Zegar QlockTwo - odczytać... która jest godzina!

POWRÓT 09.09.2018 Ciekawostki
Zegar QlockTwo - odczytać... która jest godzina!

Sugerując komukolwiek sprawdzenie, które jest aktualnie godzina zwykle mówimy: „zobacz, która godzina”, ale też czasami mówimy też: „odczytaj, która jest godzina”.

W ostatnim czasie niemiecka firma Biegert & Funk wprowadziła zegar ścienny, dzięki któremu można dokładnie wypełnić to drugie z poleceń. Na zegarze QlockTwo rzeczywiście można odczytać czas. Dzieje się tak, bo na kwadratowej płycie – tarczy zegara pojawia się napis informujący o aktualnej godzinie. 

Zegar QlockTwo.  Odczytać która jest godzina!

Zegar ścienny QlockTwo

Jeśli masz już dość klasycznych zegarów z obracającymi się wskazówkami, możesz się ich pozbyć dzięki zegarowi QlockTwo, który swoim wyglądem przypomina bardziej obraz, czy inny element dekoracji wnętrza i może być wykonany z najróżniejszych materiałów, a co za tym idzie posiadać także najróżniejsze kolory i struktury powierzchni.

Zegar QlockTwo.  Odczytać która jest godzina!

To, co łączy zegar QlockTwo  ze znanymi nam tradycyjnymi ściennymi zegarami, to wymóg... mocowania go do ściany. Dla odmiany wyróżnia go to, że na tym zegarze poznajemy aktualny czas czytając słowa które są na jego tarczy prezentowane. Ten zegar po prostu wypisuje zwroty takie jak "jest dwadzieścia pięć po pierwszej", czy „za dziesięć minut druga”, a to sprawia, że zegar jest bardzo „dosłowny".

Co więcej, słowa prezentowane są dzięki zastosowanym diodom LED, a to z kolei powoduje, że napisy są doskonale widoczne tak w dzień, jak i w nocy. Zegar jest stosunkowo duży – bok kwadratu wynosi 45 cm.

Zegar QlockTwo.  Odczytać która jest godzina!

Za dziesięć druga

Na chwilę obecną zegar „mówi” tylko obcymi dla nas językami. Do wyboru jest oczywiście angielski, niemiecki, francuski, rosyjski, włoski i wiele innych języków.

Wiadomo, że nasz polski język jest dość rozbudowany i bardzo kwiecisty. Czy w takim razie będą zegary QlockTwo, które będą w stanie wypisywać aktualny czas w języku polskim?

Zgodnie z przekazem producenta już rozpoczęły się prace adaptacyjne dla języka polskiego, więc o ile wszystko się uda, już niedługo będziemy mogli nasz zegar „przestawić” na narodowy język. Przestawić – bo taka zmiana, to tylko „upgrade” do standardowej wersji zegara.

Zegar QlockTwo.  Odczytać która jest godzina!

Dopasować zegar do wyglądu swego pokoju

Lakierowana drewniana obudowa i mocowana do niej na magnesach tarcza oznaczają również, że QlockTwo będzie wspaniałym, eleganckim dekoracyjnym dodatkiem do każdego pomieszczenia. Rodzaj tarczy możne z szerokiej oferty firmy dopasować do wnętrza naszego pokoju, czy biura. Wybór naprawdę jest niezwykły. Mamy choćby stal nierdzewną i stal… „zardzewiałą” – pokrytą warstwą rdzy. Mamy akryl w kolorach czerwieni, bieli, fioletu, zieleni i czerni. Dzięki temu dopasowanie zegara do dowolnego wystroju wnętrza powinno być bardzo łatwe.

Zegar QlockTwo.  Odczytać która jest godzina!

Czy to się opłaca?

Patrząc na serio na zegary QlockTwo, na pewno zadajemy sobie pytanie, kto chciałby zapłacić ponad pięć tysięcy złotych za zegar? 
Po pierwsze za taką kwotę można kupić ze sto zegarów ściennych, przy czym każdy z nich może być dopasowany do innego rodzaju wnętrza twojego pomieszczenia.
Po drugie dostaniesz zegar wskazujący czas z dokładnością do minuty, a nie odcinków pięciominutowych w jakich prezentowane są napisy zegara QlockTwo.  
Patrząc z tej strony i nawet przyjmując, że chcemy jednak taki zegar, to czy nie będziemy sfrustrowani nie mogąc być pewnymi, czy przykładowo w danej chwili jest dokładnie  9:23, a nie 9.24? 

Zegar QlockTwo.  Odczytać która jest godzina!

Zegary QlockTwo są jednak na tyle wyjątkowe, że znajdują one coraz więcej swoich nabywców. Ich bardzo wysoka cena i brak dokładności, tak na prawdę są tylko wyzwaniem, by inna firma wymyśliła zegar z bardziej precyzyjnie podanym czasem ("jest dwadzieścia dziewięć po pierwszej") i by był on tańszy.

Oczywiście może być to o tyle trudne, że producent zegarów QlockTwo - firma Biegert & Funk postarała się zabezpieczyć się przed taką konkurencją i prawdopodobnie posiada wszystkie chroniące tę konstrukcję patenty.

Zegar QlockTwo.  Odczytać która jest godzina!

Minutowa dokładność

Jak się okazuje w praktyce, zegar wskazuje jednak minutową dokładność. W czterech narożnikach tarczy znajdują się punktowo świecące diody, które po kolei od lewego górnego rogu, co minutę zapalają się. W ten sposób do zapisanego wskazania czasu może dodawać kolejne, upływające minuty.

Zegar QlockTwo.  Odczytać która jest godzina!

Zawieszanie i ustawianie – ciekawe funkcjonalności 

Zegar QlockTwo  jest oczywiście zegarem ściennym, więc można go bez problemu, używając specjalnie dołączanego w zestawie elementu zawiesić na ścianie. Jak się okazuje, zegar ten może także stać na stole, czy biurku – w ten sposób staje się zegarem gabinetowym/biurkowym.  Specjalna podstawa dla tego zegara jest także obecna w zestawie.

Zegar QlockTwo.  Odczytać która jest godzina!

Bardzo ciekawie można też zegar QlockTwo nastawić. W sposób tradycyjny wykonuje się tę czynność dzięki odpowiedniej sekwencji czynności wykonywanych za pomocą przycisków, ale można też do tego użyć smartfona, który przekazuje aktualny czas poprzez kodowany sygnał świetlny – aplikację „Flashsetter”.
To działa!

Zegar QlockTwo.  Odczytać która jest godzina!

Zegary QlockTwo cieszą się coraz większą popularnością i informują a aktualnej godzinie w coraz większej liczbie języków. Od niedawna zegary QlockTwo są dostępne także w Polsce, a  jak przekazano powyżej lada chwila pojawi się „upgrade” z polską wersją językową. 

Powodzenie zegarów ściennych skłoniło firmę Biegert & Funk do produkcji działających w taki sam sposób zegarków na rękę, oraz zegarów biurkowych o boku kwadratu wynoszącym 13,5 cm. 

redakcja portalu
na podstawie materiałów prasowych producenta

Magazyn ZIP NR 6

MAGAZYN ZIP NR 6 - odbierz egzemplarz!

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

REKLAMA

ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU

Kalendarium ewolucji mechanizmów

Kalendarium ewolucji mechanizmów

Junghans

REKLAMA

Partner Czasocholicy

PARTNER

Doxa

REKLAMA

Glycine

REKLAMA

Oris

REKLAMA

Epos

REKLAMA

Seiko2

REKLAMA

Aerowatch

REKLAMA

Instagram

Zegarki i pasja na Instagramie

Hattori. Seikosha. Seiko… Swiss?
Hattori. Seikosha. Seiko… Swiss?
09.08.2018
Personalizacja zegarków, czyli egze...
Personalizacja zegarków, czyli egze...
19.09.2018

Podstrony producentów

Brand - Aerowatch
Brand - Alpina
Brand - Atlantic
Brand - Audemars Piguet
Brand - Aviator Swiss Made
Brand - Bulova
Brand - Carl F. Bucherer
Brand - Certina
Brand - Chopard
Brand - Citizen
Brand - Czapek Geneve
Brand - Davosa
Brand - Doxa
Brand - Emile Chouriet
Brand - Epos
Brand - Eterna
Brand - Frederique Constant
Brand - Glycine
Brand - Junghans
Brand - Longines
Brand - Maurice Lacroix
Brand - MeisterSinger
Brand - Montblanc
Brand - Movado
Brand - Omega
Brand - Orient
Brand - Oris
Brand - Polpora
Brand - Rado
Brand - Roamer
Brand - Schaumburg
Brand - Seiko
Brand - Steinhart
Brand - Tag Hauer
Brand - Tissot
Brand - Ulysse Nardin
Brand - Victorinox
Brand - Vostok Europe
Brand - Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco