• Zegarki marki Mudita
 • Zegarki marki Junghans
 • Zegarki marki Fiyta
 • Zegarki marki Epos
 • Zegarki marki Tissot
 • Zegarki marki Roamer
 • Zegarki marki Seiko
 • Zegarki marki Prim
 • Zegarki marki Montblanc
 • Zegarki marki Aerowatch
 • Zegarki marki Citizen
 • Zegarki marki Atlantic
 • Zegarki marki Frederique Constant
 • Zegarki marki Rado
 • Zegarki marki Luminox
 • Zegarki marki G-SHOCK
 • Zegarki marki Eberhard
 • Zegarki marki Omega
 • Zegarki marki Ball
 • Zegarki marki Aviator Swiss Made
 • Zegarki marki Błonie
 • Zegarki marki Vostok Europe
 • Zegarki marki Perrelet
 • Zegarki marki Bulova
 • Zegarki marki Orient Star
 • Zegarki marki Davosa
 • Zegarki marki Grand Seiko
 • Zegarki marki Michel Herbelin
 • Zegarki marki Orient
 • Zegarki marki Victorinox
 • Zegarki marki Oris
 • Zegarki marki Certina
 • Zegarki marki Alpina

Wywiad z Peterem Speake-Marin – twórcą zegarka Rum Watch, zaprojektowanego we współpracy z polską firmą Wealth Solutions


Przedstawiciele niezależnego zegarmistrzostwa nie są jeszcze szeroko znani w Polsce.

Jak się jednak okazuje, nasze firmy mogą być doskonałym partnerem dla artystów – zegarmistrzów. Doskonałym przykładem jest zegarek Rum Watch wyprodukowany przy współpracy z firmą Wealth Solutions.

Wywiad z Peterem Speake-Marine – twórcą zegarka Rum Watch, zaprojektowanego we współpracy z polską firmą Wealth Solution.

Wywiad z Peterem Speake-Marine – twórcą zegarka Rum Watch, zaprojektowanego we współpracy z polską firmą Wealth Solution.

Prezentowaliśmy informację o tym modelu także na portalu:

Pierce Brosnan promuje Rum Watch

Zapraszam do lektury wywiadu z twórcą zegarka Rum Watch, zegarmistrzem, zegarkowym kreatorem i artystą w zawodzie, oraz właścicielem marki - Peterem Speake-Marin, który dla portalu Zegarki i Pasja przeprowadził Władysław Meller.

Władysław Meller (ZiP): Kilka razy byłeś w Polsce. Jeśli pamiętam dobrze, to podczas swojej pierwszej wizyty w Polsce miałeś prezentację swojej marki, jej produktów i zawodowych przemyśleń w trakcie Dorocznego Spotkanie Klubu Miłośników Zegarów i Zegarków w Warszawie. Czy to prawda?  Co pamiętasz z tego spotkania? Czy masz regularne kontakty z Polakami, czy masz tutaj swoich klientów kupujących zegarki sygnowane logiem Peter Speake-Marin?

Peter Speake-Marin  (PS-M) Kilka lat temu otrzymałem nagrodę na spotkaniu współorganizowanym przez Klub Miłośników Zegarów i Zegarków za model Serpent Calendar. To była moja pierwsza wizyta w Polsce i pamiętam, że było to kulturalnie bogacące doświadczenie i do tego zostałem również uhonorowany tą nagrodą.

Jakiś czas później miałem prelekcję na uroczystym spotkaniu Klubu. Mam kilku bliskich przyjaciół w Polsce. Nawiązałem również wiele nowych przyjaźni w trakcie mojej obecnej współpracy z Wealth Solutions. Wprawdzie wciąż większość osób kupujących moje zegarki mieszka w USA, czy Azji, ale Rum Watch może to w najbliższym czasie zmienić.

(ZiP): Czy współpraca z Wealth Solutions jest swego rodzaju krokiem do budowy pozycji marki i zegarków Peter Speake-Marin w Polsce?

(PS-M): Do współpracy z Wealth Solutions doszło dzięki niesamowitemu pomysłowi, który dla obu stron był fascynującym przedsięwzięciem i zaowocował stworzeniem unikatowej serii zegarków. Wprawdzie zegarki będą sprzedawane w Polsce, ale najprawdopodobniej znajdą nabywców na całym świecie.

(ZiP): Pamiętam, gdy podczas swojej wizyty w Polsce – tutaj w Warszawie, zapytałeś mnie o zegar z wieży Zamku Królewskiego i jego cztery różne twarze na tarczach. Czy interesujesz się zegarami? Czy może szukasz inspiracji do swoich zegarkowych pomysłów?

(PS-M): Kocham historię i naukę, a opowieść o zegarze była fascynująca.

Czasem takie historie jak ta są fundamentem dla kolejnych zegarków. Może w przyszłości stanie się tak również w tym przypadku, ale na razie pozostanie ona jedynie ciekawostką.

Wywiad z Peterem Speake-Marine – twórcą zegarka Rum Watch, zaprojektowanego we współpracy z polską firmą Wealth Solution.

(ZiP): Co może stać się inspiracją do Twoich nowych zegarkowych pomysłów?

(PS-M): Może ona pochodzić od dawnych zegarmistrzów, nowoczesnych technologii, sztuki, odmiennych kultur. Nie ma jednego miejsca, obszaru, który byłby dla mnie inspiracją. Jestem głodny rozwoju oraz wiedzy i to jest właśnie źródło wielu idei, z których niektóre ulegają realizacji, a niektóre nie.

(ZiP): Czy do współpracy z Wealth Solutions doszło z Twojej inicjatywy, czy też krok ten wykonała firma Wealth Solutions?

(PS-M): To oni przyszli do nas po zapoznaniu się z efektami mojej pracy i w wyniku swoich poszukiwań na rynku niezależnych zegarmistrzów. Rozpoczęły się rozmowy i tak narodził się ten projekt.

(ZiP): W jaki sposób pomysł został przekuty w finalny wyrób?

(PS-M): W ciągu kilku miesięcy stworzyliśmy razem wiele konceptów zanim powstał finalny, który uznaliśmy za najlepszy.

(ZiP): Porównując Rum Watch z innymi zegarkami z Twojej oferty można odnieść wrażenie że zegarki te wyglądają podobnie, ale wiadomo, że dla Rum Watch musiałeś wygospodarować miejsce.
Czy trudno było zaimplementować kapsułę do mechanizmu zegarka?

(PS-M): Najbardziej skomplikowane było stworzenie kapsuły, która utrzymałaby płyn. W ten sposób, by, była ona wystarczająco wytrzymała, żeby mogła trwać wiecznie. Do tego należało wkomponować ją w delikatną tarczę. To było wyzwanie.

A proces dochodzenia do ostatecznych rozwiązań w łączeniu użytych materiałów, choć ostatecznie dość prostych, był bardzo długi.

Wywiad z Peterem Speake-Marine – twórcą zegarka Rum Watch, zaprojektowanego we współpracy z polską firmą Wealth Solution.

(ZiP): Czy jesteś usatysfakcjonowany tym zegarkiem?

(PS-M): Kocham ten projekt, kiedy patrzę na historię związaną z tym zegarkiem, na ten niesamowity produkt łączący nas z brytyjską marynarką, Karaibami i dawno minionym światem. Rum umieszczony w jego środku ma 236 lat i nadal jest pełen życia i ma w sobie smak czasów zanim na świecie pojawiła się elektryczność, samoloty, samochody, Internet, kiedy przeciętna długość życia, była o połowę krótsza od obecnej.

(ZiP): Co byś zmienił przy ewentualnej kolejnej tego typu kreacji?

(PS-M): Każdy pomysł musi być oryginalny i łączyć się z historią trunku.

Następny, jeśli taki w ogóle powstanie, będzie musiał opowiadać swoją historię i bez jej znajomości, niemożliwe jest powiedzenie jak kolejny projekt może wyglądać.

 (ZiP): Zegarek Rum Watch ma jedną wskazówkę. Skąd pomysł do takiego sposobu prezentacji czasu?

(PS-M): Rum Watch wygląda jak kompas z balansującą wskazówką, co jest nawiązaniem do nawigacji i inspiracją dla koperty Piccadilly. Pasuje to idealnie do tego projektu, który ma przecież tyle morskich i żeglarskich powiązań. W ogóle klasyczna natura moich wzorów idealnie współgra z Rum Watch.

(ZiP): Rum Watch posiada w swoim wnętrzu kroplę rumu. Najstarszego na świecie rumu!

Czy Ty jesteś koneserem alkoholi?

(PS-M): Nie nazwałbym siebie koneserem.

Po prostu potrafię się cieszyć jakością i pięknem wszystkiego czego doświadczam.

(ZiP): Jaki rodzaj mocniejszych trunków lubisz?

(PS-M): Po spróbowaniu tego rumu trudno będzie znaleźć trunek, który mógłby dorównać takiemu doświadczeniu. Jednakże jednym z moich ulubionych napojów wciąż pozostaje tradycyjny szwajcarski destylat z goryczki.

Wywiad z Peterem Speake-Marine – twórcą zegarka Rum Watch, zaprojektowanego we współpracy z polską firmą Wealth Solution.

(ZiP): Bardzo dziękuję za rozmowę, a w imieniu portalu i naszych czytelników życzę Ci wielu zegarkowych dokonań co najmniej na miarę Rum Watch.

Twoje zegarki cieszą się zainteresowaniem czytelników naszego portalu, życzymy by były one coraz częściej nabywane przez naszych rodaków.


Tagi:

Certina - Premium

REKLAMA

Zegarek dla nastolatka i… stulatka

Zegarek dla nastolatka i… stulatka

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

Sector 420

REKLAMA

Atlantic 420

REKLAMA

Bulova 420

REKLAMA

Greenlogic 420

REKLAMA

Janeba Oris 420

REKLAMA

SEIKO 420

REKLAMA

Epos 420

REKLAMA

Frederique Constant 420

REKLAMA

Katalog Wyrobów Fabryki Edwarda Epp...
Katalog Wyrobów Fabryki Edwarda Epp...
02.10.2016
Zegarki G. Gerlach – Dywizjon 303. ...
Zegarki G. Gerlach – Dywizjon 303. ...
10.10.2016

Podstrony producentów

Zegarki marki Aerowatch
Zegarki marki Alpina
Zegarki marki Atlantic
Zegarki marki Aviator Swiss Made
Zegarki marki Ball
Zegarki marki Bulova
Zegarki marki Błonie
Zegarki marki Certina
Zegarki marki Citizen
Zegarki marki Davosa
Zegarki marki Eberhard
Zegarki marki Epos
Zegarki marki Fiyta
Zegarki marki Frederique Constant
Zegarki marki G-SHOCK
Zegarki marki Grand Seiko
Zegarki marki Junghans
Zegarki marki Luminox
Zegarki marki Maurice Lacroix
Zegarki marki Michel Herbelin
Zegarki marki Montblanc
Zegarki marki Mudita
Zegarki marki Omega
Zegarki marki Orient
Zegarki marki Orient Star
Zegarki marki Oris
Zegarki marki Perrelet
Zegarki marki Polpora
Zegarki marki Prim
Zegarki marki Rado
Zegarki marki Roamer
Zegarki marki Seiko
Zegarki marki Tissot
Zegarki marki Victorinox
Zegarki marki Vostok Europe
Zegarki marki Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco