• Zegarki marki Davosa
 • Zegarki marki Roamer
 • Zegarki marki Atlantic
 • Zegarki marki Orient Star
 • Zegarki marki Fortis
 • Zegarki marki Perrelet
 • Zegarki marki Rado
 • Zegarki marki Squale
 • Zegarki marki Oris
 • Zegarki marki Aviator Swiss Made
 • Zegarki marki MeisterSinger
 • Zegarki marki Certina
 • Zegarki marki Omega
 • Zegarki marki G-SHOCK
 • Zegarki marki Junghans
 • Zegarki marki Delbana
 • Zegarki marki Błonie
 • Zegarki marki Victorinox
 • Zegarki marki Aerowatch
 • Zegarki marki Orient
 • Zegarki marki Eberhard
 • Zegarki marki Ball
 • Zegarki marki Alpina
 • Zegarki marki Grand Seiko
 • Zegarki marki Bulova
 • Zegarki marki Vostok Europe
 • Zegarki marki Seiko
 • Zegarki marki Citizen
 • Zegarki marki Traser
 • Zegarki marki Tissot
 • Zegarki marki Michel Herbelin
 • Zegarki marki Epos
 • Zegarki marki Frederique Constant
 • Zegarki marki U-boat

Omega De Ville Trésor 2021 – Small Second i Power Reserve


Powrót do kategorii

Nowa seria Omega De Ville to doskonała odpowiedź szwajcarskiej marki na zapotrzebowanie rynku. Zegarki w stylu vintage, wszelkie kolekcje heritage i odniesienie do piękna zegarków z połowy ubiegłego wieku to dziś „must have” w branży, a modele i całe serie zegarków tego typu święcą rynkowe triumfy. Taka marka jak Omega nie może przejść obojętnie wobec tego trendu, tym bardziej, że jej historia, modele archiwalne i osiągnięcia są tak doniosłe i liczne, że może czerpać ze wprost niewyczerpywalnych źródeł inspiracji własnymi projektami.

Dlatego nowe modele De Ville są trafione w czas i w trendy, a jednocześnie to wyjątkowo piękne i - moim zdaniem - udane zegarki.

Trafiony w czas i w trendy

Smukła i elegancka linia zegarków De Ville Trésor w 2021 roku wzbogaciła się o nowy wybór modeli przygotowanych dla mężczyzn. Ta kolekcja marki Omega to jednocześnie propozycja o niezrównanej prostocie charakteryzującej pierwowzory, do których odnosi się jej styl.

Omega De Ville Trésor 2021 – Small Second i Power Reserve

Poza tym, zegarki De Ville od lat cechuje wyrafinowana elegancja, a dziś dochodzi do tego także ponadprzeciętny poziom precyzji wskazań gwarantowany certyfikatem Master Chronometer, który na stałe zrósł się już niemal z marką Omega, będąc jedną z chlubnych jej wizytówek. W tym roku, w kolekcji pojawią się zróżnicowane modele o bogatym spektrum kolorów i materiałów, z nowym wskazaniem prezentowanym na dodatkowej subtarczy.

Omega po raz pierwszy po nazwę „Trésor” sięgnęła w 1949 roku.

W tamtym czasie symbolizowała ona „skarb” ukryty we wnętrzu zegarka, czyli legendarny mechanizm Omega kaliber 30 mm, który stał się synonimem precyzji, prostoty i racjonalnego wzornictwa. Został on umieszczony wówczas w złotej, smukłej i eleganckiej kopercie. Nazwa Trésor funkcjonuje i dziś, stanowiąc element współczesnej kolekcji De Ville.

Modele tej linii pozostają wierne dziedzictwu smukłej sylwetki, a OMEGA stosuje w nich swoje najbardziej zaawansowane, współczesne zegarkowe serca.

Styl lat 50. XX wieku

Pod względem wizualnym zegarki te oddają w pełni ducha lat 50. XX wieku.

Omega De Ville Trésor 2021 – Small Second i Power Reserve

Omega De Ville Trésor 2021 – Small Second i Power Reserve

Przy średnicy 40 mm i grubości 10,7 mm, będącej na dziś uniwersalnym, acz nieprzerośniętym rozmiarem koperty, możemy wybierać między obudowami wykonanymi klasycznie ze stali szlachetnej jak również z innych kruszców, bardziej drogocennych.

Premierowe modele mają polerowane koperty i pierścienie lunety z 18-karatowego żółtego złota lub 18-karatowego złota Sedna™. Czasomierze są wyposażone w paski skórzane z polerowanymi sprzączkami, a z obu stron, tak od dekla jak i od strony tarczy, zastosowano szafirowe szkła. Linia jest delikatna, ale jednak sprawia solidne wrażenie, ponieważ luneta jest relatywnie szeroka, a łagodnie wyprowadzone uszy są u podstawy dość „mięsiste” zwężając się ku swoim końcom. Niewielka i dość płaska koronka z logo marki na czołowej części idealnie pasuje do wyglądu zegarka. Można powiedzieć, że koperta i jej elementy to kwintesencja ponadczasowej stylistyki z czasu pierwszych modeli Tresor, poddana współczesnym udoskonaleniem w postaci rozmiarów jak i cechującej Omegę wysokiej jakości wykonania.

Wodoszczelność ustalono na typowym dla tego rodzaju zegarków poziomie do 30 m.

Ale to nie wszystko, bo podkreślenie tego ducha ma miejsce także i w innych elementach, szczególnie widoczne jest to w przypadku tarczy, która jest wypukła.

Omega De Ville Trésor 2021 – Small Second i Power Reserve

Omega De Ville Trésor 2021 – Small Second i Power Reserve

Tarcza ma bowiem wyraźne zagięte ku dołowi krawędzie w stylu tarcz używanych kilkadziesiąt lat temu. Również chroniące ją wypukłe szkło wzmacnia ten efekt, jednoznacznie pokazując każdemu podziwiającemu zegarek, co było wzorem dla dzisiejszych wersji „skarbu”.  

Różne kolory tarcz i wskazanie rezerwy chodu

Wariacji nowych modeli będzie naprawdę dużo.

Pierwsze zegarki z serii Omega De Ville Trésor z kopertą wykonaną z 18-karatowego żółtego złota mają szare paski skórzane i kryształowo srebrzyste tarcze z polerowanymi wskazówkami i łagodnie wypukłymi indeksami. Model z kopertą z 18-karatowego złota Sedna™, o ciepłej i bardzo intrygującej barwie, jest oferowany na pasku skórzanym w burgundowym odcieniu, z łagodnie wypukłą, lakierowaną, burgundową tarczą z polerowanymi wskazówkami i łagodnie wypukłymi indeksami. Tarczę zdobi dodatkowo subtelny szlif słoneczny.

Nakładane, proste indeksy wraz z równie delikatnymi wskazówkami tworzą bardzo elegancką, a poprzez kolor również niespotykaną kompozycję.

Omega De Ville Trésor 2021 – Small Second i Power Reserve

Omega De Ville Trésor 2021 – Small Second i Power Reserve

Omega De Ville Trésor 2021 – Small Second i Power Reserve

Dostępne będą też inne warianty kolorystyczne zegarków Trésor, takie jak model wykonany ze stali szlachetnej z tarczą niebieską lub szarą, oraz złoty z zieloną tarczą.  

Jednym z najbardziej wyróżniających aspektów nowych modeli De Ville Trésor, charakteryzujących się zaktualizowanym wzornictwem, są dodatkowe wskazania. We wszystkich modelach pojawił się mały sekundnik, na wyraźnie odznaczonej poprzez zagłębienie małej tarczy umieszczonej na godzinie 6. Jej powierzchnia jest przyozdobiona okrężnym giloszowaniem. Bardzo skromna, nadrukowana skala w postaci drobnych kreseczek i delikatna, prosta wskazówka pokazują nam, że mechanizm zegarka cały czas pracuje. Pod godziną 12 nadrukowano logo i nawę firmy, a pod nimi jeszcze informacje o certyfikacie Master Chronometer.

Część nowych zegarków z tej kolekcji ma jeszcze jedną dodatkową funkcję. To moim zdaniem jedna z najbardziej użytecznych komplikacji konstrukcji mechanizmu zegarkowego - wskazanie rezerwy chodu.

Tarcza tego wskazania umieszczona została na godzinie 12.

Omega De Ville Trésor 2021 – Small Second i Power Reserve

Omega De Ville Trésor 2021 – Small Second i Power Reserve

Ze względu na unikalne położenie subtarczy, będące zazwyczaj właśnie tam logo OMEGA zostało przeniesione na godzinę trzecią. Stylistycznie druga mała tacza jest dopasowana do małego sekundnika, różniąc się jedynie napisem w jej górnej części: „power reserve”.

Jak wspomniałem, logo i nazwa firmy Omega są widoczne na godzinie 3.00, a informacja o posiadaniu przez modele De Ville Trésor Power Reserve certyfikatu METAS na godzinie 9.

Omega De Ville Trésor Small Second i De Ville Trésor Power Reserve – dostępność i cena

Zegarki eleganckie, odnoszące się do pierwowzorów z połowy XX wieku, często mając właśnie na względzie podkreślenie tego dziedzictwa, wyposażane są w mechanizmy z naciągiem ręcznym sprężyny napędowej.

I tak jest także w tym przypadku.

Zastosowane w nowej serii De Ville Trésor mechanizmy to Omega Co-Axial Master Chronometer 8927 i Omega Co-Axial Master Chronometer 8935, z pełną 5-letnią gwarancją. Kaliber Omega 8927 zastosowany w modelu Small Second jest łożyskowany na 29 kamieniach, a ten zastosowany w modelu Trésor Power Reserve ma jeden kamień łożyskowy więcej. Oba pracują z częstotliwością 25 200 wahnięć koła balansowego na godzinę i oferują 72 godziny rezerwy chodu.

Omega De Ville Trésor 2021 – Small Second i Power Reserve

Krzemowa sprężyna układu balansowego, tak jak i wszystkie spełniane parametry niezbędne do uzyskania certyfikatu METAS, to swego rodzaju wisienki na torcie. Podobnie jak atrakcyjne wykończenie mechanizmu mającego rodowane powierzchnie, rozchodzące się od środa pasy genewskie w stylu arabesque, barwione na czarno śrubki czy złocisty mostek koła balansowego i czerwone wypełnienie wygrawerowanych napisów.

Jak zegarek De Ville Trésor Power Reserve prezentuje się na żywo można zobaczyć na krótkim video:


Zegarki Omega De Ville Trésor w wydaniu 2021 są już dostępne.

Cena katalogowa modelu Omega De Ville Trésor Small Second to 74 800 złotych, a cena modelu Omega De Ville Trésor Power Reserve to 77 500 złotych.

Wszelkie nowości, recenzje zegarków oraz informacje dotyczące nowości Omega zawsze znajdują się na indywidualnej podstronie marki tu: OMEGA.

Adrian Szewczyk


Tagi:

Tissot - Premium

REKLAMA

Magazyn ZIP NR 18

MAGAZYN ZIP NR 18 - odbierz egzemplarz!

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

Lorus 420

REKLAMA

Janeba serwis 420

REKLAMA

Janeba Showroom 420

REKLAMA

Epos 420

REKLAMA

GRAND SEIKO 420

REKLAMA

MeisterSinger 420

REKLAMA

Michel Herbelin Cap Camarat – nowoś...
Michel Herbelin Cap Camarat – nowoś...
20.05.2021
Nowy Oris Aquis Date z wyjątkowym m...
Nowy Oris Aquis Date z wyjątkowym m...
24.05.2021

Podstrony producentów

Zegarki marki Aerowatch
Zegarki marki Alpina
Zegarki marki Atlantic
Zegarki marki Aviator Swiss Made
Zegarki marki Ball
Zegarki marki Bulova
Zegarki marki Błonie
Zegarki marki Certina
Zegarki marki Citizen
Zegarki marki Davosa
Zegarki marki Delbana
Zegarki marki Eberhard
Zegarki marki Epos
Zegarki marki Fortis
Zegarki marki Frederique Constant
Zegarki marki G-SHOCK
Zegarki marki Grand Seiko
Zegarki marki Junghans
Zegarki marki Maurice Lacroix
Zegarki marki MeisterSinger
Zegarki marki Michel Herbelin
Zegarki marki Omega
Zegarki marki Orient
Zegarki marki Orient Star
Zegarki marki Oris
Zegarki marki Perrelet
Zegarki marki Rado
Zegarki marki Roamer
Zegarki marki Schaumburg
Zegarki marki Seiko
Zegarki marki Squale
Zegarki marki Tissot
Zegarki marki Traser
Zegarki marki U-boat
Zegarki marki Victorinox
Zegarki marki Vostok Europe
Zegarki marki Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco