• Zegarki marki Błonie
 • Zegarki marki Bulova
 • Zegarki marki Epos
 • Zegarki marki Tissot
 • Zegarki marki Prim
 • Zegarki marki U-boat
 • Zegarki marki Roamer
 • Zegarki marki Perrelet
 • Zegarki marki Omega
 • Zegarki marki Frederique Constant
 • Zegarki marki Rado
 • Zegarki marki Fortis
 • Zegarki marki Vostok Europe
 • Zegarki marki Grand Seiko
 • Zegarki marki Oris
 • Zegarki marki Aviator Swiss Made
 • Zegarki marki G-SHOCK
 • Zegarki marki Michel Herbelin
 • Zegarki marki Alpina
 • Zegarki marki Traser
 • Zegarki marki Atlantic
 • Zegarki marki Davosa
 • Zegarki marki Junghans
 • Zegarki marki Inventic
 • Zegarki marki Citizen
 • Zegarki marki Seiko
 • Zegarki marki Orient
 • Zegarki marki Victorinox
 • Zegarki marki Ball
 • Zegarki marki Eberhard
 • Zegarki marki Orient Star
 • Zegarki marki Certina
 • Zegarki marki Aerowatch

Frederique Constant wspiera MotoClassic Wrocław 2019 – konkurs elegancji


Powrót do kategorii

W stolicy Dolnego Śląska już po raz kolejny odbywa się zlot starych samochodów, który nosi nazwę MotoClassic. Szwajcarska zegarkowa marka Frederique Constant jest po raz czwarty z rzędu partnerem tego wydarzenia. W trakcie trwania imprezy przeprowadzony zostanie Konkurs Elegancji, w którym nagrodę główną w postaci zegarka ufundował jego mecenas, czyli wspomniana firma Frederique Constant.

Dziewiąta edycja imprezy MotoClassic Wrocław odbędzie się w dniach 17 i 18 sierpnia. Z miłości do motoryzacji, zarówno tej zabytkowej jak i współczesnej, będzie można odbyć spacer po 50 hektarowym terenie Zamku Topacz, na którym prezentowane będą klasyczne i pięknie odrestaurowane pojazdy z lat 1886 – 1990 oraz ich współcześni następcy. W trakcie tegorocznej edycji MotoClassic Wrocław będzie można zobaczyć pełen przekrój motoryzacyjnego świata, począwszy od zabytkowego, na współczesnym kończąc. Swoje najnowsze modele i najciekawsze premiery przedstawią takie marki jak: Bentley, Porsche, Jaguar, Land Rover, Lexus, BMW czy Mercedes.

Frederique Constant wspiera MotoClassic Wrocław 2019

Frederique Constant wspiera MotoClassic Wrocław 2019

Prezentacji zabytkowych pojazdów na dwóch scenach towarzyszyć będą atrakcje przygotowane specjalnie dla dzieci, strefa wystawców z branży motoryzacyjnej, sektor militarny (przygotowany w oparciu o grupy rekonstrukcji historycznej), a także strefa foodtrucków.

Wśród prowadzących imprezę pojawią się Joanna Zientarska, Włodzimierz Zientarski, Mateusz Stworzewicz, Błażej Żuławski, a także Komandor Zlotu Adam Kornafel.

Motoryzacyjny piknik retro, nawiązujący do świetnych tradycji Classic Days w Zamku Dyck zapowiada się bardzo ciekawie.

Frederique Constant wspiera MotoClassic Wrocław 2019

W sobotę będzie można podziwiać ponad 35 pojazdów marki Jaguar i Daimler, które przyjadą już w piątek do Zamku Topacz, reprezentując Jaguar Daimler Club Holland. To klub zrzeszający ponad 2.000 fanów marki, który działa na terenie Holandii od ponad 40 lat. Jego członkowie co rok organizują dwutygodniowy przejazd do interesującego kraju w obrębie Europy.

W roku ubiegłym odwiedzili Szkocję, a w tym roku wybór padł na Polskę. Impreza MotoClassic Wrocław będzie finałem ich podróży, w trakcie której planują odwiedzić również Zakopane, Wieliczkę i Kraków. Trasa, którą pokonają na kołach obejmie ponad 2.000km, a towarzyszyć im będzie specjalny team techniczny, który zadba o dobrą kondycję pojazdów w trakcie podróży.

Frederique Constant wspiera MotoClassic Wrocław 2019

W niedzielę miejsce gości z Holandii przejmie Pagoda SL Klub Polska, którego członkowie pojawią się na terenie Zamku Topacz w ilości ponad 25 pojazdów.

Tegoroczna edycja imprezy przyniesie niewątpliwie moc niezapomnianych wrażeń fanom marki Mercedes. Po raz pierwszy w imprezie MotoClassic Wrocław weźmie udział Klub Zabytkowych Mercedesów, który jest pełnoprawnym członkiem Mercedes-Benz Classic Club Management (wcześniej Mercedes-Benz Classic Car Club International). Zdradzimy tylko, że jest to jeden z największych klubów klasycznej motoryzacji w Polsce, zrzeszający właścicieli pojazdów spod znaku gwiazdy, a jego członkowie są w posiadaniu niezwykle rzadkich i jednych z najstarszych klasyków tej marki.

Będzie można je podziwiać zarówno w sobotę jak i w niedzielę na dziedzińcu Zamku Topacz oraz w drugiej, specjalnie do tego przygotowanej strefie imprezy. Ekspozycja powstanie dzięki wsparciu Mercedes-Benz Polska oraz Mercedes-Benz Grupa Wróbel.

Frederique Constant wspiera MotoClassic Wrocław 2019

Frederique Constant wspiera MotoClassic Wrocław 2019

Wydarzeniem specjalnym będzie zaprezentowanie przez Salon Austor pojazdu BACK MONO, bolidu z homologacją drogową przeznaczonego dla kierowców, którzy poszukują purystycznego stylu jazdy i dla których wzornictwo, inżynieryjna doskonałość i osiągi mają pierwszorzędne znaczenie. MONO jest ekskluzywnym projektem, który wyznacza nowy punkt odniesienia w wąskim i elitarnym segmencie lekkich samochodów sportowych. Pochodzi  z prywatnej kolekcji Austor oraz posiada wartość kolekcjonerską oraz inwestycyjną.

Ponownie do Zamku Topacz powrócą, zabytkowe sportowe Bugatti, które wyglądem i szaleństwami na torze wyścigowym z pewnością zwrócą na siebie uwagę. W ramach tegorocznej edycji będzie można podziwiać min. Bugatti T13  Brescia z 1922 roku z Czech, Bugatti T40 z 1928 roku z Polski oraz Bugatti T43 z Austrii.

Casual Car Club będzie również obecny na dziedzińcu Zamku Topacz, a jego członkowie na okoliczność przyjazdu z Warszawy zorganizowali ponownie specjalny rajd by dotrzeć wspólnie na tegoroczną edycję MotoClassic Wrocław. W ramach ekspozycji będzie można podziwiać min. Bentley’a z 1936 roku, którym załoga w składzie Tessa van Arkel i Paul van Arkel brali udział w tegorocznej edycji Mille Miglia w ramach zespołu Perlage Team.

Frederique Constant wspiera MotoClassic Wrocław 2019

Swoją obecność potwierdził również Rolls-Royce Enthusiats’ Club Poland, który zaprezentuje wspaniałe klasyczne pojazdy tej marki w obrębie dziedzińca głównego Zamku Topacz.

W trakcie trwania imprezy przeprowadzony zostanie na dwóch scenach w sobotę 17 sierpnia Konkurs Elegancji, w trakcie którego jury oceniać będzie stopień odrestaurowania pojazdu oraz przygotowanie kostiumów z epoki, w których będzie prezentować się załoga.

Nagrodę główną konkursu w postaci luksusowego zegarka ze specjalnym grawerem ufundował jego mecenas, czyli firma Frederique Constant.

Frederique Constant wspiera MotoClassic Wrocław 2019

Frederique Constant wspiera MotoClassic Wrocław 2019

Sportowych emocji w trakcie trwania imprezy dostarczą próby sprawnościowe zabytkowych pojazdów przeprowadzane na specjalnie przygotowanym torze wyścigowym. Pod okiem sędziego Polskiego Związku Motorowego Jacka Bluma uczestnicy zlotu będą brali udział w konkurencji przejazdu na regularność, walcząc o trofea i miejsca na podium.

Rozdanie nagród w obu konkurencjach odbędzie się na scenie w niedzielę 18 sierpnia.

IX edycja imprezy MotoClassic Wrocław (Zlot Pojazdów Zabytkowych z lat 1886 – 1990) odbędzie się w dniach 17 - 18 sierpnia 2019 w Zamku Topacz koło Wrocławia.

Frederique Constant wspiera MotoClassic Wrocław 2019

Imprezę MotoClassic Wrocław, która odbywa się pod Patronatem Prezydenta Wrocławia Pana Jacka Sutryka, otworzy parada zabytkowych pojazdów, które przejadą ulicami Wrocławia w piątek 16 sierpnia. Na trasie parady znajdzie się Wrocławski Rynek oraz Tor Wyścigów Konnych Partynice, który zadedykował imprezie MotoClassic Wrocław specjalny dzień wyścigowy tj. niedzielę 18 sierpnia.

Bilety: dostępne w sprzedaży online oraz w dniach trwania imprezy na terenie Zamku Topacz

Redakcja Zegarki i Pasja
* materiał prasowy marki Frederique Constant i MotoClassic Wrocław


Tissot - Premium

REKLAMA

Magazyn ZIP NR 19

MAGAZYN Zegarki I Pasja NR 19

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

Epos 420

REKLAMA

Janeba Alpina 420

REKLAMA

GRAND SEIKO 420

REKLAMA

Lorus 420

REKLAMA

Inventic 420

REKLAMA

Frederique Constant 420

REKLAMA

Rozmowa z Pro Watches: o kondycji b...
Rozmowa z Pro Watches: o kondycji b...
16.08.2019
"Seikoholicy 3" - trzecie spotkanie...
"Seikoholicy 3" - trzecie spotkanie...
18.08.2019

Podstrony producentów

Zegarki marki Aerowatch
Zegarki marki Alpina
Zegarki marki Atlantic
Zegarki marki Aviator Swiss Made
Zegarki marki Ball
Zegarki marki Bulova
Zegarki marki Błonie
Zegarki marki Certina
Zegarki marki Citizen
Zegarki marki Davosa
Zegarki marki Eberhard
Zegarki marki Epos
Zegarki marki Fortis
Zegarki marki Frederique Constant
Zegarki marki G-SHOCK
Zegarki marki Grand Seiko
Zegarki marki Inventic
Zegarki marki Junghans
Zegarki marki Maurice Lacroix
Zegarki marki Michel Herbelin
Zegarki marki Omega
Zegarki marki Orient
Zegarki marki Orient Star
Zegarki marki Oris
Zegarki marki Perrelet
Zegarki marki Prim
Zegarki marki Rado
Zegarki marki Roamer
Zegarki marki Seiko
Zegarki marki Tissot
Zegarki marki Traser
Zegarki marki U-boat
Zegarki marki Victorinox
Zegarki marki Vostok Europe
Zegarki marki Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco