Slim-Line Classic to kolekcja zegarków marki Roamer o niejednoznacznym charakterze. Opisał bym modele wchodzące w jej skład jako zegarki eleganckie, choć równocześnie lekko „usportowione”. To zegarki, które powinny spodobać się osobom szukającym stonowanej, prostej formy, bez zbędnych dodatków. Taka ascetyczna forma często charakteryzuje zegarki typowo eleganckie. Wiele tego typu cech widać w każdym z reprezentantów Roamer Slim-Line Classic, niezależnie od wersji. Można powiedzieć, że wysuwają się one na pierwszy plan.
Atrybuty „garniturowca”
Stalowa koperta prezentowanego modelu ma średnicę 40 mm i tylko 7 mm grubości. To bardzo płaski zegarek, który bez problemu damy radę wsunąć nawet pod dość ciasny mankiet koszuli. Wspomniany rozmiar koperty pod względem jej średnicy czyni zegarek uniwersalnym - dobrze ułoży się on na szczuplejszym nadgarstku, natomiast optycznie powiększająca zegarek wąska luneta, a przez to spora tarcza, nie pozwolą mu „niknąc” nawet na solidnym przegubie.
Prostota, stonowany styl, tradycyjna koncepcja - to atrybuty „garniturowców”.
Podobnie jest z bardzo czytelną tarczą. Mamy do wyboru kilka wersji kolorystycznych - kolor biały, złocisty, niebieski, zielony, brązowy i czarny. Te ciemniejsze wersje są przyozdobione dobrze widocznym szlifem słonecznym zapewniającym dodatkowe, pozytywne doznania wizualne w postaci refleksów i odbić światła. Indeksy godzinowe są nakładane. Mają kształt subtelnych kresek, przy czym na godzinie 12. indeks jest podwójny. Zależnie od wersji zegarka mają one kolor srebrzysty lub złocisty, ten drugi w wariancie żółtego lub różowego złota.
Wskazówki są bardzo proste, doskonale komponujące się z indeksami, tworząc bardzo schludny, prosty i ponadczasowy jednocześnie wizerunek tego zegarka. Wskazówkę minutową od godzinowej odróżnia tylko jej długość. Ramię sekundnika jest najdłuższe w zestawie wskazówek, niemal eteryczne. Nie ma mimo tego kłopotu z odczytem czasu w dobrych warunkach oświetlenia. Na godzinie 3., przy delikatnie skróconym indeksie, widoczne jest okienko wskazań datownika otoczone ramką w kolorze dostosowanym do pozostałych inskrypcji na tarczy. Możemy w nim odczytać aktualną datę.
Pomiędzy znacznikami godzin nadrukowano delikatne kreski tworzące podziałkę minutową – znajdują się one przy samej krawędzi cyferblatu. Pod godziną 12., tradycyjnie dla marki Roamer, umieszczono nazwę firmy wraz z rokiem powstania, a po przeciwnej stronie nadrukowano nazwę linii Slim-Line, oraz informację o zastosowaniu szafirowego szkła.
Sportowa nuta
Szafirowe szkło jest płaskie i zamocowane w bardzo wąskiej lunecie.
Zależnie od wersji kolorystycznej zegarka luneta może być w kolorze stali, żółtego złota lub różowego złota. W przypadku złocistych barw także indeksy, wskazówki i delikatna, umieszczona na godzinie 3. koronka mają ten kolor.
Nowy model marki Roamer, mimo ogólnej elegancji, ma przemyconą w swojej stylistyce – o czym wspomniałem na wstępie - nutę sportowego charakteru. To za sprawą mocowania do nadgarstka. Tutaj czerpano inspirację ze stylistyki modnej w branży zegarmistrzowskiej w latach 70. XX wieku, która teraz powraca. Dotyczyła ona właśnie sportowych zegarków wielu producentów. Mam tu na myśli kopertę bez wydzielonych, standardowych uszu.
Tamte zegarki i nasz dzisiejszy bohater mają zintegrowane mocowanie, a bransoleta staje się w ten sposób niejako elementem koperty, który z niej płynnie wychodzi.
Bransoleta o szerokości przy kopercie 21 mm jest zlicowana z łagodnie wyprowadzonymi z boków koperty elementami. Wewnętrzne, wąskie ogniwa bransolety w ciekawy sposób wchodzą w obszar koperty sięgając aż do lunety. Są one polerowane, w odróżnieniu od pozostałych, szerokich i szczotkowanych ogniw.
W wersjach modelu Roamer Slim-Line Classic z dodatkami w kolorze złota właśnie te wąskie elementy bransolety także są pokryte powłoką w odpowiednim kolorze, czyli otrzymujemy wariant określanym mianem bi-color.
Zegarki z serii Slim-Line dla kobiet
Warto dodać jeszcze, iż w ramach kolekcji Slim-Line Classic dostępne są także zegarki damskie - są to modele Slim-Line Classic Ladies oraz Slim-Line Classic Diamond.
Zegarki damskie pod względem stylistycznym mają oczywiście charakterystyczne cechy dla tej linii, które są tożsame z modelami dla mężczyzn. Zasadnicza różnica to rozmiar koperty, gdyż modele damskie mają średnicę 30 mm, grubość na poziomie 6 mm, a rozstaw uszu wynosi 15 mm. Koperty i bransolety wykonane są ze stali, dostępne są w także wersje bi-color.
W zależności od modelu do wyboru są tarcze w kolorze perłowym – w ramach zegarków z serii Diamond, oraz w kolorach granatowym, czarnym, zielonym, złotym, srebrnym lub brązowym - w ramach modeli Classic Ladies. Ponadto modele z serii Slim-Line Diamond, jak sama nazwa już sugeruje, na tarczach mają atrakcyjny, subtelny akcent w formie indeksów godzinowych w postaci diamentów.
Podobnie jak w zegarkach dla mężczyzn, tak samo w modelach damskich zastosowano niezawodne, szwajcarskie mechanizmy kwarcowe firmy Ronda, oraz odporne na zarysowania szła szafirowe.
Cena damskich zegarków z serii Slim-Line Diamond zależy od wersji i mieści się w przedziale 1480-1580 złotych, a modele z serii Slim-Line Classic Ladies w przedziale 980-1190 złotych.
Marka Roamer daje nam zatem możliwość dobrania zegarków „do pary” dla pary.
Roamer Slim-Line Classic – dostępność i cena
Wszystkie opisane elementy tworzą ciekawą całość, mimo zachowawczego dość stylu i prostej formy modeli Roamer Slim-Line Classic. Mocne atrybuty zegarków garniturowych połączone zostały w tej kolekcji z delikatnymi sportowymi elementami, co dało w sumie zegarek, który może być modelem do codziennego użytku.
Wodoszczelność do 50 m powinna wystarczyć właśnie do użytkowania na co dzień, a wygląd tego zegarka nie będzie kolidował stylistycznie tak przy wieczorowej eleganckiej stylizacji jak i zdecydowanie luźniejszej w biurze, czy casualowych opcjach.
Za precyzję wskazań zegarków odpowiada szwajcarski mechanizm kwarcowy Ronda 715. To także zapewnienie swoistej „bezobsługowości” i niezawodności.
Ceny zegarków Roamer Slim-Line Classic mieszczą się w przedziale od 980 złotych za wersje stalowe do 1190 złotych za modele z dodatkami w kolorze złotym. Standardową 2-letnią gwarancję można przedłużyć o 5 lat, co daje w sumie aż 7-letni okres gwarancyjny.
Wszelkie nowości, recenzje zegarków oraz informacje dotyczące marki Roamer znajdują się na portalu na indywidualnej podstronie marki tu: zegarki Roamer.
Adrian Szewczyk
10:09 14.04.2022Zegarki
Roamer Slim-Line Classic. Stonowany, tradycyjny styl w wersji dla kobiet i mężczyzn
Tagi:
zegarek na prezentzegarki męskie eleganckieeleganckie zegarkizegarki kwarcowezegarki damskiezegarki szwajcarskiezegarek do garniturusrebrny zegarek
GFRP oraz DC, czyli wytrzymałość najwyższej próby
Przez lata zdążyliśmy się przyzwyczaić w świecie zegarkowym do dominacji materiałów takich, jak: stal szlachetna, tytan, złoto czy ceramika, wykorzystywanych jako surowce ...
Atlantic – transformacja logotypu marki i inne inszości. Część 1
W poniższym artykule, chciałbym przybliżyć nieco proces transformacji logotypu marki Atlantic w latach 30.-90., który to proces starałem się poznać samodzielnie, analizuj ...
Dziesięć kultowych modeli OMEGA Seamaster
Każdy zegarek nosi w sobie swoją historię. W przypadku serii OMEGA Seamaster to opowieść o pionierskiej wyprawie na nieodkryte morza technologicznej rewolucji, która przy ...
Jubileusz 50. rocznicy budowy zegara na Zamku Królewskim w Warszawie. Podsumowanie działań Cechu
Na łamach naszego portalu informowaliśmy już o jubileuszu 50. rocznicy budowy zegara na Zamku Królewskim w Warszawie i wybranych działaniach Cechu Złotników, Zegarmistrzó ...
Szalone projekty zegarków: 3 nietypowe modele pozbawione wskazówek
Czy zegarek noszony przez nas na nadgarstku musi być zawsze czytelny? Wielu z Was stwierdzi „A cóż to właściwie za pytanie?” - Oczywiście, zgadzam się z tym, bowiem łatwo ...
Roamer Montalbano Automatic. Przepis na uniwersalny zegarek sportowy
Model Roamer Montalbano w kolekcji tego szwajcarskiego producenta wydaje się być zegarkiem maksymalnie uniwersalnym. Jego wygląd i styl to ponadczasowa klasyka, która był ...
Zegarki z odrobiną grozy. Nietypowe modele, nie tylko na Halloween
Jak co roku, w okolicy końcówki października daje się zauważyć “wysyp” nowości zegarków, które swoim wyglądem odwołują się do święta Halloween. Przypadające na dzień 31 p ...
Recenzja: IKEA Plira 20047 z funkcją budzika
Po tych wszystkich mniejszych i większych zegarkach, przyszła wreszcie pora na prawdziwego zawodnika wagi ciężkiej, z dodatkową funkcją, której przydatność jest wręcz nie ...
Perrelet Turbine Ice Blue Carbon i Titanium. Turbiny w “lodowatych” kolorach
Innowacja, konsekwencja w kreowaniu nowych modeli zegarków i precyzja - to zaledwie kilka określeń oddających wypracowaną przez lata renomę marki Perrelet. Oczywiście nal ...
Fiyta Spaceman. Uniwersalny, ultra cienki zegarek ze zintegrowaną bransoletą
Wspominaliśmy już wielokrotnie, że traktowanie w taki sam (niezbyt przychylny) sposób całej zegarkowej produkcji pochodzącej z Chin nie jest słuszne. Oczywiście dla wielu ...
Le Régulateur Louis Erard x Vianney Halter II. Wspólna kreacja zegarków typu régulateur
Zegarki typu régulateur, mimo prezentowania wskazań w nieco odmienny sposób niż ten, do którego zdążyliśmy się przyzwyczaić, hołdują klasycznemu zegarmistrzostwu, stając ...
Video recenzja: Rado Captain Cook High-Tech Ceramic Skeleton. Ceramika w kolorze Blue
Zapraszamy do obejrzenia video recenzji zegarka Captain Cook High-Tech Ceramic Skeleton marki Rado. Nasz redakcyjny kolega Adrian prezentował ten model niedawno w formie ...
0 Komentarzy
Średnia 0.00