastokątną lunetą, w której zastosowano czarną wkładkę ze skalą nurkową, uzupełnia atrakcyjna wizualnie tarcza w kolorze czarnym, chroniona mineralnym szkłem K1. Na jej krawędzi widzimy nadrukowaną skalę minutową, oraz co 5 jednostek nakładany, godzinowy indeks ze szczotkowaną powierzchnią i paskiem białej masy luminescencyjnej biegnącym przez środek.

Przyglądając się tarczy od razu w oczy rzucają się dwie małe tarcze w układzie bi-compax. Są one wydzielone poprzez zagłębienie, wykończenie w postaci giloszowania dookoła na wzór winylowej płyty, oraz nadruk odpowiedniej skali. Subtarcza po prawej to skala małego sekundnika. Na godzinie 3. wkomponowano w nią jeszcze datownik, który w modelu bazowym znajduje się na godzinie 6. Subtarcza widoczna po lewej odlicza minuty stopera.

Prezentujemy: Vostok Europe „TYBUR” (zdjęcia live)

Prezentujemy: Vostok Europe „TYBUR” (zdjęcia live)

Prezentujemy: Vostok Europe „TYBUR” (zdjęcia live)

Prezentujemy: Vostok Europe „TYBUR” (zdjęcia live)

Centralne wskazówki godzinowa i minutowa są wyraziste i spore.

Mają też relatywnie dużą szerokość. To bardzo pozytywnie wpływa na łatwy odczyt czasu. Powierzchnia wskazówek jest szczotkowana, a przez środek biegną - tak jak na indeksach, paski masy luminescencyjnej. Na wskazówce godzinowej to dwa równoległe paski.

Centralnie umieszczono także wskazówkę sekundową stopera. Jest ona w kolorze czerwonym, a na jej przeciwwadze znajduje się punkt luminescencyjny. Także wskazówki na małych tarczach są w części w kolorze czerwonym.

Pod godziną 12. nadrukowano nazwę i logo firmy z informacją o klasie wodoszczelności.

Po przeciwnej stronie znajdziemy coś extra dla Fanów Marcina Tybury. To nadrukowany logotyp z niedźwiedziem i z czerwonym napisem TYBUR, który jest znakiem rozpoznawczym tego zawodnika.

Prezentujemy: Vostok Europe „TYBUR” (zdjęcia live)

Prezentujemy: Vostok Europe „TYBUR” (zdjęcia live)

Prezentujemy: Vostok Europe „TYBUR” (zdjęcia live)

Vostok Europe „TYBUR” - zestaw z zegarkiem

W zestawie, wraz z zegarkiem Vostok Europe „TYBUR”, otrzymujemy także pasek silikonowy oraz certyfikat autentyczności i czapkę z logotypem Vostok Europe z oznaczeniem TYBUR.

Wspomniałem wcześniej, że ten specjalny model został udostępniony w limitowanej do 267 sztuk liczbie. To nawiązanie do najbliższej Gali UFC267, w której będzie brał udział Marcin. Na deklu zegarka znajdziemy między innymi wygrawerowany podpis Marcina na tle wizerunku niedźwiedzia, oraz dany numer egzemplarz w limitacji.

Prezentujemy: Vostok Europe „TYBUR” (zdjęcia live)

Zegarki można zakupić w autoryzowanych salonach marki Vostok Europe w Polsce

Numer referencyjny modelu Vostok Europe „TYBUR” to 6S21-225A436 TYBU, a sugerowana cena detaliczna za jedną z 267 sztuk zegarka w limitowanej edycji wynosi 1 850 złotych.

Wszelkie nowości, recenzje zegarków oraz informacje dotyczące marki Vostok Europe znajdują się zawsze na indywidualnej podstronie marki tu: VOSTOK EUROPE.

Adrian Szewczyk


Tagi:

Certina - Premium

REKLAMA

Magazyn ZIP - Wszystkie wydania

MAGAZYN Zegarki i Pasja - Wszystkie wydania

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

Janeba Oris 420

REKLAMA

Sector 420

REKLAMA

Atlantic 420

REKLAMA

Greenlogic 420

REKLAMA

Epos 420

REKLAMA

Frederique Constant 420

REKLAMA

Montblanc 420

REKLAMA

Davosa Ternos Professional GMT TT –...
Davosa Ternos Professional GMT TT –...
14.10.2021
Omega Speedmaster Chronoscope – now...
Omega Speedmaster Chronoscope – now...
18.10.2021

Podstrony producentów

Zegarki marki Aerowatch
Zegarki marki Alpina
Zegarki marki Atlantic
Zegarki marki Aviator Swiss Made
Zegarki marki Ball
Zegarki marki Bulova
Zegarki marki Błonie
Zegarki marki Certina
Zegarki marki Citizen
Zegarki marki Davosa
Zegarki marki Epos
Zegarki marki Frederique Constant
Zegarki marki G-SHOCK
Zegarki marki Grand Seiko
Zegarki marki Inventic
Zegarki marki Junghans
Zegarki marki Luminox
Zegarki marki Maurice Lacroix
Zegarki marki Michel Herbelin
Zegarki marki Montblanc
Zegarki marki Omega
Zegarki marki Orient
Zegarki marki Orient Star
Zegarki marki Oris
Zegarki marki Perrelet
Zegarki marki Polpora
Zegarki marki Prim
Zegarki marki Rado
Zegarki marki Roamer
Zegarki marki Seiko
Zegarki marki Tissot
Zegarki marki Vostok Europe
Zegarki marki Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco