• Zegarki marki Grand Seiko
 • Zegarki marki Aerowatch
 • Zegarki marki Ball
 • Zegarki marki Aviator Swiss Made
 • Zegarki marki Perrelet
 • Zegarki marki Prim
 • Zegarki marki Omega
 • Zegarki marki Oris
 • Zegarki marki Błonie
 • Zegarki marki Bulova
 • Zegarki marki Montblanc
 • Zegarki marki Rado
 • Zegarki marki G-SHOCK
 • Zegarki marki Atlantic
 • Zegarki marki Alpina
 • Zegarki marki Frederique Constant
 • Zegarki marki Certina
 • Zegarki marki Roamer
 • Zegarki marki Citizen
 • Zegarki marki Tissot
 • Zegarki marki Luminox
 • Zegarki marki Orient Star
 • Zegarki marki Davosa
 • Zegarki marki Junghans
 • Zegarki marki Seiko
 • Zegarki marki Michel Herbelin
 • Zegarki marki Vostok Europe
 • Zegarki marki Orient
 • Zegarki marki Epos

Certina DS Action 34.5 mm. Niewielka średnica koperty i sportowy charakter


Kiedy zegarek postrzegany jest jako duży, a kiedy jako mały? Męski czy damski? To zazwyczaj pytania mające proste odpowiedzi. Ale nie zawsze, szczególnie, jeśli chodzi o zegarki o stylistyce uniwersalnej. Podobne dla kobiet i mężczyzn. Na przykład sportowe modele do nurkowania. Nowa Certina DS Action 34,5 mm jest właśnie sportowym zegarkiem o rozmiarze sugerującym przeznaczenia dla kobiet, ale sprawdzi się również dla panów o szczuplejszych nadgarstkach. Tym bardziej, że dawniej taki rozmiar kopert był typowo męski. Dlatego panowie ze szczupłym nadgarstkiem bez problemu mogą sięgnąć po ten model.

Więc ponawiając pytanie - duży czy mały? Dla wielu dokładnie w sam raz. Niemniej prezentowana dziś nowa Certina to generalnie niewielki męski zegarek, ale całkiem spory damski. Zawiłe, ale komu ten model będzie odpowiadał i pasował, ten będzie zadowolony.

Morza, oceany, głębiny

Odkładając już te dywagacje na bok, jasne jest, że branżową modę na ciągłe powiększanie kopert zegarków mamy prawdopodobnie już za sobą, a nawet jeśli nie, to ma ona znacznie mniejszy impet. Regularnie pojawiają się zegarki mniejsze, takie w standardach lat 70. XX wieku. A 34,5 mm to rozmiar, który wielu panom „podpasuje”, podobnie jak opisywana niedawno wersja bestsellerowego Tissota PRX o średnicy 35 mm z tradycyjnym mechanizmem.

Prezentowana dziś Certina DS Action 34.5 mm występuje w pięciu wersjach.

Certina DS Action 34.5 mm

Certina DS Action 34.5 mm

Certina DS Action 34.5 mm

Dwie osobiście zaliczyłbym jako zegarki mocno ukierunkowane na ofertę dla kobiet, z racji nieco biżuteryjnego wykończenia w postaci pięknych, opalizujących tarcz wykonanych z masy perłowej, w wersji ciemnej i jasnej. Ale nie tylko z tego powodu, co wyjaśnię w dalszej części artykułu. Pozostałe trzy wersje DS Action 34.5 mm z tarczami lakierowanymi na kolory czarny, niebieski lub biały zaliczyłbym do zegarków unisex, bo doskonale dopasują się do sportowej stylizacji damskiego nadgarstka, ale - w mojej ocenie - równie dobrze zgrają się ze szczupłym męskim przegubem.

Certina DS Action Diver 34,5 mm to zegarek nie tylko o atrakcyjnym wyglądzie, ale także spełniający oczekiwania stawiane przed modelami do nurkowania.

Divery to ważna grupa zegarków w ofercie większości znanych producentów. Morza, oceany, głębiny to mocna inspiracja w branży zegarmistrzowskiej. To właśnie oceanom nasza niebieska planeta zawdzięcza swoją nazwę. Są one źródłem życia, źródłem niezliczonych legend i obiektem wywołującym najgłębszą nostalgię, tęsknotę za przygodami, odkryciami, ale i wypoczynkiem, tak aktywnym, jak i tym związanym ze spokojnym plażowaniem.

Certina DS Action 34.5 mm

Certina DS Action 34.5 mm

Certina DS Action 34.5 mm

Zegarki nurkowe są wtedy przydatne, a w innym czasie mogą przypominać piękne chwile.

Niewielka średnica koperty i sportowy charakter

Nowa Certina DS Action 34,5 mm ma wyraźnie „diverowy”, morski klimat, któremu towarzyszą wszelkie praktyczne aspekty związane z precyzją i niezawodnością, czyli po prostu możliwością wykorzystania go podczas kontaktu z wodą. To nowoczesny zegarek, przyciągający uwagę efektownym zestawieniem kontrastujących ze sobą cech: niewielka średnica koperty w żaden sposób nie umniejsza dynamicznemu, sportowemu charakterowi jaki wypracowany został przez dotychczasowe, większe modele z serii DS Action.

Wykończenie stalowej obudowy za pomocą szczotkowania jej powierzchni zestawione z elementami polerowanymi, tak jak środkowy rząd ogniw bransolety, dodają atrakcyjności.

Okrągła koperta - jak już wiemy - ma 34,5 mm średnicy. Grubość obudowy jest na poziomie 11,9 mm. Wizualnie koperta zegarka bazuje na tradycyjnej, a przez to ponadczasowej koncepcji. Okrągły kształt i dość masywne, zwężające się uszy to nawiązanie do kanonów, ale i dobry, nieprzemijający wygląd. Jak oczekujemy tego od nurkowego zegarka od góry zamocowano obrotową lunetę, która ma ceramiczną wkładkę, nadającą dynamiczny i nieco elegancki charakter. Ceramiczna wkładka zapewnia też na długi czas dobry wygląd, bo ten narażony na zarysowania element jest wykonany z odpornego, bardzo twardego materiału.

Certina DS Action 34.5 mm

Certina DS Action 34.5 mm

Certina DS Action 34.5 mm

Czas, aby przyjrzeć się tarczom w różnych wersjach zegarka.

Typowo damskie, ale także bardziej uniwersalne

Te tarcze, które samozwańczo określiłem jako typowo damskie, czyli wykonane z masy perłowej, okala luneta w kolorze złocistym. Wskazówki w tych wersjach mają złoty kolor i wypełnienie białą substancją luminescencyjną. Podobnie złociste są indeksy, z których 6., 9. i 12. mają wypełnienie masą świecącą. Na miejscu znacznika na godzinie 3. jest datownik.

Również skale naniesione na lunetach są złociste. Świetnie prezentuje się to zarówno na czarnej jak i białej wkładce lunety. Do zegarków dołączona jest bransoleta. W tych wersjach Certiny DS Action 34.5 mm polerowany rząd środkowych ogniw jest również złocisty. Podobnie koronka. To właśnie niejako uzupełnienie mojej argumentacji przemawiającej za tym, aby zakwalifikować te dwie wersje z perłowymi tarczami jako typowo damskie. A nie wspomniałem jeszcze o tym, że pozostałe 8 indeksów widocznych na tarczy ma zamiast masy świecącej zamocowane diamenty. Nie ma zatem już żadnych wątpliwości, że są typowo damskie.

Certina DS Action 34.5 mm

Certina DS Action 34.5 mm

Certina DS Action 34.5 mm

Pozostałe wersje zegarka są już zdecydowanie bardziej uniwersalne.

Tarcze niebieska, czarna i biała mają srebrzyste wskazówki i nakładane indeksy z wypełnieniem substancją SuperLuminova. Nie ma diamentów i masy perłowej, dzięki czemu zegarki te są mniej biżuteryjne, a zdecydowanie bardziej surowe, nieco techniczne, jak typowe modele do nurkowania. Także nie zastosowano w tych wersjach powłoki PVD w kolorze żółtego złota.

Cała kolekcja Certina DS Action 34.5 mm jest więc bardzo urozmaicona.

Mimo tej samej bazy, same zabiegi stylistyczne dały w efekcie dwa zegarki dla kobiet i trzy warianty uniwersalne. Łączy je podobny wygląd, świetne parametry techniczne, w tym także ten najważniejszy dla zegarka nurkowego, czyli wodoszczelność do aż 300 m.

Certina DS Action 34.5 mm

Certina DS Action 34.5 mm

Certina DS Action 34.5 mm  - dostępność i cena

Cechą wspólna każdego zegarka jest także nowoczesny, a jednocześnie już dobrze sprawdzony mechanizm ETA Powermatic 80 ze sprężyną balansową Nivachron, oraz długą, bo aż 80-godzinną rezerwą chodu. No i ostatnia sprawa, która łączy każdą z opisywanych wersji DS Action, a dokładnie łączy wszystkie zegarki z oferty Certiny – System DS, gwarantujący wysoką wytrzymałość, dzięki wykonaniu, uszczelnieniu i zabezpieczeniu przed wstrząsami.

Poziom uniwersalności podnosi również standardowe mocowanie paska. Zamiast bransolety możemy zamocować dowolny pasek o szerokości przy uszach 18 mm, dostosowując tym samym charakter zegarka do chwilowych potrzeb.

Certina DS Action 34.5 mm

Certina DS Action 34.5 mm

Nowa Certina DS Action 34.5 mm dostępna jest w sprzedaży od czerwca 2023 roku w sklepach wszystkich oficjalnych przedstawicieli firmy Certina, także w Polsce.

Cena zegarków z serii DS Action 34.5 mm zależy od wersji. Warianty z czarną tarczą z masy perłowej (nr ref: C032.007.22.126.00) oraz z białą tarczą z masy perłowej (nr ref: C032.007.22.116.00) i diamentowymi indeksami, z bransoletą ze stali szlachetnej w wersji dwukolorowej, są w cenie 4 990 złotych.

A wersje czarna (nr ref: C032.007.11.051.00), niebieska (nr Ref:C032.007.11.041.00), i biała (nr ref: C032.007.11.011.00) z lakierowanymi tarczami i bransoletami ze stali szlachetnej oferowane są w cenie PLN 4 190 złotych.

Wszelkie nowości, recenzje zegarków oraz informacje dotyczące marki Certina znajdują się na portalu na indywidualnej podstronie marki tu: zegarki Certina.

Adrian Szewczyk


Tagi:

Tissot - Premium

REKLAMA

Magazyn ZIP - Wszystkie wydania

MAGAZYN Zegarki i Pasja - Wszystkie wydania

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

Frederique Constant 420

REKLAMA

Epos 420

REKLAMA

Janeba Oris 420

REKLAMA

Greenlogic 420

REKLAMA

Sector 420

REKLAMA

Montblanc 420

REKLAMA

Atlantic 420

REKLAMA

ArtyA AquaSaphir. Pierwszy tego typ...
ArtyA AquaSaphir. Pierwszy tego typ...
14.07.2023
Kross Studio KS 05 z centralnym lew...
Kross Studio KS 05 z centralnym lew...
18.07.2023

Podstrony producentów

Zegarki marki Aerowatch
Zegarki marki Alpina
Zegarki marki Atlantic
Zegarki marki Aviator Swiss Made
Zegarki marki Ball
Zegarki marki Bulova
Zegarki marki Błonie
Zegarki marki Certina
Zegarki marki Citizen
Zegarki marki Davosa
Zegarki marki Epos
Zegarki marki Frederique Constant
Zegarki marki G-SHOCK
Zegarki marki Grand Seiko
Zegarki marki Junghans
Zegarki marki Luminox
Zegarki marki Maurice Lacroix
Zegarki marki Michel Herbelin
Zegarki marki Montblanc
Zegarki marki Omega
Zegarki marki Orient
Zegarki marki Orient Star
Zegarki marki Oris
Zegarki marki Perrelet
Zegarki marki Polpora
Zegarki marki Prim
Zegarki marki Rado
Zegarki marki Roamer
Zegarki marki Seiko
Zegarki marki Tissot
Zegarki marki Vostok Europe
Zegarki marki Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco