• Zegarki marki Junghans
 • Zegarki marki Davosa
 • Zegarki marki Orient Star
 • Zegarki marki Prim
 • Zegarki marki Atlantic
 • Zegarki marki Błonie
 • Zegarki marki Seiko
 • Zegarki marki Roamer
 • Zegarki marki Certina
 • Zegarki marki Orient
 • Zegarki marki Aviator Swiss Made
 • Zegarki marki Michel Herbelin
 • Zegarki marki Bulova
 • Zegarki marki Omega
 • Zegarki marki Grand Seiko
 • Zegarki marki Oris
 • Zegarki marki Luminox
 • Zegarki marki G-SHOCK
 • Zegarki marki Citizen
 • Zegarki marki Epos
 • Zegarki marki Rado
 • Zegarki marki Ball
 • Zegarki marki Alpina
 • Zegarki marki Tissot
 • Zegarki marki Vostok Europe
 • Zegarki marki Frederique Constant
 • Zegarki marki Perrelet
 • Zegarki marki Montblanc
 • Zegarki marki Aerowatch

Czas w motoryzacyjnym świecie przyszłości. QLOCKTWO dla BMW iX


Dopóki słynna „nerka” BMW nie przybrała rozmiarów wrót przeciętnej stodoły, ta samochodowa marka była moją ulubioną. Przetrwałem nawet Chrisa Bangle. Dziś po prostu cenię samochody BMW za innowacje, osiągi, jakość. Teraz jest jeszcze jeden plus dotyczący tego niemieckiego producenta aut. Ciekawostka, ale bardzo fajna. BMW i QLOCKTWO.

Nasi stali czytelnicy zapewne znają już zegary marki QLOCKTWO, opisywaliśmy je na portalu kilkukrotnie, chociażby tu: Zegar QlockTwo - odczytać... która jest godzina. To pomysłowe i ciekawe zegary ścienne prezentujące czas w wyjątkowy sposób, także w języku polskim.

BMW i QLOCKTWO

BMW i QLOCKTWO

Teraz QLOCKTWO wyznacza nowe standardy także w motoryzacyjnym świecie przyszłości.

Widżet QLOCKTWO

Nadchodzące generacje modeli samochodów BMW będą wyposażone w nowo opracowany widżet QLOCKTWO w postaci cyfrowego wizerunku zegara, wyświetlającego czas w samochodowym systemie operacyjnym BMW 8.

Wdrożenie widżetu rozpocznie się od BMW iX, które będzie dostępne od początku z opcją wyświetlania czasu w charakterystyczny dla QLOCKTWO sposób. Wdrożenie wirtualnej wersji zegara w interfejsie samochodu to kolejny duży krok w rozwoju firmy QLOCKTWO.

BMW i QLOCKTWO

QLOCKTWO dla BMW iX

Widżet QLOCKTWO jest wyświetlany na centralnym ekranie obok fotela kierowcy.

Cecha szczególna to… zmiana.

W zależności od trybu jazdy widżet zegara zmienia swój wygląd i dostosowuje się do stylu jazdy użytkownika. W ten sposób firma QLOCKTWO niejako zachowuje w cyfrowym świecie swoje DNA znane ze świata rzeczywistego – czyli nadal jest to najbardziej „osobisty” zegar wskazujący czas w najbardziej nietypowy sposób na świecie. QLOCKTWO również pozostaje wierny swoim artystycznym i filozoficznym aspiracjom: pokazywać czas w formie, w jakiej jest wypowiadany, za pomocą takich słów, jakie słyszymy pytając o czas, a służy temu wyjątkowa macierz słów, będąca swoista tarczą zegara.

Czas w samochodzie przyszłości

QLOCKTWO wywarł wpływ na międzynarodowy świat designu w dziedzinie projektowania wnętrz dzięki zegarom „Made in Schwäbisch Gmünd”, a także ugruntował swoją pozycję w przestrzeni luksusowych przedmiotów. To wyjątkowe zegary, są dość kosztowne – to fakt, ale zarazem fascynujące. Co ciekawe, odczyt czasu może początkowo wydawać się skomplikowany, a okazuje się dość intuicyjny. Wydaje się też patrząc na zdjęcia, że na dużym wyświetlaczu nowoczesnego auta jakim jest BMW iX, ten odczyt również będzie łatwy.

QLOCKTWO dla BMW iX

Dzięki współpracy z QLOCKTWO, dla kierowców BMW iX oznacza to także wniesienie dużej dozy indywidualizmu. Posiadacze tradycyjnego zegara QLOCKTWO będą mogli połączyć swego rodzaju luksus obcowania z tą formą prezentacji czasu w każdym ze swoich „światów”.

W świecie odpoczynku, w świecie pracy, a teraz nawet w świecie mobilności. Samochód przyszłości w coraz większym stopniu staje się osobistym odwrotem od codzienności, rutyny. To pewnego rodzaju rozwój, którego jak widać marka QLOCKTWO chce być częścią.

“It is twenty past nine” / “Es ist halb acht”

Przypomnijmy zatem, jakie były początki tej firmy i jak działają jej zegary.  

Prawdziwa przyjaźń zestawiona z pracowitością i swoistym wizjonerstwem pomogła designerskiemu duetowi Marco Biegertowi i Andreasowi Funkowi ze Schwäbisch Gmünd (Niemcy) osiągnąć światowy sukces. Analizując historię wielu firm, to właśnie tak zaczynał się sukces niejednej z nich. Przyjaźń, pasja i ciężka praca. Idea stojąca za prezentowaniem czasu słowami jest równie niezwykła co błyskotliwa. Z jednej strony to przecież standard, mówimy sobie, która jest godzina, ale zegary i zegarki wskazują ją za pomocą cyfr lub wskazówek.

QLOCKTWO dla BMW iX

QLOCKTWO dla BMW iX

QLOCKTWO dla BMW iX

Firma 'Biegert & Funk' została założona przez obu przyjaciół już w 1999 roku. Rozwijający się internet okazał się idealną siłą nośną i w krótkim czasie firma, oferująca usługi marketingowe oraz koncepcje designerskie i reklamowe, rozrosła się do 20 pracowników.  

Równolegle do prowadzenia swojego biznesu przyjaciele wciąż poszukiwali nowych kierunków. Entuzjastycznie podchodząc do pokazywania czasu i nowych technologii uznali, że musi być możliwe przedstawienie czasu słowami zamiast wskazówek czy cyfr, czyli w sposób inny niż tradycyjny, do jakiego się przyzwyczailiśmy. Po niezliczonych dyskusjach i kilku próbach stworzyli koncept znany dzisiaj właśnie jako zegar QLOCKTWO.

Mówimy o designerskim, zaskakującym zegarze ściennym, który można traktować nawet jako element sztuki współczesnej, który będzie współgrał np. z wystrojem w stylu nowoczesnym, czy surowym, modnym wykończeniem wnętrza. Sprawdzi się w biurze, ale i w salonie mieszkalnym. Teraz - jak się okazuje - także w ultranowoczesnym samochodzie.

QLOCKTWO dla BMW iX

QLOCKTWO dla BMW iX

QLOCKTWO dla BMW iX

Podstawę zegara tworzy matryca z pozornie przypadkowo zestawionymi 110 literami. Niemniej matryca zawiera słowa niezbędne, by opisać godziny i 5-cio minutowe interwały. “It is twenty past nine” czy “Es ist halb acht”.

Za każdą z liter znajduje się biała dioda LED. Ponad to projektanci znaleźli sposób, by pokazać minuty pomiędzy 5-cio minutowymi interwałami – dzięki czterem punktom LED w rogach kwadratowego zegara wskazującym upływające minuty właśnie. Długa droga od pomysłu do produktu.

Reszta to już historia sukcesu opartego na ciężkiej pracy.

Jak wspomniałem na początku, dostępne są też zegary ukazujące czas w języku polskim. Pisaliśmy o nich więcej tu: QLOCKTWO – innowacyjny zegar słowny teraz także po polsku!

Adrian Szewczyk


Tagi:

Certina - Premium

REKLAMA

Magazyn ZIP - Wszystkie wydania

MAGAZYN Zegarki i Pasja - Wszystkie wydania

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

Montblanc 420

REKLAMA

Frederique Constant 420

REKLAMA

Epos 420

REKLAMA

Atlantic 420

REKLAMA

Sector 420

REKLAMA

Janeba Oris 420

REKLAMA

Greenlogic 420

REKLAMA

Unikatowy zegarek A. Lange & Söhne ...
Unikatowy zegarek A. Lange & Söhne ...
25.06.2022
Zegarki w wirtualnej formie. Freder...
Zegarki w wirtualnej formie. Freder...
10.07.2022

Podstrony producentów

Zegarki marki Aerowatch
Zegarki marki Alpina
Zegarki marki Atlantic
Zegarki marki Aviator Swiss Made
Zegarki marki Ball
Zegarki marki Bulova
Zegarki marki Błonie
Zegarki marki Certina
Zegarki marki Citizen
Zegarki marki Davosa
Zegarki marki Epos
Zegarki marki Frederique Constant
Zegarki marki G-SHOCK
Zegarki marki Grand Seiko
Zegarki marki Junghans
Zegarki marki Luminox
Zegarki marki Maurice Lacroix
Zegarki marki Michel Herbelin
Zegarki marki Montblanc
Zegarki marki Omega
Zegarki marki Orient
Zegarki marki Orient Star
Zegarki marki Oris
Zegarki marki Perrelet
Zegarki marki Polpora
Zegarki marki Prim
Zegarki marki Rado
Zegarki marki Roamer
Zegarki marki Seiko
Zegarki marki Tissot
Zegarki marki Vostok Europe
Zegarki marki Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco