• Zegarki marki Epos
 • Zegarki marki Ball
 • Zegarki marki Victorinox
 • Zegarki marki Atlantic
 • Zegarki marki Roamer
 • Zegarki marki Aerowatch
 • Zegarki marki Oris
 • Zegarki marki Aviator Swiss Made
 • Zegarki marki Orient
 • Zegarki marki G-SHOCK
 • Zegarki marki Bulova
 • Zegarki marki Certina
 • Zegarki marki Junghans
 • Zegarki marki Montblanc
 • Zegarki marki Frederique Constant
 • Zegarki marki Citizen
 • Zegarki marki Perrelet
 • Zegarki marki Seiko
 • Zegarki marki Orient Star
 • Zegarki marki Rado
 • Zegarki marki Tissot
 • Zegarki marki Błonie
 • Zegarki marki Grand Seiko
 • Zegarki marki Mudita
 • Zegarki marki Vostok Europe
 • Zegarki marki Prim
 • Zegarki marki Alpina
 • Zegarki marki Luminox
 • Zegarki marki Davosa
 • Zegarki marki Michel Herbelin
 • Zegarki marki Omega

MeisterSinger N°03 z kopertą 40 mm otrzymuje nowy wygląd


Mimo pewnej niszowości marki MeisterSinger, stałym czytelnikom portalu Zegarki i Pasja przedstawiać jej zapewne nie trzeba. Ten niemiecki producent w swojej ofercie posiada wyłącznie mechaniczne zegarki jednowskazówkowe – tworzone z myślą o osobach, którym się nie spieszy i nie potrzebują w mgnieniu oka odczytywać bieżącego czasu z dokładnością co do sekundy. Zaprezentowane w maju tego roku nowości oczywiście od tej koncepcji nie odbiegają. Są nimi dwie nowe wersje modelu N°03 z kopertą o średnicy 40-milimetrów.

N°03

Kolekcja zegarków mechanicznych N°03 dostępna jest w dwóch rozmiarach kopert: 43 mm i 40 mm. Dwie nowe wersje kolorystyczne zostały zaprezentowane w mniejszej z tych dwóch opcji. Pewne szczegóły w tych zegarkach uległy zmianie, ale nie zmieniają one charakteru diametralnie - wciąż widać, że są to czasomierze należące do linii N°03.

MeisterSinger N°03 40 mm

MeisterSinger N°03 40 mm

Koperty obu wariantów wykonane są ze stali i mają klasyczny kształt.

Uszy zegarka są wyraźnie zaznaczone, ale nie nazwałbym ich masywnymi. Od miejsca, w którym łączą się z kopertą, delikatnie zwężają się ku końcom. Luneta otaczająca szkło szafirowe na froncie jest wąska, zostawiając dużą przestrzeń na tarczę.

Koronka znajduje się standardowo na godzinie 3. Jej rozmiar jednak jest nieco ponadstandardowy - ta cecha będzie przydatna ze względu na jednowskazówkowe wskazanie czasu, pozwoli ona bowiem na wygodniejsze i bardziej precyzyjne ustawianie i korektę aktualnej godziny. Na czole koronki znajdziemy wypukłe logo marki.

Dekiel zegarka jest przykręcany. Szczelność konstrukcji koperty została ustalona na poziomie 50 m. Ze względu na obecne w tym miejscu przeszklenie możemy oglądać mechanizm w jaki wyposażono zegarki MeisterSinger N°03 40 mm - jest to Sellita SW 200, czyli dobrze znana i sprawdzona konstrukcja, o częstotliwości pracy balansu wynoszącej 4 Hz i rezerwie chodu 38 godzin, z automatycznym naciągiem sprężyny.

MeisterSinger N°03 40 mm

MeisterSinger N°03 40 mm

Warto wspomnieć, że marka MeisterSinger wprowadziła do niego odpowiednie modyfikacje, wynikające z nietypowego sposobu przedstawienia czasu. Na powierzchni na deklu, otaczającej szafirowe szkło, znajdziemy informacje o tym modelu. Wśród nich jego pochodzenie, czyli oznaczenie “swiss made”, które znajdziemy jedynie w tym miejscu - nie umieszczono go na tarczy, jak jest to robione w większości szwajcarskich zegarków

Drobne zmiany

Pomimo, że nowe zegarki MeisterSinger zostały przypisane do istniejącej już kolekcji, znajdziemy w nich pewne zmiany względem starszych modeli z tej samej linii.

W tych czasomierzach po raz pierwszy w historii marki na tarczy zegarka pojawił się zewnętrzny pierścień. Nie chodzi tu jednak o dodatkową płaszczyznę, a o przestrzeń za kreskowymi indeksami. W tym miejscu pojawiły się dodatkowe oznaczenia, ułatwiające odczytanie aktualnej godziny. W połowie dystansu pomiędzy indeksami godzinowymi umieszczono liczby “30” podpowiadające, że w ich miejscu upływa połowa godziny. W miejscu pełnych godzin znalazły się dodatkowe kreski w przypadku większości tych oznaczeń, lub kropki w miejscach godzin: 3., 6., 9. i 12.

MeisterSinger N°03 40 mm

Kolejną nowością są pomarańczowe akcenty, pojawiające się w kilku miejscach na tarczy.

Znajdziemy je w miejscu połówek godzin, gdzie kolor ten zastępuje kolor biały lub czarny na kreskowych indeksach - upływ 30 minut po każdej pełnej godzinie jest więc podkreślony podwójnie - przez pomarańczowy kolor i opisane wcześniej dodatkowe “trzydziestki”.

Oprócz tego, ten wyróżniający się kolor został użyty do podkreślenia okna datownika. Pomarańczowy okrąg otacza wycięcie w tarczy, pod którym znalazł się dopasowany do reszty zegarka odcieniem dysk z datą. Tak samo jak podstawa tarczy, jest on czarny lub kremowy. Pozostałe nadruki na tarczy, a także wskazówki kontrastują z jej bazą - są białe lub czarne. Indeksy godzinowe mają formę cyfr arabskich, a kreski znajdujące się za nimi, bliżej zewnętrznej części tarczy, dzielą każdą godzinę na mniejsze części - wielokrotności 5 minut.

W górnej części tarczy umieszczono jeszcze logo i nazwę marki, a niżej, nad oknem datownika, nazwę kolekcji i informację o rodzaju naciągu mechanizmu. Cała tarcza jest więc prosta i przejrzysta z subtelnymi, ale wyraźnymi wstawkami w kolorze pomarańczowym, ułatwiającymi odczytywanie wskazań. Umieszczona na centralnej osi wskazówka godzinowa jest elementem charakterystycznym dla marki. Ma kształt mocno wydłużonego trójkąta i sięga kreskowej podziałki, pozwalając wystarczająco precyzyjnie wskazywać bieżący czas.

MeisterSinger N°03 40 mm

MeisterSinger N°03 40 mm

Ostatnią cechą wyróżniającą nowe modele MeisterSinger N°03 40 mm spośród starszych członków tej kolekcji, jest obecność wegańskiego paska. Swoim wyglądem przypomina on skórzany, został jednak wykonany bez wykorzystania surowców pochodzenia zwierzęcego.

Niezależnie od koloru tarczy, pasek jest czarny z pomarańczowymi przeszyciami, podkreślającymi detale na tarczy w tym samym kolorze. Na swojej stronie producent daje jednak możliwość wybrania innego paska - bardziej stonowanego, brązowego ze skóry z wzorem przypominającym skórę aligatora, albo jaśniejszego, wykonanego z zamszu.

MeisterSinger  N°03 40 mm - dostępność i cena

Nowe zegarki MeisterSinger  N°03 40 mm dostępne są od początku maja 2022 roku. Ich cena została ustalona na 1 790 euro, co daje kwotę nieco ponad 8 000 złotych.

Wszelkie nowości, recenzje zegarków oraz informacje dotyczące marki MeisterSinger znajdują się na portalu na indywidualnej podstronie marki tu: zegarki MeisterSinger.

Piotr Tatar


Tagi:

Tissot - Premium

REKLAMA

Magazyn ZIP - Wszystkie wydania

MAGAZYN Zegarki i Pasja - Wszystkie wydania

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

Bulova 420

REKLAMA

SEIKO 420

REKLAMA

Epos 420

REKLAMA

Janeba Oris 420

REKLAMA

Greenlogic 420

REKLAMA

Atlantic 420

REKLAMA

Frederique Constant 420

REKLAMA

Sector 420

REKLAMA

Fortis Stratoliner. Zegarek kosmicz...
Fortis Stratoliner. Zegarek kosmicz...
18.06.2022
Waltham Field & Marine powraca po p...
Waltham Field & Marine powraca po p...
21.06.2022

Podstrony producentów

Zegarki marki Aerowatch
Zegarki marki Alpina
Zegarki marki Atlantic
Zegarki marki Aviator Swiss Made
Zegarki marki Ball
Zegarki marki Bulova
Zegarki marki Błonie
Zegarki marki Certina
Zegarki marki Citizen
Zegarki marki Davosa
Zegarki marki Epos
Zegarki marki Frederique Constant
Zegarki marki G-SHOCK
Zegarki marki Grand Seiko
Zegarki marki Junghans
Zegarki marki Luminox
Zegarki marki Maurice Lacroix
Zegarki marki Michel Herbelin
Zegarki marki Montblanc
Zegarki marki Mudita
Zegarki marki Omega
Zegarki marki Orient
Zegarki marki Orient Star
Zegarki marki Oris
Zegarki marki Perrelet
Zegarki marki Polpora
Zegarki marki Prim
Zegarki marki Rado
Zegarki marki Roamer
Zegarki marki Seiko
Zegarki marki Tissot
Zegarki marki Victorinox
Zegarki marki Vostok Europe
Zegarki marki Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco