• Zegarki marki Victorinox
 • Zegarki marki Roamer
 • Zegarki marki Montblanc
 • Zegarki marki Rado
 • Zegarki marki Michel Herbelin
 • Zegarki marki Prim
 • Zegarki marki Vostok Europe
 • Zegarki marki Ball
 • Zegarki marki Certina
 • Zegarki marki Davosa
 • Zegarki marki Bulova
 • Zegarki marki Błonie
 • Zegarki marki Orient Star
 • Zegarki marki Epos
 • Zegarki marki Orient
 • Zegarki marki Grand Seiko
 • Zegarki marki Aviator Swiss Made
 • Zegarki marki Aerowatch
 • Zegarki marki Frederique Constant
 • Zegarki marki Alpina
 • Zegarki marki Oris
 • Zegarki marki Atlantic
 • Zegarki marki Luminox
 • Zegarki marki Citizen
 • Zegarki marki Omega
 • Zegarki marki G-SHOCK
 • Zegarki marki Mudita
 • Zegarki marki Seiko
 • Zegarki marki Perrelet
 • Zegarki marki Tissot
 • Zegarki marki Junghans

Magazyn Zegarki i Pasja „Zestaw Kolekcjonera”


Z dużym prawdopodobieństwem mogę założyć, że gdy pada hasło „Zegarki i Pasja” wśród miłośników zegarków i zegarmistrzostwa w Polsce, nasuwa się dziś od razu skojarzenie nie tylko z naszym portalem „ZiP”, ale także z drukowanym magazynem o tej nazwie.

Nasz serwis internetowy niebawem będzie obchodził 10. urodziny (2024 rok), więc po dekadzie obecności na rynku udało nam się zdobyć bardzo duże grono wiernych czytelników i czytelniczek. Jednakże przez ponad połowę tego okresu, dokładnie przez 5 i pół roku, wydawaliśmy także pismo, którego 19 wydań osiągnęło łącznie nakład… 375 000 sztuk!

Tym kilkuset tysiącom ZiPowiczów i ZiPowiczek nasze pismo jest zapewne doskonale znane, jednakże mogą być wśród czytających te słowa osoby, które o naszym piśmie słyszą po raz pierwszy. Tym bardziej, że ostatnie wydanie magazynu ukazało się rok temu, w 4 kwartale 2022 roku. Dlatego jako wstęp do zaprezentowania naszego specjalnego projektu: Magazyn Zegarki i Pasja „Zestaw Kolekcjonera”, pokrótce opiszę drogę jaką przeszliśmy tworząc pismo, jak magazyn ewoluował i jaką ma wartość.

375 000, 752, 400, 19 i 5,5

Pierwsze wydanie naszego pisma ukazało się w kwietniu 2017 roku.

Dziś wydaje się to już „prehistoria”, mam wrażenie, że żyliśmy wówczas wszyscy w innym świecie. Zmiana nastąpiła oczywiście w 2020 roku wraz z nadejściem pandemii, ale do tego etapu jeszcze dojdziemy. Póki co cofamy się do kwietnia 2017 – wówczas premierowe wydanie magazynu „Zegarki i Pasja” miało… 16 stron. Choć nie brzmi to pewnie imponująco, to wierzcie mi, że przygotowania do wydania pierwszego numeru ze wspaniałym zegarkiem Grand Seiko GMT Spring Drive na okładce, było dużym wyzwaniem. Wiązało się z miesiącami przygotowań, począwszy od kwestii prawnych i organizacyjnych, aż po czysto techniczne, jak skład, wydrukowanie i promocja pisma.

Pierwsze wydanie "Zegarki i Pasja"

Wszystko było wówczas dla mnie i naszego zespołu nowe, nie mieliśmy doświadczenia w zakresie wydawania pisma drukowanego, a tego typu praca to coś zupełnie innego niż wydawanie serwisu internetowego. W druku wszystko robi się „na czas”, aby zdążyć z przygotowaniem każdego wydania przed terminem oddania go do druku. I wierzcie mi, wielokrotnie ostatnie poprawki wprowadzałem na finalny PDF – dosłownie - 5 minut przed oddaniem finalnego pliku do drukarni. Pierwsze wydanie, opis jego przygotowania i zdjęcia z drukarni możecie zobaczyć tu: magazyn Zegarki i Pasja Nr 1.

Numer 1 naszego bezpłatnego pisma, wydany w nakładzie 20 tysięcy sztuk i dystrybuowany w całej Polsce w około 150 punktach, został bardzo ciepło i pozytywnie przyjęty przez środowisko oraz branżę, ale przede wszystkim przez fanów i fanki zegarków. To zachęciło nas do dalszej pracy. Rozwijania pisma.

Kolejne wydania miały ten sam nakład, ale coraz większą liczbę stron. Do 2020 roku wydawaliśmy kwartalnik regularnie, ukazało się 11 numerów, oraz wydania specjalne pisma, m.in. dla marki Eterna.

Rok 2020 przyniósł ogromną zmianę, nastała pandemia. To był prawdziwy game changer.

Mimo wielu przeciwności i trudności, jak chociażby lockdowny, nadal tworzyliśmy pismo. W 2020 roku wydaliśmy 3 numery. Kolejne lata niestety nie były łaskawsze, a okoliczności tylko coraz trudniejsze. Pandemia nie odpuszczała, do tego doszło spowolnienie gospodarcze, rosnąca inflacja…

Nie sposób wymienić tu wszystkich kolejnych raf, które napotykaliśmy. A mimo tego w 2021 roku wydaliśmy kolejne 3 numery, a w ubiegłym roku – 2022, przygotowaliśmy 2 wydania.

Oto wykonana przez nas praca, dane związane z naszym kwartalnikiem: nakład łączny to 375 000 sztuk pisma, które razem mają 752 strony, każde wydanie dystrybuowane było w ponad 400 punktach, a wydań w okresie ponad 5 lat przygotowaliśmy aż 19. Te liczby robią wrażenie.

Skąd pomysł na Zegarki i Pasja „Zestaw Kolekcjonera”?

Jak widzicie, nasze pismo towarzyszyło miłośnikom zegarków w Polsce przez wiele lat. W tym czasie zdobyliśmy zaufanie czytelników i czytelniczek, powstało duże grono wiernych fanów kwartalnika, które rosło z każdym rokiem. Osoby, które odkrywały nasze pismo na przestrzeni lat często zwracały się do nas z pytaniem, czy jest możliwość pozyskania archiwalnych numerów „ZiP”, bo wiele osób chciało mieć wszystkie wydania. Bardzo często pozytywnie odpowiadaliśmy na tego typu prośby.

Z reguły starałem się zostawić kilkadziesiąt egzemplarzy każdego numeru pisma. Pod wpływem właśnie takich próśb, a otrzymywaliśmy je także w tym roku, postanowiłem wykorzystać niewielką pulę „zapasowych” wydań kwartalnika, aby przygotować zestawy wszystkich 19 wydań magazynu.

Magazyn Zegarki i Pasja „Zestaw Kolekcjonera”

Magazyn Zegarki i Pasja „Zestaw Kolekcjonera”

W piśmie przez lata pojawiały się nie tylko opisy i recenzje zegarków, ale także wywiady i rozmowy, informacje branżowe, newsy, zapowiedzi książek, relacje z eventów i odwiedzin siedzib znanych marek, oraz wiele cennych publikacji poszerzających wiedzę na temat zegarków i zegarmistrzostwa. Wiele publikacji jest ponadczasowych, przekazujących uniwersalną wiedzę, która jest i będzie aktualna.

Biorąc pod uwagę, iż obecnie pozyskanie całego kompletu wszystkich 19 wydań pisma jest zadaniem bardzo trudnym, a może nawet niemożliwym (pierwszy numer pisma to dziś biały kruk), postanowiłem przygotować kilka egzemplarzy księgi zawierającej wszystkie numery pisma w twardej oprawie.

Mam nadzieję, że każda z tych czterech ksiąg zawierających aż 752 strony, czy to jako prezent dla miłośnika/miłośniczki zegarków czy też dla siebie, będzie cenną pozycją w Waszym księgozbiorze.

Co składa się na „Zestaw Kolekcjonera”

- jeden egzemplarz Magazyn Zegarki i Pasja „Zestaw Kolekcjonera”,
- jedna księga to 19 wydań kwartalnika z lat 2017-2022,
- każda księga to 752 strony, ponad 3 kilogramy wagi,
- firmowe gratisy „ZiP”.

Magazyn Zegarki i Pasja „Zestaw Kolekcjonera”

Magazyn Zegarki i Pasja „Zestaw Kolekcjonera”

Dlaczego „tylko” 4 egzemplarze?

Być może zastanawiacie się dlaczego przygotowaliśmy „tylko” cztery egzemplarze „Zestawu Kolekcjonera”.  Uprzedzając tego typu pytania, odpowiadam. Główne powody są dwa:

1.    wykonanie tego typu księgi wiąże się ze sporym wydatkiem. Oprócz opakowania oraz wysyłki, kluczowy koszt to prace introligatorskie. Nasze zestawy wykonane zostały w zakładzie introligatorskim z wielkimi tradycjami. To zakład Pana Teodora Olszewskiego, działający w Katowicach od 1945 roku. Decydując się na przygotowanie zestawów podeszliśmy do tematu z dozą ostrożności, ponieważ nie wiemy z jakim zainteresowaniem się spotkają.

Stąd decyzja o małej liczbie sztuk.

2.    drugi powód jest bardziej prozaiczny. Gromadząc archiwalne wydania w celu przygotowania zestawów okazało się, iż… sami mamy bardzo małą liczbę jednego z wydań magazynu. Obecnie zostało nam raptem kilka sztuk tego numeru.

Magazyn Zegarki i Pasja „Zestaw Kolekcjonera”

Magazyn Zegarki i Pasja „Zestaw Kolekcjonera”

Za co płacisz i co dostajesz?

- każda księga Magazyn Zegarki i Pasja „Zestaw Kolekcjonera” ostała oprawiona ręcznie, jest szyta, ma twardą oprawę, oraz oznaczenia na grzbiecie i frontowej okładce,
- każda będzie zapakowana, gotowa do wręczenia,
- firmowe gratisy „Zegarki i Pasja”.

Warunki zakupu i cena

Przygotowaliśmy 4 sztuki „Zestawu Kolekcjonera”.

Cena 1 egzemplarza to 399 złotych (cena z VAT).

W cenie zakupu są:
- księga / gratisy / pakowanie / wysyłka kurierem.

Aby kupić księgę należy złożyć zamówienie mailem na adres: redakcja(@)zegarkiipasja.pl

WAŻNE: o zakupie będzie decydowała data/kolejność wpłynięcia zamówienia!

Dostępność zestawów: 0/4
(aktualizacja 12.12.2023: 4 sztuki sprzedane, brak dostępnych zestawów)

Galeria zdjęć:


Mam nadzieję, że każdy z przygotowanych zestawów sprawi wiele radości osobom do których trafią. Że będzie to ciekawa lektura, źródło wiedzy, ozdoba biblioteki, ale też powód do dumy.

Prawdziwa perełka dla pasjonatów zegarków i zegarmistrzostwa.


Tagi:

Tissot - Premium

REKLAMA

Zegarek dla nastolatka i… stulatka

Zegarek dla nastolatka i… stulatka

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

Greenlogic 420

REKLAMA

Bulova 420

REKLAMA

Sector 420

REKLAMA

Atlantic 420

REKLAMA

Epos 420

REKLAMA

SEIKO 420

REKLAMA

Frederique Constant 420

REKLAMA

Janeba Oris 420

REKLAMA

Magazyn Zegarki i Pasja NR 19 – już...
Magazyn Zegarki i Pasja NR 19 – już...
12.10.2022

Podstrony producentów

Zegarki marki Aerowatch
Zegarki marki Alpina
Zegarki marki Atlantic
Zegarki marki Aviator Swiss Made
Zegarki marki Ball
Zegarki marki Bulova
Zegarki marki Błonie
Zegarki marki Certina
Zegarki marki Citizen
Zegarki marki Davosa
Zegarki marki Epos
Zegarki marki Frederique Constant
Zegarki marki G-SHOCK
Zegarki marki Grand Seiko
Zegarki marki Junghans
Zegarki marki Luminox
Zegarki marki Maurice Lacroix
Zegarki marki Michel Herbelin
Zegarki marki Montblanc
Zegarki marki Mudita
Zegarki marki Omega
Zegarki marki Orient
Zegarki marki Orient Star
Zegarki marki Oris
Zegarki marki Perrelet
Zegarki marki Polpora
Zegarki marki Prim
Zegarki marki Rado
Zegarki marki Roamer
Zegarki marki Seiko
Zegarki marki Tissot
Zegarki marki Victorinox
Zegarki marki Vostok Europe
Zegarki marki Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco