• Zegarki marki Epos
 • Zegarki marki Aerowatch
 • Zegarki marki Perrelet
 • Zegarki marki Vostok Europe
 • Zegarki marki Seiko
 • Zegarki marki Citizen
 • Zegarki marki Montblanc
 • Zegarki marki Davosa
 • Zegarki marki Omega
 • Zegarki marki Michel Herbelin
 • Zegarki marki Prim
 • Zegarki marki Oris
 • Zegarki marki Bulova
 • Zegarki marki Grand Seiko
 • Zegarki marki Błonie
 • Zegarki marki G-SHOCK
 • Zegarki marki Rado
 • Zegarki marki Aviator Swiss Made
 • Zegarki marki Victorinox
 • Zegarki marki Frederique Constant
 • Zegarki marki Orient
 • Zegarki marki Mudita
 • Zegarki marki Roamer
 • Zegarki marki Orient Star
 • Zegarki marki Atlantic
 • Zegarki marki Alpina
 • Zegarki marki Ball
 • Zegarki marki Luminox
 • Zegarki marki Certina
 • Zegarki marki Junghans
 • Zegarki marki Tissot

Błonie Delfin - nowy zegarek z kolekcji Błonie Klasyczne


Marka Błonie została reaktywowana z pasji do klasycznego zegarmistrzostwa, co często podkreślają obecni właściciele, ale także, co równie ważne, z pasji do polskiej tradycji, dziedzictwa i historii. Historii, z którą nierozerwalnie związane jest Morze Bałtyckie. Mając na sercu jego dobro, firma Błonie postanowiła wesprzeć Fundację Mare, która od lat działa na rzecz poprawy kondycji Bałtyku. Fundacja ta powstała, by edukować, wpływać na zmiany społeczne i polityczne, ale też i działać w celu chronienia Morza Bałtyckiego.

Wspieranie fundacji i dbanie o Bałtyk

Fundacja Mare jest jedyną organizacją pozarządową w naszym kraju, która skupia się na dbaniu o ekosystemy morskie, szczególnie te dotyczące Bałtyku.

Błonie Delfin - nowy zegarek z kolekcji Błonie Klasyczne
Szczególnie skupia się na oczyszczaniu morza poprzez zbieranie śmieci, wykorzystując w tym celu także innowacyjną metodę SABIN, czy też dba o oczyszczanie wraków z paliwa. To wszystko pomaga spowolnić degenerację Bałtyku, którą może uda się też z czasem odwrócić.

Firma Błonie wspiera fundację - można powiedzieć - bardzo „namacalnie”, ponieważ podjęto decyzję o przekazaniu kwoty 100 złotych od każdego sprzedanego zegarka Delfin na cele statutowe Fundacji. Jak duży to gest widać, kiedy zestawimy tę kwotę z ceną zegarka.

Błonie Delfin - nowy zegarek z kolekcji Błonie Klasyczne

Błonie Delfin - nowy zegarek z kolekcji Błonie Klasyczne

Wspomniane 100 zł stanowi bardzo znaczącą część ceny detalicznej modelu Błonie Delfin.

Nowy model z kolekcji Błonie Klasyczne jest już dostępny dla klientów, a jego cena to 650 złotych, niezależnie od wersji jaką wybierzemy, ale o nich nieco później.

Inspirowany dawnym Delfinem z błońskich zakładów

Co do nowego wypustu marki Błonie, to jest on oczywiście inspirowany dawnym modelem Delfin z błońskich zakładów. W tej fabryce powstało wiele zegarków dziś uznawanych przez wielu za „kultowe”, urzekających swoją klasyczną, ponadczasową formą i typowym, tak cenionym dziś, wyglądem zegarków z lat 50. i 60. XX wieku.

Wedle osób związanych z dzisiejszą marką Błonie udało im się stworzyć zegarek, który z jednej strony nawiązuje do stylu retro-diverów, ale jednocześnie ma w sobie wiele cech typowo "błońskich", niejako DNA dawnych „błoniaków”.

Błonie Delfin - nowy zegarek z kolekcji Błonie Klasyczne

Błonie Delfin - nowy zegarek z kolekcji Błonie Klasyczne
Na tarczy nowego Delfina znalazły się, jako uatrakcyjniający ją stylistyczne element, poziomo wytłoczone fale. Oprócz nich jest też niewielka, wyraźnie wypukła sylwetka delfina widoczna między godziną 6. a osią wskazówek. Fale ułożone są dość gęsto, dzięki czemu uzyskała ona ciekawą strukturę, oraz efekt w postaci atrakcyjnego wyglądu.

Indeksy godzinowe są mieszane. Jako podstawowe, stanowiące punkt odniesienia, czyli indeksy 6. i 12., zaprezentowane zostały w postaci cyfr arabskich. Mają one srebrzyste krawędzie i wypełnienie masą luminescencyjną. Znaczniki 3. i 9. to wydłużone prostokąty stworzone na tych samych zasadach, co cyfrowe oznaczenia, łącznie z wypełnieniem masą luminescencyjną. Pozostałe indeksy to srebrzyste pałeczki.

Kształt wskazówki godzinowej i minutowej to już bezpośrednie nawiązanie do archiwalnego modelu Delfina, jednak w najnowszym wydaniu są one szersze, dla możliwości wypełnienia masą świecącą, dzięki czemu są dobrze widoczne w każdych warunkach.

Błonie Delfin - nowy zegarek z kolekcji Błonie Klasyczne

Błonie Delfin - nowy zegarek z kolekcji Błonie Klasyczne

Ponadczasowa, klasyczna koperta

Stalowa koperta jest również klasyczna, ponadczasowa, i nawiązuje do stylistyki stosowanej w czasach gdy powstał pierwowzór, ale nie jest odzwierciedleniem tej z modelu Błonie Delfin sprzed kilkudziesięciu lat. Tamten model swoją delikatną kopertę miał mniejszą, a uszy były wyprowadzone jako prostopadłe ramiona. Tutaj to łagodnie, płynnie wyprowadzone, zwężające się elementy, co moim zdaniem dodaje uniwersalności.

Boczna linia obudowy ma także nadany łagodny, finezyjny wręcz kształt. Średnica nowej koperty to jednak całkiem spore 42 mm. Luneta średniej szerokość nie wpływa na optyczny odbiór zegarka. Stalowy i pełny dekiel jest wkręcany. Spód koperty, który jest tym deklem zwieńczony, ma kształt spodka, zwężając się ku dołowi tak, że umieszczona na godzinie 3. niewielka koronka jest wyprowadzona z tubusu wystającego ze spodu tarczy. To pozwoliło na uzyskanie wąskiego profilu wspominanej wcześniej, bocznej linii zegarka.

Błonie Delfin - nowy zegarek z kolekcji Błonie Klasyczne

Błonie Delfin - nowy zegarek z kolekcji Błonie Klasyczne

Na deklu widoczny jest wygrawerowany napis „Polska”, oraz informacja o wodoszczelności, także w naszym, ojczystym języku. Jego centralną część zdobi grawer z motywem fal, podobnie jak na tarczy, oraz wizerunkiem wyskakującego z wody delfina. Wygląd dekiel jest utrzymany w klimacie dekli stosowanych w archiwalnych modelach Błonie.

Do stylu zegarka doskonale pasuje mineralne szkło, które jest podwójnie wypukle.

Opisywane tarcze występują w dwóch wersjach kolorystycznych. Biała lub granatowa. Model granatowy możemy wybrać w klasycznej stalowej kopercie. Tarcza biała występuje również w kopercie stalowej, ale i w wersji z kopertą w kolorze żółtego złota uzyskanej dzięki powłoce IP.

Błonie Delfin - nowy zegarek z kolekcji Błonie Klasyczne

Błonie Delfin - nowy zegarek z kolekcji Błonie Klasyczne

Każda z wersji zegarka Błonie Delfin wyposażona jest w wygodny, nylonowy pasek typu NATO, w kolorze bardzo dobrze dobranym do wariantu kolorystycznego danego modelu.

Zastosowany mechanizm to kwarcowa Miyota, a dokładnie Miyota 2035. Na jedne baterii zegarek pracuje około 3 lata. Kwarcowy mechanizm zapewnia spory poziom "bezobsługowości" i wysoką precyzję wskazań. Ma także wpływ na relatywnie niewysoką cenę zegarka.

Błonie Delfin – cena i dostępność

Dodatkową atrakcja nowego modelu Błonie Delfin, tak jak w przypadku innych zegarków dzisiejszej marki Błonie, jest niewielka liczba egzemplarzy, co czyni wybór całkiem wyjątkowym. Wraz z atrakcyjną i ponadczasową stylistyką oraz dodatkowym atutem w postaci wsparcia fundacji Mare, model ten dla wielu może być ciekawym wyborem.

Cena zegarka Błonie Delfin z kolekcji Błonie Klasyczne to 650 złotych.

Wszelkie nowości, recenzje zegarków oraz informacje dotyczące marki Błonie znajdują się zawsze na indywidualnej podstronie marki tu: zegarki Błonie

Adrian Szewczyk


Tagi:

Certina - Premium

REKLAMA

Magazyn ZIP - Wszystkie wydania

MAGAZYN Zegarki i Pasja - Wszystkie wydania

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

Bulova 420

REKLAMA

Epos 420

REKLAMA

SEIKO 420

REKLAMA

Greenlogic 420

REKLAMA

Sector 420

REKLAMA

Janeba Oris 420

REKLAMA

Frederique Constant 420

REKLAMA

Atlantic 420

REKLAMA

Doxa SUB 600T Pacific Limited Editi...
Doxa SUB 600T Pacific Limited Editi...
09.09.2021
Certina DS Super PH500M – nowy mode...
Certina DS Super PH500M – nowy mode...
13.09.2021

Podstrony producentów

Zegarki marki Aerowatch
Zegarki marki Alpina
Zegarki marki Atlantic
Zegarki marki Aviator Swiss Made
Zegarki marki Ball
Zegarki marki Bulova
Zegarki marki Błonie
Zegarki marki Certina
Zegarki marki Citizen
Zegarki marki Davosa
Zegarki marki Epos
Zegarki marki Frederique Constant
Zegarki marki G-SHOCK
Zegarki marki Grand Seiko
Zegarki marki Junghans
Zegarki marki Luminox
Zegarki marki Maurice Lacroix
Zegarki marki Michel Herbelin
Zegarki marki Montblanc
Zegarki marki Mudita
Zegarki marki Omega
Zegarki marki Orient
Zegarki marki Orient Star
Zegarki marki Oris
Zegarki marki Perrelet
Zegarki marki Polpora
Zegarki marki Prim
Zegarki marki Rado
Zegarki marki Roamer
Zegarki marki Seiko
Zegarki marki Tissot
Zegarki marki Victorinox
Zegarki marki Vostok Europe
Zegarki marki Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco