• Zegarki marki Oris
 • Zegarki marki Citizen
 • Zegarki marki Frederique Constant
 • Zegarki marki Vostok Europe
 • Zegarki marki Tissot
 • Zegarki marki Alpina
 • Zegarki marki Certina
 • Zegarki marki Aviator Swiss Made
 • Zegarki marki Delbana
 • Zegarki marki Błonie
 • Zegarki marki Fortis
 • Zegarki marki Victorinox
 • Zegarki marki Seiko
 • Zegarki marki Traser
 • Zegarki marki Orient
 • Zegarki marki Perrelet
 • Zegarki marki Orient Star
 • Zegarki marki G-SHOCK
 • Zegarki marki Davosa
 • Zegarki marki MeisterSinger
 • Zegarki marki U-boat
 • Zegarki marki Omega
 • Zegarki marki Bulova
 • Zegarki marki Atlantic
 • Zegarki marki Epos
 • Zegarki marki Grand Seiko
 • Zegarki marki Junghans
 • Zegarki marki Roamer
 • Zegarki marki Squale
 • Zegarki marki Rado

Junghans Meister Fein Automatic – klasyczne i funkcjonalne zegarki


Powrót do kategorii

Junghans to znany i ceniony niemiecki producent zegarków, na naszym rynku coraz bardziej lubiany, który w branży zegarmistrzowskiej działa od 160 lat. Zegarki Junghans są w Polsce dostępne w wielu miejscach, ponieważ mamy oficjalnego dystrybutora tej marki, co wiąże się dla właścicieli z takimi dogodnościami, jak chociażby realizowana na miejscu gwarancja, bądź serwis. Kilkukrotnie pisałem już prezentując modele tej marki, że w ramach dość szerokiej oferty zegarków Junghans, mimo obecności słynnych modeli max bill, czy awangardowych Form, zdecydowanym faworytem jest dla mnie linia Meister.

I to w zasadzie bez wyjątków.

Klasyczne i funkcjonalne zegarki

To po prostu świetne, klasyczne i funkcjonalne zegarki.

Mimo, że ich forma jest prosta, klasyczna i czysta, to jednak często w przypadku modeli Meister mówimy także o dodatkowych komplikacjach konstrukcji mechanizmów. Co ważne, producentowi udaje się także „przemycić” w tych zegarkach nutkę awangardy.

Junghans Meister Fein Automatic – klasyczne i funkcjonalne zegarki
Zegarki Junghans Meister są w ofercie tej marki już od lat 30. XX wieku. Czas płynie bardzo szybko, więc pewnie mówiąc potocznie – nawet się nie obejrzymy, a linia ta będzie obchodzić swoje stulecie. Modele z tej serii w znakomitej większości wywodzą się stylistycznie spod deski kreślarskiej Antona Zieglera. Artysta ten, zmienił na wiele lat sposób podejścia pracowników Junghansa do nowych projektów, tworząc niepowtarzalne, a zarazem stonowane czasomierze. A co równie istotne - cieszące się dużą popularnością.

Ziegler przykładał sporą uwagę do zachowania proporcji między poszczególnymi elementami czasomierza, skupiając się w szczególny sposób na zapełnieniu tarczy.

Junghans model Meister Fein Automatic

Znajdujący się w aktualnej ofercie marki Junghans model Meister Fein Automatic za sprawą delikatnych kształtów i prostego zarysu linii koperty sprawia, że zegarek ten jest elegancki i charakterystyczny, ale zarazem wygodny w użytkowaniu. Ponadto oferuje ponadczasowy wygląd w stopniu trudnym do osiągnięcia przez wiele innych zegarków.

Junghans Meister Fein Automatic – klasyczne i funkcjonalne zegarki

Junghans Meister Fein Automatic – klasyczne i funkcjonalne zegarki

To bardzo udane połączenie minimalistycznej i eleganckiej klasyki z innowacyjnym językiem formy, oraz nowoczesnym mechanizmem z automatycznym naciągiem sprężyny napędowej.

Od samego początku swojej historii rozpoczętej w latach 30. XX wieku, linia Meister stanowi trzon kolekcji marki Junghans. Można ją nazwać kolekcją flagową. To w ramach niej prezentowane były zawsze modele z najlepszymi mechanizmami, a dziś to w tej kolekcji właśnie firma stara się zaprezentować cały swój kunszt zegarmistrzowski.

Do dziś słowo „Meister” (Mistrz) stanowi synonim najbardziej precyzyjnych czasomierzy oraz najwyższej kompetencji w zakresie produkcji. To w efekcie daje nam także poczucie najwyższej jakości i pietyzmu z jakim podchodzi się w firmie Junghans do produkcji zegarków, a to właśnie przecież cechy, jakich należy oczekiwać w przypadku producentów związanych z mechaniką precyzyjną. Dzięki nowej linii Meister Fein Automatic Junghans pozwala tej wyjątkowej koncepcji Meister zrobić krok w stronę przyszłości, z zachowaniem całego pozytywnego bagażu doświadczeń wynikającej z wieloletniej bytności na rynku.

Nowy model Meister Fein Automatic wyróżnia się przy tym niebywałą prostotą, a nowoczesny zarys linii zapewnia nowatorski język formy, zwracając przy tym uwagę na geometryczne kształty zegarka. To także - poza sferą wizualną powodującą, że talerzykowaty kształt koperty daje poczucie bardzo niewielkiej grubości zegarka - korzystnie wpływa na ergonomię i komfort codziennego użytkowania.

Junghans Meister Fein Automatic – klasyczne i funkcjonalne zegarki

Junghans Meister Fein Automatic – klasyczne i funkcjonalne zegarki

Stalowa kopert ma 39,5 mm średnicy oraz 10,3 mm grubości. Sferyczne szkło szafirowe w niezwykle płynny sposób komponuje się z kopertą czasomierza, która elegancko zwęża się w stronę dekla. Nawiązanie do estetyki zegarków tworzonych w latach 50. XX wieku przez zastosowanie wypukłego szkła jest wyraźnie podkreślone, kojarząc się z ówcześnie stosowanymi wypukłymi szkłami hesalitowymi. Wąska luneta wysuwa na pierwszy plan tarczę, utrzymaną - jak cały zegarek - w duchu prostoty i  funkcjonalności.

W duchu prostoty i funkcjonalności

Delikatne, mocno wydłużone oznaczenia godzin w postaci kresek, jako podwójne na godzinie 12., doskonale współgrają z subtelnymi wskazówkami godzinową i minutową, oraz eterycznym wręcz sekundnikiem. Na godzinie 3. widoczne jest okienko datownika ze wskazaniem dni miesiąca. Zależnie od koloru tarczy tło datownika jest białe lub czarne, a okienko ma fazowane krawędzie. Widok ten przywodzi na myśl wcześniejsze modele Meister, jednocześnie stanowiąc dowód tego, że design tych zegarków jest niebywale przyszłościowy, a delikatne zmiany czynią ten projekt stale aktualnym, może rzec - na czasie.

Junghans Meister Fein Automatic – klasyczne i funkcjonalne zegarki

Tarcze są do wyboru tylko w wersjach, które określiłbym jako eleganckie.

Mamy zatem warianty: matowa srebrzysta, srebrzysta ze szlifem słonecznym i czarna także przyozdobiona szlifem słonecznym. Czyli dwie opcje jasne i jedna ciemna.

W przypadku modelu stricte eleganckiego, to wystarczający wybór.  

Wzrok przyciąga posrebrzany na matowo lub wykończony szlifem słonecznym cyferblat. W połączeniu z różnymi rodzajami pasków oferta Junghans Meister Fein Automatic obejmuje trzy różne modele. Klasyczny, czarny model to wersja ze skórzanym paskiem w kolorze brązu, podobnym do koloru tytoniu, matowo srebrzysta tarcza została zestawiona ze skórzanym paskiem w kolorze czarnym, a srebrzysta ze szlifem słonecznym bardzo ciekawie skomponowano z delikatna bransoletą  typu  „Milanaise”.

Junghans Meister Fein Automatic – klasyczne i funkcjonalne zegarki

Wszystkie z nich łączy przy tym jedno: precyzyjne wykonanie. Skórzany, uwypuklony w stronę środka pasek nie ma przy tym żadnych ozdobnych szwów, a z kolei bransoletka „Milanaise” składa się z wyjątkowo drobnych elementów.

Mechanicznym sercem każdego z tych zegarków jest mechanizm Junghans J800.1 z naciągiem automatycznym, werk wykonany na bazie mechanizmu Eta 2824 lub Sellita SW200.

Junghans Meister Fein Automatic – klasyczne i funkcjonalne zegarki

Junghans Meister Fein Automatic – klasyczne i funkcjonalne zegarki
Czyli sprawdzony, niezawodny i niedrogi w serwisowaniu mechanizm. Mechanizm jest widoczny przez przeszklenie przykręcanego dekla. Jest on ładnie wykończony, co daje przyjemny dla oka widok. Pasy genewskie, perełkowanie, niebieskie śrubki to dobry standard.

Seria Meister fein Automatic marki Junghans dowodzi, że tradycja i zmiana nie muszą się wykluczać. Łączy esencję klasyki z geometrią nowego czasu.

Wszelkie nowości, recenzje zegarków oraz informacje dotyczące marki Junghans znajdują się zawsze na indywidualnej podstronie marki tu: JUNGHANS.

Adrian Szewczyk


Tagi:

Tissot - Premium

REKLAMA

Magazyn ZIP NR 18

MAGAZYN ZIP NR 18 - odbierz egzemplarz!

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

Janeba serwis 420

REKLAMA

GRAND SEIKO 420

REKLAMA

Epos 420

REKLAMA

MeisterSinger 420

REKLAMA

Lorus 420

REKLAMA

Janeba Showroom 420

REKLAMA

Oris Dat Watt Limited Edition – spe...
Oris Dat Watt Limited Edition – spe...
01.10.2021
Roamer C-Line 2021 – nowe modele w ...
Roamer C-Line 2021 – nowe modele w ...
05.10.2021

Podstrony producentów

Zegarki marki Alpina
Zegarki marki Atlantic
Zegarki marki Aviator Swiss Made
Zegarki marki Bulova
Zegarki marki Błonie
Zegarki marki Certina
Zegarki marki Citizen
Zegarki marki Davosa
Zegarki marki Delbana
Zegarki marki Epos
Zegarki marki Fortis
Zegarki marki Frederique Constant
Zegarki marki G-SHOCK
Zegarki marki Grand Seiko
Zegarki marki Junghans
Zegarki marki Maurice Lacroix
Zegarki marki MeisterSinger
Zegarki marki Omega
Zegarki marki Orient
Zegarki marki Orient Star
Zegarki marki Oris
Zegarki marki Perrelet
Zegarki marki Rado
Zegarki marki Roamer
Zegarki marki Schaumburg
Zegarki marki Seiko
Zegarki marki Squale
Zegarki marki Tissot
Zegarki marki Traser
Zegarki marki U-boat
Zegarki marki Victorinox
Zegarki marki Vostok Europe
Zegarki marki Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco