• Zegarki marki Aerowatch
 • Zegarki marki Alpina
 • Zegarki marki Czapek Geneve
 • Zegarki marki Carl F. Bucherer
 • Zegarki marki Bulova
 • Zegarki marki Oris
 • Zegarki marki Victorinox
 • Zegarki marki Xicorr
 • Zegarki marki Doxa
 • Zegarki marki Citizen
 • Zegarki marki Certina
 • Zegarki marki Tissot
 • Zegarki marki Frederique Constant
 • Zegarki marki Montblanc
 • Zegarki marki MeisterSinger
 • Zegarki marki Atlantic
 • Zegarki marki Ball
 • Zegarki marki Longines
 • Zegarki marki Davosa
 • Zegarki marki Orient
 • Zegarki marki Aviator Swiss Made
 • Zegarki marki Seiko
 • Zegarki marki G-SHOCK
 • Zegarki marki Grand Seiko
 • Zegarki marki Epos
 • Zegarki marki Vostok Europe
 • Zegarki marki Traser
 • Zegarki marki Steinhart
 • Zegarki marki Omega
 • Zegarki marki Roamer
 • Zegarki marki Perrelet
 • Zegarki marki Glycine
 • Zegarki marki Armin Strom

ALPINA AlpinerX Space Edition – „kosmiczny” smartwatch


Powrót do kategorii

No i proszę – szwajcarska marka Alpina postanowiła być kolejnym producentem zegarków, który wysłał swój produkt w kosmos. Tak – w kosmosie zawitał zegarek Alpina AlpinerX w specjalnej wersji. Trzeba na wstępie wyjaśnić, że nie był on tam na ręku astronauty, a trafił w przestrzeń zupełnie innym sposobem.

20 lipca 1969 roku ludzie po raz pierwszy w historii stawiali kroki na Księżycu. Neil Armstrong i Buzz Aldrin badali obszar wokół ich lądownika na Księżycu, zbierali próbki gleby i skał, przeprowadzali eksperymenty i ogólnie, na zawsze naznaczali historię zapisując w niej także siebie. W ramach kampanii „Reach your Summit” Alpina Watches mogła jedynie wyrazić uznanie dla wysiłków poczynionych 50 lat temu, które zmieniły relacje ludzkości z przestrzenią kosmiczną.

Uznanie ze strony firmy zegarmistrzowskiej to także specjalny zegarek.

 ALPINA AlpinerX Space Edition – „kosmiczny” smartwatch

 ALPINA AlpinerX Space Edition – „kosmiczny” smartwatch

Alpina AlpinerX, zegarek, który był w kosmosie, osiągając wysokość 33 793 metrów.

Przekraczając pułap najwyższego szczytu na Ziemi - Mount Everest, na wysokości 8 848 metrów Alpina przekroczyła swoje granice maksymalnie wykorzystując funkcję wysokościomierza zegarka, bo Alpiner X jest przecież bardzo bogato wyposażony.

Przestrzeń w jakiej znalazł się zegarek to tzw. „near space”, czyli bliski kosmos. Określa się tym mianem obszar pomiędzy 30 a 40 tys. metrów nad powierzchnią naszej planety.

We współpracy z „Sent into Space”, firmą specjalizującą się w fotografii kosmicznej (z siedzibą w regionie Sheffield, South Yorkshire, Anglia), model AlpinerX wysłano w kosmos. Zegarek został zamocowany na urządzeniu wynoszonym w przestrzeń kosmiczną. Zamontowano go na zewnątrz, dzięki czemu powstał efektowny film pokazujący zegarek na tle zapierających dech w piersiach widoków.

Oto film, który warto zobaczyć:


AlpinerX wrócił wraz z osprzętem na powierzchnię Ziemi lądując aż 60 km od miejsca startu. Zegarek przechodził najpierw przez troposferę, a następnie przez różne poziomy stratosfery, a wszystko uwieczniono na tle naszej planety.  

Pierwszy zegarek Alpina, AlpinerX, który wyruszył w przestrzeń kosmiczną i powrócił z niej, jest teraz wystawiony w muzeum Alpina w Plan-les-Ouates w Genewie.

Akcja związana z zegarkiem, jak pisałem na wstępie, ma być próbą oddania hołdu i uczczenia wielkiego osiągnięcia ludzkości. 50 rocznica pierwszego lądowania człowieka na Księżycu to wielkie wydarzenie i z tego powodu marka Alpina stworzyła specjalną edycję 299 sztuk zegarka AlpinerX w specyficznym odcieniu niebieskiego koloru, który można kojarzyć z przestrzenią kosmiczną.  

ALPINA AlpinerX Space Edition – „kosmiczny” smartwatch

ALPINA AlpinerX Space Edition – „kosmiczny” smartwatch

Koperta, luneta, tarcza i pasek mają odzwierciedlać nieskończoność ciemnoniebieskiej przestrzeni kosmicznej. Tarcza została wyposażona w nakładane srebrzyste indeksy godzinowe z paskami czarnej masy luminescencyjnej. Poza oznaczonymi za pomocą cyfr arabskich indeksów: 3, 6, 9 i 12, pozostałe są wydłużonymi prostokątami ze szpiczastym zakończeniem skierowanym do środka tarczy.

Ażurowane i dość szerokie wskazówki są ciemnoniebieskie i wypełnione czarną masą świecącą. Poza tym stylistycznie to znana tarcza modelu AlpinerX, o którym miałem przyjemność napisać więcej przy okazji recenzji. Jest oczywiści także w dolnej części zamieszczony cyfrowy wyświetlacz służący do odczytu dodatkowych informacji.

W ramach wyróżnienia modelu limitowanego, poza specjalną kolorystyką, mamy również akcent na przykręcanym deklu zegarka. Podkreślający jego wyjątkowość dekiel na centralnej części ma specjalny grawer z Księżycem w centrum trójkątnego logo Alpiny, zainspirowanego zarysem góry Matterhorn. Każdy zegarek został ręcznie zmontowany w warsztatach marki w Genewie i jest indywidualnie numerowany.

ALPINA AlpinerX Space Edition – „kosmiczny” smartwatch

ALPINA AlpinerX Space Edition – „kosmiczny” smartwatch

Sent Into Space Ltd. to nowatorska firma specjalizująca się w wysyłaniu przedmiotów do przestrzeni bliskiego kosmosu. Są to światowi eksperci w tej dziedzinie, którzy stosują najnowocześniejsze osiągnięcia i rezultaty najnowszych badań oraz innowacji, aby tworzyć inspirujące doświadczenia związane z przestrzenią wokół Ziemi. Duża część ich działalności związana jest z produkcją reklam dla firm, które poszukują dramatycznego, atrakcyjnego i nowatorskiego podejścia do promocji swoich usług czy produktów. Firma przeprowadziła ponad 500 udanych lotów, w tym projekty dla takich firm, jak Xbox, Google, BBC, Sony Music i Audi oraz wielu innych.

Oprócz projektów korporacyjnych i typowo komercyjnych firma prowadzi projekty w szkołach, by przybliżyć tematykę kosmosu dla uczniów. To dlatego Sent Into Space okazała się świetnym partnerem dla pomysłu marki Alpina, by uczcić 50-lecie lądowania człowieka na Księżycu. Także dobór zegarka wydaje się właściwy. Dopracowany smartwatch o cenionej pozycji i bardzo dużych możliwościach wydaje się być godnym tego celu zegarkiem.

ALPINA AlpinerX Space Edition – „kosmiczny” smartwatch

ALPINA AlpinerX Space Edition – „kosmiczny” smartwatch
Pamiętam, kiedy przy okazji recenzji miałem okazję przekonać się jak wygodny i użyteczny jest to zegarek. Włókno szklane zastosowane do stworzenia obudowy jest bardzo lekkie i wytrzymałe. Spore możliwości po połączeniu ze smartfonem związane z aktywnościami i trybem życia, uprawianymi sportami czy wszelkiego rodzaju powiadomieniami i alarmami są atrakcyjne pod względem funkcjonalności.

Ale także jako samodzielny produkt, zegarek ten oferuje wiele funkcji z bardzo nietypowym, niespotykanym wskazaniem aktualnego poziomu promieniowania UV. Czytelność jest dobra, tym bardziej, że do odczytu wskazań na wyświetlaczu zastosowano podświetlenie Led.

Cena Alpina AlpinerX Space Edition katalogowo to 3 990 złotych.

Recenzja zegarka tu: Testujemy: ALPINA AlpinerX Smart Outdoors

Wszelkie nowości, recenzje zegarków oraz informacje dotyczące marki Alpina znajdują się zawsze na indywidualnej podstronie marki tu: ALPINA.

Adrian Szewczyk

Tissot - Premium

REKLAMA

Magazyn ZIP NR 13

MAGAZYN ZIP NR 13 - wydanie rocznicowe!

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

Matura z wiedzy o zegarkach - Edycja 2
Aerowatch 420

REKLAMA

Glycine 420

REKLAMA

Doxa 420

REKLAMA

Qlock Two 420

REKLAMA

Epos 420

REKLAMA

GRAND SEIKO 420

REKLAMA

Alpina 420

REKLAMA

Victorinox Alliance Mechanical - ni...
Victorinox Alliance Mechanical - ni...
03.02.2020
DAVOSA Argonautic Bronze TT Limited...
DAVOSA Argonautic Bronze TT Limited...
07.02.2020

Podstrony producentów

Zegarki marki Aerowatch
Zegarki marki Alpina
Zegarki marki Armin Strom
Zegarki marki Atlantic
Zegarki marki Audemars Piguet
Zegarki marki Aviator Swiss Made
Zegarki marki Ball
Zegarki marki Bulova
Zegarki marki Carl F. Bucherer
Zegarki marki Certina
Zegarki marki Chopard
Zegarki marki Citizen
Zegarki marki Czapek Geneve
Zegarki marki Davosa
Zegarki marki Doxa
Zegarki marki Emile Chouriet
Zegarki marki Epos
Zegarki marki Eterna
Zegarki marki Frederique Constant
Zegarki marki G-SHOCK
Zegarki marki Glycine
Zegarki marki Grand Seiko
Zegarki marki Junghans
Zegarki marki Longines
Zegarki marki Maurice Lacroix
Zegarki marki MeisterSinger
Zegarki marki Montblanc
Zegarki marki Omega
Zegarki marki Orient
Zegarki marki Oris
Zegarki marki Perrelet
Zegarki marki Polpora
Zegarki marki Rado
Zegarki marki Roamer
Zegarki marki Schaumburg
Zegarki marki Seiko
Zegarki marki Steinhart
Zegarki marki Tag Hauer
Zegarki marki Tissot
Zegarki marki Traser
Zegarki marki Ulysse Nardin
Zegarki marki Victorinox
Zegarki marki Vostok Europe
Zegarki marki Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco