• Zegarki marki Omega
 • Zegarki marki Inventic
 • Zegarki marki Citizen
 • Zegarki marki Ball
 • Zegarki marki Rado
 • Zegarki marki Roamer
 • Zegarki marki Victorinox
 • Zegarki marki Alpina
 • Zegarki marki Aviator Swiss Made
 • Zegarki marki Tissot
 • Zegarki marki Błonie
 • Zegarki marki Orient
 • Zegarki marki Epos
 • Zegarki marki G-SHOCK
 • Zegarki marki Vostok Europe
 • Zegarki marki Prim
 • Zegarki marki Junghans
 • Zegarki marki Bulova
 • Zegarki marki Oris
 • Zegarki marki Orient Star
 • Zegarki marki Michel Herbelin
 • Zegarki marki Davosa
 • Zegarki marki Luminox
 • Zegarki marki Seiko
 • Zegarki marki Aerowatch
 • Zegarki marki Grand Seiko
 • Zegarki marki Perrelet
 • Zegarki marki Frederique Constant
 • Zegarki marki Atlantic
 • Zegarki marki Certina

Nautica – Porthole Automatic 25th Anniversary Limited Edition


Powrót do kategorii

Przygotowując tematy publikacji na portal "Zegarki i Pasja" staramy się prezentować jak najszersze spektrum marek zegarkowych oraz modeli zegarków, aby nasi Czytelnicy mieli okazję poznawać różne wyroby, w różnym przedziale cenowym. Pojawiają się więc często zegarki z „zegarmistrzowskiego Olimpu”, zegarki mechaniczne uznanych manufaktur, dzieła niezależnych zegarmistrzów, a także cenione marki, których produkty są powszechnie dostępne, jak również modele popularne.

Zegarki firm lifestylowych przedstawiamy niezwykle rzadko, ale dziś postanowiliśmy pokazać Wam jubileuszowy zegarek mechaniczny marki Nautica.

Stało się tak, gdyż po pierwsze - nie samym „Olimpem” żyjemy, a po drugie - warto wspomnieć o tym modelu z racji sięgnięcia przez jego producenta po mechaniczne serce, w jakie wyposażono ten model.

Założona w 1983 roku firma Nautica jest globalną marką produktów lifestyle, począwszy od ubrań męskich, damskich i dziecięcych, po akcesoria domowe. Produkty Nautica inspirowane są znaczeniem wody dla życia człowieka i starają odnosić się do klasyki stylu, są ożywcze i wyraziste. Cechą charakterystyczną jest bogata kolorystyka. Obecnie produkty Nautica dostępne są w ponad 75 krajach na całym świecie, w których działa 265 sklepów z ofertą marki Nautica oraz ponad 3000 sklepów z markowymi produktami Nautica.

Nautica – Porthole Automatic 25th Anniversary Limited Edition

Tak jak pozostałe produkty, tak i zegarki Nautica inspirowane są morzem.

Zaprojektowane zostały jednak dla osób, które spędzają większość czasu w mieście. To jakby powiew oceanicznej przygody dla ludzi związanych z różnych przyczyn z miastem. Pozwalają oddać ducha, charakter i cechy osobowości, mimo nie uczestniczenia w morskiej przygodzie.

Niewątpliwym wsparciem, uwiarygodnieniem zegarkowych aspiracji marki Nautica, ale także gwarancją należytej jakości wyrobów jest fakt, że firma w zakresie produkcji zegarków powiązana jest z Grupą Timex – cenionym producentem dobrych i niedrogich czasomierzy. Poza właściwą marką Timex, grupa ta ma pod swoimi skrzydłami zegarki modowych marek takich jak Versace, Salvaore Ferragamo, Guess czy właśnie Nautica.

Nautica świętuje więc 25-lecie swojej obecności w świecie zegarków prezentując model typu skeleton - Porthole 25th Anniversary Limited Edition z mechanizmem z automatycznym naciągiem.

Nautica – Porthole Automatic 25th Anniversary Limited Edition

Jak twierdzi firma, ten nowoczesny model to mariaż tego, co dla marki Nautica najważniejsze: innowacyjność i funkcjonalność, miejski design, precyzja oraz inspiracja klimatem morza.  

Porthole odzwierciedla połączenie miejskiego życia z pasją do podróżowania – mówi Wojciech Rock, Brand Manager Nautica. Został stworzony dla ludzi ciekawych świata, dla których zegarek to zarówno element stylizacji, jak i wielofunkcyjny gadżet wspierający użytkownika w jego codziennej aktywności.

Model Porthole 25th Anniversary Limited Edition oferowany jest w limitowanej serii 1000 egzemplarzy, z czego każdy z nich posiada indywidualny numer. Zegarek zbudowany jest jako „skeleton”, co oznacza, że możemy obserwować mechanizm z obu stron, a jego górna płyta zastępuje tarczę.

Okrągła koperta jest dość masywna - ma 44 mm średnicy i inspirowana jest kształtem okrętowego bulaja. Grubość koperty wynosi 13,3 mm, a rozstaw uszu 20 mm.

Nautica – Porthole Automatic 25th Anniversary Limited Edition
Na lunecie po prawej stronie na wysokości godzin 2-giej i 4-tej umieszczono śruby imitujące zabezpieczenie okrętowego okna, a po przeciwnej stronie, na godzinie 9-tej, umieszczono element na kształt zawiasu. Po prawej stronie koperty standardowo  umieszczono zakręcaną koronkę chronioną z obu stron masywnymi wypustkami.

W dolnej i górnej części koperty umieszczono dość wąskie, prostopadle wyprowadzone uszy, między którymi mocowany jest profilowany do kształtu koperty gumowo-kauczukowy, czarny pasek ze wzorem inspirowanym sieciami rybackimi. Dekiel jest zakręcany.

Konstrukcja koperty pozwoliła na uzyskanie wodoodporności na poziomie 100 metrów, co pozwala korzystać z tego zegarka na co dzień, nie stroniąc od wszelakich sportów wodnych.

Nautica – Porthole Automatic 25th Anniversary Limited Edition

Poza wspomnianą kopertą, która robi dobre wrażenie pod względem stylu i jakości, elementem najbardziej charakterystycznym jest to, co zobaczymy pod szkłem.

Widoczny jest tam bowiem szkieletowany mechanizm z automatycznym naciągiem i pierścień, który ma wypustki w miejscach indeksów godzinowych. Każda z wypustek ma namalowaną flagę,  jedną z międzynarodowego systemu morskiego, który zawiera 40 oznaczeń flagowych służących do komunikacji. Po rozszyfrowaniu flagi układają się w napis „Nautica style”.

Nautica – Porthole Automatic 25th Anniversary Limited Edition

Nautica – Porthole Automatic 25th Anniversary Limited Edition

Komfort użytkowania zegarka podczas nocnych wypraw zapewnia warstwa luminescencyjnej masy Neobrite nałożona na wskazówki, które są czarne i o odpowiedniej długości. Sekundnik polakierowano na kolor czerwony. Na jego końcu umieszczono trójkątny grot.

Wracając do mechanizmu – to bardzo cenione zegarkowe serce pozwalające cieszyć się zegarkiem mechanicznym dobrej jakości w niewygórowanej cenie. Wykorzystano bowiem mechanizm Miyota 8N24. Łożyskowany jest on na 21 kamieniach i pracuje z częstotliwością oscylacji balansu 21 600 wahnięć na godzinę, zapewniający ok. 42 godzinną rezerwę chodu.

Nautica – Porthole Automatic 25th Anniversary Limited Edition
Polska premiera modelu Porthole odbyła się w warszawskiej restauracji Zachodni Brzeg. Tłem do prezentacji inspirowanego wodą zegarka była Wisła – królowa polskich rzek. Podczas spotkania zaprezentowano również inne modele Nautica.

Cena Porthole Automatic 25th Anniversary Limited Edition wynosi 1 800 PLN.

Nautica – Porthole Automatic 25th Anniversary Limited Edition

Podsumowując – mimo, iż Nautica nie jest firmą stricte zegarmistrzowską, to jeśli komuś odpowiada design i cena opisanego modelu, to śmiało można skierować się ku tej ofercie, bowiem w moim przekonaniu Timex, jako firma z doświadczeniem w branży i właściciel marki Nautica, jest wystarczającym gwarantem należytej jakości w sferze technicznej.

Reszta, to jak zawsze – kwestia gustu i indywidualnych preferencji.

Adrian Szewczyk


Tissot - Premium

REKLAMA

Magazyn ZIP - Wszystkie wydania

MAGAZYN Zegarki i Pasja - Wszystkie wydania

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

Rado 420

REKLAMA

Sector 420

REKLAMA

Janeba Oris 420

REKLAMA

Epos 420

REKLAMA

GRAND SEIKO 420

REKLAMA

Frederique Constant 420

REKLAMA

Przedpremiera: AVIATOR Swiss Made -...
Przedpremiera: AVIATOR Swiss Made -...
19.07.2018
KRAYON Everywhere Horizon – mechan...
KRAYON Everywhere Horizon – mechan...
24.07.2018

Podstrony producentów

Zegarki marki Aerowatch
Zegarki marki Alpina
Zegarki marki Atlantic
Zegarki marki Aviator Swiss Made
Zegarki marki Ball
Zegarki marki Bulova
Zegarki marki Błonie
Zegarki marki Certina
Zegarki marki Citizen
Zegarki marki Davosa
Zegarki marki Epos
Zegarki marki Frederique Constant
Zegarki marki G-SHOCK
Zegarki marki Grand Seiko
Zegarki marki Inventic
Zegarki marki Junghans
Zegarki marki Luminox
Zegarki marki Maurice Lacroix
Zegarki marki Michel Herbelin
Zegarki marki Omega
Zegarki marki Orient
Zegarki marki Orient Star
Zegarki marki Oris
Zegarki marki Perrelet
Zegarki marki Polpora
Zegarki marki Prim
Zegarki marki Rado
Zegarki marki Roamer
Zegarki marki Seiko
Zegarki marki Tissot
Zegarki marki Victorinox
Zegarki marki Vostok Europe
Zegarki marki Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco