• Zegarki marki Aviator Swiss Made
 • Zegarki marki Vostok Europe
 • Zegarki marki Junghans
 • Zegarki marki Certina
 • Zegarki marki Luminox
 • Zegarki marki Prim
 • Zegarki marki Montblanc
 • Zegarki marki Aerowatch
 • Zegarki marki Alpina
 • Zegarki marki Tissot
 • Zegarki marki Atlantic
 • Zegarki marki Oris
 • Zegarki marki Bulova
 • Zegarki marki Błonie
 • Zegarki marki Roamer
 • Zegarki marki Seiko
 • Zegarki marki G-SHOCK
 • Zegarki marki Orient
 • Zegarki marki Omega
 • Zegarki marki Perrelet
 • Zegarki marki Mudita
 • Zegarki marki Davosa
 • Zegarki marki Ball
 • Zegarki marki Grand Seiko
 • Zegarki marki Citizen
 • Zegarki marki Frederique Constant
 • Zegarki marki Michel Herbelin
 • Zegarki marki Orient Star
 • Zegarki marki Rado
 • Zegarki marki Epos
 • Zegarki marki Victorinox

Luminox MIL-SPEC 3350 Series. Zegarek zgodny ze standardem Departamentu Obrony USA


Luminox to producent zegarków z trytowym, nie wymagającym zewnętrznego zasilania podświetleniem. Modele zegarków tej marki są często wybierane przez osoby będące odkrywcami i podróżnikami, jak Edward Michael „Bear” Grylls, ale korzystają z nich także zawodowcy, jak chociażby żołnierze US Navy SEALs, Islandzkie Stowarzyszenie Poszukiwań i Ratownictwa (ICE-SAR), piloci myśliwców, elitarne siły specjalne na całym świecie, oraz profesjonalni nurkowie.

System podświetlenia Luminox Light Technology (LLT) to wersja technologii trytowej, w której stosuje się maleńkie szklane rurki z gazem H3 wewnątrz i specjalnym luminoforem na ich wewnętrznej powierzchni, który jest tym gazem wzbudzany. Oświetlają one wskazania na tarczy, zapewniając widoczność już na przysłowiowy „pierwszy rzut oka”, nawet w zupełnej ciemności, bez konieczności ich uprzedniego naświetlania. W rzeczywistości zapewniają stały blask przez 24 godziny, przez okres do 25 lat, w każdych warunkach oświetleniowych. Nawet jeśli zegarek nie jest używany i stale przechowywany w ciemności. Szwajcarska marka Luminox oferuje zatem zawsze czytelne, wytrzymałe i dokładne zegarki, przez wielu traktowane jako najlepszy sprzęt dla wymagających outdoorowców, specjalistów, żołnierzy, czy sportowców.

Dobrą wiadomością jest fakt, iż marka Luminox ma swojego dystrybutora w Polsce. Dzięki temu firma „Zegarki Zielona Góra”, obecnie jako jedyny sprzedawca oficjalny tej marki w naszym kraju, gwarantuje dostęp do serwisu i części, oraz oczywiście daje możliwość zakupu tych ciekawych czasomierzy z militarnymi konotacjami.

Dziś mamy przyjemność przedstawić ważną nowość w kolekcji tego producenta.

Standard wojskowy Departamentu Obrony USA

To Luminox MIL-SPEC 3350 Series XL.3351.SET.

Luminox MIL-SPEC 3350 Series

Luminox MIL-SPEC 3350 Series

Luminox MIL-SPEC 3350 Series

MIL-SPEC to skrót od angielskich słów Military Specification, a odnosi się on do standardu wojskowego Departamentu Obrony USA. Gdy produkt jest zgodny z tymi standardami zaopatrzenia, produkcji, użytych materiałów, poziomu jakości i dostaw, może być określany jako produkt o charakterystyce MIL-SPEC. Nasz dzisiejszy bohater z kolekcji 3350 Series jest wykonany właśnie w zgodzie ze standardem specyfikacji MIL-PRF-46374G.

Oznacza to, że jego poziom wodoszczelności, wytrzymałość i ogólna jakość wykonania odzwierciedlają standardy Departamentu Obrony Stanów Zjednoczonych, umożliwiające użycie danego przedmiotu/urządzenia przez wojsko. To nie tylko kwestia wyglądu, sugerującego takie zastosowanie, a rzeczywista zgodność z wojskowymi wymogami. To cenna wskazówka dla każdego, kto szuka zegarka do tak zwanych zadań specjalnych, albo zwyczajnie do codziennego użytkowania w trudnych warunkach, nawet bardzo trudnych warunkach.

Mechanizm z funkcjami HeavyDrive i Precidrive

Wysokie wymagania dotyczą także mechanizmu zegarka. Naturalnym jest, że zastosowano tu jednostkę kwarcową – to szwajcarski mechanizm Eta z funkcjami HeavyDrive i Precidrive.

Czym jest HeavyDrive?

Kiedy zegarek doznaje wstrząsu, uderzenia, nie tylko materiał z jakiego jest zbudowany i tym samym elementy obudowy, ale także mechanizm może ucierpieć, wpływając na jakość jego pracy. Dzięki technologii HeavyDrive zegarek otrzymuje jakby przeciw impuls po uderzeniu, co zapobiega przypadkowemu przeskoczeniu wskazówek i sprawia, że zegarek toleruje takie gwałtowne niewyważenie znacznie lepiej, niż modele wyposażone w zwykły mechanizm kwarcowy.

Luminox MIL-SPEC 3350 Series

Luminox MIL-SPEC 3350 Series

Czym jest PreciDrive?

Funkcja PreciDrive optymalizuje dokładność zegarka do poziomu +/- 10 sekund odchylenia na rok (w zależności od warunków noszenia). Dzięki dodatkowej jednostce kompensacji termicznej silnik pulsuje zgodnie ze zmianami temperatury otoczenia. Szwajcarski mechanizm kwarcowy ma datownik, a żywotność baterii dochodzi do 84 miesięcy, a więc 7 lat (!).

Teraz łatwiej zrozumieć, dlaczego Luminox MIL-SPEC 3350 Series jest idealny dla wojskowych, ratowników, oraz ludzi pracujących w trudnych warunkach, ale także dla prawdziwych miłośników sportu, włączając w to sporty ekstremalne. Po prostu można na tych zegarkach polegać, zarówno użytkując je na lądzie, jak również w morzu i w powietrzu.

Niska waga i duża wytrzymałość

Luminox 3350 to zegarek o stylistyce nurkowej.

Okrągła koperta jest duża: 46 mm średnicy, 14 mm grubości, a wysokość od ucha do ucha to 52 mm.

Obudowa ma techniczny styl i wygląd, a wykonano ją z nowoczesnego materiału o wielu zaletach. To odmiana tworzywa bazującego na włóknie węglowym. Dokładnie to Carbonox™, materiał firmy Luminox, zawierający 40% czystego karbonu, charakteryzujący się jednocześnie niską waga i dużą wytrzymałością. Model ten ma klasę wodoszczelności do 30 atm.

Luminox MIL-SPEC 3350 Series

Luminox MIL-SPEC 3350 Series

Luminox MIL-SPEC 3350 Series

Luminox MIL-SPEC 3350 Series

Okrągły kształt obudowy i masywne uszy to klasyka sportowego zegarka.

Po obu stronach koperty są specjalne wypustki. Ta po prawej stronie jest podzielona na dwie, pomiędzy którymi jest koronka. Spód zegarka to płaski, pełny, stalowy i wkręcany dekiel. Po przeciwnej stronie, góra obudowy jest zwieńczona obrotową lunetą wykonaną z tytanu. Ma ona bardzo wyraźne, wręcz agresywne ząbkowanie na krawędzi, co ułatwia operowanie nią, a na powierzchni ma wyrazistą, nurkową skalę minutową i luminescencyjny, trytowy punkt na godzinie 12. Luneta okala szkło szafirowe z nałożoną powłoką antyrefleksyjną.

Tę lunetę, i cały zegarek, dobrze widać na krótkim wideo:
 


Odporne na zarysowania szkło chroni tarczę w kolorze czarnym.

Na jej krawędzi widoczny jest pierścień z trytowymi rurkami w miejscu indeksów godzinowych (w zegarku w sumie zastosowano komplet 12 nanorurek trytowych oraz 3 na wskazówkach i lunecie). Oznaczenia godzinowe są zdublowane za pomocą nadrukowanych cyfr arabskich na właściwej powierzchni tarczy. Ten na godzinie 3. zastąpiło wspomniane okienko datownika. Wyraziste wskazówki mają również wmontowane trytowe rurki, a bardzo duży, ażurowany sekundnik ma spory grot wypełniony masą luminescencyjną.

Taki rozmiar ramienia wskazówki sekundnika podkreśla militarne możliwości tego zegarka, gdzie przy pomiarze czasu podczas akcji każda sekunda ma znaczenie.

Luminox MIL-SPEC 3350 Series

Luminox MIL-SPEC 3350 Series

Luminox MIL-SPEC 3350 Series

Luminox MIL-SPEC 3350 Series

Dodatkowo, pod każdym indeksem cyfrowym jest jeszcze jedno oznaczenie.

Skala do 24 godzin, czyli skala czasu wojskowego.

Wiemy już o doskonałej czytelności wskazań w ciemności. W dzień zapewnia ją natomiast kontrastowe zestawienie czerni tarczy, jako tła, bieli indeksów, wskazówek i innych oznaczeń.

Luminox MIL-SPEC 3350 Series – dostępność i cena

Zegarek Luminox MIL-SPEC 3350 Series jest oferowany na czarnym, gumowym pasku dającym dobre i pewne mocowanie na nadgarstku. W zestawie wraz z zegarkiem otrzymujemy też drugi pasek typu NATO, oraz narzędzie do ich szybkiej, samodzielnej wymiany.

Cena Luminox MIL-SPEC 3350 Series XL.3351.SET to 3 450 złotych.

Zegarki są już dostępne w Polsce.

Wszelkie nowości, recenzje zegarków oraz informacje dotyczące Luminox znajdują się na portalu na indywidualnej podstronie marki tu: zegarki Luminox.

Adrian Szewczyk


Tagi:

Tissot - Premium

REKLAMA

Zegarek dla nastolatka i… stulatka

Zegarek dla nastolatka i… stulatka

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

SEIKO 420

REKLAMA

Atlantic 420

REKLAMA

Greenlogic 420

REKLAMA

Frederique Constant 420

REKLAMA

Sector 420

REKLAMA

Epos 420

REKLAMA

Bulova 420

REKLAMA

Janeba Oris 420

REKLAMA

Frederique Constant x Christiaan va...
Frederique Constant x Christiaan va...
03.08.2023
Cedric Bellon CB01 GMT. Przykład zr...
Cedric Bellon CB01 GMT. Przykład zr...
07.08.2023

Podstrony producentów

Zegarki marki Aerowatch
Zegarki marki Alpina
Zegarki marki Atlantic
Zegarki marki Aviator Swiss Made
Zegarki marki Ball
Zegarki marki Bulova
Zegarki marki Błonie
Zegarki marki Certina
Zegarki marki Citizen
Zegarki marki Davosa
Zegarki marki Epos
Zegarki marki Frederique Constant
Zegarki marki G-SHOCK
Zegarki marki Grand Seiko
Zegarki marki Junghans
Zegarki marki Luminox
Zegarki marki Maurice Lacroix
Zegarki marki Michel Herbelin
Zegarki marki Montblanc
Zegarki marki Mudita
Zegarki marki Omega
Zegarki marki Orient
Zegarki marki Orient Star
Zegarki marki Oris
Zegarki marki Perrelet
Zegarki marki Polpora
Zegarki marki Prim
Zegarki marki Rado
Zegarki marki Roamer
Zegarki marki Seiko
Zegarki marki Tissot
Zegarki marki Victorinox
Zegarki marki Vostok Europe
Zegarki marki Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco