• Zegarki marki Omega
 • Zegarki marki Atlantic
 • Zegarki marki Rado
 • Zegarki marki Michel Herbelin
 • Zegarki marki Mudita
 • Zegarki marki Davosa
 • Zegarki marki Grand Seiko
 • Zegarki marki Aviator Swiss Made
 • Zegarki marki Prim
 • Zegarki marki Montblanc
 • Zegarki marki Vostok Europe
 • Zegarki marki G-SHOCK
 • Zegarki marki Roamer
 • Zegarki marki Aerowatch
 • Zegarki marki Certina
 • Zegarki marki Seiko
 • Zegarki marki Oris
 • Zegarki marki Błonie
 • Zegarki marki Orient Star
 • Zegarki marki Orient
 • Zegarki marki Citizen
 • Zegarki marki Perrelet
 • Zegarki marki Bulova
 • Zegarki marki Victorinox
 • Zegarki marki Epos
 • Zegarki marki Tissot
 • Zegarki marki Frederique Constant
 • Zegarki marki Ball
 • Zegarki marki Alpina
 • Zegarki marki Luminox
 • Zegarki marki Junghans

Tissot PRX Powermatic 80 18K Gold Bezel. Złoty, a skromny


Tissoty z serii PRX to jeden z dużych zegarkowych przebojów minionego, 2021 roku. Sukces nowej serii to zasługa udanej retro stylistyki, która czerpie w aspekcie wizualnym z modelu tej szwajcarskiej marki pochodzącego z 1978 roku. To właśnie w tamtym okresie design zegarków luksusowych, które z zasady są nośnikami trendów, zaczął się zmieniać. Jedną z głównych nowości w branży wówczas było połączenie bransolety z kopertą w nierozłączną całość.

Projektowanie zegarków posiadających zintegrowane bransolety z kopertami to pomysł, który w tamtym czasie znacząco odświeżył design produktów wielu marek zegarmistrzowskich. Trend ten rozpoczęły oczywiście marki z najwyższych segmentów cenowych, co nie powinno dziwić - przełomowe i efektowne rozwiązania często trafiają w pierwszej kolejności do topowych produktów, a następnie są przejmowane przez zegarki ze średniej i niskiej półki.

Od Seastar do PRX

Podobnie było z marką Tissot, która umiejętnie wpisała się w ten schemat i kilka lat po wielkich graczach wprowadziła do swojej oferty bardziej przystępny cenowo stalowy zegarek sportowy na zintegrowanej bransolecie w postaci kwarcowego Seastara. Ten przeistoczył się niemal pół wieku później w PRXa, którego obecnie już dobrze znamy i kojarzymy z racji popularności.

Tissot PRX Powermatic 80 18K Gold Bezel

Tissot PRX Powermatic 80 18K Gold Bezel

Tissot PRX Powermatic 80 18K Gold Bezel

Początkowo PRX w nowej odsłonie był dostępny wyłącznie z mechanizmem kwarcowym, opisywaliśmy tę kolekcję, kiedy miała swoją premierę – Tissot PRX 40 205 Quartz. Następnie, na fali popularności modelu kwarcowego, do kolekcji dołączyły zegarki mechaniczne wyposażone w mechanizmy Powermatic 80, a niedawno - w marcu 2022 roku - prezentowaliśmy jedną z tegorocznych nowości - Tissot PRX Chronograph.

W 2022 roku także trójwskazówkowy model z mechanizmem z automatycznym naciągiem zyskał najbardziej prestiżową odmianę - z karbowaną lunetą, która przywodzi na myśl rozwiązania z marek wyższego segmentu. Zastosowanie 18-karatowego różowego złota jako materiału do jej produkcji również jest ukłonem w stronę klasy wyższej.

Złoty, a skromny

Wspomniana luneta jest dopełnieniem górnej części stalowej koperty o wymiarach 40 x 40 mm i doskonale pasuje do tarczy zegarka, chronionej przez odporne na zarysowania szkło szafirowe.

Tissot PRX Powermatic 80 18K Gold Bezel

Tissot PRX Powermatic 80 18K Gold Bezel

Tissot PRX Powermatic 80 18K Gold Bezel

Górna powierzchnia koperty jest szczotkowana, podobnie jak przednie partie ogniw bransolety.

Na uznanie zasługuje atrakcyjna spójność linii bocznej koperty z projektem bransolety, która buduje bardzo sportowy, masywny „feeling” każdego modelu zegarka z kolekcji PRX. Złoty kolor zawsze przyciąga wzrok, jednakże oprócz drogocennego kruszcu użytego do wykonania lunety, dozę elegancji gwarantują również polerowane powierzchnie separujące satynowane fragmenty. Są to przede wszystkim polerowane krawędzie koperty, które przełamują i odchudzają optycznie profil zegarka. Można by rzec – złoty, a skromny.

Dzięki temu projekt pozostaje bardzo elegancki, także za sprawą domieszki różowo-złotych, nakładanych indeksów oraz masywnych, fazowanych na krawędziach ramion wskazówek o właściwych proporcjach. Choć to detal, to jednak istotny i wart podkreślenia – każda ze wskazówek trafia na swoją podziałkę. Wspomniane szkło szafirowe ma nałożoną powłokę antyrefleksyjną, co podnosi czytelność wskazań i niweluje refleksy świetlne.

Tissot PRX Powermatic 80 18K Gold Bezel

Tissot PRX Powermatic 80 18K Gold Bezel

Tissot PRX Powermatic 80 18K Gold Bezel

W ciepło-złotej kolorystyce utrzymano również logotyp marki Tissot wraz z datą założenia firmy, ramkę datownika oraz dumnie prezentowane logo serii PRX. Tutaj również nie pozwolono sobie na błąd - oznaczenia są wyważone i symetryczne. Wisienką na torcie jest szlif słoneczny tarcz w świetnie dobranej, ciemno-granatowej lub ciemno-brązowej tonacji.

Styl retro i współczesne rozwiązania techniczne

Tissot PRX Powermatic 80 18K Gold Bezel to, mimo retro nawiązań, zegarek bardzo współczesny technicznie.

Głównie za sprawą mechanizmu Powermatic 80.111 z automatycznym naciągiem (z możliwością  ręcznego dokręcania), który gwarantuje najlepszą w swojej klasie rezerwę chodu na poziomie aż 80 godzin. Rezultat ten uzyskano m.in. dzięki obniżonej do poziomu 21 600 wahnięć na godzinę częstotliwości pracy balansu, a jego sprężynę włosową wykonano ze stopu Nivachron, powstałego na bazie tytanu. Materiał ten jest odporny na działanie pól magnetycznych, które obecnie tak często oddziaływają w naszym otoczeniu ze względu na dużą liczbę wszelkich urządzeń elektronicznych, którymi jesteśmy otoczeni. Jego pracę możemy obserwować poprzez przeszklony, zakręcany dekiel.

Tissot PRX Powermatic 80 18K Gold Bezel

Tissot PRX Powermatic 80 18K Gold Bezel

Tissot PRX Powermatic 80 18K Gold Bezel

Koperta zapewnia klasę wodoszczelności na poziomie 100 metrów. To wartość więcej niż wystarczająca do codziennego użytkowania, szczególnie w tak eleganckim zegarku.

Tissot PRX Powermatic 80 18K Gold Bezel – dostępność i cena

Nowy model PRX Powermatic 80 18K Gold Bezel to swego rodzaju ukoronowanie bestsellerowej serii zegarków marki Tissot. Nowoczesny w aspekcie wizualnym, świetnie zaprojektowany zegarek mechaniczny klasy średniej, który w wersji wzbogaconej o lunetę wykonaną ze złota może w mojej ocenie śmiało rywalizować z konkurentami z wyższych segmentów cenowych rynku. Przekonuje do siebie również zastosowanym mechanizmem i rozwiązaniami technicznymi oraz świetnym balansem między sportowym stylem i elegancją.

Cena katalogowa Tissot PRX Powermatic 80 18K Gold Bezel to 9 650 złotych.

Wszelkie nowości, recenzje zegarków oraz informacje dotyczące Tissot znajdują się na portalu na indywidualnej podstronie marki tu: zegarki Tissot.

Wiktor Kalinowski


Tagi:

Tissot - Premium

REKLAMA

Zegarek dla nastolatka i… stulatka

Zegarek dla nastolatka i… stulatka

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

SEIKO 420

REKLAMA

Epos 420

REKLAMA

Janeba Oris 420

REKLAMA

Sector 420

REKLAMA

Bulova 420

REKLAMA

Atlantic 420

REKLAMA

Greenlogic 420

REKLAMA

Frederique Constant 420

REKLAMA

Styl popularny 50 lat temu powraca....
Styl popularny 50 lat temu powraca....
03.06.2022
Nowość 2022: Frederique Constant Cl...
Nowość 2022: Frederique Constant Cl...
06.06.2022

Podstrony producentów

Zegarki marki Aerowatch
Zegarki marki Alpina
Zegarki marki Atlantic
Zegarki marki Aviator Swiss Made
Zegarki marki Ball
Zegarki marki Bulova
Zegarki marki Błonie
Zegarki marki Certina
Zegarki marki Citizen
Zegarki marki Davosa
Zegarki marki Epos
Zegarki marki Frederique Constant
Zegarki marki G-SHOCK
Zegarki marki Grand Seiko
Zegarki marki Junghans
Zegarki marki Luminox
Zegarki marki Maurice Lacroix
Zegarki marki Michel Herbelin
Zegarki marki Montblanc
Zegarki marki Mudita
Zegarki marki Omega
Zegarki marki Orient
Zegarki marki Orient Star
Zegarki marki Oris
Zegarki marki Perrelet
Zegarki marki Polpora
Zegarki marki Prim
Zegarki marki Rado
Zegarki marki Roamer
Zegarki marki Seiko
Zegarki marki Tissot
Zegarki marki Victorinox
Zegarki marki Vostok Europe
Zegarki marki Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco