• Zegarki marki Błonie
 • Zegarki marki Grand Seiko
 • Zegarki marki Rado
 • Zegarki marki Prim
 • Zegarki marki Luminox
 • Zegarki marki Mudita
 • Zegarki marki Atlantic
 • Zegarki marki Ball
 • Zegarki marki Aerowatch
 • Zegarki marki Eberhard
 • Zegarki marki Frederique Constant
 • Zegarki marki Orient
 • Zegarki marki Alpina
 • Zegarki marki Vostok Europe
 • Zegarki marki Davosa
 • Zegarki marki Bulova
 • Zegarki marki Orient Star
 • Zegarki marki Citizen
 • Zegarki marki Tissot
 • Zegarki marki Omega
 • Zegarki marki Perrelet
 • Zegarki marki Epos
 • Zegarki marki Junghans
 • Zegarki marki G-SHOCK
 • Zegarki marki Oris
 • Zegarki marki Victorinox
 • Zegarki marki Montblanc
 • Zegarki marki Michel Herbelin
 • Zegarki marki Fiyta
 • Zegarki marki Aviator Swiss Made
 • Zegarki marki Certina
 • Zegarki marki Seiko
 • Zegarki marki Roamer

Omega Seamaster Aqua Terra - 'Mondo' Duplantis. Sportowiec najwyższych lotów


Armand „Mondo” Duplantis to szwedzki sportowiec. Uprawia on dyscyplinę bardzo widowiskową, a konkretnie skok o tyczce. To dyscyplina pozwalająca się wzbić człowiekowi na całkiem pokaźną wysokość. W przypadku tego zawodnika normą jest niebotyczny poziom 6 m i więcej, dlatego mówienie o nim jako o sportowcu najwyższych lotów brzmi w jego przypadku zupełnie dosłownie. Mondo już 8 razy pobijał rekord świata, a już ostatnio jest to poprawianie wyników ustanowionych tylko przez samego siebie.

Ale to nie wszystko, bo jego wysoki poziom wynika nie tylko z wyników sportowych, ale też z tej racji faktu, że to jest bardzo sympatyczny, skromny młody człowiek. Sam miałem przyjemność poznać go osobiście na zawodach Diamentowej Ligi, które odbywały się śląskim stadionie lekkoatletycznym, w wyniku czego mogę tylko potwierdzić jak miły to człowiek.

Omega Seamaster Aqua Terra 'Mondo' Duplantis

Omega Seamaster Aqua Terra 'Mondo' Duplantis

Omega Seamaster Aqua Terra 'Mondo' Duplantis

No, ale co to ma wspólnego z zegarkami?

Jesteśmy przecież na zegarkowym portalu, a nie sportowym serwisie. Cóż, całkiem sporo, bo Mondo jest przyjacielem marki Omega i jej ambasadorem od ponad 4 lat.

Wtedy, gdy miałem przyjemność go spotkać i poznać, skakał na zawodach z zegarkiem na ręku. A był to zegarek nietuzinkowy. To Omega Aqua Terra Ultra Light. Super lekki i wytrzymały sportowy zegarek, o którym oczywiście pisaliśmy.

Zegarek bardzo nowatorski, z tytanową kopertą, co nie zaskakuje specjalnie, ale i z tytanowym mechanizmem, co jest już niespotykane, a to z kolei sprawiało, że to wyjątkowe wydanie Aqua Terra to wyjątkowo lekki, zupełnie nie przeszkadzający w wykonywaniu niebotycznych skoków przez Mondo Duplantisa zegarek.

Omega Seamaster Aqua Terra 'Mondo' Duplantis

Omega Seamaster Aqua Terra 'Mondo' Duplantis

Szwedzki mistrz świata, mistrz olimpijski i rekordzista świata z wynikiem na poziomie 6 m 24 cm to osoba, która na pewno jest godna specjalnego uhonorowania.

Pobicie rekordu świata

Omega zrobiła to oczywiście w sposób, który jest dla niej oczywisty i oczekiwany, czyli poprzez specjalny zegarek. Pobicie rekordu świata 20 kwietnia tego roku stało się powodem, by stworzyć specjalny zegarek. Omega Seamaster Aqua Terra inspirowany karierą tego wspaniałego ambasadora firmy.

Motywem przewodnim Omega Seamaster Aqua Terra 'Mondo' Duplantis, jeżeli chodzi o kolorystykę, są barwy szwedzkiej flagi, z naciskiem na kolor niebieski.

Omega Seamaster Aqua Terra 'Mondo' Duplantis

Mamy też oczywiście żółte detale i inne swego rodzaju „smaczki”, które inspirowane są osiągnięciami Mondo w lekkiej atletyce. Nie sposób nie wspomnieć o tym, że rekordowy skok, rozgrywany podczas jednego z mityngów diamentowej ligi w Chinach w Xiamen, został niejako odmierzony przez Omegę, która jest przecież oficjalnym chronometrażystą tego prestiżowego cyklu zawodów. Pisaliśmy o tej współpracy na naszym portalu tu - relacja Diamentowa Liga 2023, chronometraż Omegi i nowa kolekcja zegarków.

Bestsellerowy model firmy Omega

Nowy zegarek to oczywiście, biorąc pod uwagę jego styl i kształt, doskonale znamy i od wielu lat doceniany, bestsellerowy model firmy Omega.

Stalowa koperta ma średnicę 41 mm, a grubość na poziome 13,2 mm, co oznacza nieprzerośnięty i wygodny, sportowy zegarek mechaniczny do użytku na co dzień, z całkiem sporym zakresem subtelnej elegancji. To zegarek sportowy na niemal każdą okazję.

Ta charakterystyczna, rozpoznawalna zegarkowa obudowa ma powierzchnie polerowane jak i szczotkowane. Wzrok przyciąga polerowana luneta i charakterystyczne ucha ze szczotkowanymi powierzchniami ustawionymi ukośne w przestrzenie obejmujące pasek.

Omega Seamaster Aqua Terra 'Mondo' Duplantis

Do zegarka dobrano gumowy pasek w kolorze niebieskim, zintegrowany z zegarkiem, który połączony jest poprzez specjalne ogniwa mieszczące się między uchami. To stalowe elementy, polerowane na wysoki połysk, które świetnie współgrają z całością koperty. A sam pasek, w kolorze zbliżonym do tarczy, ma eleganckie żółte przeszycia w konwencji, która odnosi się do barw narodowych Szwecji.

Na godzinie 3. umieszczono koronkę o lekko stożkowatym kształcie, której czołowa część jest przyozdobiona literą „Ω”.

Oczywiście koronka jest wkręcana, tak jak dekiel, co pozwoliła na uzyskanie wodoszczelności do 150 m.

Kolor żółty

Na zewnętrznej krawędzi tarczy znajduje się nałożony pierścień, na którym nadrukowano skalę minutową. Oznaczenia na godzinach: 12., 3., 6. i 9. są w kolorze żółtym. Główna powierzchnia tarczy ma charakterystyczne, poziomo poprowadzone linie nadające jej ciekawego charakteru i zwyczajnie atrakcyjnego wyglądu.

Pod godziną 12. tradycyjnie widzimy logo i nazwę marki, oraz nazwę kolekcji, tutaj w kolorze żółtym.

Omega Seamaster Aqua Terra 'Mondo' Duplantis

Po przeciwnej stronie mamy informację o zastosowanym w mechanizmie wychwycie współosiowym, i oczywiście jest także informacja o certyfikacie, który stał się niejako symbolem rozpoznawczym Omegi, czyli Master Chronometr. Pod tymi napisami jest jeszcze okienko datownika w kształcie zbliżonym do trapezu, ze wskazaniem daty w postaci dni miesiąca, odczytywanych na tarczy dobranej kolorystycznie do powierzchni całego cyferblatu.

Inspirowany tyczką służącą do skoków wzwyż

Zestaw wskazówek to znów prawie to, co doskonale znamy z kolekcji Aqua Terra i to, co też tworzy ten bardzo atrakcyjny wizerunek. A więc wskazówka godzinowa, o kształcie mocno wydłużonego trójkąta w stylu „dauphine”, i minutowa z charakterystycznym, trójkątnym grotem w stylu „arrow”.

Do tego dobrano sekundnik w żółtym kolorze i indeksy w kształcie wydłużonych trapezów. One, tak jak i wskazówki, mają nałożoną masę luminescencyjną w kolorze białym, co jako całość służąca odczytu czasu pozwala na bardzo łatwe uchwycenie wskazań z racji doskonałej widoczności na kontrastowym tle tarczy.

Omega Seamaster Aqua Terra 'Mondo' Duplantis

Oczywiście w ciemności, z racji zastosowania masy świecącej wysokiej jakości, także nie powinno być z tym problemu. Wydawałoby się, że to na tyle, ale jeszcze chwila przyjrzenia się elementom układu wskazań pozwala zauważyć, że sekundnik nie jest taki jak w innych modelach linii, bo tutaj zupełnie prosty kształt jest inspirowany tyczką służącą do skoków wzwyż. Końcówka sekundnika symbolizuje chwyt tej tyczki i przy okazji jest powleczona masą świecącą.

Ten atrakcyjny widok chroni szkło szafirowe z powłoką antyrefleksyjną.

Mechanizm Omega 8900

Zastosowany w zegarku mechanizm pod względem precyzji pracy, poza tym, że oczywiście przynosi korzyści namacalne i użyteczne w postaci dokładności chodu, przedstawiony jest także jako inspirowany precyzją niezbędną w rozwijaniu kariery, ale także w oddawaniu poszczególnych skoków przez Mondo Duplantisa.

Wspomniany mechanizm możemy oczywiście oglądać, ponieważ w zegarku zastosowano przeszklony dekiel. To stalowy, wkręcany pierścień z taką jakby falistą krawędzią, na którym wygrawerowano tylko podstawowe informacje. Na górze nazwę linia, a na dole informację o klasie wodoszczelności. Jego centralną część wypełnia przeszklenie szafirowym szkłem.

Omega Seamaster Aqua Terra 'Mondo' Duplantis

Przez nie widzimy mechanizm Omega 8900 i jego rodowane wykończenie, z pasami genewskimi poprowadzonymi w stylu arabesque. Ten zaawansowany mechanizm ma automatyczny naciąg sprężyny napędowej, dwie beczki, 39 kamieni łożyskujących, pracuje z częstotliwością 25 200 wahnięć balansu na godzinę (3,5 Hz) i zapewnia 60-godzinną rezerwę chodu.

Certyfikat Master Chronometer gwarantuje, że zegarek mechaniczny spełnia najwyższe standardy precyzji pracy jak i odporności na pola magnetyczne, potwierdzone testami przeprowadzonymi przez Szwajcarski Federalny Instytut Metrologii (METAS). Aby chronić zegarek przed polami magnetycznymi o sile do 15 000 Gaussów, mechanizm zawiera elementy wykonane z materiałów antymagnetycznych, jak chociażby krzemową sprężynę balansu.

Omega Seamaster Aqua Terra 'Mondo' Duplantis – dostępność i cena

Nowa Omega Seamaster Aqua Terra 150M Armand "Mondo" Duplantis, nr ref. 220.12.41.21.03.009, ma sugerowaną cenę detaliczną 7 000€, czyli około 30 000 złotych.

Omega Seamaster Aqua Terra 'Mondo' Duplantis

Zegarek oferowany jest w eleganckim drewnianym pudełku w jasnym kolorze.

Szukasz informacji o nowościach marki Omega i recenzji zegarków? Sprawdź nasze pozostałe publikacje - zegarki Omega.


Tagi:

Certina - Premium

REKLAMA

Zegarek dla nastolatka i… stulatka

Zegarek dla nastolatka i… stulatka

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

Bulova 420

REKLAMA

Frederique Constant 420

REKLAMA

Sector 420

REKLAMA

Greenlogic 420

REKLAMA

SEIKO 420

REKLAMA

Epos 420

REKLAMA

Janeba Oris 420

REKLAMA

Atlantic 420

REKLAMA

Singer Reimagined Divetrack. Nowa e...
Singer Reimagined Divetrack. Nowa e...
25.06.2024
Panerai Submersible Elux LAB-ID. Po...
Panerai Submersible Elux LAB-ID. Po...
27.06.2024

Podstrony producentów

Zegarki marki Aerowatch
Zegarki marki Alpina
Zegarki marki Atlantic
Zegarki marki Aviator Swiss Made
Zegarki marki Ball
Zegarki marki Bulova
Zegarki marki Błonie
Zegarki marki Certina
Zegarki marki Citizen
Zegarki marki Davosa
Zegarki marki Eberhard
Zegarki marki Epos
Zegarki marki Fiyta
Zegarki marki Frederique Constant
Zegarki marki G-SHOCK
Zegarki marki Grand Seiko
Zegarki marki Junghans
Zegarki marki Luminox
Zegarki marki Maurice Lacroix
Zegarki marki Michel Herbelin
Zegarki marki Montblanc
Zegarki marki Mudita
Zegarki marki Omega
Zegarki marki Orient
Zegarki marki Orient Star
Zegarki marki Oris
Zegarki marki Perrelet
Zegarki marki Polpora
Zegarki marki Prim
Zegarki marki Rado
Zegarki marki Roamer
Zegarki marki Seiko
Zegarki marki Tissot
Zegarki marki Victorinox
Zegarki marki Vostok Europe
Zegarki marki Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco