• Zegarki marki Mudita
 • Zegarki marki Montblanc
 • Zegarki marki Prim
 • Zegarki marki Grand Seiko
 • Zegarki marki Orient
 • Zegarki marki G-SHOCK
 • Zegarki marki Perrelet
 • Zegarki marki Bulova
 • Zegarki marki Epos
 • Zegarki marki Oris
 • Zegarki marki Frederique Constant
 • Zegarki marki Junghans
 • Zegarki marki Aviator Swiss Made
 • Zegarki marki Atlantic
 • Zegarki marki Michel Herbelin
 • Zegarki marki Aerowatch
 • Zegarki marki Tissot
 • Zegarki marki Luminox
 • Zegarki marki Ball
 • Zegarki marki Roamer
 • Zegarki marki Citizen
 • Zegarki marki Seiko
 • Zegarki marki Błonie
 • Zegarki marki Alpina
 • Zegarki marki Davosa
 • Zegarki marki Certina
 • Zegarki marki Orient Star
 • Zegarki marki Rado
 • Zegarki marki Omega
 • Zegarki marki Victorinox
 • Zegarki marki Vostok Europe

Odświeżony Oris Aquis 2024. Czym różni się nowa wersja od poprzednich?


Zmiany to coś, co jest w zasadzie permanentne. Kiedyś, tak z 25 lat temu, od prezesa jednej z wielkich firm farmaceutycznych usłyszałem, że: „w naszej firmie stałe są jedynie zmiany”.

Dziś wiem, że to norma. Wszystko się zmienia. Często oczekujemy zmian diametralnych, rewolucyjnych. Czasem jednak oczekujemy zmian bardzo niewielkich, w myśl zasady, że lepsze nie może być wrogiem dobrego.  Trzeba znać oczekiwania klientów i ich przyzwyczajenia.

Pamiętam z zajęć z zakresu ekonomii przykład historii „wpadki” marki produkującej maszyny budowlane. Jako gigant w branży podęli pewną decyzję, by odróżnić się od głównego konkurenta. Postanowiono w związku z tym zmienić kolor produkowanych maszyn budowlanych z żółtego na niebieski. Okazało się, że spowodowało to gwałtowny spadek sprzedaży. Oczywiście powrócono do żółtego. To pokazuje, jak ważna jest siła przyzwyczajeń klientów. W wielu dziedzinach jest podobnie. Również w zegarmistrzostwie.

W firmie Oris wiedzą o tym doskonale.

Delikatna ewolucja

Dziś kilka słów o delikatnej ewolucji filaru sprzedaży firmy, kolekcji Aquis.

Odświeżony Oris Aquis 2024.

Odświeżony Oris Aquis 2024.

Odświeżony Oris Aquis 2024.

To kolekcja o bardzo charakterystycznym, zaakceptowanym i lubianym stylu.

Natychmiastowo rozpoznawalnym, z racji atrakcyjności, ale i cech użytecznych. Zmiany w ramach bestsellerowej linii muszą więc być przemyślane i na pewno nie rewolucyjne, bo miłośnicy nie tego oczekują. Zegarki z kolekcji Aquis to modele o narzędziowym, technicznym charakterze, gdzie użyteczność i wytrzymałość są na pierwszym miejscu. Ale widać również mocne zaangażowanie przy definiowaniu wyglądu jako całości wizerunku, wyrażone przez dbałość o szczegóły, detale, które miłośnicy zegarów tak bardzo lubią.

Odświeżony w 2024 roku Aquis to zegarki, w których ponownie przemyślano każdy aspekt.

Aquis 2024 vs poprzednie wersje

Wiele szczegółów zostało udoskonalonych, aby zapewnić piękny, pożądany zegarek mechaniczny, który łączy w praktyczność w doskonałej równowadze formy i funkcji. Chciano też uzyskać efekt modelu użytecznego, ale też trochę biżuteryjnego. Tak naprawdę tylko mocno wprawione oko od razu zauważy zmiany. Są one subtelne.

Zaczyna się od koperty zegarka i jej nowego profilu, dającego w efekcie delikatniejszy nieco wygląd, przy niezmienionej w sumie sylwetce zegarka.

Odświeżony Oris Aquis 2024.

Wyprofilowane, charakterystyczne uszy oraz osłony koronki zostały przeprojektowane. I to tak, że zegarek nie stracił nic ze swojego stylu, a wiele osób może nawet tych zmian od razu nie zauważyć. Osłony chronią koronkę bardziej efektywnie, jest ona - używając nomenklatury nurkowej - głębiej w nie „zanurzona”.

Uszy są delikatniejsze i wyraźniej zwężają się ku końcom. To dalej jest typowe dla linii Aquis, zintegrowane mocowanie bransolety lub paska. To dalej dokręcana osłona, pewnie chroniąca koronkę zegarka. Także sama bransoleta została, jak to często piszą producenci - stylistycznie zredefiniowana. Trójrzędowa bransoleta ma teraz mocniej uwypuklony, szeroki środkowy rząd ogniw i mocniej zwężające się polerowane ogniwa skrajne. To pozwala na odbiór bransolety jako subtelniejszej, a mocniejsze zwężanie się poprawia aspekt związany z ergonomią, komfortem użytkowania. Te zmiany są naprawdę subtelne.

Odświeżony Oris Aquis 2024.

Odświeżony Oris Aquis 2024.

Każdy, znając markę Oris i tę linię zegarków, nadal widzi klasycznego Aquisa, a jednak można odczuć wrażenie jeszcze większego dopracowania, smukłości całego zegarka, lekkości na wyższym poziomie. Co istotne, cały czas obcując z solidnym, budzącym zaufanie diverem o technicznym charakterze, ale od teraz z wyraźniejszą nutką elegancji.

Przeprojektowane luneta i tarcza zegarka

Luneta obracająca się w jednym kierunku także została przeprojektowana.

Oczywiście także bardzo subtelnie. Tak, by wzmocnić efekt lżejszego, delikatniejszego wizerunku całości. Oczywiście nadal jest stosowana ceramiczna wkładka lunety ze skalą minutową i trójkącikiem z punktem luminescencyjnym na godzinie 12.

Odświeżony Oris Aquis 2024.

Odświeżony Oris Aquis 2024.

Zmian nie uniknęła tarcza.

I znów, to zmiany zauważalne przez wytrawnych obserwatorów, jako detale i szczegóły, choć dają one widoczny, bardziej elegancki i klarowny wygląd zegarkom w aspekcie ich wizerunku.

Nakładane indeksy są bardziej dopracowane. Te wielopłaszczyznowe, polerowane elementy mają szeroki pasek masy luminescencyjnej, a ich kształt ma przywodzić na myśl zarys płetw nurka. Wskazówki mają kształt dobrze nam znany, są jednak zdecydowanie bardziej „dopieszczone”. Kształt przestrzeni wypełnionej masą luminescencyjną jest bardziej dostosowany do konturów, a obróbka, wykończenie, podobnie jak w przypadku indeksów, wyglądają lepiej. Nadruki wykonano za pomocą nowej, zastrzeżonej czcionki, która będzie dostępna wyłącznie w modelach Aquis.

Odświeżony Oris Aquis 2024.

Odświeżony Oris Aquis 2024.

Odświeżony Oris Aquis 2024.

Kolejne udoskonalenie to datownik, jego okienko.

Wszystkie nowe modele zegarków z serii Aquis będą od 2024 roku mieć tło datownika dostosowane do koloru tarczy.

36,5 mm, 41,5 mm i 43,5 mm

W nowym, trzecim wydaniu, w trzeciej generacji Aquisa dostępne są modele w trzech wariantach średnicy koperty: 36,50 mm, a także 41,50 mm i 43,50 mm. Każdy dostępny  w różnych wariantach kolorystycznych, wyposażony w mechanizm Oris 733.

Flagowe modele z serii Aquis będą natomiast miały mechanizm „in-house” Oris Caliber 400, o którym niejednokrotnie pisaliśmy. Zegarki są wyposażone także w system szybkiej zmiany bransolet i pasków. Nowa bransoleta ma też opatentowany system szybkiego poszerzania w zapięciu, ale to udogodnienie - póki co - dostępne jest w zegarkach z mechanizmem Cal. 400.

Odświeżony Oris Aquis 2024.

Odświeżony Oris Aquis 2024.

Odświeżony Oris Aquis 2024.

Te subtelne zmiany świadczą o tym, że kolekcja ma swój styl charakter, okrzepła jako filar oferty Orisa. Zmiany, jeśli są oczekiwane, to właśnie takie - subtelne, jako całość robiące ogólne wrażenie, a w detalach wręcz minimalne.

To zegarki wybierane świadomie i przynoszące radość zgodnie z dewizą firmy Oris.

Bestseller firmy

A Oris ma się świetnie, jak przyznaje dyrektor generalny Rolf Studer.

Potwierdził, że Aquis to główna rodzina produktowa. Bestseller firmy. Zegarek, który może nosić każdy. Maksymalnie uniwersalny. Z biegiem czasu Aquis ewoluował od typowo funkcjonalnego zegarka nurkowego w model nieco bliżej biżuterii, która może być noszona cały czas i prawie do każdej okazji. Każdy szczegół może być ulepszony, ale zegarek musi być dalej czytelny, solidny i oczywiście rozpoznawalny.

Dlatego - jak mówi pan Rolf - większość zmian jakie zastosowano widać dopiero, gdy porównamy nowy i poprzedni model obok siebie, co mam nadzieję będziemy i my mogli zrobić.

Musi być stosowany ten sam „język” projektowania.

Odświeżony Oris Aquis 2024.

Odświeżony Oris Aquis 2024.

Odświeżony Oris Aquis 2024.

Dzięki temu nowy Aquis jest bardziej elegancki i zrównoważony niż wcześniej. Osiągnięcie tego efektu było trudne, ale zdecydowanie było warto. Nadal modele zegarków Oris, a szczególnie kolekcji Aquis, są tworzone w duchu zrównoważonego rozwoju.

Nadal jest też model, który powstał z myślą o kobietach, Aquis 36,5. Ma on swój własny wygląd, i nową bransoletę z ogniwami w kształcie litery H, która wygląda bardziej elegancko.

Generalnie nową kolekcję Aquis dzielimy na linie związane z wielkością koperty, czyli jak wymieniałem: 43,5 mm, 41,5 mm i 36,5 mm. Ale także dostępne są dwa mechanizmy – własny, oczywiście droższy mechanizm Oris Caliber 400, to wariant dla bardziej wymagających, oraz tańszy model ze sprawdzonym szwajcarskim mechanicznym sercem, czyli Oris kaliber 733.

Aby ludzie się uśmiechali

W czasach walki o redukcje emisji, także marka Oris stara się aktywnie uczestniczyć w tych działaniach. Poza specjalnymi zegarkami w elementami pochodzącymi z recyklingu, czy też edycjami wspierającymi różne organizacje, nawet opakowanie „zaprzęgnięto” do realizacji tego ważnego celu. Jest ono wykonane z materiałów zrównoważonych, które mogą być w pełni poddane recyklingowi. Mniejszych, by zmniejszać ładunki w transporcie.

Odświeżony Oris Aquis 2024.

Odświeżony Oris Aquis 2024.

Wszystko zaprojektowane tak, aby ludzie się uśmiechali.

Przeprojektowane tak, by było nie tylko lepiej, bardziej ekologicznie, ale by miłośnicy zegarków Oris cieszyli się nowy, wybranym Aquisem takim, jak zawsze.

Szukasz informacji o nowościach marki Oris i recenzji zegarków? Sprawdź nasze pozostałe publikacje - zegarki Oris.


Tagi:

Certina - Premium

REKLAMA

Magazyn ZIP - Wszystkie wydania

MAGAZYN Zegarki i Pasja - Wszystkie wydania

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

Atlantic 420

REKLAMA

Epos 420

REKLAMA

SEIKO 420

REKLAMA

Janeba Oris 420

REKLAMA

Bulova 420

REKLAMA

Sector 420

REKLAMA

Greenlogic 420

REKLAMA

Frederique Constant 420

REKLAMA

Odliczanie do Olimpiady rozpoczęte!...
Odliczanie do Olimpiady rozpoczęte!...
24.04.2024
Seiko Astron GPS Solar Dual-Time Ch...
Seiko Astron GPS Solar Dual-Time Ch...
26.04.2024

Podstrony producentów

Zegarki marki Aerowatch
Zegarki marki Alpina
Zegarki marki Atlantic
Zegarki marki Aviator Swiss Made
Zegarki marki Ball
Zegarki marki Bulova
Zegarki marki Błonie
Zegarki marki Certina
Zegarki marki Citizen
Zegarki marki Davosa
Zegarki marki Epos
Zegarki marki Frederique Constant
Zegarki marki G-SHOCK
Zegarki marki Grand Seiko
Zegarki marki Junghans
Zegarki marki Luminox
Zegarki marki Maurice Lacroix
Zegarki marki Michel Herbelin
Zegarki marki Montblanc
Zegarki marki Mudita
Zegarki marki Omega
Zegarki marki Orient
Zegarki marki Orient Star
Zegarki marki Oris
Zegarki marki Perrelet
Zegarki marki Polpora
Zegarki marki Prim
Zegarki marki Rado
Zegarki marki Roamer
Zegarki marki Seiko
Zegarki marki Tissot
Zegarki marki Victorinox
Zegarki marki Vostok Europe
Zegarki marki Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco