• Zegarki marki Junghans
 • Zegarki marki Aviator Swiss Made
 • Zegarki marki Roamer
 • Zegarki marki Rado
 • Zegarki marki Aerowatch
 • Zegarki marki Ball
 • Zegarki marki Victorinox
 • Zegarki marki Alpina
 • Zegarki marki Orient Star
 • Zegarki marki Błonie
 • Zegarki marki Atlantic
 • Zegarki marki G-SHOCK
 • Zegarki marki Orient
 • Zegarki marki Tissot
 • Zegarki marki Bulova
 • Zegarki marki Omega
 • Zegarki marki Luminox
 • Zegarki marki Epos
 • Zegarki marki Frederique Constant
 • Zegarki marki Davosa
 • Zegarki marki Prim
 • Zegarki marki Vostok Europe
 • Zegarki marki Oris
 • Zegarki marki Seiko
 • Zegarki marki Certina
 • Zegarki marki Perrelet
 • Zegarki marki Michel Herbelin
 • Zegarki marki Citizen
 • Zegarki marki Montblanc
 • Zegarki marki Grand Seiko
 • Zegarki marki Mudita

CARL F. BUCHERER Adamavi AutoDate


Adamavi znaczy po łacinie „pokochać”, „wielbić”, lub też w formie mniej nacechowanej emocjonalnie – „czerpać przyjemność”. Tę, przyznajmy, wiele obiecującą nazwę, nosi jedna z kolekcji zegarków szwajcarskiej manufaktury Carl F. Bucherer. Spośród gamy skomplikowanych modeli z funkcjami dodatkowymi w postaci wskazań wiecznego kalendarza czy z komplikacją konstrukcji mechanizmu w formie tourbillonu, obecna w portfolio marki od wielu lat, seria ta wyróżnia się minimalizmem i prostotą. Jest przy tym uznawana za wyjątkowo elegancką i formalną. Tworzą ją głównie zegarki wykonane ze złota bądź jego połączenia ze stalą, łącznie siedem modeli oferowanych aż w 33 wariantach.

Wygląda na to, że nowości 2020 mają za zadanie nieco odkurzyć wizerunek statecznej rodziny i tchnąć w nią nieco… swobody. Porównując poszczególne zegarki wyraźnie widać, że AutoDate jest wizualnie najlżejszy i najprostszy.

Nie spodziewajmy się jednak rewolucji – cały projekt pozostaje w spokojnej tonacji. Warto jednak poświęcić mu uwagę, bo wygląda na to, że może stać się prekursorem zmian i dobrą propozycją dla nieco młodszej, szukającej czegoś „casualowego”, grupy odbiorców.

CARL F. BUCHERER Adamavi AutoDate

CARL F. BUCHERER Adamavi AutoDate

Niuanse są dyskretne – pastelowe, świeże kolory tarcz, bransoleta typu mesh, bardziej codzienny, użytkowy design. A do tego opcja koperty dla niej i dla niego – średnica kopert to 31 oraz 39 milimetrów. Dwa różne rozmiary zapewniają nie tylko lepsze dopasowanie do każdego typu nadgarstka, ale również tworzą idealny duet, który może podbić serca niejednej pary, czy stanowić doskonały sposób na celebrowanie szczególnych okazji w życiu.

W przypadku obudowy oraz elementów zegarków z kolekcji Adamavi AutoDate postawiono w całości na stal nierdzewną. Kopertę okala lekko wypukła, polerowana luneta w którą wkomponowano szkło szafirowe. Współgranie różnych faktur i kształtów jest motywem przewodnim - błyszczące części okrągłej koperty harmonijnie kontrastują z drobno tkaną bransoletą typu Milanese, osadzoną między lekko zwężanymi uszami.

Bransolety mediolańskie wzięły swoją nazwę nie inaczej, jak od miejsca swojego pochodzenia, Mediolanu. Wyróżnia je unikalny wzór „siateczki”, która nadaje charakterystyczny wygląd każdemu zegarkowi, z którym jest połączona. Swoje korzenie ma aż w XIII wieku, kiedy był używany jako specjalna kolczuga. Produkcja odbywa się w całości ręcznie i od wieków jest specjalnością tego regionu.

CARL F. BUCHERER Adamavi AutoDate

CARL F. BUCHERER Adamavi AutoDate

Krój wyróżnia się gęstym i ciasnym splotem, dzięki czemu bransoleta jest wyjątkowo gładka. Dodatkowo do wykonania używa się cieńszego drutu. Ważną cechą bransolet Milanese jest regulowana długość.

Warto dodać, że bransolety stosowane w opisywanych zegarkach posiadają opatentowane, składane zapięcie, które Carl. F Bucherer oferuje we wszystkich swoich modelach Adamavi. Klapka przymocowana do bransolety „wykorzystuje” rowkowane wgłębienia, aby uniknąć ryzyka samoistnego odpięcia, oraz przesuwa się, umożliwiając regulację obwodu. Trzeba przyznać, że zegarki Adamavi AutoDate wyglądają świetnie w tym zestawieniu.

Próbując sobie wyobrazić ich połączenie z klasycznym paskiem ze skóry, czy nawet typową bransoletą nawet z drobnych ogniw, trudno nie odnieść wrażenia, że takie pomysły odpadają w przedbiegach. Bransoleta Milanese to element, który gra tutaj pierwsze skrzypce.

Satynowe wykończenie w pionie nadaje kolorowym tarczom nowoczesny wygląd i styl.

CARL F. BUCHERER Adamavi AutoDate

CARL F. BUCHERER Adamavi AutoDate

Gama barw cyferblatów obejmuje odcienie nude, łososiowego, niebieskiego oraz ciemnoszarego. Wyraźnie widać, że warianty dedykowane męskiej grupie odbiorców są bardziej wyraziste i mocniejsze (zwłaszcza błękitny i grafitowy). Długie, smukłe ramiona wskazówek w stylu dauphine świetnie współgrają z nakładanymi indeksami godzinowymi. Zgrabna, minimalistyczna forma tych obydwu elementów sprawia, że tarcza jest czysta i czytelna. Okienko datownika z czarno-białą tarczą znajduje się na godzinie trzeciej. Poniżej wskazania godziny 12 umieszczono proste logo marki, zaś symetrycznie, na dole, informację o rodzaju mechanizmu – automatic. Sygnowana koronka jest położona standardowo.

CARL F. BUCHERER Adamavi AutoDate

CARL F. BUCHERER Adamavi AutoDate

CARL F. BUCHERER Adamavi AutoDate

Mechanizmy zastosowane w kolekcji zegarków Adamavi AutoDate są zróżnicowane ze względu na gabaryty danego modelu. Te o średnicy kopert 39 mm wyposażono w mechanizm CFB 1950 z automatycznym naciągiem sprężyny, zaś mierzące 31 mm mają wewnątrz kaliber CFB 1963 z rezerwą chodu 38 godzin. Oba mechanizmy pracują niezawodnie i precyzyjnie. Wodoodporność zegarka to 30 m.

Historia marki Carl F. Bucherer sięga 1888 roku. Zaczynała od zegarków kieszonkowych, by w kolejnych dekadach budować swoją historię coraz ciekawszymi kamieniami milowymi. Powstała w Szwajcarii, nieustannie się rozwija, tworząc coraz doskonalsze koncepty – od chronografów, poprzez zegarki typu worldtimer, aż po najbardziej zaawansowane komplikacje. W dotychczasowym dorobku nie brakuje również egzemplarzy designerskich, będących dziełami zegarmistrzowskiej sztuki. Wszystkie łączy znakomita jakość wykonania oraz wyrafinowany styl, czego przykład mogą stanowić opisywane modele.

Cena zegarków Carl F. Bucherer Adamavi AutoDate to około 2 500 euro.

Wszelkie nowości, recenzje zegarków oraz informacje dotyczące marki Carl F. Bucherer znajdują się zawsze na indywidualnej podstronie marki tu: CARL F. BUCHERER.

Marzena Kondera - Giergiel


Tagi:

Tissot - Premium

REKLAMA

Zegarek dla nastolatka i… stulatka

Zegarek dla nastolatka i… stulatka

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

Bulova 420

REKLAMA

Sector 420

REKLAMA

Frederique Constant 420

REKLAMA

Greenlogic 420

REKLAMA

Janeba Oris 420

REKLAMA

SEIKO 420

REKLAMA

Atlantic 420

REKLAMA

Epos 420

REKLAMA

VICTORINOX FieldForce Sport Chrono ...
VICTORINOX FieldForce Sport Chrono ...
10.12.2020
Prezentujemy: ATLANTIC Worldmaster ...
Prezentujemy: ATLANTIC Worldmaster ...
12.12.2020

Podstrony producentów

Zegarki marki Aerowatch
Zegarki marki Alpina
Zegarki marki Atlantic
Zegarki marki Aviator Swiss Made
Zegarki marki Ball
Zegarki marki Bulova
Zegarki marki Błonie
Zegarki marki Certina
Zegarki marki Citizen
Zegarki marki Davosa
Zegarki marki Epos
Zegarki marki Frederique Constant
Zegarki marki G-SHOCK
Zegarki marki Grand Seiko
Zegarki marki Junghans
Zegarki marki Luminox
Zegarki marki Maurice Lacroix
Zegarki marki Michel Herbelin
Zegarki marki Montblanc
Zegarki marki Mudita
Zegarki marki Omega
Zegarki marki Orient
Zegarki marki Orient Star
Zegarki marki Oris
Zegarki marki Perrelet
Zegarki marki Polpora
Zegarki marki Prim
Zegarki marki Rado
Zegarki marki Roamer
Zegarki marki Seiko
Zegarki marki Tissot
Zegarki marki Victorinox
Zegarki marki Vostok Europe
Zegarki marki Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco