• Zegarki marki Michel Herbelin
 • Zegarki marki Omega
 • Zegarki marki Citizen
 • Zegarki marki Victorinox
 • Zegarki marki Rado
 • Zegarki marki Davosa
 • Zegarki marki Ball
 • Zegarki marki Błonie
 • Zegarki marki Bulova
 • Zegarki marki Atlantic
 • Zegarki marki Alpina
 • Zegarki marki Certina
 • Zegarki marki Epos
 • Zegarki marki Seiko
 • Zegarki marki Perrelet
 • Zegarki marki G-SHOCK
 • Zegarki marki Orient
 • Zegarki marki Tissot
 • Zegarki marki Mudita
 • Zegarki marki Junghans
 • Zegarki marki Roamer
 • Zegarki marki Frederique Constant
 • Zegarki marki Oris
 • Zegarki marki Luminox
 • Zegarki marki Orient Star
 • Zegarki marki Prim
 • Zegarki marki Aviator Swiss Made
 • Zegarki marki Aerowatch
 • Zegarki marki Vostok Europe
 • Zegarki marki Grand Seiko
 • Zegarki marki Montblanc

Metawyszukiwarka EveryWatch. Sztuczna inteligencja także w branży zegarków!


Pod koniec 2023 roku wystartowała globalna internetowa platforma informacyjna dotycząca zegarków – EveryWatch. Jej twórcy informują, iż dostarcza ona kompleksowe i wiarygodne dane dotyczące zegarków od producentów, domów aukcyjnych i platform handlowych z całego świata.

Opracowana przez gwiazdy technologii, we współpracy z głównymi graczami i profesjonalistami z branży zegarków, EveryWatch śledzi ponad 500 000 referencji zegarków z ponad 250 domów aukcyjnych oraz 150 internetowych platform handlowych i dealerów. Za pomocą jednego kliknięcia z dowolnego miejsca na świecie mamy otrzymywać wiarygodne ceny zegarków w czasie rzeczywistym (nie dane detaliczne, ale rzeczywiste ceny transakcyjne).

Im więcej informacji, tym są one lepsze

Podczas premiery współzałożyciel Giovanni Prigigallo, prezes Chabi Nouri i starszy doradca Alexander Friedman przedstawili platformę czołowym osobistościom ze świata zegarków, wzbudzając duże zainteresowanie prasy, dyrektorów marek, liderów domów aukcyjnych i kolekcjonerów.

W ramach premiery odbyło się wydarzenie prasowe, podczas którego zaprezentowano platformę dziennikarzom czołowych wydawnictw zegarmistrzowskich, czego efektem było kilka obszernych artykułów przybliżających platformę, m.in. w Monochrome i Hodinkee.

EveryWatch
Zdjęcie: Giovanni Prigigallo

EveryWatch
Zdjęcie: Chabi Nouri

EveryWatch
Zdjęcie: Alexander Friedman

Zaproszony przez organizatora Dubai Watch Week do przeprowadzenia panelu w Creative Hub, zespół EveryWatch zaprezentował zalety i potencjalny wpływ danych i narzędzi analitycznych na rynek. Oprócz przedstawicieli EveryWatch w panelu uczestniczył szanowany kolekcjoner zegarków z Dubaju Mishal Kanoo. „Im więcej informacji, tym są one bardziej przejrzyste i lepsze. Posiadanie agregatora takiego jak EveryWatch staje się istotne dla kolekcjonerów zegarków. Im częściej go używasz, tym bardziej będziesz się nim cieszyć” - Mishal Kanoo.

W ramach premiery i chcąc pokazać możliwości, jakie dają dane na platformie EveryWatch, firma opublikowała także obszerny raport z przeprowadzonych w zeszłym miesiącu aukcji genewskich.

Metawyszukiwarka luksusowych zegarków

Jak możemy przeczytać w materiałach prasowych – nowa platforma zapewnia dostęp do informacji i analiz niedostępnych nigdzie indziej, umożliwiając miłośnikom zegarków i profesjonalistom z branży szybkie i łatwe podejmowanie świadomych decyzji zakupowych.

Obejmuje metawyszukiwarkę luksusowych zegarków dostępnych obecnie w sprzedaży w domach aukcyjnych i na rynkach na całym świecie, bazę danych historycznych cen sprzedaży sięgających 1989 roku, możliwość śledzenia zegarków wchodzących na rynek; oraz potężne narzędzia analityczne, niespotykane na rynku zegarków.

EveryWatch

EveryWatch

EveryWatch

Po ponad 2 latach badań i rozwoju, EveryWatch ma służyć jako kompleksowa platforma informacyjna i analityczna dla rynku zegarków. Platforma zawiera historyczną bazę danych sprzedaży zegarków zawierającą rzeczywiste ceny sprzedaży ponad 500 000 zegarków oraz gromadzi dane o nowych zegarkach pojawiających się na rynku w czasie rzeczywistym z ponad 250 domów aukcyjnych oraz 150 platform handlowych i dealerów. Platforma zawiera również szereg narzędzi do analizy trendów i statystyk, aby zrozumieć wartość i trendy konkretnych modeli zegarków lub całej kolekcji. Użytkownicy mają także możliwość zapisywania szczegółowych wyszukiwań i otrzymywania powiadomień, gdy zegarki spełniające określone kryteria wyszukiwania zostaną udostępnione do sprzedaży w dowolnym miejscu na świecie.

„Jestem podekscytowany faktem, że EveryWatch uzupełnia ekosystem zegarków i staje się największą bazą danych zegarków, dostarczającą społeczności zegarków dokładne i wiarygodne informacje o cenach. EveryWatch pozwala szybko i pewnie podejmować świadome decyzje dotyczące używanych zegarków.” Chabi Nouri, prezes zarządu EveryWatch i były dyrektor generalny Piaget.

Davide Parmigiani, prezes domu aukcyjnego Monaco Legend i kolekcjoner, skomentował: „EveryWatch jest uosobieniem wydajności. Jako aukcjonerzy możemy teraz łatwo i szybko wyceniać zegarki i identyfikować trendy. Jako kolekcjoner mogę teraz codziennie śledzić wartość mojej pełnej kolekcji, a także otrzymywać powiadomienia, gdy na rynku pojawi się zegarek, którego szukałem od lat.

EveryWatch

Platforma została stworzona przez Nacre Capital, firmę venture builder skupioną na budowaniu firm zajmujących się głębokimi technologiami opartymi na sztucznej inteligencji.

W portfolio Nacre znajduje się FDNA, dostarczająca rozwiązania do wykrywania rzadkich chorób u dzieci z wykorzystaniem sztucznej inteligencji, które są wykorzystywane w wiodących szpitalach na całym świecie; Fairtilty, przekształcająca IVF przy użyciu AI, Seed-X, firmy agtech opartej na sztucznej inteligencji i wielu innych.

EveryWatch został stworzony przez wiodących inwestorów technologicznych i specjalistów od zegarków, w tym Howarda Morgana, prezesa Nacre, współzałożyciela Renaissance Capital i First Round Capital, wczesnego inwestora w Uber, LinkedIn, Square i innych firmach; Chabi Nouri, były dyrektor generalny Piaget; Alexander Friedman, kolekcjoner, założyciel AF.

EveryWatch

EveryWatch

Jak piszą twórcy – platforma powstała, aby zaradzić brakowi wiarygodnych, zweryfikowanych informacji na rynku zegarków używanych. Na EveryWatch każdy ma móc łatwo znaleźć dowolny używany zegarek aktualnie dostępny w sprzedaży oraz poznać trendy cenowe i rzeczywistą cenę rynkową każdego luksusowego zegarka, jaki kiedykolwiek stworzono.

Brzmi świetnie. Pora sprawdzić w praktyce.

Redakcja Zegarki i Pasja


Tagi:

Certina - Premium

REKLAMA

Magazyn ZIP - Wszystkie wydania

MAGAZYN Zegarki i Pasja - Wszystkie wydania

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

Sector 420

REKLAMA

Janeba Oris 420

REKLAMA

Atlantic 420

REKLAMA

Bulova 420

REKLAMA

Greenlogic 420

REKLAMA

SEIKO 420

REKLAMA

Epos 420

REKLAMA

Frederique Constant 420

REKLAMA

Zegarki i biżuteria w 2023 z najwię...
Zegarki i biżuteria w 2023 z najwię...
28.12.2023
Zegarki i Pasja dla WOŚP 2024: Maga...
Zegarki i Pasja dla WOŚP 2024: Maga...
11.01.2024

Podstrony producentów

Zegarki marki Aerowatch
Zegarki marki Alpina
Zegarki marki Atlantic
Zegarki marki Aviator Swiss Made
Zegarki marki Ball
Zegarki marki Bulova
Zegarki marki Błonie
Zegarki marki Certina
Zegarki marki Citizen
Zegarki marki Davosa
Zegarki marki Epos
Zegarki marki Frederique Constant
Zegarki marki G-SHOCK
Zegarki marki Grand Seiko
Zegarki marki Junghans
Zegarki marki Luminox
Zegarki marki Maurice Lacroix
Zegarki marki Michel Herbelin
Zegarki marki Montblanc
Zegarki marki Mudita
Zegarki marki Omega
Zegarki marki Orient
Zegarki marki Orient Star
Zegarki marki Oris
Zegarki marki Perrelet
Zegarki marki Polpora
Zegarki marki Prim
Zegarki marki Rado
Zegarki marki Roamer
Zegarki marki Seiko
Zegarki marki Tissot
Zegarki marki Victorinox
Zegarki marki Vostok Europe
Zegarki marki Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco