• Zegarki marki Seiko
 • Zegarki marki Roamer
 • Zegarki marki Ball
 • Zegarki marki Perrelet
 • Zegarki marki Luminox
 • Zegarki marki Frederique Constant
 • Zegarki marki Davosa
 • Zegarki marki Rado
 • Zegarki marki Atlantic
 • Zegarki marki Montblanc
 • Zegarki marki Mudita
 • Zegarki marki Tissot
 • Zegarki marki Aviator Swiss Made
 • Zegarki marki Błonie
 • Zegarki marki Omega
 • Zegarki marki Grand Seiko
 • Zegarki marki Prim
 • Zegarki marki Orient Star
 • Zegarki marki Certina
 • Zegarki marki Oris
 • Zegarki marki Victorinox
 • Zegarki marki Michel Herbelin
 • Zegarki marki Epos
 • Zegarki marki Aerowatch
 • Zegarki marki Vostok Europe
 • Zegarki marki Alpina
 • Zegarki marki Junghans
 • Zegarki marki Citizen
 • Zegarki marki Bulova
 • Zegarki marki Orient
 • Zegarki marki G-SHOCK

Wyjątkowy zegarek z wyjątkową misją. Certina DS Super PH500M STC 2022


Marka Certina na przestrzeni dekad działalności wyrobiła sobie opinię producenta godnego zaufania w zakresie tworzenia zegarków. Świat się zmienia, z biegiem lat odpowiedzialność dotyczy już nie tylko tworzonych produktów, ale także coraz większą rolę w przypadku globalnych marek odgrywa zrównoważony rozwój i dbałość o ochronę środowiska, które to aspekty są również dla tej szwajcarskiej firmy ważne. 

Symbolem marki Certina od wielu lat jest żółw. Nie dziwi więc fakt, iż firma ta została partnerem organizacji Sea Turtle Conserwancy (STC), którą od lat wspiera w jej działaniach na rzecz ochrony tych pięknych gadów. W swoim najnowszym modelu przeznaczonym do nurkowania Certina po raz kolejny kieruje uwagę w stronę morza i jego mieszkańców. 

Wyjątkowy zegarek z wyjątkową misją

Wystarczy jedno spojrzenie na nowy model DS Super PH500M Sea Turtle Conservancy by zauważyć, iż mamy do czynienia z nietuzinkowym zegarkiem typu diver. 

Wyjątkowy zegarek z wyjątkową misją. Certina DS Super PH500M STC 2022

Wyjątkowy zegarek z wyjątkową misją. Certina DS Super PH500M STC 2022

Jego stylistyka bazuje na wyglądzie zegarków do nurkowania sprzed lat. 

To typowa estetyka dawnych „diverów”, w tej najnowszej odsłonie wykonana we współczesnym wydaniu, co podkreślają jaskrawe kolory tego modelu. Coroczne edycje zegarków Certina tworzonych na rzecz organizacji Sea Turtle Conservancy mają z reguły właśnie silne nawiązania do charakteru czasomierzy vintage. Równie istotne, co sam zegarek, jest bardzo namacalne zaangażowanie marki Certina w ochronę żółwi, polegające na tym, że część dochodu ze sprzedaży każdego egzemplarza przekazywana jest na rzecz organizacji Sea Turtle Conservancy, a tym samym na rzecz podejmowanych przez nią działań. 

Królewski błękit

Chcąc aktywnie działać na rzecz ochrony środowiska oraz dbać o generowanie jak najmniejszej ilości nowych odpadów, już nie tylko pasek zegarka Certina został wykonany z ekomateriału opracowanego przez #tide ocean material®, ale również opakowanie w którym otrzymujemy DS Super PH500M STC wykonane jest z materiałów przyjaznych dla środowiska. 

Wyjątkowy zegarek z wyjątkową misją. Certina DS Super PH500M STC 2022

Wyjątkowy zegarek z wyjątkową misją. Certina DS Super PH500M STC 2022

Wyjątkowy zegarek z wyjątkową misją. Certina DS Super PH500M STC 2022

W tegorocznej edycji postawiono na kolor nazwany królewskim błękitem. To mocna, ciemnoniebieska, atramentowa wręcz barwa, doskonale pasująca do tego typu zegarka. 

Zanim przejdę już do opisu poszczególnych elementów zegarka warto przypomnieć, że swoiste partnerstwo spod znaku żółwia trwa od lipca 2017 roku, od kiedy to właśnie Certina została oficjalnym partnerem organizacji Sea Turtle Conservancy (STC). Śledząc działania Certiny trudno nie przyznać, że marka ta z dumą wspiera ekologiczne i zrównoważone cele organizacji z Florydy, która już od 1959 roku działa na rzecz ochrony żółwi morskich. Działalność STC jest równie ważna co różnorodna - obejmuje programy badawcze, kampanie edukacyjne, a także ośrodki pomocy dla zranionych lub zagrożonych zwierząt. 

Poznajmy więc bliżej bohatera niniejszego artykułu. 

Wygląd zegarka Certina DS Super PH500M Sea Turtle Conservancy jest wzorowany na modelu z 1968 roku. Stalowa koperta ma klasyczny, okrągły kształt z łagodnie wyprowadzonymi, zwężającymi się uszami. Koperta ma średnicę 43 mm i 14,95 mm grubości. Rozstaw uszu to 20 mm. Powierzchnie koperty są polerowane na wysoki połysk. 

Wyjątkowy zegarek z wyjątkową misją. Certina DS Super PH500M STC 2022

Wyjątkowy zegarek z wyjątkową misją. Certina DS Super PH500M STC 2022

Jej linia boczna jest wąska z racji dość wysokiego pierścienia, który jest obrotowy w jednym kierunku. Tworzy go element z nacięciami na krawędzi pozwalającymi na pewny uchwyt, wkładka, która w tym modelu jest w kolorze niebieskim i wykonana została z aluminium, oraz nad nimi element okalający szkło, czyli okrągły wewnątrz i 14-kątny na zewnątrz.  

Przez szkło szafirowe z powłoką antyrefleksyjną widzimy niebieską tarczę z wyraźnym szlifem słonecznym zapewniającym atrakcyjną grę światła padającego na powierzchnię cyferblatu.  Przyglądając się tarczy wzrok przyciąga pomarańczowa obwódka wypełnionej obficie warstwą luminescencyjną Super-LumiNova wskazówki minutowej. Także logo systemu DS jest w tej samej barwie. Oczywiście pozostałe elementy, jak przystało na „rasowego” divera, zapewniają  doskonałą czytelność. Tyczy się to szerokiej wskazówki godzinowej, także wypełnioną substancją świecącą Super-LumiNova, oraz prostokątnych indeksów godzinowych. Pomiędzy nimi nadrukowano skalę minutową. Indeks na godzinie 3. jest lekko skrócony z racji umieszczenia tam okienka datownika.  

Wyjątkowy zegarek z wyjątkową misją. Certina DS Super PH500M STC 2022
Ekstremalna wodoszczelność

Zegarek Certina DS Super PH500M STC to profesjonalne narzędzie dla nurków. 

Nowoczesne rozwiązania techniczne i ekstremalna wodoszczelność aż do 500 m to potwierdzają. Podobnie jak spełnienie wymogów surowej normy ISO 6425. 

Sercem zegarka jest mechanizm z naciągiem automatycznym i antymagnetyczną sprężyną włosową NivachronTM, oferujący aż 80 godzinną rezerwę chodu. Dzięki wysokiej jakości wykonania, do którego Certina przywiązuje dużą wagę we wszystkich modelach z systemem DS, ten zegarek jest gotowy na każdą przygodę. 

Parametry techniczne to ważny aspekt, ale atrakcyjny wygląd to przecież równie istotna kwestia. Tak samo istotna, jak zastosowane ekologiczne materiały i szczytny cel przyświecający tej specjalnej edycji zegarka. 

Wyjątkowy zegarek z wyjątkową misją. Certina DS Super PH500M STC 2022

Wyjątkowy zegarek z wyjątkową misją. Certina DS Super PH500M STC 2022

Niebieski pasek tekstylny został wykonany - jak wspomniałem – z materiału #tide ocean material®, wykonywanego z tworzyw sztucznych wyławianych z mórz i oceanów. Do wykonania pudełka na zegarek marka Certina wykorzystała natomiast materiały w pełni nadające się do recyklingu, jak również bawełnę organiczną oraz poliester z recyklingu w przypadku poduszki wewnętrznej. 

Certina DS Super PH500M Sea Turtle Conservancy 2022 – dostępność i cena

Nowy zegarek Certina DS Super PH500M Sea Turtle Conservancy będzie dostępny w oficjalnym sklepie internetowym marki Certina www.certina.com od maja 2022 roku. 

Każdy szczęśliwy nabywca otrzyma świetny, sportowy zegarek wykonany na bazie modelu marki Certina sprzed ponad 50 lat, co jest zgodne z aktualnymi trendami w zegarkowej modzie. To nowoczesny i bardzo uniwersalny diver, przygotowany nie tylko do nawet ekstremalnego nurkowania. To model, który w mojej ocenie dobrze sprawdzi się w roli codziennego towarzysza na niemal każda okazję. 

Cena zegarka Certina DS Super PH500M Sea Turtle Conservancy w edycji na 2022 rok, o nr ref C037.407.18.040.10, wynosi 4 190 złotych.

Wszelkie nowości, recenzje zegarów oraz informacje dotyczące marki Certina znajdują się zawsze na indywidualnej podstronie marki tu: CERTINA

Adrian Szewczyk


Tagi:

Certina - Premium

REKLAMA

Magazyn ZIP - Wszystkie wydania

MAGAZYN Zegarki i Pasja - Wszystkie wydania

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

SEIKO 420

REKLAMA

Sector 420

REKLAMA

Epos 420

REKLAMA

Frederique Constant 420

REKLAMA

Bulova 420

REKLAMA

Janeba Oris 420

REKLAMA

Atlantic 420

REKLAMA

Greenlogic 420

REKLAMA

Seiko 5 Brian May 2022 Limited Edit...
Seiko 5 Brian May 2022 Limited Edit...
12.04.2022
Roamer Slim-Line Classic. Stonowany...
Roamer Slim-Line Classic. Stonowany...
14.04.2022

Podstrony producentów

Zegarki marki Aerowatch
Zegarki marki Alpina
Zegarki marki Atlantic
Zegarki marki Aviator Swiss Made
Zegarki marki Ball
Zegarki marki Bulova
Zegarki marki Błonie
Zegarki marki Certina
Zegarki marki Citizen
Zegarki marki Davosa
Zegarki marki Epos
Zegarki marki Frederique Constant
Zegarki marki G-SHOCK
Zegarki marki Grand Seiko
Zegarki marki Junghans
Zegarki marki Luminox
Zegarki marki Maurice Lacroix
Zegarki marki Michel Herbelin
Zegarki marki Montblanc
Zegarki marki Mudita
Zegarki marki Omega
Zegarki marki Orient
Zegarki marki Orient Star
Zegarki marki Oris
Zegarki marki Perrelet
Zegarki marki Polpora
Zegarki marki Prim
Zegarki marki Rado
Zegarki marki Roamer
Zegarki marki Seiko
Zegarki marki Tissot
Zegarki marki Victorinox
Zegarki marki Vostok Europe
Zegarki marki Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco