• Zegarki marki G-SHOCK
 • Zegarki marki Frederique Constant
 • Zegarki marki Victorinox
 • Zegarki marki Bulova
 • Zegarki marki Roamer
 • Zegarki marki Rado
 • Zegarki marki Orient Star
 • Zegarki marki Orient
 • Zegarki marki Grand Seiko
 • Zegarki marki Vostok Europe
 • Zegarki marki Aerowatch
 • Zegarki marki Omega
 • Zegarki marki Citizen
 • Zegarki marki Junghans
 • Zegarki marki Alpina
 • Zegarki marki Ball
 • Zegarki marki Mudita
 • Zegarki marki Błonie
 • Zegarki marki Certina
 • Zegarki marki Davosa
 • Zegarki marki Aviator Swiss Made
 • Zegarki marki Tissot
 • Zegarki marki Perrelet
 • Zegarki marki Michel Herbelin
 • Zegarki marki Prim
 • Zegarki marki Luminox
 • Zegarki marki Seiko
 • Zegarki marki Oris
 • Zegarki marki Atlantic
 • Zegarki marki Epos
 • Zegarki marki Montblanc

Roamer Slim-Line Classic. Stonowany, tradycyjny styl w wersji dla kobiet i mężczyzn


Slim-Line Classic to kolekcja zegarków marki Roamer o niejednoznacznym charakterze. Opisał bym modele wchodzące w jej skład jako zegarki eleganckie, choć równocześnie lekko „usportowione”. To zegarki, które powinny spodobać się osobom szukającym stonowanej, prostej formy, bez zbędnych dodatków. Taka ascetyczna forma często charakteryzuje zegarki typowo eleganckie. Wiele tego typu cech widać w każdym z reprezentantów Roamer Slim-Line Classic, niezależnie od wersji. Można powiedzieć, że wysuwają się one na pierwszy plan.

Atrybuty „garniturowca”

Stalowa koperta prezentowanego modelu ma średnicę 40 mm i tylko 7 mm grubości. To bardzo płaski zegarek, który bez problemu damy radę wsunąć nawet pod dość ciasny mankiet koszuli. Wspomniany rozmiar koperty pod względem jej średnicy czyni zegarek uniwersalnym - dobrze ułoży się on na szczuplejszym nadgarstku, natomiast optycznie powiększająca zegarek wąska luneta, a przez to spora tarcza, nie pozwolą mu „niknąc” nawet na solidnym przegubie.

Roamer Slim-Line Classic

Roamer Slim-Line Classic

Prostota, stonowany styl, tradycyjna koncepcja - to atrybuty „garniturowców”.

Podobnie jest z bardzo czytelną tarczą. Mamy do wyboru kilka wersji kolorystycznych - kolor biały, złocisty, niebieski, zielony, brązowy i czarny. Te ciemniejsze wersje są przyozdobione dobrze widocznym szlifem słonecznym zapewniającym dodatkowe, pozytywne doznania wizualne w postaci refleksów i odbić światła. Indeksy godzinowe są nakładane. Mają kształt subtelnych kresek, przy czym na godzinie 12. indeks jest podwójny. Zależnie od wersji zegarka mają one kolor srebrzysty lub złocisty, ten drugi w wariancie żółtego lub różowego złota.

Wskazówki są bardzo proste, doskonale komponujące się z indeksami, tworząc bardzo schludny, prosty i ponadczasowy jednocześnie wizerunek tego zegarka. Wskazówkę minutową od godzinowej odróżnia tylko jej długość. Ramię sekundnika jest najdłuższe w zestawie wskazówek, niemal eteryczne. Nie ma mimo tego kłopotu z odczytem czasu w dobrych warunkach oświetlenia. Na godzinie 3., przy delikatnie skróconym indeksie, widoczne jest okienko wskazań datownika otoczone ramką w kolorze dostosowanym do pozostałych inskrypcji na tarczy. Możemy w nim odczytać aktualną datę.

Roamer Slim-Line Classic

Pomiędzy znacznikami godzin nadrukowano delikatne kreski tworzące podziałkę minutową – znajdują się one przy samej krawędzi cyferblatu. Pod godziną 12., tradycyjnie dla marki Roamer, umieszczono nazwę firmy wraz z rokiem powstania, a po przeciwnej stronie nadrukowano nazwę linii Slim-Line, oraz informację o zastosowaniu szafirowego szkła.

Sportowa nuta

Szafirowe szkło jest płaskie i zamocowane w bardzo wąskiej lunecie.

Zależnie od wersji kolorystycznej zegarka luneta może być w kolorze stali, żółtego złota lub różowego złota. W przypadku złocistych barw także indeksy, wskazówki i delikatna, umieszczona na godzinie 3. koronka mają ten kolor.

Roamer Slim-Line Classic

Nowy model marki Roamer, mimo ogólnej elegancji, ma przemyconą w swojej stylistyce – o czym wspomniałem na wstępie - nutę sportowego charakteru. To za sprawą mocowania do nadgarstka. Tutaj czerpano inspirację ze stylistyki modnej w branży zegarmistrzowskiej w latach 70. XX wieku, która teraz powraca. Dotyczyła ona właśnie sportowych zegarków wielu producentów. Mam tu na myśli kopertę bez wydzielonych, standardowych uszu.

Tamte zegarki i nasz dzisiejszy bohater mają zintegrowane mocowanie, a bransoleta staje się w ten sposób niejako elementem koperty, który z niej płynnie wychodzi.

Bransoleta o szerokości przy kopercie 21 mm jest zlicowana z łagodnie wyprowadzonymi z boków koperty elementami. Wewnętrzne, wąskie ogniwa bransolety w ciekawy sposób wchodzą w obszar koperty sięgając aż do lunety. Są one polerowane, w odróżnieniu od pozostałych, szerokich i szczotkowanych ogniw.

Roamer Slim-Line Classic
W wersjach modelu Roamer Slim-Line Classic z dodatkami w kolorze złota właśnie te wąskie elementy bransolety także są pokryte powłoką w odpowiednim kolorze, czyli otrzymujemy wariant określanym mianem bi-color.

Zegarki z serii Slim-Line dla kobiet

Warto dodać jeszcze, iż w ramach kolekcji Slim-Line Classic dostępne są także zegarki damskie - są to modele Slim-Line Classic Ladies oraz Slim-Line Classic Diamond.

Roamer Slim-Line Classic

Roamer Slim-Line Classic

Roamer Slim-Line Classic

Zegarki damskie pod względem stylistycznym mają oczywiście charakterystyczne cechy dla tej linii, które są tożsame z modelami dla mężczyzn. Zasadnicza różnica to rozmiar koperty, gdyż modele damskie mają średnicę 30 mm, grubość na poziomie 6 mm, a rozstaw uszu wynosi 15 mm. Koperty i bransolety wykonane są ze stali, dostępne są w także wersje bi-color.

W zależności od modelu do wyboru są tarcze w kolorze perłowym – w ramach zegarków z serii Diamond, oraz w kolorach granatowym, czarnym, zielonym, złotym, srebrnym lub brązowym - w ramach modeli Classic Ladies. Ponadto modele z serii Slim-Line Diamond, jak sama nazwa już sugeruje, na tarczach mają atrakcyjny, subtelny akcent w formie indeksów godzinowych w postaci diamentów.

Podobnie jak w zegarkach dla mężczyzn, tak samo w modelach damskich zastosowano niezawodne, szwajcarskie mechanizmy kwarcowe firmy Ronda, oraz odporne na zarysowania szła szafirowe.

Roamer Slim-Line Classic

Roamer Slim-Line Classic

Cena damskich zegarków z serii Slim-Line Diamond zależy od wersji i mieści się w przedziale 1480-1580 złotych, a modele z serii Slim-Line Classic Ladies w przedziale 980-1190 złotych.

Marka Roamer daje nam zatem możliwość dobrania zegarków „do pary” dla pary.

Roamer Slim-Line Classic – dostępność i cena

Wszystkie opisane elementy tworzą ciekawą całość, mimo zachowawczego dość stylu i prostej formy modeli Roamer Slim-Line Classic. Mocne atrybuty zegarków garniturowych połączone zostały w tej kolekcji z delikatnymi sportowymi elementami, co dało w sumie zegarek, który może być modelem do codziennego użytku.

Wodoszczelność do 50 m powinna wystarczyć właśnie do użytkowania na co dzień, a wygląd tego zegarka nie będzie kolidował stylistycznie tak przy wieczorowej eleganckiej stylizacji jak i zdecydowanie luźniejszej w biurze, czy casualowych opcjach.

Roamer Slim-Line Classic

Za precyzję wskazań zegarków odpowiada szwajcarski mechanizm kwarcowy Ronda 715. To także zapewnienie swoistej „bezobsługowości” i niezawodności.

Ceny zegarków Roamer Slim-Line Classic mieszczą się w przedziale od 980 złotych za wersje stalowe do 1190 złotych za modele z dodatkami w kolorze złotym. Standardową 2-letnią gwarancję można przedłużyć o 5 lat, co daje w sumie aż 7-letni okres gwarancyjny.

Wszelkie nowości, recenzje zegarków oraz informacje dotyczące marki Roamer znajdują się na portalu na indywidualnej podstronie marki tu: zegarki Roamer.

Adrian Szewczyk


Tagi:

Tissot - Premium

REKLAMA

Magazyn ZIP - Wszystkie wydania

MAGAZYN Zegarki i Pasja - Wszystkie wydania

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

Frederique Constant 420

REKLAMA

Atlantic 420

REKLAMA

Bulova 420

REKLAMA

Sector 420

REKLAMA

Janeba Oris 420

REKLAMA

SEIKO 420

REKLAMA

Epos 420

REKLAMA

Greenlogic 420

REKLAMA

Wyjątkowy zegarek z wyjątkową misją...
Wyjątkowy zegarek z wyjątkową misją...
13.04.2022
Niezwykły, cenowo osiągalny, ale tr...
Niezwykły, cenowo osiągalny, ale tr...
15.04.2022

Podstrony producentów

Zegarki marki Aerowatch
Zegarki marki Alpina
Zegarki marki Atlantic
Zegarki marki Aviator Swiss Made
Zegarki marki Ball
Zegarki marki Bulova
Zegarki marki Błonie
Zegarki marki Certina
Zegarki marki Citizen
Zegarki marki Davosa
Zegarki marki Epos
Zegarki marki Frederique Constant
Zegarki marki G-SHOCK
Zegarki marki Grand Seiko
Zegarki marki Junghans
Zegarki marki Luminox
Zegarki marki Maurice Lacroix
Zegarki marki Michel Herbelin
Zegarki marki Montblanc
Zegarki marki Mudita
Zegarki marki Omega
Zegarki marki Orient
Zegarki marki Orient Star
Zegarki marki Oris
Zegarki marki Perrelet
Zegarki marki Polpora
Zegarki marki Prim
Zegarki marki Rado
Zegarki marki Roamer
Zegarki marki Seiko
Zegarki marki Tissot
Zegarki marki Victorinox
Zegarki marki Vostok Europe
Zegarki marki Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco