ORIS Aquis Date Orange

POWRÓT 03.11.2014 Zegarki
ORIS Aquis Date Orange

Aquis to kolekcja zegarków marki Oris, która skierowana jest do wszystkich miłośników nurkowania. Kolekcja poszerzona została o nowy model, którego cechy wyglądu znacząco wpływają na zwiększenie czytelności i łatwości obsługi zegarka podczas użytkowania go w nieprzyjaznych warunkach panujących pod wodą.

Czasomierze przeznaczone do nurkowania to często modele charakteryzujące się prostym, wręcz ascetycznym wyglądem, które z reguły nie wyposaża się w wyrafinowane komplikacje konstrukcji mechanizmu. Zabieg ten ma na celu ułatwić nurkowi obsługę zegarka podczas nurkowania, gdyż pod wodą pełni on rolę wielofunkcyjnego narzędzia pomiarowego. Zegarki dla nurków muszą być przede wszystkim maksymalnie czytelne, gdyż służą nie tylko do pomiaru czasu, ale dostarczają właścicielowi m.in. informacji o długości przebywania pod wodą oraz o okresach czasu niezbędnych do prawidłowej dekompresji. Projektując model Aquis Date Orange konstruktorzy marki Oris postawili sobie za cel stworzyć zegarek maksymalnie funkcjonalny i czytelny. Dlatego też tarcza zegarka jest jednolicie czarna, a nakładane indeksy i wskazówki wypełnione zostały pomarańczową masą fluorescencyjną, co znacznie ułatwia i skraca proces odczytywania niezbędnych informacji pod wodą.

Wybór koloru pomarańczowego nie jest przypadkowy, tylko oparty został o wyniki przeprowadzonych badań i testów, które potwierdziły, iż kolor ten jest najbardziej czytelny pod taflą wody, szczególnie na niewielkich odległościach. Tarcza jest oszczędna w ozdobniki, a jedyny element delikatnie odcinający się na jej płaszczyźnie stanowi umieszczone na godz. 6 okienko daty. Pomarańczowe indeksy i wskazówki doskonale kontrastują nie tylko z czarną tarczą, ale także z kopertą wykonaną ze stali szlachetnej, którą dodatkowo pokryto ciemno-szarą powłoką PVD. Koperta ma 43 mm średnicy, a jej istotny element stanowi pierścień obracający się wyłącznie w jednym kierunku na którym wyraźnie widać pomarańczową, 15-minutową podziałkę. Czasomierz posiada klasę wodoszczelności 300M, dlatego też wyposażony został w zakręcaną koronę, która dodatkowo chroniona jest po obu stronach charakterystycznym, wypukłym elementem koperty, co zabezpiecza ją przed niepowołanym odkręceniem się na skutek np. uderzenia.

Oris słynie z produkcji wyłącznie mechanicznych czasomierzy, dlatego też w kopercie Aquis Date Orange umieszczono mechanizm Oris kaliber 733 z automatycznym naciągiem sprężyny, stworzony na bazie znanego werku Sellita SW 201-1. Zegarek posiada zakręcany dekiel oraz szkło wykonane z szafiru pokryte powłoką antyrefleksyjną. Model ten dostępny jest na kauczukowym pasku w kolorze pomarańczowym, który idealnie koresponduje z kolorystyką czasomierza oraz w pełni podkreśla jego sportowy charakter. Oris ustalił cenę każdego egzemplarza Aquis Date Orange na poziomie 1 750 CHF, czyli około 6 500 PLN.

Autor: Maciej Kopyto

 

Magazyn ZIP NR 6

MAGAZYN ZIP NR 6 - odbierz egzemplarz!

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

REKLAMA

ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU

Epos

REKLAMA

Kalendarium ewolucji mechanizmów

Kalendarium ewolucji mechanizmów

Partner Czasocholicy

PARTNER

Glycine

REKLAMA

Aerowatch

REKLAMA

Seiko2

REKLAMA

Oris

REKLAMA

Doxa

REKLAMA

Junghans

REKLAMA

Instagram

Zegarki i pasja na Instagramie

Louis Moinet Dragon Tourbillon
Louis Moinet Dragon Tourbillon
02.11.2014
Visconti. Florencja i zegarki 1353-...
Visconti. Florencja i zegarki 1353-...
04.11.2014

Podstrony producentów

Brand - Aerowatch
Brand - Alpina
Brand - Atlantic
Brand - Audemars Piguet
Brand - Aviator Swiss Made
Brand - Bulova
Brand - Carl F. Bucherer
Brand - Certina
Brand - Chopard
Brand - Citizen
Brand - Czapek Geneve
Brand - Davosa
Brand - Doxa
Brand - Emile Chouriet
Brand - Epos
Brand - Eterna
Brand - Frederique Constant
Brand - Glycine
Brand - Junghans
Brand - Longines
Brand - Maurice Lacroix
Brand - MeisterSinger
Brand - Montblanc
Brand - Movado
Brand - Omega
Brand - Orient
Brand - Oris
Brand - Polpora
Brand - Rado
Brand - Roamer
Brand - Schaumburg
Brand - Seiko
Brand - Steinhart
Brand - Tag Hauer
Brand - Tissot
Brand - Ulysse Nardin
Brand - Victorinox
Brand - Vostok Europe
Brand - Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco