• Zegarki marki Grand Seiko
 • Zegarki marki Rado
 • Zegarki marki Oris
 • Zegarki marki Victorinox
 • Zegarki marki Alpina
 • Zegarki marki Junghans
 • Zegarki marki Mudita
 • Zegarki marki Davosa
 • Zegarki marki Bulova
 • Zegarki marki Epos
 • Zegarki marki Frederique Constant
 • Zegarki marki Orient Star
 • Zegarki marki Omega
 • Zegarki marki Atlantic
 • Zegarki marki Citizen
 • Zegarki marki Luminox
 • Zegarki marki Orient
 • Zegarki marki Roamer
 • Zegarki marki Aerowatch
 • Zegarki marki Tissot
 • Zegarki marki Montblanc
 • Zegarki marki Aviator Swiss Made
 • Zegarki marki Prim
 • Zegarki marki Perrelet
 • Zegarki marki Certina
 • Zegarki marki Błonie
 • Zegarki marki Michel Herbelin
 • Zegarki marki Vostok Europe
 • Zegarki marki Seiko
 • Zegarki marki G-SHOCK
 • Zegarki marki Ball

Pierwszy butik Vacheron Constantin w Monachium już otwarty


Vacheron Constantin, luksusowa szwajcarska firma zegarmistrzowska z prawie 270-letnim doświadczeniem, właśnie otworzyła swój pierwszy butik w Monachium. Ten nowy etap wyznacza długotrwałe relacje Maison z Niemcami od 1847 roku, kiedy to pierwsze zegarki zostały sprzedane niemieckim klientom. Czerpiąc z tego dziedzictwa, manufaktura nadal oferuje zegarki klientom w swoim pierwszym samodzielnym butiku w Monachium.

„Od przeszłości do teraźniejszości”

Nowy butik położony jest w sercu najbardziej prestiżowej ulicy Monachium.

Butik zlokalizowany przy znanej Maximilianstrasse został otwarty 3 czerwca 2024 roku.

Pierwszy butik Vacheron Constantin w Monachium

Pierwszy butik Vacheron Constantin w Monachium

W butiku znajdują się kompletne kolekcje zegarków Vacheron Constantin, a także butikowe ekskluzywne modele. Marka Vacheron Constantin współpracuje też z monachijskim artystą Rubenem Benjaminem, aby zaprezentować „Od przeszłości do teraźniejszości”, tętniącą życiem instalację artystyczną wyprodukowaną wyłącznie dla Maison i inspirowaną upływem czasu.

Nowy butik przy Maximilianstrasse 27 wita klientów wyrafinowanym wnętrzem łączącym nowoczesną elegancję i własną koncepcję projektową Vacheron Constantin. Goście mogą zapoznać się z wszystkimi kolekcjami zegarków tego prestiżowego producenta: Patrimony, Traditionnelle, Historiques, Overseas, Fiftysix i Égérie - ukazujących szeroką gamę średnich i wysokich komplikacji konstrukcji, w tym z ekskluzywnymi modelami butikowymi.

„Jesteśmy podekscytowani możliwością powitania wszystkich koneserów i entuzjastów zegarków w świecie Haute Horlogerie i tradycji Vacheron Constantin tutaj, w Monachium, i mamy nadzieję, że przywieziemy kawałek Genewy – domu naszego Maison – do Bawarii.

Pierwszy butik Vacheron Constantin w Monachium

Pierwszy butik Vacheron Constantin w Monachium

Z wielką przyjemnością prezentujemy naszym klientom w naszym nowym butiku najlepszą lokalizację, w której mogą doświadczyć wyjątkowej obsługi, tradycji, know-how i oczywiście jedynych w swoim rodzaju zegarków naszego pięknego Maison” – wyjaśnia Clémence Charrier, dyrektor marki Europa Środkowa dla Vacherona Constantina.

„Panel zegarmistrzowski”

Dostępna jest również strefa VIP, która zapewnia bardziej intymną i prywatną atmosferę, umożliwiając kolekcjonerom zanurzenie się w kulturze, historii i doskonałości, które definiują Maison. Aby jeszcze bardziej docenić wyjątkowe rzemiosło Vacheron Constantin, butik z dumą prezentuje urzekający „Panel zegarmistrzowski”.

Pierwszy butik Vacheron Constantin w Monachium

Pierwszy butik Vacheron Constantin w Monachium

W ekskluzywnej sekcji panel ten uosabia skrupulatną dbałość o szczegóły i wykwintne wykończenia, które definiują zegarki Vacheron Constantin. Odwiedzający zyskają wgląd do każdego etapu tworzenia kultowych mechanizmów manufaktury i będą świadkami skrupulatnych procesów wykończeniowych, w tym polerowania, fazowania, centrowania i spłaszczania, a także ponad 30 innych rzemiosł.

Ponadto klienci będą mogli odbyć podróż po bogatym dziedzictwie Vacheron Constantin i będą mieli okazję spotkać wewnętrznego zegarmistrza, a także zapoznać się z szeroką ofertą ekskluzywnych usług, w tym personalizacji pasków.

Pierwszy butik Vacheron Constantin w Monachium

Butik ten dodatkowo wzbogaca długą historię firmy Vacheron Constantin w Niemczech, która rozpoczęła się w 1847 roku, kiedy sprzedano zegarki niemieckim klientom i powstała wówczas solidna sieć sprzedawców detalicznych, o czym świadczy wymiana listów z miłośnikami zegarków z arystokracji mieszkającej lub przebywającej w Niemczech od początku XX wieku, zachowanymi w archiwach Maison.

Instalacja artystyczna Rubena Benjamina

Aby uczcić otwarcie butiku, Vacheron Constantin zamówił dzieło mieszkającego w Monachium artysty Rubena Benjamina. Maison jest silnie związany ze światem sztuki i znalazł partnera, który podziela te same wartości i pasje: artystyczną współpracę Rubena Benjamina i Vacherona Constantina charakteryzuje dążenie do perfekcji oraz chęć przekraczania własnych standardów i pokonywania technicznych wyzwania.

Pierwszy butik Vacheron Constantin w Monachium

Pierwszy butik Vacheron Constantin w Monachium

Pierwszy butik Vacheron Constantin w Monachium

Rezultatem jest partnerstwo, które koncentruje się na Savoir-Faire i procesie ukrytym w dążeniu do doskonałości poprzez grę oszałamiających materiałów, kształtów i kolorów.

Upływ czasu zainspirował dzieła zatytułowane „Od przeszłości do teraźniejszości”, które Ruben Benjamin stworzone wyłącznie dla butiku w Monachium. Dzieła sztuki zapraszają zwiedzających do świata pełnego wibracji, lekkości, objętości i faktury. Wrażenie pływania uzyskuje się dzięki zastosowaniu dodatkowych materiałów, takich jak szkło akrylowe i lustra. Różne dzieła sztuki można odkryć we wszystkich obszarach butiku, w tym w oknach i strefie VIP.

O Rubenie Benjaminie

Ruben Benjamin to niemiecki artysta znany ze swoich trójwymiarowych, bardzo świetlistych prac. Jego prace dotyczą perspektywy, zjawisk naturalnych, technologii i ruchu.

Pierwszy butik Vacheron Constantin w Monachium

Pierwszy butik Vacheron Constantin w Monachium

Pierwszy butik Vacheron Constantin w Monachium

Dzięki ogromnej wizualnej głębi dzieł, stworzonej przez złożone nakładanie się kolorów, dzieła sztuki zaskakują zmysły. Ruben Benjamin zaczął pracować z farbami w sprayu i teksturami w wieku 14 lat, studiował inżynierię mechaniczną i zarządzanie, a swoje prace tworzył w swoim studiu w Monachium. Jego prace znajdują się w kolekcjach sztuki na całym świecie, w Los Angeles, Miami, Nowym Jorku, Sztokholmie, Londynie i Seulu.


Tagi:

Tissot - Premium

REKLAMA

Zegarek dla nastolatka i… stulatka

Zegarek dla nastolatka i… stulatka

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

Atlantic 420

REKLAMA

Janeba Oris 420

REKLAMA

Epos 420

REKLAMA

Greenlogic 420

REKLAMA

SEIKO 420

REKLAMA

Frederique Constant 420

REKLAMA

Sector 420

REKLAMA

Bulova 420

REKLAMA

Ankieta nr 1 - Baby Boomers. „Zegar...
Ankieta nr 1 - Baby Boomers. „Zegar...
07.06.2024

Podstrony producentów

Zegarki marki Aerowatch
Zegarki marki Alpina
Zegarki marki Atlantic
Zegarki marki Aviator Swiss Made
Zegarki marki Ball
Zegarki marki Bulova
Zegarki marki Błonie
Zegarki marki Certina
Zegarki marki Citizen
Zegarki marki Davosa
Zegarki marki Epos
Zegarki marki Frederique Constant
Zegarki marki G-SHOCK
Zegarki marki Grand Seiko
Zegarki marki Junghans
Zegarki marki Luminox
Zegarki marki Maurice Lacroix
Zegarki marki Michel Herbelin
Zegarki marki Montblanc
Zegarki marki Mudita
Zegarki marki Omega
Zegarki marki Orient
Zegarki marki Orient Star
Zegarki marki Oris
Zegarki marki Perrelet
Zegarki marki Polpora
Zegarki marki Prim
Zegarki marki Rado
Zegarki marki Roamer
Zegarki marki Seiko
Zegarki marki Tissot
Zegarki marki Victorinox
Zegarki marki Vostok Europe
Zegarki marki Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco