• Zegarki marki Rado
 • Zegarki marki Oris
 • Zegarki marki Citizen
 • Zegarki marki Frederique Constant
 • Zegarki marki Tissot
 • Zegarki marki Perrelet
 • Zegarki marki Michel Herbelin
 • Zegarki marki Orient Star
 • Zegarki marki Ball
 • Zegarki marki Epos
 • Zegarki marki Bulova
 • Zegarki marki Montblanc
 • Zegarki marki Omega
 • Zegarki marki Vostok Europe
 • Zegarki marki Grand Seiko
 • Zegarki marki Seiko
 • Zegarki marki Prim
 • Zegarki marki Błonie
 • Zegarki marki Junghans
 • Zegarki marki Aerowatch
 • Zegarki marki Certina
 • Zegarki marki G-SHOCK
 • Zegarki marki Roamer
 • Zegarki marki Atlantic
 • Zegarki marki Orient
 • Zegarki marki Mudita
 • Zegarki marki Davosa
 • Zegarki marki Alpina
 • Zegarki marki Luminox
 • Zegarki marki Aviator Swiss Made
 • Zegarki marki Victorinox

Maison Alcée. Zegar zgodny z filozofią IKEA, czyli złóż go sam!


W obecnych czasach przyzwyczailiśmy się bardzo mocno do składania wielu przedmiotów, które są niezbędne w codziennym życiu. Chyba każdy z nas wielokrotnie zajmował się montażem: szafek, szaf, komód czy też innego rodzaju mebli ze wspomnianej w tytule IKEI. Ale czy ktoś z Was składał samodzielnie zakupiony… zegar?

Prawdziwy rzecz jasna, który oprócz dokładnego odmierzania upływającego czasu był dodatkowo ozdobą pomieszczenia w jakim się znajdował ?

W odpowiedzi na tego typu „zapotrzebowalnie”, marka Maison Alcée oferuje całkiem nowe podejście do wysokiej klasy zegarmistrzostwa, gdyż oprócz pięknego zegarka który otrzymamy, daje możliwość samodzielnego złożenia go. Jest to bardzo wyróżniający się pomysł, który może pomóc zrozumieć działanie mechanicznego zegara, a doświadczenie to może być realizowane w zaciszu swojego gabinetu lub wspólnie z rodziną. Zanim przejdziemy do samego zegara, przyjrzyjmy się pokrótce historii powstania tej marki.

Alcée Montfort kobieta z pasją do tworzenia

Maison Alcée zostało założone przez Alcée Montfort, młodą kobietę pochodzącą z Francji, posiadającą ogromne doświadczenie w branży luksusowych przedmiotów. Jej szerokie doświadczenie zawodowe rozpoczyna się w 2013 r., w którym to odbywając staż w domu mody Hermès pracowała z rzemieślnikami wyrobów skórzanych.

Maison Alcée

Kolejnym krokiem w jej karierze była marka Cartier, do której dołączyła dwa lata później. Ucząc się mogła doskonale przyjrzeć się jak działają łańcuchy dostaw tej wielkiej marki.

Następnie została zatrudniona w TAG Heuer. To właśnie praca w branży zegarmistrzowskiej skłoniła ją do realizacji życiowego marzenia, jakim było stworzenie w 2019 r. projektu polegającego na zaoferowaniu entuzjastom zegarków możliwości poczucia się zegarmistrzem i złożenia własnego czasomierza. Alcée wraz ze swoim mężem rozpoczęła prace nad tym, co w przyszłości stało się marką, która charakteryzuje styl przy zachowaniu pełnej niezależności. Dzięki pomocy Thierry'ego Ducret’a, mającego ogromne doświadczenie w świecie zegarmistrzostwa, zegar stołowy mógł powstać i rozpocząć zarówno odmierzanie czasu jak i nową markę Maison Alcée.

Zegar do samodzielnego montażu

Sama konstrukcja prezentuje bardzo nowoczesny styl, z okrągłą podstawą i górą, a także mechanizmem umieszczonym pionowo.

Maison Alcée

Maison Alcée

Maison Alcée

W swoich modelach zegarów przedsiębiorstwo wykorzystuje doskonałe jakościowo materiały, do których należą: mosiądz, stal szlachetna czy też aluminium.

Zegar ten, oprócz ciekawego zestawienia kolorystycznego wszystkich detali, pokazuje doskonały poziom wykończenia, obejmujący szczotkowanie, polerowanie oraz fazowanie wszystkich krawędzi. Dodatkowo zegarmistrz Thierry Ducret (zajmujący stanowisko jednego z ekspertów w przedsiębiorstwie) zadbał o wykończenia detali i powierzchni poprzez piaskowanie, oraz nadaniem im niepowtarzalnego blasku i widocznego zmatowienia poszczególnym elementów zegara.

Sam zegar jest wysoki na 160 mm i ma 100 mm średnicy, zaś jego waga wynosi 900 gramów. Co ciekawe, można go umieścić zarówno w pionie jak i w pozycji poziomej.

Maison Alcée

Maison Alcée

Aby konstrukcja umieszczona w pozycji poziomej nie stoczyła się blatu biurka, producent dodaje do zestawu parę stożków temu zapobiegającym.

Podstawowe parametry zegara ograniczają się do wskazywania godzin i minut, lecz istnieje możliwość rozbudowania go o mechanizm repetycji, w którym to sprężynowy młoteczek uderza w dzwonek o każdej pełnej godzinie.

Maison Alcée ma w swojej ofercie trzy warianty kolorystyczne: Persée Douce  - z elementami w bardzo delikatnym, różowym kolorze, Persée Azur - z detalami barwy niebieskiej przypominającymi głębię Morza Śródziemnego,  oraz opcję Persée Nuit - z czarną ramą i elementami pokrytymi czarną, matowa powłoka PVD. Ta ostatnia opcja ze wskazówkami w kolorze złota i dzwonkiem wybijającym gong, prezentuje się według mnie najlepiej.

169 starannie zamontowanych części

Każdy zegar Maison Alcée jest zapakowany w specjalne pudełko, będące całym zestawem przygotowanym do samodzielnego montażu.

Maison Alcée

Maison Alcée

Maison Alcée

Według producenta, ma to za zadanie sprawić, aby doświadczenie z zakupu wysokiej klasy zegara mechanicznego wynieść na zupełnie nowy poziom. Cały proces ręcznego składania wszystkich detali tak wykonany, aby powstał wyjątkowy czasomierz zajmuje około dziesięć godzin, podczas których buduje się nie tylko podstawę oraz szkielet zegara, ale i jego cały pracujący mechanizm. Jednym z elementów, który jest zamontowany już “na gotowo” jest jego regulator. Producent uznał, że ten element jest zbyt delikatny, aby amator mógł go zmontować samodzielnie, nie narażając go na nieumyślne uszkodzenie.

Ten wyjątkowy zegar stołowy składa się z 233 części, z których 169 musi zostać starannie zamontowanych, a jeśli wszystkie etapy procesu montażu w domowej pracowni zegarmistrzowskiej przejdą pomyślnie, to mechaniczne serce powinno pracować, bijąc z częstotliwością 18 000 wahnięć balansu na godzinę.

Maison Alcée

Maison Alcée

Maison Alcée

Po pełnym nakręceniu maksymalny czas pracy, czyli rezerwa chodu, wynosi 14 dni.

Zawartość zestawu

Dokonując zamówienia otrzymujemy kompletny zestaw wszystkich elementów oraz 17 narzędzi zegarmistrzowskich, w skład których wchodzą m.in.: 4 śrubokręty zegarmistrzowskie, mosiężna pęseta, lupa oraz szpikulec do oleju wraz z dołączonym olejem. Ponadto drewniany box zawiera zestaw ściereczek, do polerowania, opuszki na palce oraz książkę.

Instrukcja w formie książkowej ma ponad 150 stron, które czytając możemy pogłębić wiedzę z zakresu funkcjonowania danego elementu. Dołączone narzędzia są dokładnie takie same, jakich używają zawodowi zegarmistrzowie, a być może mogą się one dodatkowo przydać w przyszłości podczas drobnych naprar. Producent oferuje także dostęp do szczegółowych filmów instruktażowych na temat poszczególnych kroków.

Co ciekawe, każdy z zegarów jest wstępnie budowany przez zegarmistrzów zatrudnionych w przedsiębiorstwie jeszcze zanim zostanie wysłany, w celu upewnienia się, że żadna część nie jest uszkodzona lub źle uformowana.

Maison Alcée

Maison Alcée

Maison Alcée

Sama skrzyneczka w której dostarczane są wszystkie części wykonana jest z litego drewna przez stolarza z francuskiego miasteczka Reims.

Dodatkowo, aby poziom szczegółowości został wprowadzony na absolutny poziom zawodowstwa, producent oferuje w sprzedaży blat zegarmistrzowski wykonany z drewna bukowego kosztującego 980 EUR lub dębowego za 1 250 EUR .

Zegar Maison Alcée – dostępność i cena

Marka Maison Alcée oferuje ciekawy zegar mechaniczny, który oprócz wysokiej klasy zegarmistrzostwa, nie ogranicza się jedynie do swoich oczywistych funkcji, lecz wymaga samodzielnego montażu, od tzw. A do Z.

Samodzielne złożone urządzenie stojące na komodzie lub biurku z pewnością wzbudzi zaciekawienie osób na niego patrzących, a my dumnie możemy odpowiedzieć, że “złożyliśmy go sami!”.

Maison Alcée

Maison Alcée

Maison Alcée

Cena zegar Maison Alcée oscyluje w granicach od 8 150 EUR (35 000 PLN) za wersję Persée Douce, czyli z elementami w kolorze różowym, przez Persée Azur z detalami barwy niebieskiej za 8 550 EUR - 36 300 PLN, do kwoty 9 550 EUR - ok. 40 500 PLN za wersję w kolorze ciemnym o nazwie Persée Nuit.

Biorąc pod uwagę poziom szczegółowości i wysoką jakość komponentów całego zestawu oraz tzw. fun, jaki daje samodzielny montaż, wydaje się to ceną bardzo uczciwą.

Więcej ciekawych informacji ze świata zegarków oraz wywiadów tu: zegarkowe ciekawostki.


Tagi:

Certina - Premium

REKLAMA

Zegarek dla nastolatka i… stulatka

Zegarek dla nastolatka i… stulatka

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

Atlantic 420

REKLAMA

Epos 420

REKLAMA

Greenlogic 420

REKLAMA

SEIKO 420

REKLAMA

Frederique Constant 420

REKLAMA

Bulova 420

REKLAMA

Sector 420

REKLAMA

Janeba Oris 420

REKLAMA

Urwerk SpaceTime Blade. Futurystycz...
Urwerk SpaceTime Blade. Futurystycz...
06.06.2024

Podstrony producentów

Zegarki marki Aerowatch
Zegarki marki Alpina
Zegarki marki Atlantic
Zegarki marki Aviator Swiss Made
Zegarki marki Ball
Zegarki marki Bulova
Zegarki marki Błonie
Zegarki marki Certina
Zegarki marki Citizen
Zegarki marki Davosa
Zegarki marki Epos
Zegarki marki Frederique Constant
Zegarki marki G-SHOCK
Zegarki marki Grand Seiko
Zegarki marki Junghans
Zegarki marki Luminox
Zegarki marki Maurice Lacroix
Zegarki marki Michel Herbelin
Zegarki marki Montblanc
Zegarki marki Mudita
Zegarki marki Omega
Zegarki marki Orient
Zegarki marki Orient Star
Zegarki marki Oris
Zegarki marki Perrelet
Zegarki marki Polpora
Zegarki marki Prim
Zegarki marki Rado
Zegarki marki Roamer
Zegarki marki Seiko
Zegarki marki Tissot
Zegarki marki Victorinox
Zegarki marki Vostok Europe
Zegarki marki Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco