• Zegarki marki Epos
 • Zegarki marki Orient
 • Zegarki marki Bulova
 • Zegarki marki Montblanc
 • Zegarki marki Grand Seiko
 • Zegarki marki Victorinox
 • Zegarki marki Luminox
 • Zegarki marki Michel Herbelin
 • Zegarki marki Citizen
 • Zegarki marki Mudita
 • Zegarki marki Perrelet
 • Zegarki marki Davosa
 • Zegarki marki Orient Star
 • Zegarki marki Frederique Constant
 • Zegarki marki Seiko
 • Zegarki marki Aerowatch
 • Zegarki marki Alpina
 • Zegarki marki Ball
 • Zegarki marki Oris
 • Zegarki marki Junghans
 • Zegarki marki Vostok Europe
 • Zegarki marki Rado
 • Zegarki marki Tissot
 • Zegarki marki Prim
 • Zegarki marki Certina
 • Zegarki marki Błonie
 • Zegarki marki G-SHOCK
 • Zegarki marki Atlantic
 • Zegarki marki Omega
 • Zegarki marki Roamer
 • Zegarki marki Aviator Swiss Made

Roamer Rockshell Mark III Chrono


Szwajcarska marka Roamer ma obecnie dość szeroką ofertę zegarków, tak w zakresie modeli dla kobiet jak i mężczyzn. To zazwyczaj linie zegarków typowo casualowych oraz eleganckich. Jednak firma ta konsekwentnie od lat ma w ofercie także mocny punkt w postaci kolekcji modeli sportowych. Na pewno Rockshell jest taką właśnie rodziną zegarków, w ramach której oferowane są typowo sportowe pod względem wyglądu, solidne czasomierze.

Na rynek weszła już trzecia generacja „kamiennego skorupiaka”.

Trzecia odsłona popularnego, sportowego modelu Roamer

Zaprezentujemy dziś bardzo charakterystyczny i wyrazisty zegarek Roamer Rocksheell Mark III Chrono. To duży, oferujący dodatkowe funkcje sportowy męski model.

Biorąc pod uwagę jego przeznaczenie, czyli możliwość korzystania z zegarka podczas wszelkich aktywności fizycznych, najbardziej oczywistym wydaje się być zastosowanie kwarcowego mechanizmu. Tak jest w tym przypadku.

Roamer Rockshell Mark III Chrono

Zdecydowano się na ceniony mechanizm szwajcarskiej firmy Ronda, model 5030.D. To mechanizm, który uważany jest za „serwisowalny”, czyli w razie konieczności możemy przeprowadzić wymagane naprawy, co wbrew pozorom w wypadku tej grupy zegarkowych „napędów” nie jest kwestią oczywistą. Mechanizm łożyskowany jest na 13 kamieniach w wersji Swiss Made, jaką zastosował Roamer. Oferuje 54 miesiące pracy na jednej baterii.

Co najważniejsze, mechanizm ten - poza podstawową funkcją dokładnego wskazywania czasu - ma jeszcze dodatkową funkcję stopera, z licznikiem sekund, minut i godzin. Te funkcje także  w pewien sposób przesądzają o kompozycji i układzie tarczy, ale o tym za chwilę.

Solidna koperta i dodatkowa funkcja stopera

Koperta zegarka jest stalowa i dość duża, wykonana ze stopu 316L. Jej średnica wynosi 44mm, a  grubość to około 12 mm. Jednak styl tej zegarkowej obudowy daje nam poczucie obcowania z zegarkiem bardziej masywnym niż w rzeczywistości jest, co nie oznacza, że specjalnie „przerośniętym”. Na ręku pewnie odczuwamy wymiary faktyczne, ale ten zegarek wydaje się mieć predyspozycje do komfortowego użytkowania.

Roamer Rockshell Mark III Chrono

Okrągły kształt obudowy, jaki nadaje luneta, jest nieco przełamany jakby lekko kanciastym lewym bokiem z którego  łagodnie wprowadzone są uszy koperty, a po prawej stronie wypustkami chroniącymi koronkę. Boki koperty, fazowania i bok lunety są polerowane. Górna płaszczyzna lunety i górna część uszu są szczotkowane. Luneta przechodzi w czarny pierścień okalający szkło z naniesioną skalą tachometru.

Koronka jest spora, a jej czołową powierzchnię zdobi litera „r”. Przyciski znajdujące się po jej obu stronach są proste i osadzone w kołnierzach o ząbkowanych bokach. To dobrze prezentujące się zestawienie.

Dekiel jest pełny i polerowany. Na jego powierzchni dookoła umieszczone są podstawowe informacje o tym modelu zegarka, a jego centralną płaszczyznę zdobi wizerunek częściowo otwartej małży/ostrygi z nazwą modelu Rockshell Mark III pośrodku.

Roamer Rockshell Mark III Chrono

Solidna stalowa bransoleta ma pełne maskownice, a ogniwa są wykonane z półwalców, co dobrze wygląda i podkreśla sportowy charakter zegarka. To trójrzędowa konstrukcja, gdzie wąskie, boczne elementy są szczotkowane a środkowy rząd jest polerowany. Zapięcie to klamra zamaskowana łączącymi się ostatnimi ogniwami z małym medalionikiem z literą „r”. Dostępna jest też wersja Rockshell Mark III Chrono na skórzanym pasku zintegrowanym z kopertą i zapinanym na klasyczne zapięcie motylkowe, z wygrawerowaną nazwą firmy.

Roamer Rockshell Mark III Chrono

Roamer Rockshell Mark III Chrono

Koperta modelu Rockshell Mark III występuje w trzech wersjach. Może być ona cała stalowa w naturalnym kolorze, może być pokryta powłoką w kolorze złota, tak jak i bransoleta, oraz jest też trzecia wersja dwukolorowa, w której luneta, koronka, przyciski, środkowy rząd ogniw bransolety jak i inskrypcje na tarczy są w kolorze złota.

Tarcza oraz układ wskazań

Pod płaskim szkłem szafirowym widzimy tarczę zegarka.

Jej układ, jak już wspominałem, jest wymuszony zastosowanym mechanizmem. Mamy więc na powierzchni cyferblatu trzy dodatkowe małe subtarcze. Każda z nich wydzielona jest stosunkowo szerokim pierścieniem o kolorze zależnym od wybranej wersji zegarka.

Roamer Rockshell Mark III Chrono

Subtarcza na godzinie 3.00 to mały sekundnik wskazań czasu podstawowego, na 6.00 to licznik godzin stopera, a na 9.00 zliczane są minuty stopera. Sekundy stopera wskazuje centralnie umieszczona wskazówka zakończona delikatnym grotem.

Wskazówka minutowa i godzinowa podstawowego wskazania są dość szerokie i odpowiednio długie, a przez to ułatwiające odczyt czasu. Tak na wskazówkach, jak i na nakładanych indeksach nałożona jest masa luminescencyjna. Indeksy są jakby zagłębione w wycięciach na pierścieniu dystansowym, na którym nadrukowano podziałkę minutową. Na godzinie 4.00 widoczne jest okienko datownika ze wskazaniami dni miesiąca. Indeks godziny 12 jest w kształcie litery „r”, a pod nim jest naniesiona obła, polerowana nazwa firmy i nadrukowana nazwa modelu.

Niezależnie od tego, czy wybierzemy wersję z tarczą w kolorze czarnym czy białym, czy też jedną z nowych w palecie kolorów, czyli granatową lub zieloną, jej powierzchnię zdobi wzór składający się z pionowych, wystających linii o walcowym przekroju. Ogólnie tarcza tego zegarka może być określona jako „bogata”. Oferuje sporo atrakcyjnych detali, ale bez większego uszczerbku dla czytelności wskazań, szczególnie na ciemnej tarczy.

Rockshell Mark III Chrono – specyfikacja techniczna:

Materiał koperty: stal, stal z powłoką PVD w kolorze złota
Materiał paska / bransolety: skóra, stal
Rodzaj szkła: Szafirowe
Średnica koperty: 44 mm
Grubość koperty: 12 mm
Szerokość paska: 22 mm
Mechanizm: Ronda-5030.D
Wodoszczelność: 100 m

Roamer Rockshell Mark III Chrono

Roamer Rockshell Mark III Chrono

Roamer Rockshell Mark III Chrono – dostępność i cena

Roamer Rockshell Mark III Chrono to dość duży i dobrze wykonany, sportowy zegarek, który za sprawą wyglądu i funkcji może być użytkowany podczas wielu okazji. Model ten sprawdzi się dobrze tak w czasie wolnym, jak i jako uniwersalny, codzienny towarzysz.

Cena modelu Rockshell Mark III Chrono w wersji z kopertą w kolorze złota i na bransolecie to 1 970 złotych, wersja „bikolor” to wydatek rzędu 1 890 złotych. Natomiast Rockshell Mark III Chrono w wersji z kopertą bez powłoki i na pasku dostępny jest w cenie 1 490 złotych, a z kopertą w złotym kolorze i na pasku to kwota 1 780 złotych.

Wszelkie nowości, recenzje zegarków oraz informacje dotyczące marki Roamer znajdują się zawsze na indywidualnej podstronie marki tu - ROAMER

Adrian Szewczyk


Tagi:

Tissot - Premium

REKLAMA

Magazyn ZIP - Wszystkie wydania

MAGAZYN Zegarki i Pasja - Wszystkie wydania

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

SEIKO 420

REKLAMA

Greenlogic 420

REKLAMA

Janeba Oris 420

REKLAMA

Atlantic 420

REKLAMA

Sector 420

REKLAMA

Bulova 420

REKLAMA

Frederique Constant 420

REKLAMA

Epos 420

REKLAMA

Bulova Oceanographer „666” Automati...
Bulova Oceanographer „666” Automati...
22.03.2021
The Citizen Caliber 0200 – nowy zeg...
The Citizen Caliber 0200 – nowy zeg...
29.03.2021

Podstrony producentów

Zegarki marki Aerowatch
Zegarki marki Alpina
Zegarki marki Atlantic
Zegarki marki Aviator Swiss Made
Zegarki marki Ball
Zegarki marki Bulova
Zegarki marki Błonie
Zegarki marki Certina
Zegarki marki Citizen
Zegarki marki Davosa
Zegarki marki Epos
Zegarki marki Frederique Constant
Zegarki marki G-SHOCK
Zegarki marki Grand Seiko
Zegarki marki Junghans
Zegarki marki Luminox
Zegarki marki Maurice Lacroix
Zegarki marki Michel Herbelin
Zegarki marki Montblanc
Zegarki marki Mudita
Zegarki marki Omega
Zegarki marki Orient
Zegarki marki Orient Star
Zegarki marki Oris
Zegarki marki Perrelet
Zegarki marki Polpora
Zegarki marki Prim
Zegarki marki Rado
Zegarki marki Roamer
Zegarki marki Seiko
Zegarki marki Tissot
Zegarki marki Victorinox
Zegarki marki Vostok Europe
Zegarki marki Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco