Limitowana Omega De Ville Central Tourbillon

POWRÓT 29.09.2014 Zegarki
Limitowana Omega De Ville Central Tourbillon

Olśniewający model zegarka Omega De Ville Central Tourbillon z wysadzanym diamentami pierścieniem koperty, uzupełniony szlachetnością metalu i mechanizmem z serii Co-Axial,  jest świadectwem najwyższego zawodowego kunsztu jaki prezentuje marka Omega.

Minęło już ponad 200 lat od momentu wynalezienia obiegowego systemu wychwytu nazywanego tourbillonem, a mimo to, także dzisiaj to rozwiązanie jest uważane jako jedno z największych wyzwań dla kreatorów branży. Marka Omega przenosi ten wyznacznik najwyższej zegarmistrzowskiej sztuki w dwudziesty pierwszy wiek, pokazując nowe rozwiązanie, jakim w zegarku naręcznym są: centralnie usytuowany tourbillon, charakterystyczny dla marki mechanizm z wychwytem Co-Axial, oraz olśniewająca, koperta zegarka z dekorowaną najwyższej jakości diamentami w szlifie bagietkowym jej lunetą.

Omega De Ville Central Tourbillon

Intrygująca tarcza tegoż modelu, dodaje nowoczesnego zacięcia pięknu tourbillonu, którego działanie można oglądać dzięki szafirowemu szkłu koperty, z dwustronną powloką antyrefleksyjną. Wykonana z tytanu klatka tourbillonu, umiejscowiona w centralnym punkcie zegarka, wykonuje jeden obrót na minutę. Wskazówka sekundowa, o obrysie w zegarmistrzowskim języku nazywanym „alpha-shape” i wykonana z osiemnastokaratowego złota jest elementem klatki tourbillonu, a wydające się być zawieszonymi w powietrzu wskazówki minutowa i godzinowa, o takim samym jak sekundowa zarysie, są naniesione na szafirowe szkła. Indeksy godzin, ze względu na swoje ukształtowanie nazywane fasetowanymi znajdują się w miejscach oznaczających godziny: 12, 3 i 6.

Omega De Ville Central Tourbillon


Mostki i płyty mechanizmu zegarka De Ville Central Tourbillon, są utrzymane w kolorze czekoladowego brązu, który jest uzyskany w procesie PVD. Szlif słoneczny elementów metalowych dekoruje ich powierzchnię i podkreśla wrażenie trójwymiarowości mechanizmu. Wykonany z platyny wahnik automatycznego naciągu, oraz mostki są ręcznie polerowane. Mechanizm o wysokości 38,7 mm jest zamknięty w kopercie wykonanej z osiemnastokaratowego czerwonego złota, z którą doskonale komponują się czerwonozłote wskazówki, śrubki i koła mechanizmu. Jednym z najbardziej wyróżniających się wizualnie elementów zegarka, jest na pewno luneta koperty, dekorowana diamentami w szlifie bagietkowym, o wynikającym ze średnicy tego elementu i osadzenia 24 kamieni trapezowym kształcie. Zegarek De Ville Central Tourbillon będzie wyprodukowany w limitowanej do 8 sztuk edycji, każdy z numerem wygrawerowanym na boku koperty. Elementem wyróżniającym dla każdego egzemplarza, są inicjały zegarmistrza wygrawerowane na odwrocie płyty tourbillona.  Ten niezwykły zegarek jest dostępnyy na luksusowym brązowym pasku skórzanym z polerowaną skuwką bransoletkową.

Omega De Ville Central Tourbillon

Sercem opisywanego zegarka, jest mechanizm z wychwytem współosiowym Co-Axial, automatycznym naciągiem sprężyny i 45 godzinną rezerwą chodu, oznaczony jako caliber 2635. Pozbawiony posuwki regulacyjnej system regulacji, zapewnia wyższą dokładność działania mechanizmu, posiadającego wydany przez szwajcarski urząd certyfikacyjny COSC odpowiedni dokument. Jak w każdym modelu z centralnie usytuowanym tourbillonem, także i w tym koperta zegarka gwarantuje wodoodporność do 3o metrów, a sam zegarek jest objęty 3 letnią gwarancją. Central Tourbillon marki Omega jest oferowany w indywidualnie zaprojektowanym skórzanym opakowaniu, pełniącym równocześnie funkcję rotomatu.


Władysław Meller
*W informacji prasowej nie podano do czego służy nietypowy element, umiejscowiony na deklu koperty.

Magazyn ZIP NR 7

MAGAZYN ZIP NR 7 - odbierz egzemplarz!

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

REKLAMA

ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU

Aerowatch

REKLAMA

Oris

REKLAMA

Partner Czasocholicy

PARTNER

Doxa

REKLAMA

Junghans

REKLAMA

Epos

REKLAMA

Glycine

REKLAMA

Kalendarium ewolucji mechanizmów

Kalendarium ewolucji mechanizmów

Seiko2

REKLAMA

Instagram

Zegarki i pasja na Instagramie

Victorinox Alpnach Mechanical - now...
Victorinox Alpnach Mechanical - now...
26.09.2014
Genialna „Czarna Mańka”. Dlaczego „...
Genialna „Czarna Mańka”. Dlaczego „...
03.10.2014

Podstrony producentów

Zegarki marki Aerowatch
Zegarki marki Alpina
Zegarki marki Atlantic
Zegarki marki Audemars Piguet
Zegarki marki Aviator Swiss Made
Zegarki marki Ball
Zegarki marki Bulova
Zegarki marki Carl F. Bucherer
Zegarki marki Certina
Zegarki marki Chopard
Zegarki marki Citizen
Zegarki marki Czapek Geneve
Zegarki marki Davosa
Zegarki marki Doxa
Zegarki marki Emile Chouriet
Zegarki marki Epos
Zegarki marki Eterna
Zegarki marki Frederique Constant
Zegarki marki Glycine
Zegarki marki Grand Seiko
Zegarki marki Junghans
Zegarki marki Longines
Zegarki marki Maurice Lacroix
Zegarki marki MeisterSinger
Zegarki marki Montblanc
Zegarki marki Omega
Zegarki marki Orient
Zegarki marki Oris
Zegarki marki Polpora
Zegarki marki Rado
Zegarki marki Roamer
Zegarki marki Schaumburg
Zegarki marki Seiko
Zegarki marki Steinhart
Zegarki marki Tag Hauer
Zegarki marki Tissot
Zegarki marki Ulysse Nardin
Zegarki marki Victorinox
Zegarki marki Vostok Europe
Zegarki marki Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco