• Zegarki marki Seiko
 • Zegarki marki Roamer
 • Zegarki marki Błonie
 • Zegarki marki Ball
 • Zegarki marki Vostok Europe
 • Zegarki marki Bulova
 • Zegarki marki Epos
 • Zegarki marki Grand Seiko
 • Zegarki marki Aviator Swiss Made
 • Zegarki marki G-SHOCK
 • Zegarki marki Luminox
 • Zegarki marki Davosa
 • Zegarki marki Atlantic
 • Zegarki marki Oris
 • Zegarki marki Tissot
 • Zegarki marki Omega
 • Zegarki marki Aerowatch
 • Zegarki marki Prim
 • Zegarki marki Orient Star
 • Zegarki marki Orient
 • Zegarki marki Victorinox
 • Zegarki marki Alpina
 • Zegarki marki Citizen
 • Zegarki marki Perrelet
 • Zegarki marki Frederique Constant
 • Zegarki marki Certina
 • Zegarki marki Junghans
 • Zegarki marki Michel Herbelin
 • Zegarki marki Montblanc
 • Zegarki marki Rado
 • Zegarki marki Mudita

"Seikoholicy 3" - trzecie spotkanie fanów Seiko!


Dwa lata temu odbyło się pierwsze w Polsce spotkanie fanów Seiko z europejskimi i polskimi przedstawicielami tej marki, którego inicjatorem była polska grupa zegarkowa na Facebooku – Czasoholicy. Spotkanie to miało charakter pilotażowy i było swego rodzaju „testem”, czy taka formuła budowania więzi z daną marką i jej fanami zostanie pozytywnie odebrana. Pierwsze spotkanie przebiegło w doskonałej atmosferze i zostało podsumowane bardzo pozytywnie, dlatego polscy przedstawiciele marki Seiko wraz grupą Czasoholicy postanowili kontynuować tę formułę kameralnych spotkań.

Druga edycja „Seikoholików” odbyła się w ubiegłym roku w sierpniu, a w tym roku miłośnicy japońskiej marki spotkali się już po raz trzeci!

"Seikoholicy 3" - trzecie spotkanie fanów Seiko (relacja i zdjęcia)!

"Seikoholicy 3" - trzecie spotkanie fanów Seiko (relacja i zdjęcia)!

"Seikoholicy 3" - trzecie spotkanie fanów Seiko (relacja i zdjęcia)!

Trzecia edycja „Seikoholików”, tak jak dwie poprzednie, utrzymana była w kameralnym kształcie, dlatego w spotkaniu wzięło udział tylko kilkanaście osób zaproszonych przez organizatorów. Uczestnicy to głównie osoby należące do grupy Czasoholicy, miłośnicy i fani marki Seiko, a także osoby związane z branżą zegarkową i mediami społecznościowymi.

Intencją spotkań jest z jednej strony okazja do prezentacji zegarkowych nowości marki Seiko, które uczestnicy mogą podziwiać dzięki obecności polskich i zagranicznych przedstawicieli tej marki, ale także szansa na rozmowy i pogłębianie wiedzy o japońskiej firmie.

Podobnie jak podczas dotychczasowych dwóch spotkań, także i tym razem mogliśmy zobaczyć na żywo zarówno najnowsze modele japońskiego producenta, jak również dziesiątki modeli vintage, w tym modele z kolekcji Grand Seiko. Możliwość podziwiania modeli „GS” stanowił niewątpliwie ogromną atrakcję tych spotkań, gdyż jak wiadomo, nie są to zegarki powszechnie dostępne, które można zobaczyć w dowolnym sklepie.

"Seikoholicy 3" - trzecie spotkanie fanów Seiko (relacja i zdjęcia)!

"Seikoholicy 3" - trzecie spotkanie fanów Seiko (relacja i zdjęcia)!

Dzięki zaproszeniu otrzymanemu od organizatorów, czyli polskich przedstawicieli marki Seiko i grupy Czasoholicy, dwóch członków naszej redakcji miało okazję wziąć udział w tym ciekawym wydarzeniu.

Jako, że w trzeciej edycji Seikoholików wziął udział po raz pierwszy nasz redakcyjny kolega Adrian, poprosiliśmy Go, aby podzielił się swoimi wrażeniami oraz przedstawił relację z tego spotkania.


Zegarkowy świat staje się coraz bardziej kolorowy, obfity.

Nie mam tu na myśli coraz większej liczby oferowanych zegarków czy też firm produkujących zegarki, chociaż w tym kierunku branża rozwija się bardzo dynamicznie. Myślę teraz bardziej o fakcie, iż miłośnicy zegarków w Polsce mają coraz więcej możliwości, by dzielić się swoją pasją i doświadczeniami związanymi ze swoim hobby.

Pisałem o sobie już kilka razy, że fascynacja zegarkami u mnie ujawniała się już od lat dziecięcych, ale mocniejsze, świadome zaangażowanie to rok 2005 i aktywna działalność na ówczesnym forum zegarkowym. Obecnie obserwujemy rosnące znaczenie mediów społecznościowych, pojawiły się portale zegarkowe, wydawane są zegarkowe czasopisma, w tym nasz magazyn Zegarki i Pasja. Podejmowanych jest wiele działań o charakterze edukacyjnym oraz inicjatyw branżowych, które wnoszą wiele do świata zegarków i kierowane są do ich miłośników, starając się poszerzać ich grono. Zrywa się ze skostniałymi strukturami, wychodząc do ludzi, by zarażać ich fascynującym światem mikromechaniki.


"Seikoholicy 3" - trzecie spotkanie fanów Seiko (relacja i zdjęcia)!

"Seikoholicy 3" - trzecie spotkanie fanów Seiko (relacja i zdjęcia)!

Tylko ktoś krótkowzroczny nie widzi jak ważne stają sie grupy na portalu Facebook. Jedną z najprężniej działających i budzących moją sympatię grup są Czasoholicy. „Czasohole” to ludzie, dla których zegarki są ważnym elementem ich życia, a formuła działania portalu społecznościowego pozwala szybciej poznawać ludzi i wchodzić z nimi w interakcje, niż oferowały to do tej pory funkcjonujące fora tematyczne. Mimo nadal głównie wirtualnych kontaktów, są one zdecydowanie bardziej namacalne niż na internetowych forach.

Poznajemy nieco większy wycinek życia ludzi, z którymi się kontaktujemy, poznajemy ich nieco lepiej. Tym bardziej, że grupy działają prężnie. Czasoholicy angażują się w takie wydarzenia jak organizowaną przez nasz portal i magazyn LOGO Maturę z wiedzy o zegarkach, czy również bezprecedensowy Festiwal AuroChronos. Grupowicze spotykają się nie tylko online, ale także w realu, identyfikują z grupą. To nie tylko towarzystwo dyskusyjne, a szeroko zakrojone działania promujące zegarmistrzostwo, na największą chyba dziś skalę.

Wśród „Czasocholi” są, co normalne, miłośnicy różnych marek zegarkowych, zegarków radzieckich, zegarków vintage itd. Wśród nich są także miłośnicy marki Seiko.

Ta grupa osób to „Seikoholicy”.


"Seikoholicy 3" - trzecie spotkanie fanów Seiko (relacja i zdjęcia)!

"Seikoholicy 3" - trzecie spotkanie fanów Seiko (relacja i zdjęcia)!

Pisząc o marce Seiko zawsze twierdziłem, że to firma wyjątkowa.

Ta japońska firma oferuje zegarki bardzo atrakcyjne cenowo, dosłownie dla każdego, poprzez modele bardziej zaawansowane i z wyższej półki cenowej, jak również zegarki wydzielonej marki Grand Seiko, która jakością wykonania kopert może zawstydzić wielu producentów oferujących znacznie droższe zegarki, do topowych modeli marki Credor, będącej również wizytówką najwyższych możliwości japońskiej sztuki zegarmistrzowskiej. Nie do pominięcia jest fakt, że zegarki tej marki oferowane w ramach wspomnianych poziomów cenowych zazwyczaj oferują „więcej” niż podobne modele konkurencji w danym przedziale cenowym.

Co znaczy to „więcej”? Otóż mam tu na myśli dodatkowe komplikacje konstrukcji mechanizmów wycenione rozsądnie, czy też lepszą jakość wykonania, jak również ogólne możliwości i parametry techniczne tych zegarków.

Wyjątkowość Seiko, jak się okazało, nie kończy się na tych aspektach. Wspomniani Seikoholicy to grupa miłośników marki, którzy spotykają się by dzielić się swoją pasją. A Seiko jako firma potrafi docenić ich zaangażowanie i sympatię.


"Seikoholicy 3" - trzecie spotkanie fanów Seiko (relacja i zdjęcia)!

W tym roku taki zjazd miłośników Seiko odbył się w naszej żeglarskiej stolicy, w Giżycku na Mazurach. Było to już trzecie spotkanie Seikoholików. No i właśnie. Dystrybutorem Seiko w Polsce jest firma Zibi, posiadająca salony Time Trend. Firma okazuje pełne wsparcie Seikoholikom, co pokazuje, jak dla marki Seiko ważne są relacje z fani zegarków.

To działanie godne naśladowania i pełnego docenienia.

Ale to nie wszystko. To, co mnie zaskoczyło bardzo pozytywnie to fakt, że do grupy kilkunastu osób kolekcjonujących zegarki Seiko jest w stanie przyjechać polskie kierownictwo dystrybutora marki, a także szef sprzedaży Seiko na cały nasz kontynent, Pan Patricio Testart! To pokazuje, że są firmy doceniające więź z klientem, a to nie jest norma.

Ale przecież Seiko jest wyjątkowe.

Takie zachowania mają oczywiście pozytywny wydźwięk marketingowy, co nie zmienia faktu i absolutnie nie umniejsza wartości dodanej dla miłośników Seiko, jaką jest właśnie takie podejście. Pan Patricio Testart odwiedził nas na Mazurach i opowiedział uczestnikom zlotu podczas dwugodzinnej  prezentacji o aktualnej kolekcji diverów Seiko, a później… rozmawiał z nami i spędzał wolny czas, okazując się przesympatycznym, otwartym człowiekiem, dla którego praca jest autentyczną pasją.


"Seikoholicy 3" - trzecie spotkanie fanów Seiko (relacja i zdjęcia)!

"Seikoholicy 3" - trzecie spotkanie fanów Seiko (relacja i zdjęcia)!

"Seikoholicy 3" - trzecie spotkanie fanów Seiko (relacja i zdjęcia)!

"Seikoholicy 3" - trzecie spotkanie fanów Seiko (relacja i zdjęcia)!

„Management” polskiego dystrybutora, dyrektor ze struktur europejskich, Administratorzy Czasoholików, piękne Mazury, wspaniała pogoda oraz przesympatyczne Seikoholiczki i Seikoholicy – no i jak tu nie cenić Seiko, skoro do zegarków na świetnym poziomie dochodzą tak ciekawi, zafascynowani nimi ludzie?

Dziękując za zaproszenie na to spotkanie dodam, że dawno nie spędziłem kilku dni w tak sympatycznym towarzystwie.


Kolejna edycja „Seikoholików” dowiodła, iż warto organizować tego typu przedsięwzięcia, gdyż stwarza to okazję do spotkań w gronie osób autentycznie zafascynowanych daną marką, którzy dysponują zarówno ogromną wiedzą na jej temat, a także jej wyrobów, jak również posiadają imponujące kolekcje zegarków. Dzięki Seikoholickim spotkaniom miłośnicy tej japońskiej marki w Polsce mają niecodzienną okazję do zobaczenia i podziwiania na żywo wielu historycznych, bardzo często rzadko spotykanych zegarków tej marki, a także współczesnych czasomierzy Seiko w jednym miejscu.

Dodatkowo obecność zagranicznych i polskich przedstawicieli marki Seiko podczas spotkania nadaje temu wydarzeniu nie tylko wyższej rangi, ale również daje okazję do poznania planów rozwoju japońskiej firmy na naszym rodzimym rynku oraz stwarza okazję do zadawania pytań i pogłębiania wiedzy o marce.

"Seikoholicy 3" - trzecie spotkanie fanów Seiko (relacja i zdjęcia)!

"Seikoholicy 3" - trzecie spotkanie fanów Seiko (relacja i zdjęcia)!

Wśród uczestników trzeciej edycji Seikoholików znalazł się także twórca naszego Partnerskiego kanału na You Tube „Szafirowe Szkiełko” – Maciej Jaworski. Maciek jest „Czasoholikiem”, a swoją pasją do zegarków postanowił się dzielić z innymi poprzez tworzenie autorskich filmów zamieszczanych właśnie na platformie YouTube.

Dzięki obecności „Szafirowego Szkiełka” powstał film z tegorocznego spotkania „Seikoholików”:
 


Prezentowane w niniejszym artykule zdjęcia oraz powyższy film w dużej mierze oddają atmosferę panującą podczas trzeciej edycji spotkania „Seikoholików”, a zarazem dają szansę zobaczyć wiele interesujących modeli zegarków Seiko, które były tam prezentowane.

III edycja spotkania fanów i przedstawicieli marki Seiko w Polsce już za nami. Cieszymy się, że mogliśmy brać udział w tym wydarzeniu i mamy nadzieję, że spotkania fanów Seiko będą kontynuowane!

Wszelkie nowości, recenzje zegarków oraz informacje dotyczące Seiko znajdują się zawsze na indywidualnej podstronie marki tu – SEIKO.

Adrian Szewczyk / Maciej Kopyto


Certina - Premium

REKLAMA

Magazyn ZIP - Wszystkie wydania

MAGAZYN Zegarki i Pasja - Wszystkie wydania

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

Epos 420

REKLAMA

Janeba Oris 420

REKLAMA

Atlantic 420

REKLAMA

Sector 420

REKLAMA

Bulova 420

REKLAMA

SEIKO 420

REKLAMA

Greenlogic 420

REKLAMA

Frederique Constant 420

REKLAMA

Frederique Constant wspiera MotoCla...
Frederique Constant wspiera MotoCla...
16.08.2019
Polski Związek Koszykówki i marka A...
Polski Związek Koszykówki i marka A...
20.08.2019

Podstrony producentów

Zegarki marki Aerowatch
Zegarki marki Alpina
Zegarki marki Atlantic
Zegarki marki Aviator Swiss Made
Zegarki marki Ball
Zegarki marki Bulova
Zegarki marki Błonie
Zegarki marki Certina
Zegarki marki Citizen
Zegarki marki Davosa
Zegarki marki Epos
Zegarki marki Frederique Constant
Zegarki marki G-SHOCK
Zegarki marki Grand Seiko
Zegarki marki Junghans
Zegarki marki Luminox
Zegarki marki Maurice Lacroix
Zegarki marki Michel Herbelin
Zegarki marki Montblanc
Zegarki marki Mudita
Zegarki marki Omega
Zegarki marki Orient
Zegarki marki Orient Star
Zegarki marki Oris
Zegarki marki Perrelet
Zegarki marki Polpora
Zegarki marki Prim
Zegarki marki Rado
Zegarki marki Roamer
Zegarki marki Seiko
Zegarki marki Tissot
Zegarki marki Victorinox
Zegarki marki Vostok Europe
Zegarki marki Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco