Od dawna wiadomo, że w świecie zegarków trendy są zmienne, szczególnie jeśli związane jest to z ich wyglądem. Dokładnie to samo ma miejsce w przypadku japońskiej marki Orient, która od wielu lat konsekwentnie “aktualizuje” swoją gamę modelową, często modyfikując i jeszcze bardziej udoskonalając oferowane przez siebie zegarki. Naturalnie wspomniane ulepszenia obejmują zmiany zarówno od strony technicznej, np. w zakresie stosowanych mechanizmów, jak i wizualnej, wpisując się w aktualne trendy i wymagania klientów.
Model Semi Skeleton jest bardzo ważną pozycją w portfolio marki Orient, będąc częścią linii modelowej o nazwie Contemporary. Ogólna stylistyka tych zegarków mechanicznych jest odmienna w stosunku do np. linii Bambino. Semi Skeleton prezentują nowocześniejsze wzornictwo, z ostrzejszymi i bardziej wyrazistymi kopertami, oraz szerszym wachlarzem kolorów w mocno młodzieżowym stylu.
Jakość wykonania i piękno projektów
Na powierzchni cyferblatów jest przedstawione to, co jest typowe dla marki Orient, czyli: wysoka jakość wykonania i piękno projektów.
Bardzo często zegarki z tej linii mają ciekawy detal na tarczy, tak zwany open heart, czyli zabieg stylistyczny odsłaniający część pracujących elementów mechanizmu. Co ważne, wszystkie te cechy są oferowane na rozsądnym poziomie cenowym, co wyraźnie odzwierciedlają wyniki sprzedażowe japońskiej marki, a także opinie wśród użytkowników.
Zanim przejdziemy do szczegółowego zaprezentowania tegorocznych nowości, najpierw “dwa słowa” o samej marce wywodzącej się z Kraju Kwitnącej Wiśni, czyli z Japonii. Do tej pory na portalu Zegarki i Pasja mogliście wielokrotnie przeczytać o swoistym podejściu Japończyków w zakresie tworzenia zegarków, które szczególnie w tamtej kulturze mają ważne znaczenie. Harmonia i pieczołowitość widoczna w projektach Orient często ma swoje odwołania zarówno do żywiołów, jak i otaczającej nas natury. Zachowanie dbałości o szczegóły na etapie tworzenia kopert jak i samych mechanizmów, plus wygląd tych zegarków potwierdzają zadowoleni klienci.
Co ciekawe, wśród sporej liczby osób zegarki Orient przywracają wspomnienia o modelu, który - jak np. Orient Multi Year Calendar - być może sami kiedyś posiadali. Jak mogliście się już dowiedzieć z poprzednich artykułów nt. tej japońskiej marki, które są dostępne na naszym portalu tu: Orient, producent ten jest od 2001 r. częścią grupy “Seiko Epson Corporation”, tworząc zegarki wyposażane w mechanizmy mechaniczne „in-house”.
Szeroka gama wersji kolorystycznych
Przejdźmy zatem do tegorocznych nowości.
Model Semi Skeleton został pokazany w czterech nowych wariantach kolorystycznych, z tarczami dostępnymi w kolorach: czerwonym, błękitnym, zielonym i białym.
Klasyczna obudowa, o łagodnych krawędziach i geometrycznym kształcie, jest wykonana ze stali szlachetnej i mierzy 41 mm średnicy, przy zachowaniu wysokości 10.9 mm. Powierzchnia koperty ma wykończenie w postaci polerowania i szczotkowania, co podkreśla łagodny kształt jej uszu, zaś od góry jest chroniona płaskim szkłem wykonanym z trwałego i odpornego na zarysowania szafiru. Klasa wodoszczelności jest na poziomie 50m.
Detale ukazane na cyferblacie
Cyferblaty w czterech nowych kolorach otrzymały oznaczenie godzin w postaci podłużnych i dosyć szerokich, nakładanych indeksów, wyraźnie odznaczających się na powierzchni tarczy, a przy każdym z nich umieszczono kropkę pokrytą substancją świecącą.
Na zewnętrznej krawędzi tarczy dobrze oznaczono tor skali minutowej, z namalowaną na czarno podziałką poprawiającą czytelność. Dodatkowo, jest ona mocno oddzielona od pozostałej, środkowej części poprzez okrągły pierścień, potęgujący efekt trójwymiarowości.
Producent w modelu Semi Skeleton zrezygnował z okienka datownika na rzecz zachowania estetyki designu.
Widoczna w dolnej części subtarcza sekundnika jest zaprojektowana w taki sposób, że częściowo zachodzi ona na wycięcie w tarczy ukazujące fragment pracującego balansu. Na tarczy, w jej górnej części, widnieje logo marki oraz napis „Automatic”, informujący jaki typ mechanizmu pracuje wewnątrz koperty.
Sam układ wskazań, oprócz czytelności, ma ciekawy, przyjemny dla oka design. Czas odczytujemy z trzech wskazówek, których ramiona są polerowane i pokryte substancją świecącą, dzięki której odczytanie aktualnej godziny jest możliwe nawet po zmroku.
Kolor wskazówek, a także pierścienia okalającego otwór na tarczy (Open Heart) jest takiej samej barwy, jak znaczniki godzinowe. Dla wersji z jasną tarczą jest to kolor żółtego złota w ciepłym odcieniu. Komponuje się on z kolorem bransolety, mocno połyskującej w świetle. Podobna barwa detali występuje także w wersji z zieloną tarczą. Dwie pozostałe opcje: z błękitną oraz czerwoną tarczą, zostały zestawione z akcentami w srebrnym kolorze.
Manufakturowy mechanizm
Częściowo przeszklony dekiel, zamykający kopertę od spodu, ma szkło mineralne ukazujące mechanizm "in-house" z automatycznym naciągiem sprężyny, noszący oznaczenie “F6S22”.
Zapewnia on właścicielowi zegarka do 40 godzin jego pracy przy pełnym nakręceniu sprężyny i, co ważne, oferuje także możliwość ręcznego dokręcania za pomocą koronki.
Niezależnie od wersji kolorystycznej, zegarki Orient Semi Skeleton są dostępne na solidnych, stalowych bransoletach. Wariant z białą tarczą został zestawiony z bransoletą w kolorze żółtego złota, o szczotkowanych ogniwach. Dla wersji z cyferblatami w kolorach: czerwonym, zielonym i błękitnym producent oferuje bransolety w srebrnym kolorze, a każda z nich ma klamrę z wygrawerowaną nazwą marki.
Orient Semi Skeleton – dostępność i cena
Wprowadzenie nowych wersji kolorystycznych do oferty marki Orient poszerza różnorodność tej i tak już rozbudowanej kolekcji. Nowe warianty modelu Semi Skeleton świetnie wtapiają się w modny, miejski styl łącząc barwy występujące w naturze z architekturą do której nawiązuje ukazane na cyferblacie “mechaniczne serce”.
Za rozsądną kwotę otrzymujemy starannie wykonane, casualowe zegarki mechaniczne.
Jeśli chodzi o ceny, to różnią się one w zależności od koloru zegarka: za wersję Semi Skeleton z białą tarczą i bransoletą w kolorze złota (nr ref: RA-AR0007S) trzeba zapłacić 2 200 PLN. Opcje z zieloną tarczą (nr ref: RA-AR0008E), z błękitnym cyferblatem (nr ref: RA-AR0009L) i czerwoną tarczą (nr ref: RA-AR 0010R) są w cenie 1 960 PLN.
W ofercie marki Orient, oprócz przedstawionych nowości z serii Semi Skeleton, możecie znaleźć dużo więcej modeli, takich jak np. zegarki przeznaczone do nurkowania, modele ze stoperem czy też klasyczne zegarki o tradycyjnym wzornictwie. Wszystkie one oferują manufakturowe mechanizmy oraz jakość wykonania charakterystyczną dla japońskich firm.
Szukasz informacji o nowościach marki Orient i recenzji zegarków? Sprawdź nasze pozostałe publikacje - zegarki Orient.
10:58 29.05.2024Zegarki
Orient Semi Skeleton. Jeden z hitów japońskiej marki w 4 nowych kolorach
Tagi:

Haute Horlogerie – co oznacza to pojęcie?
Haute Horlogerie (wymowa: ot orlożeri) – określenie pochodzące z języka francuskiego, które oznacza dosłownie wielkie/elitarne zegarmistrzostwo. Pojęcie to używane jest w ...

Cyfrowe zegarki mechaniczne typu „Jump Hour” – historia
Mówiąc o zegarkach mechanicznych, z reguły mamy na myśli czasomierze analogowe, czyli posiadające tarczę oraz wskazówki. Kiedy natomiast pada hasło zegarek cyfrowy, najcz ...

W świecie zegarkowych mechanizmów. Seagull – fakty i mity
Użytkownicy zegarków, a szczególnie osoby pasjonujące się zegarmistrzostwem, chcąc zdefiniować podczas prowadzonych przez siebie rozmów używane przez nich zegarki, posług ...

Propozycje zegarków dla pokolenia Alfa. „Zegarki przez pokolenia”
Za nami już ostatnia, 5 ankieta, w ramach wspólnej kampanii Zegarki i Pasja x Czasoholicy „Zegarki przez pokolenia”, która wystartowała pod koniec maja 2024. Głosami czło ...

Grand Seiko Heritage Collection SBGH349. Lodospady w prefekturze Iwate
Japońska kultura, bardzo bogata i z długą historią, jest atrakcyjna i ciekawa. Szczególnie dla nas, ludzi Zachodu. Funkcjonuje w taki sposób, że jej przesłania i motta z ...

Zaktualizowana i rozszerzona biografia Waltera Lange: "When Time Came Home"
29 lipca 2024 r. Walter Lange skończyłby 100 lat. Zakładając ponownie firmę Lange Uhren GmbH 7 grudnia 1990 roku, nie tylko przywrócił bogatą rodzinną tradycję zegarmistr ...

Roamer C-Line. Zegarki damskie i męskie z elementami z ceramiki
Roamer ma całkiem spore doświadczenie w wykorzystywaniu elementów ceramicznych do budowy zegarków. Bardzo dobrze jest to widoczne w zaprezentowanej ostatnio serii C-Line, ...

Perrelet Turbine Skull Limited Edition. Dla miłośników niekonwencjonalnych zegarków
Perrelet, marka zegarmistrzowska z niemal 250-letnią tradycją, pokazała najnowszy model o nazwie „Turbine Skull”. Sama nazwa własna dużo już zdradza. Motyw czaszki, jest ...

Roamer Helios Power. Chronograf z tytanu, zasilany energią światła!
Roamer to szwajcarska marka, która relatywnie często gości na łamach naszego portalu, ponieważ oferuje ciekawe, atrakcyjne pod względem wyglądu i funkcji dodatkowych, a t ...

Zenith G.F.J. Zegarek na miarę 160-lecia historii precyzji i dążenia do perfekcji
Zenith to prestiżowa marka, która od ponad półtora wieku wyznacza standardy w świecie szwajcarskiego zegarmistrzostwa. W 2025 roku, celebrując swoje 160-lecie, Zenith wpr ...

Recenzja: Davosa Argonautic Antarctica Limited. Specjalna edycja na polski rynek
Davosa to rodzinna szwajcarska firma. Jej początków doszukujemy się przed ponad 200 laty, kiedy to funkcjonowała w branży pod marką Hassler. Davosa - jako nazwa kolekcji ...

Nowy zegar Tissot i rozszerzenie współpracy z NBA, WNBA i NBA G League!
Na początku 2025 roku marka Tissot, National Basketball Association (NBA), Women’s National Basketball Association (WNBA) i NBA G League ogłosiły przedłużenie swojej glob ...
0 Komentarzy
Średnia 0.00