• Zegarki marki Victorinox
 • Zegarki marki Orient
 • Zegarki marki Ball
 • Zegarki marki Luminox
 • Zegarki marki Prim
 • Zegarki marki Grand Seiko
 • Zegarki marki Aviator Swiss Made
 • Zegarki marki Epos
 • Zegarki marki Junghans
 • Zegarki marki Certina
 • Zegarki marki Vostok Europe
 • Zegarki marki Alpina
 • Zegarki marki Frederique Constant
 • Zegarki marki Omega
 • Zegarki marki Tissot
 • Zegarki marki Davosa
 • Zegarki marki Montblanc
 • Zegarki marki Orient Star
 • Zegarki marki Atlantic
 • Zegarki marki Bulova
 • Zegarki marki Błonie
 • Zegarki marki Rado
 • Zegarki marki Oris
 • Zegarki marki Michel Herbelin
 • Zegarki marki G-SHOCK
 • Zegarki marki Seiko
 • Zegarki marki Mudita
 • Zegarki marki Roamer
 • Zegarki marki Citizen
 • Zegarki marki Aerowatch
 • Zegarki marki Perrelet

Girard-Perregaux Laureato 42 mm Sage Green i Ultramarine Blue. Błękit ultramaryny i zieleń szałwii


Manufaktura Girard-Perregaux swoim ikonicznym zegarkiem o nazwie Laureato, po raz kolejny udowadnia ponadczasowość tego projektu. Nowe wersje kolorystyczne w postaci dwóch zegarków tym razem zostały zamknięte w kopertach wykonanych ze złota, tym samym pokazując, że sportowy zegarek w luksusowym wydaniu nadal jest pożądany przez klientów. Sukces tego modelu jest wciąż widoczny, i to od wielu lat istnienia na rynku.

W przyszłym roku Laureato skończy równe 50 lat. Śmiało można przypuszczać, że manufaktura zaprezentuje rocznicowe wersje tego modelu, które być może będą limitowane? Czas pokaże.

Aktualnie kolekcja ta otrzymała kolejne rozszerzenie, o wersje z niebieską oraz zieloną tarczą w dobrze znanej obudowie mierzącej 42 mm średnicy. Dwie nowe opcje Laureato 42mm Sage Green i Ultramarine Blue mają zintegrowaną bransoletą, zaś trzeci wariant zestawiono ze skórzanym paskiem wykonanym ze skóry aligatora.

Projekt Adolfo Nataliniego

Za projekt modelu Laureato powstałego w 1975 roku odpowiada znany w świecie designu Włoch, będący profesorem na Uniwersytecie we Florencji. Wielu osobom słyszącym o projektancie najsłynniejszych zegarków od razu przychodzi na myśl nazwisko osoby Geralda Genty. A. Natalini pozostaje niejako w cieniu, lecz to właśnie on odpowiada za projekt modelu Laureato, który znakomicie przetrwał próbę czasu, nie tracąc nic ze swojej atrakcyjności.

Girard-Perregaux Laureato 42mm Sage Green i Ultramarine Blue

Girard-Perregaux Laureato 42mm Sage Green i Ultramarine Blue

Girard-Parregaux Laureato zadebiutował jako zegarek z mechanizmem kwarcowym, będącym połączeniem stali i żółtego złota. Zegarek miał mechanizm o oznaczeniu “Cal. 705”, pracujący z imponującą częstotliwością 32 768 Hz, i – co ważne - był autorską konstrukcją marki, noszącą dumne określenie “Quartz Chronometer”. Geneza nazwy została zaczerpnięta ze słynnego filmu pt. “Absolwent” z 1967 r., z Dustinem Hoffmanem w roli głównej. Kolejną ewolucję modelu przyniósł rok 1984, wtedy to właśnie do koperty trafił mechanizm mechaniczny i tak już zostało do dziś.

Model Laureato jest uznawany za jeden z “tych kultowych” czasomierzy, jakie miały wpływ na kształtowanie się pewnej epoki w świecie zegarków. Zupełnie bez znaczenia jest fakt, że model ten pojawił się już po tym, jak Audemars Piguet zaprezentował model Royal Oak w 1972 r. Laureato natomiast “wyprzedził” takie ikony świata zegarków jak: PP Nautilus pokazany w 1976 roku, IWC Ingenieur  powstały w 1976r. czy też Vacheron Constantin z modelem “222” z roku 1977.

Girard-Perregaux Laureato 42mm Sage Green i Ultramarine Blue

Klasyczne Laureato pokazane w tym roku na nowo ożywia tę bardzo rozbudowaną kolekcję, zachowując przy tym ducha zegarmistrzostwa z lat 70. XX wieku.

Koperta z 18-karatowego złota

Nowe wersje modelu Laureato zamknięte zostały w mierzącej 42 mm średnicy i 10.68 mm wysokości kopercie wykonanej z 18-karatowego różowego złota.

Spora wielkość koperty jest dobrze maskowana, dzięki jej lekko zakrzywionemu profilowi. Powierzchnie obudowy są wykończone szczotkowaniem, lecz da się zauważyć także polerowane akcenty podkreślające jej kształt.

Koperta jest wodoszczelna na poziomie 50m, a zamyka ją po obu stronach szkło szafirowe, które od strony tarczy zostało pokryte powłoką antyrefleksyjną.

Girard-Perregaux Laureato 42mm Sage Green i Ultramarine Blue

Girard-Perregaux Laureato 42mm Sage Green i Ultramarine Blue

Girard-Perregaux Laureato 42mm Sage Green i Ultramarine Blue

W opisywanych modelach kształt obudowy oraz bransoleta praktycznie się nie zmieniła w stosunku do pierwotnej wersji. Podobnie jak ośmiokątny kształt lunety, dodający głębi wskazań widocznych na powierzchni tarczy.

Błękit ultramaryny i zieleń szałwii

Niezależnie od wersji kolorystycznej, na cyferblacie widnieje wytłoczony, trójwymiarowy wzór o nazwie “Clous de Paris”. Jest on o tyle ciekawy, że w zależności od której strony na niego patrzymy, światło słoneczne na niego padające prezentuje intensywny kolor w różnych odcieniach. Kolory tarcz to: zieleń w odcieniu szałwii oraz niebieski - ultramaryna.

Ciekawostką może być fakt, że w epoce renesansu błękit ultramaryny był niezwykle kosztowny, dlatego był używany na obrazach w niewielkich ilościach. Dzięki swojej tonacji, mocno się wyróżniał, i tak też jest w przypadku koloru tarczy zegarka Laureato.

Girard-Perregaux Laureato 42mm Sage Green i Ultramarine Blue

Girard-Perregaux Laureato 42mm Sage Green i Ultramarine Blue

Tradycyjnie dla tej kolekcji nakładane indeksy są pozłacane, podobnie jak logo “GP” w górnej części tarczy.

Cyferblat prezentuje klasyczne wskazówki w kształcie ołówka, których ramiona zwężają się ku podstawie. Wskazania datownika są prezentowane w okienku na godz. 3., a pole cyfr jest w tym samym kolorze jak barwa tarczy.

Manufakturowy mechanizm

Mechanicznym sercem zegarków Girard-Perregaux Laureato 42mm Sage Green i Ultramarine Blue jest mechanizm "in-house" oznaczony jako “Cal. GP 1800”.

Samo wykończenie mechanizmu jest zgodne ze standardami pochodzącymi z elitarnej ligi, do której ta manufaktura się zalicza. Szafirowy dekiel ukazuje widoczne krawędzie i mostki poddane fazowaniu. Widoczne są także liczne polerowania i perłowanie na płycie głównej.

Girard-Perregaux Laureato 42mm Sage Green i Ultramarine Blue

Girard-Perregaux Laureato 42mm Sage Green i Ultramarine Blue

Oprócz tego, nie mogło zabraknąć pięknego zdobienia wahnika wykonanego ze złota, który otrzymał dekoracje w postaci półokrągłych pasków.

Od strony technicznej werk ten składa się ze 191 elementów, mierzy 30 mm x 3.97 mm. Czas pracy jaki zapewnia w pełni nakręcona sprężyna wynosi 54 godzin. Manufaktura posiada długoletnie doświadczenie w produkcji najwyższej klasy zegarków mechanicznych, dlatego z pewnością zegarek tego typu może służyć jako rodzinna pamiątka.

Girard-Perregaux Laureato 42mm Sage Green i Ultramarine Blue – dostępność i cena

Wersja w kolorze szałwiowej zieleni oraz ultramaryna są zestawiona ze złotą bransoletą z solidnymi ogniwami, kształtem przypominając literę “H”, wykończoną szczotkowaniem, natomiast środkowa jej część jest polerowana. Dodatkowo niebieska wersja może być dostarczona na ciemnoniebieskim pasku wykonanym ze skóry aligatora ze składaną klamrą.

Girard-Perregaux Laureato 42mm Sage Green i Ultramarine Blue

Girard-Perregaux Laureato 42mm Sage Green i Ultramarine Blue

Girard-Perregaux Laureato 42mm Sage Green i Ultramarine Blue

Nowe wersje modelu Laureato będą wchodzić w skład regularnej kolekcji tej marki.

Ceny Laureato 42mm Sage Green i Ultramarine Blue są ustalone na poziomie ok. 235 000 PLN za wersję na złotej bransolecie. Wariant ze skórzanym paskiem kosztuje ok. 160 300 PLN.

Zegarek Girard- Perregaux Laureato jest kolejnym przykładem na to, że model który jest dostępny na rynku już tak długi czas, może cieszyć się niesłabnącą popularnością.


Tagi:

Certina - Premium

REKLAMA

Zegarek dla nastolatka i… stulatka

Zegarek dla nastolatka i… stulatka

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

Sector 420

REKLAMA

Epos 420

REKLAMA

SEIKO 420

REKLAMA

Atlantic 420

REKLAMA

Frederique Constant 420

REKLAMA

Greenlogic 420

REKLAMA

Janeba Oris 420

REKLAMA

Bulova 420

REKLAMA

Specjals wśród zegarków. Luminox Na...
Specjals wśród zegarków. Luminox Na...
05.06.2024
G-SHOCK Tone-On-Tone. Sportowe, kol...
G-SHOCK Tone-On-Tone. Sportowe, kol...
10.06.2024

Podstrony producentów

Zegarki marki Aerowatch
Zegarki marki Alpina
Zegarki marki Atlantic
Zegarki marki Aviator Swiss Made
Zegarki marki Ball
Zegarki marki Bulova
Zegarki marki Błonie
Zegarki marki Certina
Zegarki marki Citizen
Zegarki marki Davosa
Zegarki marki Epos
Zegarki marki Frederique Constant
Zegarki marki G-SHOCK
Zegarki marki Grand Seiko
Zegarki marki Junghans
Zegarki marki Luminox
Zegarki marki Maurice Lacroix
Zegarki marki Michel Herbelin
Zegarki marki Montblanc
Zegarki marki Mudita
Zegarki marki Omega
Zegarki marki Orient
Zegarki marki Orient Star
Zegarki marki Oris
Zegarki marki Perrelet
Zegarki marki Polpora
Zegarki marki Prim
Zegarki marki Rado
Zegarki marki Roamer
Zegarki marki Seiko
Zegarki marki Tissot
Zegarki marki Victorinox
Zegarki marki Vostok Europe
Zegarki marki Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco