• Zegarki marki Davosa
 • Zegarki marki Epos
 • Zegarki marki Orient
 • Zegarki marki Omega
 • Zegarki marki Rado
 • Zegarki marki Luminox
 • Zegarki marki Seiko
 • Zegarki marki Oris
 • Zegarki marki Perrelet
 • Zegarki marki Frederique Constant
 • Zegarki marki Mudita
 • Zegarki marki Bulova
 • Zegarki marki Orient Star
 • Zegarki marki Aerowatch
 • Zegarki marki Błonie
 • Zegarki marki G-SHOCK
 • Zegarki marki Vostok Europe
 • Zegarki marki Ball
 • Zegarki marki Michel Herbelin
 • Zegarki marki Citizen
 • Zegarki marki Junghans
 • Zegarki marki Montblanc
 • Zegarki marki Roamer
 • Zegarki marki Certina
 • Zegarki marki Prim
 • Zegarki marki Grand Seiko
 • Zegarki marki Aviator Swiss Made
 • Zegarki marki Alpina
 • Zegarki marki Tissot
 • Zegarki marki Victorinox
 • Zegarki marki Atlantic

Divery z militarno-survivalowym sznytem. Luminox Pacific Diver 3120M Series


Kolekcja Pacific Diver należy do jednej z najbardziej rozpoznawalnych linii spośród całej oferty szwajcarskiej marki Luminox. W ostatnim czasie jej szeregi zasiliło sześć nowych zegarków charakteryzujących się kopertą o nieco mniejszym rozmiarze. Wszystkie dotychczasowe wersje zegarków z serii Pacific Diver, również chronografy, miały średnicę koperty wynoszącą 44 mm. Obudowy nowowprowadzonych wersji zostały zredukowane do 39 mm. Dzięki temu zabiegowi, zegarki te mogą być z powodzeniem traktowane jako unisex, bowiem będą dobrze układały się zarówno na męskim, jak i damskim nadgarstku (jeśli tylko użytkowniczka preferuje większe zegarki). Mniejsze gabaryty koperty znacząco poprawiają również ergonomię i wygodę noszenia czasomierza, nie ograniczając w żaden sposób ruchów nadgarstka, co jest szczególnie ważne w przypadku uprawiania sportów wodnych lub w trakcie nurkowania.

Divery z militarno-survivalowym sznytem

Zegarki Luminox Pacific Diver 3120M Series mają klasyczną stylistykę diverowską z lekko militarno-survivalowym sznytem, typowym dla marki Luminox.

Luminox Pacific Diver 3120M Series

Luminox Pacific Diver 3120M Series

Luminox Pacific Diver 3120M Series

Ich tarcza jest bardzo czytelna i przejrzysta, dzięki czemu odczyt godziny, nawet w trudnych warunkach, nie stanowi najmniejszego problemu. Proste wskazówki i masywne indeksy, w zależności od koloru tarczy, posiadają kolor biały lub czarny, tak, aby zawsze zachować duży kontrast w stosunku do tła. Ponad osią wskazówek umieszczono logo producenta, a po przeciwnej stronie informację o klasie wodoszczelności. Na godzinie 3. zlokalizowano klasyczne, pojedyncze okno datownika prezentujące dzień miesiąca, które dodatkowo zostało otoczone ramką. Tarczę chroni szkło szafirowe odporne na zarysowania, które pokryto dodatkowo warstwą antyrefleksyjną niwelującą odbicie światła od jej tafli.

Na kopercie, wokół tarczy, umieszczono masywny, lewostronnie obracany pierścień wykonany z materiału Carbonox™. Tworzywo to powstaje na bazie pyłu węglowego, dzięki czemu charakteryzuje się wieloma pozytywnymi cechami użytkowymi, takimi jak: niska waga, wysoka sztywność i twardość, obojętność dla skóry, odporność na działanie pól magnetycznych i czynników chemicznych oraz gwałtowne zmiany temperatur.

W każdej wersji nowych reprezentantów Luminox Pacific Diver pierścień jest w kolorze czarnym, a wyfrezowane na jego powierzchni indeksy minutowe wypełniono białym pigmentem. Zewnętrzna ściana obracanego pierścienia posiada ząbkowanie, które zapewnia pewny chwyt i ułatwia jego obracanie.   

Luminox Pacific Diver 3120M Series

Luminox Pacific Diver 3120M Series

Luminox Pacific Diver 3120M Series

Nowe modele Pacific Diver posiadają kilka wariantów tarcz.

“Uzbrojone” w systemem LLT

W ofercie znalazły się dwie wersje z matową taflą tarczy w kolorze białym lub czarnym, cyferblat wykończony szlifem słonecznym w kolorze granatowym, oraz trzy warianty zegarków z tarczą pokrytą macicą perłową. Użycie tego materiału ciekawie nawiązuje do silnego powiązania tej kolekcji ze środowiskiem wodnym. Dodatkowym smaczkiem jest fakt, że z uwagi na naturalne pochodzenie, każda tarcza wykonana z masy perłowej jest niepowtarzalna. Dzięki temu zegarek w nią wyposażony jest jedyny w swoim rodzaju.  

Jednym ze znaków rozpoznawczych marki Luminox są charakterystyczne indeksy emitujące nieprzerwanie delikatne światło. Technologię tę nazwano Luminox Light Technology, w skrócie LLT. Wykonane ze szkła borokrzemowego kapsułki wypełnione są trytem, który w wyniku rozpadu świeci.

Proces ten może trwać nawet 25 lat i przez cały ten czas indeksy ułatwiać będą odczyt wskazań bez konieczności dostarczenia jakiejkolwiek energii z zewnątrz.

Luminox Pacific Diver 3120M Series

Luminox Pacific Diver 3120M Series

Zegarki Liminox Pacific Diver zostały bogato “uzbrojone” w systemem LLT.

Świecące kapsułki umieszczono w każdej z trzech wskazówek oraz przy wszystkich indeksach. Dodano również dodatkowy element na lunecie, w miejscu godziny 12. Na uwagę zasługuję również kolor emitowanego światła, bowiem producent zdecydował się użyć dwóch barw. Większość elementów emituje zieloną poświatę. Wyjątek stanowi wskazówka minutowa oraz dwa indeksy godziny 12. na cyferblacie i lunecie, które świecą na pomarańczowo. Zabieg ten oczywiście nie jest przypadkowy. Ma on za zadanie ułatwić posługiwanie się pierścieniem jako timerem, czyli narzędziem do odmierzania krótszych odcinków czasu.

Kolorowe paski lub bransoleta

Sercem nowych reprezentantów kolekcji Luminox Pacific Diver 3120M Series jest kwarcowy mechanizm Ronda, kaliber 515. Szwajcarski werk zasilany jest baterią, której żywotność sięga około 50 miesięcy, ponad 4 lata. Dzięki temu zegarek pracuje z bardzo wysoką dokładnością i nie wymaga częstego serwisowania. Wystarczy wymiana baterii raz na kilka lata.

Nowe wersje Luminox Pacific Diver zostały zestawione z kolorowymi paskami wykonanymi z wysokogatunkowej gumy odpornej na działanie słonej wody, bądź bransoletą wykonaną ze stali szlachetnej z drobnymi ogniwami w stylu jubilee.

Luminox Pacific Diver 3120M Series

Luminox Pacific Diver 3120M Series

Luminox Pacific Diver 3120M Series

Tego typu bransoleta została zastosowana wyłącznie w nowych modelach Pacific Diver 3120M Series o mniejszej średnicy koperty. W pozostałych wersjach wykorzystano bransolety o bardziej masywnych ogniwach.

Wybrane nowości z kolekcji Pacific Diver sprzedawane są z dodatkowym paskiem w komplecie oraz narzędziem ułatwiającym wymianę. Zarówno paski, jak i bransolety zostały zaopatrzone w trójczęściowe zapięcie motylkowe z zawleczką zapobiegającą przypadkowemu rozpięciu.

Jak na prawdziwego Divera przystało, wszystkie zegarki wchodzące w skład kolekcji Luminox Pacific Diver mają bardzo wysoką klasę wodoszczelności wynoszącą 20 atmosfer. Daje to niemal nieograniczone możliwości użytkowania czasomierzy w kontakcie z wodą, wliczając w to nawet nurkowanie z akwalungiem.

Luminox Pacific Diver 3120M Series – dostępność i cena

Premierowe modele z serii Pacific Diver doskonale wpisują się w DNA marki Luminox.
 


Luminox Pacific Diver 3120M Series

Łączą w sobie silny, sportowy charakter, doskonałe parametry użytkowe, ciekawy projekt i innowacyjne technologie. Dodatkowym atutem jest uniwersalny rozmiar koperty na poziomie 39 mm, który z pewnością znajdzie uznanie wśród płci pięknej oraz mężczyzn posiadających nieco mniej masywne przeguby.

Cena Luminox Pacific Diver 3120M Series zależy od wersji i mieści się w przedziale 2 650 złotych a 3 290 złotych.

Zegarki są już dostępne w Polsce.

Paweł Zgiep


Tagi:

Certina - Premium

REKLAMA

Magazyn ZIP - Wszystkie wydania

MAGAZYN Zegarki i Pasja - Wszystkie wydania

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

Sector 420

REKLAMA

Bulova 420

REKLAMA

Greenlogic 420

REKLAMA

SEIKO 420

REKLAMA

Atlantic 420

REKLAMA

Janeba Oris 420

REKLAMA

Frederique Constant 420

REKLAMA

Epos 420

REKLAMA

Prezentujemy: Certina DS Action Div...
Prezentujemy: Certina DS Action Div...
09.06.2023
Panerai Radiomir Quaranta. Przełamy...
Panerai Radiomir Quaranta. Przełamy...
14.06.2023

Podstrony producentów

Zegarki marki Aerowatch
Zegarki marki Alpina
Zegarki marki Atlantic
Zegarki marki Aviator Swiss Made
Zegarki marki Ball
Zegarki marki Bulova
Zegarki marki Błonie
Zegarki marki Certina
Zegarki marki Citizen
Zegarki marki Davosa
Zegarki marki Epos
Zegarki marki Frederique Constant
Zegarki marki G-SHOCK
Zegarki marki Grand Seiko
Zegarki marki Junghans
Zegarki marki Luminox
Zegarki marki Maurice Lacroix
Zegarki marki Michel Herbelin
Zegarki marki Montblanc
Zegarki marki Mudita
Zegarki marki Omega
Zegarki marki Orient
Zegarki marki Orient Star
Zegarki marki Oris
Zegarki marki Perrelet
Zegarki marki Polpora
Zegarki marki Prim
Zegarki marki Rado
Zegarki marki Roamer
Zegarki marki Seiko
Zegarki marki Tissot
Zegarki marki Victorinox
Zegarki marki Vostok Europe
Zegarki marki Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco