Szwajcarska marka Roamer działa na rynku od dekad, ma bogatą historię oraz rzeszę fanów. Dla wielu osób wkraczających w świat „poważnego” zegarmistrzostwa, to właśnie między innymi zegarki marki Roamer często są polecane jako „świetny wybór” na początku przygody ze szwajcarskimi czasomierzami. Przemawia za tym wiele aspektów, w tym kluczowy – modele tej marki prezentują dobrą jakość wykonania w niewygórowanej cenie.
O naprawdę dobrej jakości wykonania świadczy chociażby innowacyjny system produkcji 4.0, o którym pisaliśmy już kilkakrotnie, czy też możliwość uzyskania aż 7 lat gwarancji!
W ofercie marki Roamer znajdziemy cały przekrój różnego rodzaju zegarków.
Od modeli typowo sportowych, o przeznaczeniu do nurkowania lub posiadających dodatkową funkcję stopera, przez codzienne zegarki sprawdzające się w większości sytuacji, aż do typowo eleganckich z minimalistycznym, klasycznym designem. Myślę, że niemal każdy znajdzie coś dla siebie, jednak poszukujących czasomierza z tej ostatniej grupy może zainteresować nowe wydanie modelu C-Line, przygotowane na 2021 rok.
Uniwersalne wymiary
Najnowsi przedstawiciele linii C-Line zaprezentowani zostali w dwóch wariantach: damskim, o początkowym segmencie numeru referencyjnego 658844; i męskim, w którym znajdziemy numer 658833. Między sobą różnią się wymiarami i zastosowanym mechanizmem.
W modelu damskim mamy do czynienia z kopertą o średnicy 30 mm, a szerokość między uszami wynosi 13 mm. Obie koperty charakteryzują się wodoszczelnością na poziomie 30m. Sercem tego zegarka jest szwajcarski mechanizm kwarcowy Ronda 785. W męskim modelu zastosowano kwarcową Rondę 715, umieszczoną w 40 milimetrowej kopercie, z paskiem o szerokości 18 mm.
Patrząc na wymiary kopert obu wersji można stwierdzić, że są to bardzo uniwersalne zegarki, pasujące na większość nadgarstków według współczesnych standardów.
Znajoma konstrukcja
Tak jak w poprzednich wydaniach zegarków z kolekcji C-Line, tak i tym razem mamy do czynienia z połączeniem dwóch materiałów: stali szlachetnej i ceramiki.
Elementy wykonane z ceramiki, czyli o podwyższonej odporności na zarysowania, są obecne w środkowych ogniwach bransolety. Sama bransoleta ma konstrukcję złożoną z trzech ogniw. Dwa zewnętrzne są dużo węższe od środkowego i wykonane są ze stali, która tak samo jak w przypadku koperty jest pokryta powłoką IP w jednym z czterech kolorów: złotym, różowo-złotym, czarnym lub granatowym. W bransolecie zastosowano zapięcie motylkowe. Otwarcie go jest możliwe dzięki dwóm przyciskom umieszczonych po jego bokach. Jest to więc połączenie praktycznego i wygodnego rozwiązania, z efektem pasującym wizualnie do eleganckiego charakteru zegarka Roamer C-Line. Przy kopercie zaś nie znajdziemy maskownic. Bransoleta przy swoim mocowaniu kończy się prostokątnym, środkowym ogniwem, takim samym jak w całej pozostałej jej części.
Koperta ma okrągły kształt. Z niej wychodzą delikatne uszy, na których zastosowano ciekawy zabieg stylistyczny. Polega on na uwypukleniu powierzchni uszu przy wewnętrznych krawędziach. Dzięki temu optycznie powstaje efekt jakby przedłużenia zewnętrznych ogniw bransolety. Wygląda to naprawdę interesująco, a zarazem może budzić skojarzenia z konstrukcjami kopert ze zintegrowanymi bransoletami mimo, że tutaj mamy możliwość swobodnej zmiany pasków, bez nietypowych mocowań. Na godzinie trzeciej znajdziemy dosyć klasyczną koronkę o delikatnych, poprzecznych żłobieniach i lekko wystającym czole.
Podobieństwa i różnice
Tarczę zegarka Roamer C-Line, ozdobioną szlifem słonecznym, chroni szkło szafirowe.
Poniżej indeksu na godzinie 12. znajdziemy na niej nakładane logo marki. Nad indeksem, na godzinie 6., umieszczono prostokątne okno datownika. Znajduje się ono w okrągłym zagłębieniu, w zależności od wersji kolorystycznej tarczy kolor zagłębienia jest zawsze kontrastowy, dzięki czemu czytelność tego wskazania jest na bardzo wysokim poziomie.
Powyżej okna datownika znajdziemy nadrukowane: wyżej nazwę kolekcji, czyli „C-Line”, a niżej rodzaj zastosowanego szkła: Sapphire. W centralnej części tarczy znajdziemy komplet trzech wskazówek. Ramiona minutowej i godzinowej mają prosty kształt z ostrymi końcami. Są one przełamane w połowie szerokości, co zwiększy ich czytelność w różnych warunkach świetlnych. Również w ciemnych pomieszczeniach będzie możliwe odczytanie wskazywanego przez nie czasu, dzięki wypełnieniu ich masą luminescencyjną. Tę jednak znajdziemy w wąskich zagłębieniach, nie wpływa więc ona na elegancki charakter zegarka. Wskazówka sekundowa jest cienka i prosta. Na dole tarczy znajdziemy napis “Swiss Made” wskazujący na pochodzenie czasomierza.
Wszystkie opisane do tej pory elementy tarczy są wspólne dla damskiej i męskiej wersji nowego przedstawiciela kolekcji C-Line.
Różnice możemy jednak dostrzec przechodząc do indeksów.
W damskiej wersji producent zdecydował się na oznaczenie wyłącznie wskaźników godzinowych. Te mają formę nakładanych, delikatnie zwężających się kresek. W wersji męskiej zaś, są to proste nakładane kreski. Tutaj zdecydowano się też na wyróżnienie indeksu na godzinie 12. - jest on podwójny, ale nieco krótszy.
Oprócz tego w męskim modelu znajdziemy również drukowane indeksy minutowe w postaci małych, wąskich kresek. Nakładane indeksy, wskazówki i logo marki kolorystycznie korespondują z powłoką zastosowaną na stalowych, zewnętrznych częściach zegarka. Wyjątek stanowi męski model z niebieską powłoką - w tym przypadku elementy na tarczy mają kolor grafitowy.
15 możliwych opcji kolorystycznych
Skoro o kolorach mowa, wersji nowego modelu Roamer C-Line jest naprawdę dużo: 9 w przypadku modeli męskich i 6 w przypadku damskich. Różnią się między sobą kolorami tarcz, powłok, czy nawet elementów wykonanych z ceramiki.
Dostępne zestawienia kolorystyczne (w formacie tarcza - powłoka - ceramika) to:
Modele męskie
- szampański - złoty - brązowy
- brązowy - złoty - brązowy
- brązowy - różowo-złoty - brązowy
- szampański - złoty - czarny
- szampański - różowo-złoty - czarny
- czarny - złoty - czarny
- zielony - złoty - czarny
- niebieski- niebieski - czarny
- czarny - czarny – czarny
Modele damskie
- szampański - złoty - brązowy
- brązowy - złoty - brązowy
- brązowy - różowo-złoty - brązowy
- szampański - złoty - czarny
- szampański - różowo-złoty - czarny
- czarny - złoty – czarny
Zegarki Roamer C-Line 2021 – dostępność i cena
Nowe modele z serii C-Line przygotowane dla kobiet i mężczyzn to w mojej ocenie bardzo uniwersalne zegarki. Dobrze sprawdzą się do codziennego użytkowania.
Niewątpliwie są to czasomierze o eleganckiej stylistyce, jednakże z racji zastosowania bransolet można je śmiało użytkować zarówno w bardziej jak i mniej formalnych sytuacjach. Wspomniane bransolety mają elementy wykonane z ceramiki, która dzięki swym właściwościom jest o wiele bardziej odporna na zarysowania niż stal, co powoduje, iż nie stracą one blasku w trakcie użytkowania i z upływem lat.
Modele damskie, dzięki swemu wyglądowi oraz bransoletom, mogą spełniać nie tylko rolę codziennego czasomierza, ale również zastąpić biżuterię. Prezentowane nowości marki Roamer to przykład szwajcarskich zegarków, które mają klasyczny, ponadczasowy wygląd, oferują gwarancję dobrej jakości wykonania, a zarazem są w przystępnej cenie.
Ceny damskich zegarków z serii Roamer C-Line (658844), jak również męskich modeli C-Line (658833), zostały ustalone na tym samym poziomie i wynoszą 1 690 złotych.
Wszelkie nowości, recenzje zegarków oraz informacje dotyczące marki Roamer znajdują się zawsze na indywidualnej podstronie marki tu: Roamer.
Piotr Tatar
07:30 05.10.2021Zegarki
Roamer C-Line 2021 – nowe modele w pełnej gamie kolorystycznej
Powrót do kategorii
Tagi:
zegarki damskiezegarki męskie eleganckiezegarek do garnituruzegarki kwarcoweeleganckie zegarkizegarki szwajcarskie

REKLAMA

Sięgając gwiazd - 60 lat modelu Speedmaster!
W tym roku marka Omega, a zarazem także liczne grono jej fanów z całego świata, świętuje wyjątkowy jubileusz – 60 lat kultowego modelu Speedmaster! To bezdyskusyjnie jede ...

Komplikacje konstrukcji modułu napędu zegarka – część 1
Zadania stawiane modułowi napędu, jego wczesne zmiany konstrukcyjne i przyjęte jako bazowe rozwiązanie, są opisane we wprowadzeniu do niniejszych rozważań – „Epizod 5 – N ...

Zegary elektryczne i elektroniczne. Wstęp i recenzja
Zegary Elektryczne i Elektroniczne, to niezwykła książka autorstwa Profesora Zdzisława Mrugalskiego. Powstała ona trochę jako pokłosie zbierania materiałów do innego opra ...

11 zegarków „Made in Germany”. Co oferują nasi zachodni sąsiedzi?
Zegarki ze Szwajcarii mają często godnych konkurentów z innych stron świata: czy to dalekiej Japonii, czy dużo bliższych Niemiec. Przemysł zegarmistrzowski naszych zachod ...

Wyjątkowe zegarki Rolex wykonane na zamówienie Sułtana Omanu trafiły na aukcję!
Założony w 1766 roku dom aukcyjny Christie's jest światowym liderem w dziedzinie sprzedaży sztuki i towarów luksusowych. Znany i zaufany ze względu na swoje profesjonalne ...

Kolekcja PRIM Pavouk. Czeskie zegarki z ciekawą kopertą i mechanizmami „in-house”
Marka PRIM, należąca do firmy Elton, to czeski producent zegarków i zarazem powód do dumy czeskich zegarkomaniaków, którzy już od wczesnopowojennych czasów mogli cieszyć ...

Seiko Prospex 1965 Modern Re-interpretation. Współczesna wersja kultowego divera
W 1965 roku manufaktura Seiko wprowadziła na rynek pierwszy w swojej kolekcji model przeznaczony dla nurków o referencji 62MAS. Był to jednocześnie pierwszy zegarek tego ...

Speake-Marin Ripples Anniversary Edition z okazji 20. rocznicy powstania marki!
Speake-Marin, jak na standardy branży zegarmistrzowskiej, to młoda marka zegarkowa, założona w 2002 roku przez zegarmistrza pochodzącego z Londynu - Petera Speake-Marin’a ...

Unikatowe zegarki na aukcji Christie’s, w tym Patek Philippe Andy’ego Warhola
Pod koniec listopada 2023 nasza redakcja otrzymała wiadomość dotyczącą zbliżającej się aukcji zegarków organizowanej przez renomowany Dom Aukcyjny Christie's Watches NYC. ...

GPHG 2023 - prezentujemy wybrane, nagrodzone zegarki
Jak co roku, także w 2023 byliśmy świadkami najważniejszego wydarzenia w świecie zegarmistrzostwa, jakim jest gala “Grand Prix d'Horlogerie de Genève”. GPHG odbywa się na ...

Hautlence Sphere Series 1. Manualne arcydzieło – trójwymiarowy jumping hour
Hautlence to nie jest marka, której produkty spotkacie w każdym zegarkowym butiku na świecie, ba, nie jest też łatwo zobaczyć zegarek tej firmy na czyimkolwiek nadgarstku ...

Citizen Series 8 GMT Automatic. Panorama Tokio nocą i jesienne słońce w Japonii
Citizen Watch to prawdziwa manufaktura zegarmistrzowska – firma ta ma możliwości, aby przeprowadzić cały proces produkcji zegarków we własnym zakresie, od stworzenia posz ...