HUBLOT – „Spirit of Big Bang” w hołdzie dla Bruce’a Lee

POWRÓT 03.12.2015 Zegarki
HUBLOT – „Spirit of Big Bang” w hołdzie dla Bruce’a Lee

2015 jest rokiem szczególnym. Jest to bowiem rok na który przypada 75-ta rocznica urodzin Bruce'a Lee. Dla upamiętnienia wybitnego mistrza wschodnich sztuk walki oraz jego indywidualnej filozofii życia którą się kierował, marka Hublot zaprosiła Fundację imienia Bruce'a Lee do udziału w przygotowaniu wystawy "Legenda nie umiera nigdy: Bruce Lee 75-ta rocznica, Wystawa Upamiętniająca" oraz do wspólnych prac nad limitowaną edycją czasomierza "Spirit of Big Bang dla Bruce'a Lee".

HUBLOT – „Spirit of Big Bang” w hołdzie dla Bruce’a Lee

Bruce Lee i Hublot prezentuje fuzję pomiędzy Wschodem i Zachodem

Tak o Bruce Lee mówił Ricardo Guadalupe:

„Ikona 20-go wieku i jeden z najbardziej wpływowych mistrzów sztuk walki wszech czasów, życie Bruce'a Lee uosabia także sztukę fuzji, czyli łączenia kultur Wschodu i Zachodu.

HUBLOT – „Spirit of Big Bang” w hołdzie dla Bruce’a Lee

W oparciu o jego indywidualną filozofię sztuk walki, przekroczył tradycyjne granice różnych stylów wschodnich technik walki i stworzył nowy, własny styl: Jeet Kune Do. Przy wsparciu Fundacji Bruce'a Lee, Hublot zorganizował pamiątkową wystawę poświęconą mistrzowi oraz stworzył zegarek w hołdzie dla pioniera swojej ery, nieśmiertelnej legendy"

Wspomniana wystawa podzielona została na dwie części, a odbyła się w Gateway Arcade w Harbour City – Hong Kong, i była dostępna dla publiczności w dniach od 23 do 29 listopada.

Tematem przewodnim wystawy była retrospektywa filmów i "skarbów" Bruce’a Lee oraz jego charakterystyczne kolory: żółty i czarny.

Zaprezentowano pięć kultowych przedmiotów związanych z mistrzem, dostarczonych przez Fundację:

1. żakiet charakterystyczny dla stylu kung-fu, przypominający sylwetkę arcymistrza,

 

2. oryginalną, osobistą kopię skryptu do filmu „Droga Smoka”, film ten był pierwotnie zatytułowany "Wejście smoka", a skrypt odzwierciedla oryginalne nazwy i tytuł,

 

3. skrypt do filmu „Gra śmierci”, z podziałem na sceny oraz zawierający odręczne szkice i rysunki wykonane przez Bruce'a Lee, ilustrujące jego własną wizję filmu,

 

4. kopia maski wykorzystanej w filmie "The Green Hornet", czyli filmu, który rozpoczął zawrotną, Hollywoodzką karierę filmową Bruce'a Lee,

 

5. kartę informacyjną o studiu sztuk walki założonym przez Bruce’a Lee, w którym kontynuowana jest nauka filozofii stylu Jeet Kune Do.

Dzięki innowacyjnemu podejściu Hublot, stworzono m. in. przestrzeń łączącą przeszłość i przyszłość. Ustawiono ekran prezentujący najbardziej znane i klasyczne zdjęcia Bruce’a Lee, które wybrane zostały przez Fundację, oraz połączono je z prezentacją nowego modelu stworzonego w hołdzie mistrzowi. Hublot przyjął także ultranowoczesny sposób przedstawienia modelu „Spirit of Big Bang”, gdyż jego zdjęcia umieszczono w sześciu zewnętrznych gablotach symbolizujących dziedzictwo „ducha” Bruce’a Lee oraz filozofii sztuk walki. Prezentacji zegarka towarzyszyły także inne atrakcje.

HUBLOT – „Spirit of Big Bang” w hołdzie dla Bruce’a Lee

HUBLOT – „Spirit of Big Bang” w hołdzie dla Bruce’a Lee

HUBLOT – „Spirit of Big Bang” w hołdzie dla Bruce’a Lee

Przejdźmy zatem do pamiątkowego czasomierza Hublot - „Spirit of Big Bang Limited Edition”, czyli zegarka stworzonego specjalnie z okazji 75 rocznicy urodzin mistrza.

HUBLOT – „Spirit of Big Bang” w hołdzie dla Bruce’a Lee

Wzór widoczny na jego tarczy zainspirowany został wzorem smoka, jaki znajdował się na biurku Bruce'a Lee - wzór ten to właśnie hołd dla legendy wschodnich sztuk walki oraz czystego DNA marki Hublot.

HUBLOT – „Spirit of Big Bang” w hołdzie dla Bruce’a Lee

Nikogo nie powinien zapewne dziwić fakt, iż jest to limitowana edycja ograniczona wyłącznie do 75 egzemplarzy. Zegarek wyposażony został w dużą, czarną kopertę wykonaną ze spieku ceramicznego o średnicy niemalże 48 mm i wysokości ponad 56 mm.

We wnętrzu koperty znajduje się mechanizm HUB kaliber 4700 z automatycznym naciągiem sprężyny napędowej, który wyposażony jest w komplikację konstrukcji w postaci chronografu oraz prezentacji dnia tygodnia. Mechanizm wykonano z 278 elementów, posiada on 31 kamieni łożyskujących i przy pełnym naciągu sprężyny napędowej może pracować nieprzerwanie przez 50 godzin. Ponadto pracuje on z częstotliwością balansu równą 36 000 wahnięć na godzinę.

HUBLOT – „Spirit of Big Bang” w hołdzie dla Bruce’a Lee

Co ciekawe, jest to ten sam mechanizm, jaki wykorzystywany jest w modelu Zenith EL Primero, tyle, że został on poddany „szkieletowaniu”. Jest to technika budowy zegarków tak, by tarcza, jak i wszystkie części składowe mechanizmu, były skonstruowane w sposób umożliwiający podziwianie wnętrza zegarka, także podczas pracy.

Jest to osiągane poprzez ażurowanie płyty głównej, mostków i półmostków mechanizmu, oraz specjalne wykonanie części z kół zębatych i przekładni.

Do montażu elementów koperty wykorzystano tytanowe śrubki, czasomierz posiada oczywiście także szafirowe szkło, dzięki czemu może oferować klasę wodoszczelności na poziomie 100 metrów.

„Spirit of Big Bang Limited Edition” nawiązuje także do kolorów charakterystycznych i utożsamianych z Bruce'em Lee – zegarek wyposażono bowiem w dwa alternatywne paski wykonane z czarnej skóry aligatora, przy czym jeden z nich posiada żółto-złote elementy oraz przesycia wykonane czarną nicią.

Piękny, niewątplwie ciekawy czasomierz, który upamiętnia wybitną postać, wspaniałego człowieka, który do dziś stanowi inspirację dla kolejnych pokoleń adeptów wschodnich sztuk walki. Ciekawe, czy wykona "Wejście Smoka" i stanie się obiektem porządania miłośników tradycyjnego zegarmistrzostwa?

Zapewne tak, tyle, że niewielu będzie szczęśliwców, którzy będą mogli cieszyć się jego posiadaniem.

Autor: Maciej Kopyto


Tagi:

Magazyn ZIP NR 6

MAGAZYN ZIP NR 6 - wydanie wakacyjne!

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

REKLAMA

ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU

Epos

REKLAMA

Seiko2

REKLAMA

Partner Czasocholicy

PARTNER

Junghans

REKLAMA

Aerowatch

REKLAMA

Glycine

REKLAMA

Doxa

REKLAMA

Kalendarium ewolucji mechanizmów

Kalendarium ewolucji mechanizmów

Oris

REKLAMA

Instagram

Zegarki i pasja na Instagramie

DAVOSA Pontus All Stars Limited Edi...
DAVOSA Pontus All Stars Limited Edi...
29.11.2015
BŁONIE – Dywizjon 302
BŁONIE – Dywizjon 302
06.12.2015

Podstrony producentów

Brand - Aerowatch
Brand - Alpina
Brand - Atlantic
Brand - Audemars Piguet
Brand - Aviator Swiss Made
Brand - Bulova
Brand - Carl F. Bucherer
Brand - Certina
Brand - Chopard
Brand - Citizen
Brand - Czapek Geneve
Brand - Davosa
Brand - Doxa
Brand - Emile Chouriet
Brand - Epos
Brand - Eterna
Brand - Frederique Constant
Brand - Glycine
Brand - Junghans
Brand - Longines
Brand - Maurice Lacroix
Brand - MeisterSinger
Brand - Montblanc
Brand - Movado
Brand - Omega
Brand - Orient
Brand - Oris
Brand - Polpora
Brand - Rado
Brand - Roamer
Brand - Schaumburg
Brand - Seiko
Brand - Steinhart
Brand - Tag Hauer
Brand - Tissot
Brand - Ulysse Nardin
Brand - Victorinox
Brand - Vostok Europe
Brand - Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco