• Zegarki marki Junghans
 • Zegarki marki Prim
 • Zegarki marki Eberhard
 • Zegarki marki Frederique Constant
 • Zegarki marki Bulova
 • Zegarki marki Davosa
 • Zegarki marki Orient
 • Zegarki marki Rado
 • Zegarki marki Citizen
 • Zegarki marki Luminox
 • Zegarki marki Atlantic
 • Zegarki marki Grand Seiko
 • Zegarki marki Epos
 • Zegarki marki G-SHOCK
 • Zegarki marki Aviator Swiss Made
 • Zegarki marki Victorinox
 • Zegarki marki Vostok Europe
 • Zegarki marki Mudita
 • Zegarki marki Fiyta
 • Zegarki marki Aerowatch
 • Zegarki marki Alpina
 • Zegarki marki Orient Star
 • Zegarki marki Oris
 • Zegarki marki Seiko
 • Zegarki marki Ball
 • Zegarki marki Omega
 • Zegarki marki Montblanc
 • Zegarki marki Certina
 • Zegarki marki Michel Herbelin
 • Zegarki marki Błonie
 • Zegarki marki Roamer
 • Zegarki marki Perrelet
 • Zegarki marki Tissot

TAG HEUER & PORSCHE: TAG Heuer Carrera Porsche


Szwajcarski producent zegarków TAG Heuer i niemiecki producent samochodów sportowych Porsche ogłosili nowe partnerstwo: prawdziwy sojusz między dwiema markami, których wspólne DNA w sportach motorowych i wyścigach zacieśniło długoterminową współpracę sięgającą od zawodów po rozwój produktu. Nowy zegarek, TAG Heuer Carrera Porsche Chronograph, został zaprezentowany jako pierwszy dla uczczenia kultowych marek.

Dyrektor generalny TAG Heuer, Frédéric Arnault, mówi podczas prezentacji która odbyła się 4. Lutego 2021, że nadszedł czas na współpracę jego marki z Porsche: „TAG Heuer i Porsche mają, naturalnie, wspólną historię i wartości, ale co ważniejsze, wspólne stanowisko. Podobnie jak Porsche, w głębi duszy jesteśmy prekursorami, zawsze dążącymi do najwyższej wydajności. Dzięki temu sojuszowi, TAG Heuer i Porsche w końcu oficjalnie spotkali się po dziesięcioleciach bliskich kontaktów i stworzą niezrównane produkty dla klientów i fanów, którzy są pasjonatami zarówno naszych marek, jak i tego, do czego dążymy”.

„Silna przyjaźń naszej marki z TAG Heuer istnieje od dziesięcioleci i jestem bardziej niż szczęśliwy, że podejmujemy kolejne kroki w ramach partnerstwa strategicznego” - mówi Detlev von Platen, Członek Zarządu ds. Sprzedaży i Marketingu w Porsche AG.

„Łączymy to, co nasi klienci kochają najbardziej w obu naszych markach: autentyczne dziedzictwo, ekscytujące wydarzenia sportowe, wyjątkowe doświadczenia życiowe i spełnianie marzeń. Staramy się tworzyć wyjątkowe, magiczne chwile dla naszych społeczności. Teraz nie możemy się doczekać, aby robić to razem”.

TAG HEUER & PORSCHE: TAG Heuer Carrera Porsche

TAG HEUER & PORSCHE: TAG Heuer Carrera Porsche

TAG Heuer i Porsche: dwie historie - jedna pasja

Marki TAG Heuer i Porsche mają wiele wspólnego, od bogatej historii i reputacji w zakresie innowacji po stosowanie najnowocześniejszych technik i technologii, niezależny sposób myślenia oraz talent do doskonałości w projektowaniu. I od ponad pół wieku ich historie przecinały się w zawiły, intrygujący sposób.

Pewne podobieństwa ich dziedzictwa pochodzą z czasów, gdy obie firmy zostały założone przez przedsiębiorców - samouków. Edouard Heuer i Ferdinand Porsche byli wizjonerami i pionierami, których dokonania na zawsze odmieniły wybrane przez nich dziedziny. Heuer był odpowiedzialny za pierwszy stworzony chronograf zaś Porsche wynalazł elektryczny silnik. Oba te osiągnięcia zdobyły medale na Targach Światowych, które odbyły się w Paryżu w odstępie 11 lat. Heuer został uhonorowany w 1889 roku, a Porsche zaprezentował pierwszy Lohner-Porsche Electromobile z zastosowaniem tej innowacji na Expo w Paryżu w 1900 roku.

My skupimy się na firmie TAG Heuer, bo to marka zegarmistrzowska, która stara się wyróżniać w branży nowoczesnością i jakością, wraz z charakterystycznym stylem. To marka, która jako pierwsza ze szwajcarskich firm zaproponowała relatywnie niedrogi zegarek z wielką komplikacją konstrukcji w postaci tourbillonu. To także firma, która jest pionierem w dziedzinie Smartwatchy, bo zaproponowała klasyczne urządzenie tego typu, które ze względu na ciekawe rozwiązania i wysoką jakość osiągnęło sukces. Mieliśmy przyjemność testować TAG Heuer Connected na łamach portalu Zegarki i Pasja.

TAG Heuer to także nawiązania do motorsportu i motoryzacji. Dziś zaprezentujemy model, który powstał na kanwie współpracy ze znamienitym producentem samochodów sportowych, Porsche. Carrera to jeden z symboli TAG Heuer. Ta świetna lina sportowych zegarków jest jednym z filarów kolekcji marki, ale Carrera to przecież także ikoniczny model Porsche.

TAG HEUER & PORSCHE: TAG Heuer Carrera Porsche

TAG HEUER & PORSCHE: TAG Heuer Carrera Porsche

Zegarek, który powstał z połączenia inspiracji i designu dwóch elektryzujących marek jest typowym reprezentantem linii Carrera szwajcarskiego producenta zegarków, ale zapewniono mu wiele odniesień do legendarnego samochodu sportowego producenta ze Stuttgartu.

Obie firmy w latach 60. XX wieku były pionierami w swoich dziedzinach. Porsche opracowało przekładnię, doskonale sprawdzającą się w sporcie, która umożliwiała szybką zmianę biegów bez konieczności naciskania pedału sprzęgła, które odłączało się automatycznie, dzięki zastosowaniu specjalnego próżniowego cylindra. W tamtym czasie Heuer był pionierem w dziedzinie zegarków ze stoperem z automatycznym naciągiem sprężyny

Dziś w nowym zegarku TAG Heuer Carrera Porsche pracuje nowoczesny mechanizm Heuer 02, a samochody Porsche 911 Carrera napędzają super nowoczesne, płaskie silniki typu boxer z turbodoładowaniem.

Także w dziedzinie wzornictwa są podobieństwa.

Zegarki TAG Heuer Carrera są rozpoznawalne już od pierwszego spojrzenia. Także niepowtarzalna i charakterystyczna linia nadwozia Porsche Carrera jest jedyna w swoim rodzaju, konsekwentnie utrzymywana przez dziesiątki lat, a mimo to nowoczesna. W zegarku postawiono na szarość i czerń z czerwonymi akcentami odnoszącymi sią do sportowego samochodu. Czcionka na tarczy i lunecie jest taka jak na zegarach Porsche, sama nazwa marki motoryzacyjnej jest wygrawerowana na luniecie, oczywiście  z czerwonym wypełnieniem.

Chronograf TAG Heuer Carrera Porsche - świętując oficjalne partnerstwo

Edycja specjalna zegarka TAG Heuer Carrera Porsche powstała w dwóch wersjach.

Pierwsza jest na stalowej bransolecie, a druga na pasku ze skóry.

TAG HEUER & PORSCHE: TAG Heuer Carrera Porsche

TAG HEUER & PORSCHE: TAG Heuer Carrera Porsche

TAG HEUER & PORSCHE: TAG Heuer Carrera Porsche

Koperta ma, jak wspomniałem, charakterystyczny kształt, a jej średnica to 44 mm. Jest wykonana ze stali, okrągła i ma łagodnie wyprowadzone uszy o wyrazistym, geometrycznym kształcie. Podkreśla to styl, techniczne odniesienia, ale i eksponuje wysoką jakość wykonania, do której marka TAG Heuer już nas przyzwyczaiła. Czarna luneta z nazwą Porsche oraz skalą tachymetru jest wykonana z twardej, odpornej na zarysowania ceramiki.

Koperta ma powierzchnie szczotkowane jak i polerowane, a linie podziału są ostre i wyraźne. Wiele z nich to proste odcinki podkreślające nowoczesną techniczną stylistykę zegarka. Zadbano o najdrobniejsze szczegóły.  W prawej części kopert, gdzie znajduje się „centrum sterowania” zegarkiem, jest duża koronka z naciętym czerwonym rowkiem. Przyciski pracują w precyzyjnie szczotkowanych tulejkach. Także ich „grzybki” są okrężnie szczotkowane z polerowanym fazowaniem na krawędzi. Wkręcany dekiel ma przeszklenie przez które widać ładnie wykończony mechanizm Heuer 02 z czarnym rotorem, ażurowanym w ten sposób, że widać, iż inspiracją dla jego wyglądu jest sportowa kierownica samochodu Porsche.

Pod nim widać powierzchnie pokryte pasami genewskimi i, jako akcent nawiązujący do sportowego samochodu, czerwone zabarwienie czołowej części koła kolumnowego. Mechanizm pracuje z częstotliwością 4 Hz, czyli 28 800 wahnięć koła balansowego na godzinę. Ma aż 80 godzin rezerwy chodu i automatyczny naciąg sprężyny napędowej.

TAG HEUER & PORSCHE: TAG Heuer Carrera Porsche

TAG HEUER & PORSCHE: TAG Heuer Carrera Porsche

Tarcza zegarka ze sportowymi akcentami

Bardzo ciekawa jest tarcza zegarka TAG Heuer Carrera Porsche.

Ma szarą powierzchnię o wyraźnej, ziarnistej strukturze, która mi od razu ma myśl przywodzi asfaltową nawierzchnię drogi też czy toru wyścigowego. Na tej chropowatej płaszczyźnie świetnie prezentują się nakładane indeksy w postaci cyfr arabskich. To oznaczenia minut co 5. Na pierścieniu dystansowym, który jest ukośnie ustawiony przy samej krawędzi tarczy, nadrukowano podziałkę minutową z precyzyjną sekundową. Podział na cztery sekcje odpowiada częstotliwości pracy mechanizmu, i tym samym skoku sekundnika stopera, który jest centralne umieszczony.

Na tarczy widzimy jeszcze 3 małe liczniki. Ten na godzinie 3 zlicza minuty stopera, a ten a 9 godziny. Wyglądają jak nałożone na tarczę. To efekt zastosowania okrągłych, skośnie ustawionych ramek, na których nadrukowano odpowiednie podziałki. Na powierzchniach tarczek zastosowano okrężne giloszowanie. Trzecia mała tarcza to lekko zagłębiony, mały sekundnik na godzinie 6. Wkomponowano w jego dolnej części okienko datownika.

Czas  odczytujemy za pomocą dwóch, centralnie zamocowanych wskazówek. Ich ramiona są proste, ostro zakończone i mają naniesioną warstwę masy luminescencyjnej, takiej jak na nakładanych oznaczeniach minutowych, będących jednocześnie indeksami godzinowymi.

TAG HEUER & PORSCHE: TAG Heuer Carrera Porsche

TAG HEUER & PORSCHE: TAG Heuer Carrera Porsche

Na tarczy zastosowano kontrastowe, czerwone akcenty. Taki kolor ma końcówka wskazówki sekundowej stopera. Takim kolorem także wyróżniono 4 główne indeksy minutowe na godzinie 12, 3, 6 i 9. Także końcówki wskazówek na licznikach stopera i odpowiednie sekcje na nich są pokryte czerwonym lakierem. Ogólnie uzyskano kolorystykę czarno szarą z czerwonymi akcentami. To kolory, które także łatwo skojarzymy z Porsche.

Stalowa bransoleta jest szczotkowana, świetnie wykonana, jak przystało na TAG Heuer, i doskonale komponuje się z kopertą. Wersja na pasku to także udana kompozycja. Pasek wykonany jest z zabarwionej na czarno skóry cielęcej, a wzór ma przywodzić na myśl szwy wewnątrz samochodu. Składana klamra o szczotkowanych i polerowanych powierzchniach, zwalniana przyciskami, dopełnia całości.

Ogłoszenie partnerstwa i prezentację zegarka prezentuje video:


TAG Heuer Carrera Porsche - cena i dostępność

Nowy zegarek TAG Heuer Carrera Porsche Chronograph wyceniony jest na kwotę  26 260 złotych w wersji na skórzanym pasku lub 26 970 złotych w wersji na bransolecie.

Na sklepowych witrynach powinniśmy oba modele zobaczyć już w lutym. Zegarek dostarczany będzie w czarnym pudełku z czerwonym wnętrzem. Kupujący otrzyma również podróżne etui, a opakowanie będzie miało naniesione logo nie tylko marki TAG Heuer, ale i Porsche.

Adrian Szewczyk


Tagi:

Certina - Premium

REKLAMA

Zegarek dla nastolatka i… stulatka

Zegarek dla nastolatka i… stulatka

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

Epos 420

REKLAMA

Frederique Constant 420

REKLAMA

Bulova 420

REKLAMA

Sector 420

REKLAMA

Janeba Oris 420

REKLAMA

Greenlogic 420

REKLAMA

Atlantic 420

REKLAMA

SEIKO 420

REKLAMA

BOVET Récital 26 Brainstorm Chapter...
BOVET Récital 26 Brainstorm Chapter...
08.02.2021
Victorinox I.N.O.X. V – wytrzymały,...
Victorinox I.N.O.X. V – wytrzymały,...
10.02.2021

Podstrony producentów

Zegarki marki Aerowatch
Zegarki marki Alpina
Zegarki marki Atlantic
Zegarki marki Aviator Swiss Made
Zegarki marki Ball
Zegarki marki Bulova
Zegarki marki Błonie
Zegarki marki Certina
Zegarki marki Citizen
Zegarki marki Davosa
Zegarki marki Eberhard
Zegarki marki Epos
Zegarki marki Fiyta
Zegarki marki Frederique Constant
Zegarki marki G-SHOCK
Zegarki marki Grand Seiko
Zegarki marki Junghans
Zegarki marki Luminox
Zegarki marki Maurice Lacroix
Zegarki marki Michel Herbelin
Zegarki marki Montblanc
Zegarki marki Mudita
Zegarki marki Omega
Zegarki marki Orient
Zegarki marki Orient Star
Zegarki marki Oris
Zegarki marki Perrelet
Zegarki marki Polpora
Zegarki marki Prim
Zegarki marki Rado
Zegarki marki Roamer
Zegarki marki Seiko
Zegarki marki Tissot
Zegarki marki Victorinox
Zegarki marki Vostok Europe
Zegarki marki Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco